poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Ranking kont osobistych sierpień 2013


Zgodnie z zapowiedzią raz na pół roku prezentuję prywatny ranking kont osobistych. Ostatnim razem prezentowałem go w lutym tego roku czas więc zobaczyć co się tutaj zmieniło. 

Niestety nie jest to ranking z którego czytelnicy mogliby korzystać w pełni tak jak z rankingów lokat czy kont oszczędnościowych. Konta osobiste mają czasowe promocje, które są wygaszane i zastępowane najczęściej gorszymi odpowiednikami co łatwo zobaczyć poniżej.

Jest nawet jeszcze gorzej. Mając jedno konto nie mamy prawa do drugiego w tym samym banku, gdyż można mieć tylko jedno konto ror. Z tego powodu korzystając z jednej promocji nie mamy możliwości brać udziału w kolejnych.


W drugiej kolumnie nawiasie podałem miejsce w poprzednim rankingu pół roku temu. Myślnik w nawiasie oznacza oczywiście nowość. Z kolei w nawiasie po nazwie konta wypisałem istotną korzyść jaką konto przynosi. Ostatnie dwie pozycję oznaczają odpowiednio wymóg karty (myślnik oznacza brak konieczności posiadania karty) oraz wymóg przelewu do banku na określoną kwotę.

1 (-) mBank - eKonto (20% cashback) karta 100 zł, 1000 zł
2 (6) BOŚ - Konto bez kantów  (pakiet premiowy) -, 10.000 zł, opłata 10 zł
3 (-) SKOK Wołomin - ROR (Lokaty powyżej 6,00%) -, zakładanie lokat
4 (5) Idea - Konto idealne (Lokata PIng Pong) -,-
5 (2) BGŻ - Konto z premią (1% od pensji) Karta 500 zł, pensja
6 (1) Millennium - Dobre Konto (limit w koncie) Karta 1x, 1000 zł
7 (3) Getin online - Konto swobodne (Lokata bumerang) -,-
8 (7) Kredyt Bank - Ekstrakonto Concerto (ror 5%) -, 7000 zł
9 (9) Eurobank - Konto prestige (1% cashback) karta 200zł, 3000 zł
10 (8) PKO - Konto za zero (cashflow) brak, 1500 zł


Po raz pierwszy pojawia się mBank, za nieprzeciętny cashback na koncie z buddą oraz SKOK Wołomin za najlepszą ofertę lokat na rynku. Co więcej Kasa w Wołominie jest bardzo bezproblemowa o czym dziś szerzej na FpG. Z rankingu znikają zlikwidowane konto w Toyota bank oraz praktycznie bezużyteczne Meritum.

Tak jak podałem na początku nie ma tutaj dobrych kont jak Getin UP których klienci nie mogą założyć, jeśli wcześniej założyli lokatę na 12%. To samo dotyczy Konta Godnego Polecenia w WBK ze względu na posiadanie konta Concerto, czy konta rozsądnego w Alior bank.

Liczne zmiany w regulaminach jakie mają miejsce w wielu bankach praktycznie co miesiąc powodują, że w najbliższych miesiącach trzeba będzie zamykać większość z nich. Z tego powodu w kolejnym zestawieniu może już nie być miejsca na pierwszą dziesiątką.

Oczywiście jeżeli ktoś chciałby się podzielić własnym rankingiem może zostawić w komentarzach swoją pierwszą trójkę, piątkę czy też dziesiątkę.

25 komentarzy:

 1. Prosze wpisz tam jakiś przykład bo nie ogarnim o co chodzi z tymi "-,-" albo "(5)".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślniki oznaczają:
   Pierwszy: brak konieczności posiadania karty
   Drugi: brak konieczności dokonywania przelewu

   Wiele banków wymaga aby konto było regularnie zasilane odpowiednią kwotą lub by dokonywać transakcji kartą na odpowiednią kwotę. Więc dla porównania zapis u lidera czyli mBanku 100 zł, 1000 zł oznacza kolejno
   Pierwszy: konieczność dokonywania operacji karty na kwotę 100 zł
   Drugi: konieczność przelewu na kwotę 1000 zł

   Pozycja w nawiasie to miejsce w poprzednim rankingu w lutego tego roku. Ma przede wszystkim pokazać jak zmienia się atrakcyjność konta w czasie. Jedynym kontem, które w tym roku polepszyło swoje warunki jest BOŚ co widać po awansie z 6 na pozycję wicelidera.

   Usuń
 2. MeritumBank 4% KO do końca roku
  dbNET za ciekawe logowanie i nadal 4%
  AliorSync przelewy natychmiastowe karta darmo
  AliorBank placówka (cashflow), platformy waluty i forex
  IdeaBank do lokat (na razie karta darmo)
  GetinOnline promocyjna lokata
  BGŻOptima zero pożytku od początku prócz premii
  Inteligo zero pożytku od początku prócz premii
  BankING zero pożytku od premii (ciągle są w tyle z ofertą)
  mBank zero pożytku od końca mSaver 7% i premii

  Podsumowując polowa do zamknięcia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "dbNET za ciekawe logowanie" ??? Myślałem że oszaleję jak z 15 razy próbowałem zmienić hasło (wymuszone przez system przy logowaniu) i za każdym razem pojawiał mi sie komunikat o błędzie. Dopiero w prawie nigdy nie używanym IE mogłem to zrobić. I żadnej podpowiedzi z banku typu "Nie zalecamy korzystania z Chrome"...

   Usuń
  2. Ja nie miałem nigdy problemów z zapamiętaniem wejścia na konto właśnie dzięki logowaniu jak do "sejfu". I za to ten plus. Ale nie korzystam z Chrome czy IE.

   Usuń
 3. 1. BGŻ - Premia za pensję - ale tak zaostrzyli warunki że się zastanawiam nad przeniesieniem pensji do ALIOR za 5% do 5 000 PLN Rachunki Bez Opłat,
  2. EUROBANK 1% cashback ZA WSZYSTKO,
  3. BOŚ BANK Program Premiowy,
  4. KREDYT BANK Concerto 5% do 5 000 PLN (przelew 7 000 PLN),
  5. MERITUM za 4% na KO do końca 2013,
  ...
  6. MILLENNIUM Dobre Konto 3% cashback za zakupy, ale ten wymóg przekroczenia 100 PLN ich u mnie zmarginalizował.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niebawem kolejny artykuł o wiewiórkach dotyczący optymalizacji.
   Jak widzę Meritum jest jeszcze popularne, u mnie zajęłoby 11 miejsce gdybym miał podawać więcej niż 10 miejsc.

   Usuń
 4. a BZWBK i Konto Godne Polecenia? Wymagany wpływ 1000 z pensji, 3 przelewy, 300 zł kartą - a zwraca 50 zł, do tego częste akcje jak 10% cashback za zakupy internetowe (do 20 zł lub do 50 zł), wekendowy cashback, i 200 za 1 polecenie zapłaty i 10 mies. otrzymywania 50-zł premii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I do tego ostra segregacja klientów. Owszem konto jest godne uwagi i gdybym mógł z niego skorzystać na pewno byłoby w pierwszej trójce. Niestety Norris wyklucza klientów przejętego banku.

   Usuń
  2. Ja wciągnąłem 250 premii z konta<30 i jest do zamknięcia bo wprowadzają 5 transakcji kartą lub opłata 5zł/mc. Aby być w promocji 700zł trzeba było nie być klientem w ostatnim roku. Nie chce mi się też latać po placówkach i aktywować głupie promocje, obecnie konto nie daje mi żadnych korzyści. Do tego ciągła zmiana hasła jest bardzo upierdliwa, a jak patrzę na lokowanie oszczędności to przecieram oczy tak marne są tam procenty.

   Mam pytanie do @polcan, co robisz przed zamknięciem konta, co archiwizujesz? Wyciągi, całą historię, czy może nawet potwierdzenie każdej operacji? Potwierdzenie lokat? Wypłat premii? A może tylko zbierasz dokument zamknięcia konta do czarnej teczki :)?

   Usuń
  3. Zbieram dokument do czarnej teczki ale tylko najnowszy. W wielu bankach zamknąłem konto po czym otwierałem po raz kolejny. tak było w przypadku Idea bank, mBank, Deutsche bank, Meritum, ING...

   Poprzednie dyspozycje zamknięcia lądują w koszu jeżeli jest najnowsza. Obecnie przymierzam się do trzeciego zamknięcia zbędnego konta w ING. Ponieważ premia się już skończyła nie ma tego konta w zestawieniu.

   Usuń
  4. Czy któryś bank nie dał potwierdzenia zamknięcia konta?

   Usuń
  5. Tak, nie dostałem potwierdzenia zamknięcia konta w BGŻOptima. Toyota przesłała w ubiegłym tygodniu/

   Usuń
  6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  7. A ja za to wyciągnąłem aż 300 zł z <30 od Chucka, ale do tego ciągle wyciągam setki z Programu Poleceń, wiec na razie konto sobie zostawię. Ew. zamienię na KGP z zachowaniem numeru rachunku (można tak po spełnieniu jednego z kilku warunków - więcej info w komentach na blogu banku). Ale myślę, że jeśli będę stanowczy, to i bez tego się uda (kilka osób już tak zrobiło podobno).

   Usuń
 5. Polcan może prześwietliłbyś inne konta BOŚ. Na uwagę zasługuje wysoko oprocentowany ROR ale nie wiem czy są jakieś haczyki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są haczyki. Pytałem o nie przy zakładaniu Konta bez Kantów i przyznaję, że konsultantka w oddziale mi go odradzała informując o koniecznych opłatach które niwelują zyskowność.

   Nie pamiętam czego to dotyczyło ale zajrzę jeszcze raz i może pod koniec tygodnia coś skrobnę.

   Usuń
 6. Dostał już ktoś zwrot z BGŻ w sierpniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostałem według dawnego terminu 7 sierpnia.
   Tylko w lipcu był poślizg i cyrki z płatnością.

   Usuń
 7. Dziwi mnie ten mbank w Twoim zestawieniu. 20% cashbacku to przecież ściema i naciąganie na zakupy w konkretnych sklepach. Poza tym sam napisałeś o tym w innym artykule (w niewoli zakupów). Mbank w mojej opinii niestety po zmianie wizerunku stracił zamiast zyskać. Poza tym 5 złotych miesięcznie za wszystkie bankomaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 20% to nie ściema, dokładnie tyle daje bank tym którzy załapali się na buddę a nie korzystali z mSavera, który nazwałem bublem roku 2012. Bank nie naciąga do kupowania ale pozwala kupować tam gdzie i tak je robię więc zamiast płacić kartą Eurobanku na 1% czy Millennium na 3% (z absurdalną kwotą minimalną) wolę kupować za 20% spełniając banalny warunek kwotowy.

   Co ciekawe w poprzednim zestawieniu wytknięto mi brak mBanku. Nie było go gdyż miałem zatarg z bankiem za błędne podawanie informacji w reklamie mSavera. Ale kontem z buddą bank niejako zmazał plamę.

   Usuń
 8. mBank i BZ WBK to banki ostro segregujące klientów i dla mnie prywatnie to naciągacze i są u mnie spaleni.

  Ten ranking jest osobisty, więk każdy pisze o swoich doświadczeniach i na co się załapał.

  Powinnismy zrobić ranking obiektywny - kont dostępnych dla WSZYSTKICH, a więc tak jak z lokatami - konta "brudne" i konta "czyste".

  Takie jest moje skromne zdanie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Co to jest cashflow?
  Googlowałem to słowo, ale nie za bardzo rozumiem z tego słownika w odniesieniu do konta:
  http://portalwiedzy.onet.pl/72369,,,,cash_flow,haslo.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamiast googlować to słowo wystarczyło kliknąć w link obok tego słowa w artykule.

   A skoro ci się nie chciało to wyjaśnię.To przepływ gotówki. Jeżeli masz możliwość dodatkowego zarobku lub dostajesz w dowolny sposób na rękę kasę to warto ją puścić w ruch.

   Pytanie jak puścić w ruch? U mnie w mieście jest tylko oddział PKO więc by wpłacać pieniądze musiałbym jechać specjalnie do centrum. A po co skoro w PKO wszystko jest za darmo a dodatkowo można zgarnąć 10 zł miesięcznie? Info oczywiście w artykule do którego prowadzi link.

   Usuń
 10. W sierpniu BGŻ dla wielu poległo. Jeszcze trzeba 8 zł płacić za kartę. Również wyskakuję z tego banku.
  A co sądzicie o Getin ze "zniżką na paliwo" w sumie dla zmotoryzowanych jest o.k.

  OdpowiedzUsuń