piątek, 16 sierpnia 2013

Lokata na 7,50% z dodatkowym warunkiem


7,50% na lokacie było rarytasem w ubiegłym roku. I wraca w tym roku znów. Oczywiście z gwarancją BFG i w banku komercyjnym tak jak czytelnicy bloga lubią najbardziej. A to więcej niż daje dziś najlepszy SKOK w Wołominie.

W ubiegłym roku hitem lata była oferta Lokaty Wspaniała Dwunastka na 12% w Getin bank. Lokata wymagała co prawda założenia konta w tym banku, ale warunki jego założenia były na tyle banalne, że gra była warta świeczki. Wykonanie jednorazowego przelewu w miesiącu przez 2 lata to nie jest w końcu coś niemożliwego a zysk pozostaje jeśli się o tym nie zapomni.

W tym roku mamy w chwili obecnej powtórkę z rozrywki. Tyle, że w tym roku zamiast 12% bank oferuje już tylko 7,50%, natomiast cała reszta działa na podobnych zasadach. Zobaczmy dokładnie jakich.


Już tylko 7,50% za założenie konta Źródło: getinonline


Lokata trwać będzie standardowe 3 miesiące i klient może założyć w sumie 2 lokaty na kwoty po 5.000 zł każda. Można oczywiście założyć także po 1.000 zł każdą z nich ale to raczej się mija z sensem. W sumie  zatem możemy maksymalnie wyciągnąć 10.000 zł co jest typową kwotą dla lokaty wabików.

Oczywiście podstawą takiego oprocentowania jest założenie konta osobistego, które w tym przypadku nazywa się Kontem Perfekcyjnym. A więc opłacalność oferty zależy od warunków jakie konto stawia. 

Konto wymaga wpływów co miesiąc w wysokości 1.000 zł ale przez okres 30 miesięcy a więc dwa i pół roku. Niestety nie jest to jedyny warunek, dodatkowo bowiem musimy się zgodzić na kartę debetową.

Kartą teoretycznie musimy dokonać jedynie dwóch płatności co jest warunkiem banalnym. Ale nie łudźmy się, że to wystarczy. Aby konto było bezpłatne musimy tak naprawdę zrobić zakupy na kwotę aż 400 zł. W przeciwnym razie zapłacimy za konto aż 10 zł bez grosza

A więc gdybyśmy nie robili zakupów na dość wygórowaną kwotę 400 zł musielibyśmy suma summarum zapłacić aż 30*10 czyli 300 zł za konto przez cały przewidziany umową okres trwania.

A więc do bani? Niekoniecznie. Jeżeli przykładowo Getinek przyjmuje płatności typu Sprytny Bill rzecz może być do przejścia. Wystarczy wówczas zwykły rachunek do zapłaty i po sprawie. Ale to rzecz dla prawdziwych maniaków wyciskania wisienek. 

Ciąg dalszy: 7,50% - Granica rozsądku czy absurdu?

37 komentarzy:

 1. To nie wisienka, to pryszcz ... A wyciskanie pryszczy jest dobre tylko dla nastolatkow ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno oferta lepsza od jakichkolwiek kombinacji lokaty z funduszem, gdzie obecnie wciskają tylko 6%. I do tego Meritum czy Optima są z tego dumne jakby było z czego...

   Tak jak pisałem w artykule skorzystałem w ubiegłym roku z lokaty tego typu i w tym miesiącu zrobiłem już przelew o numerze 13/24 a więc zostało jeszcze 11 przelewów do końca umowy o konto:) A zysk był jak z obligacji 3 miesięcznej.

   Usuń
 2. czy dzwonili do kogoś z idei z bardzo atrakcyjną lokatą 4,25% bez podatku belki (to by dało ok.5,25 z belką) świetne warunki od 8k bez limitu w górę, lokata na 3,6 lub 9 miesięcy, oprocentowanie stałe. Bez konieczności zakładania konta, bezbelkowość ma być dzięki temu, zysk z oprocentowania będzie wyplacony osobnym przelewem nie jako zysk z lokaty, ale z polisolokaty, mimo że będzie to lokata ze stałym % (jakieś dziwne mi to się wydaje, ale tak tłumaczył konsultant) , cały kruczek z omijaniem belki ma polegać na osobnym przelewie. Czy ktoś miał do czynienia z czymś takim? może admin się wypowie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie słyszałem jak dotąd o czymś takim, ale jeśli któryś czytelnik udostępni szczegóły, omówię to szerzej na blogu.

   Usuń
  2. @polcan, no jak to tak ściemniać. Przecież to wygląda na zwykły produkt "Pewna lokata", ot podnieśli 0.25%...

   Usuń
  3. Anonimowy 12:15 napisał, że teoretycznie to daje 5,25% stąd moje niedowierzanie.
   Pewna Lokata jak i Idealna Plus dają obecnie 4,00% ale brutto o ile mi wiadomo. Polisolokaty nie są jeszcze opodatkowane, ale na reklamie i tak dodaje się procenty, żeby to lepiej to wyglądało.

   Usuń
  4. I druga rzecz - facet pisze wyraźnie bez limitu w górę a obie polisolokaty mają górne ograniczenie.
   Stąd komentarz, że nie słyszałem o czymś takim bo z opisu nie jest to ani Pewna Lokata ani Idealna Plus.

   Usuń
  5. Widać jednak miałem rację, zobacz ostatni komentarz

   Usuń
  6. Miałeś. Dla mnie dziwne, że Idea podniosła oprocentowanie i co od razu o dwie rundki w górę. Sprawdzałem w bankowości internetowej i nie ma o tym ani wzmianki a przecież o każdej zmianie można znaleźć tam informację.
   Będę musiał spytać własnego doradcę;)

   Usuń
 3. Ta oferta to zwykły spadek z 8% na 7.5%...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, 8% było w kwietniu o czym pisałem tutaj
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/04/lokata-z-kontem-na-8-u-blizniakow.html

   Usuń
 4. Przecież to jest lokata tylko na 3 miesiące, a konto musisz trzymać 36, i wykonać obrót kartą prawie 150.000, to kompletny bezsens jest!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla jasności można przyjąć 12000-12800 (30 miesięcy + 1 otwieranie i 1 zamykanie). Zyskujemy 3.5% w skali roku brutto dla 10tys na 3M czyli 70,88 zł netto +-. Suma summarum dla 71zł musimy wydać prawie 13tysięcy kartą i związać się z bankiem na 30-32miesiące. Moim zdaniem szkoda czasu.

   Szkoda, że autor nie pisze o giełdzie w taki sposób jak o promocjach i lokatach, np. CD PROJEKT ostatni rok 150% zysku. Czyli wkładając 100tys miało by się 250tys dziś... jak to mówią kto szuka groszy grosze zarobi. Wiem, dużo poleciało na KGHM i to loteria, nie wiadomo kiedy wejść i wyjść...

   Usuń
  2. Co do lokaty to tak jak wspomniałem wszystko jest kwestią akceptowalności Sprytnego Billa. Jeżeli przejdzie to lokata jest godna uwagi, jeżeli nie to jest dokładnie tak jak opisywałem w kwietniu i jak piszecie w komentarzach.

   Co do giełdy to właśnie mnie interesuje niemal pewny zarobek a nie giełdowe gdybanie. Niemal pewny to obligacje korporacyjne i wszystko to co piszę.

   A jeżeli chodzi o promocji na giełdzie to ostatnio napisałem o ofercie na którą można się jeszcze zapisać
   http://polakcandwa.blogspot.com/2013/07/polish-horror-company-czyli-zmierzch-w.html

   Zainteresowanie jest raczej małe co potwierdza moją teorię, że na giełdę szkoda czasu. Tym bardziej, że powiedzenie kto groszy szuka nie musi być prawdą.

   Usuń
  3. Moim zdaniem nie ma co sobie w Sprytnego Billa bawić na 30 rachunków+ dla 2,33 mc.

   Zainteresowanie jest małe bo porównujesz startup polskiego?! filmu o trupach co "nikogo" i nikt nie chce w to wpakować kasy na giełdzie ani nie planuje iść na to do kina do gry (firmy) która w 1 i 2 części była hitem na skalę światową:

   http://www.metacritic.com/search/all/The+Witcher/results?sort=score

   A teraz robią 3 i niby ostatnią część. Ostatnie 3M to 50% zysku... najnowszy trailer:
   http://www.youtube.com/watch?v=5_tVOMd_WMo

   a do tego mają ją dodawać (być może) do konsoli Xbox One:
   http://www.bankier.pl/wiadomosc/CD-Projekt-Gracze-sa-wazniejsi-od-inwestorow-2908464.html

   Dla mnie przydał by się wpis informacyjny, bo nigdy na giełdzie nie inwestowałem, i nie wiem co jak i gdzie by akcje tego czy tamtego kupić. No i czasami coś napisać o jakiś "pewniejszej" inwestycji niż polski film o trupach.

   Usuń
  4. Kto szuka groszy ten je znajdzie, idealnie odnosi się do Sprytnego Billa i 2.33 mc. Nie lepiej przejrzeć szafę/kolekcję swoją/dziecka i sprzedać płytę, książkę, ciuch, lego i zarobić te 70zł już teraz? a nie mieć na głowie 2,5 roku banku po 9.99? i czekać 3 miesiące?

   Usuń
  5. Zgodzę się, że wiedźmin jest o wiele ciekawszy od filmu od wampirach i to nie tylko z punktu widzenia inwestycji ale nie niestety nie mam możliwości na dzień dzisiejszy zapisów na coś takiego.

   A co oferty Getin to jest tak. Rok temu założyłem lokatę na 12% i teraz jedynie co muszę zrobić to jeden przelew w miesiącu przez 24 miesiące czyli praktycznie 1 minuta roboty co miesiąc. Wysiłek żaden a blisko 500 zł w kieszeni się znalazło i procentuje od roku.

   Teraz oferta jest przelew + płatność kartą. Rachunki do zapłacenia znaleźć nietrudno a więc dochodzi jeszcze jeden przelew za rachunek powyżej 400 zł by spełnić warunki. Tyle, że w tym przypadku trzeba przyjąć koszty 0,97 zł * 30 = 29,10 zł co zmniejsza zysk z lokaty.

   Z drugiej strony owe 29,10 zł jest dyskontowane w czasie więc ich wartość jest realnie mniejsza...

   Podsumowując mamy lokatę na 7,50% za cenę dwóch przelewów miesięcznie w cenie 0,97 zł. Warunek banalny do spełnienia a zysk jak na żadnej innej lokacie. Czy to się opłaci czy nie każdy określa sam.

   Artykuł jak zwykle dedykuję zagorzałym lokatowcom sam bowiem owe 10k wolę wpakować w obligacje korporacyjne dające 10% bez żadnych dodatkowych warunków i na krótszy okres niż owe 30 miesięcy.

   Usuń
  6. Ja mam 85% środków na KO i tak się zastanawiam czy nie spóźnię się na ten pociąg CDP. Tak czasami myślę by zaryzykować połowę w BTC połowę w jakieś akcje jak CDP i zarobić NORMALNY PIENIĄDZ a nie jakieś stówki na lokatach. Piszą, że akcje CDP będą po 30zł i niby warto, a ja boję się, że wtopię na górce...

   Usuń
  7. To nie jest blog dla ryzykantów. Pisze z myślą o stabilnych dochodach nieważne czy kilka groszy dziennie czy 100 zł dziennie. Jeżeli obudujesz to optymalizacją jaką opisałem w wielu artykułach zysk miesięczny będzie rzędu kilkaset do kilku tysięcy w zależności od zaangażowania i sposobu tworzenia cashflow.

   Z drugiej strony wszystko zależy przede wszystkim od celów jakie sobie stawiasz w życiu. Moje optymalizacje przynoszą dość dobry dochód przy względnie małym zaangażowaniu dzięki czemu nie muszę ponosić ryzyka na giełdzie.

   Usuń
  8. "zysk miesięczny będzie rzędu kilkaset do kilku tysięcy"

   A u mnie dość mały dochód bo najwięcej ile udało mi się zarobić kapitałem w bankach po roku to ok. 8tys zł brutto a apetyt rośnie w miarę jedzenia. Te 540zł netto średnio miesięcznie to był maksimum ze wszystkimi premiami. Dziś nie da się wyciągnąć nawet połowy. Może jak ktoś ma ćwierć miliona czy pół miliona to wyciągnie kilka tysięcy nieźle się przeplatając bankami i obligacjami.

   Mój cel to mieć 3-4x tyle pieniędzy co mam. Nie bardzo mi po drodze dorabiać się tego 15-20lat na obligacjach czy 30-40lat w bankach. Gdybym miał zysk w tysiącach na miesiąc nie myślał bym o giełdzie. Ale tak nie jest.

   Usuń
  9. Czyli w moim systemie obliczeń miałeś maksimum tylko 18 zł dziennie. Zabawy w liczenie netto ile wyciągam prowadziłem w 2011 roku ale tam liczyły się grosze w tym sensie, że prowadziłem w excelu dzienny zysk. Zaczynałem bodaj od kilkunastu złotych dziennie i tak obracałem kasą by dziennie było parę groszy więcej. Z tego robiło się ponad 20 zł dziennie potem ponad 30 zł itd.

   Jak zrobisz z tego cały arsenał optymalizacji i wyciągniesz np 100 zł dziennie to masz netto 3000 zł miesięcznie dodatku do pensji. Ale tajemnica jest jedna - liczy się każde pewne i stałe źródło dochodu. A tych jest przecież nieograniczona ilość.

   Niestety banki ograniczają teraz ten zysk a np. głupi spadek o 0,25pp na Ping Pongu oraz Bumerangach to spadek aż 26 groszy dziennie mniej czyli blisko 8 zł mniej miesięcznie. A przecież spadek łączny jest nie o 0,25 a o 2,75% czyli spadek jest o dobrych kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

   Rozumiem twój punkt widzenia i niestety dziś bez wielkiego ryzyka się nie da., Tylko że na giełdzie możesz równie łatwo stracić. A wówczas będziesz musiał zrewidować swoje podejście i zaczynać od wszystko od samego początku... Życzę ci jednak powodzenia.

   Ja tworzyłem kapitał przez 15-20 lat ale w sposób stabilny z przerwą na potknięcia na funduszach do których z pewnością już nigdy nie powrócę, nie mówiąc już o giełdzie. I nie żałuję decyzji. tylko że po drodze nie tylko były lokaty i obligacje ale o wiele więcej możliwości.

   Usuń
  10. Spoko, ja tworzyłem kapitał ostatnie 5-10lat. Jakim cudem mogę wyciągać 100zł dziennie nie mając nawet 100tysięcy? Przecież to minimum 36% netto rocznie. Nawet mając cholera wie jaką pensje i 20 banków gdzie z każdego 50zł mc za zakupy to by było 1000zł. Przy takim założeniu trzeba by wydać ze 5-10tys mc kartami to sorry wolał bym połowę tego odłożyć niż przesrać. W każdym razie dalej to 24% netto kto tyle daje prócz giełdy i forex?

   Tak jak piszesz "cały arsenał optymalizacji" dał mi ok. 8tys zł brutto, przy otwarciu KILKUNASTU banków...

   Może mogłem się zesrać i lecieć na kredytach 0%, blogowaniu, prądzie sąsiadki i mieć 10tys ale i tak żałuję bo:

   - wtedy można było kupić dolary po 2.7X
   - wtedy można było kupić akcje Optimusa za 3.80 tj. dziś CDP RED (kolegi ojciec kupił)
   - wtedy można było kupić BTC po 13,50zł...
   - ...

   Usuń
  11. Te 100 zł dziennie dałem jako docelowo. Ludzie dążą do miliona na koncie ale wydaje mi się, że rozsądniejszy byłoby dążyć do 100 zł dziennie.

   A co do sposobów zarabiania to przecież nie tylko banki wchodzą w rachubę. Tym bardziej, że tutaj akurat zyski topnieją zamiast rosnąć.

   Kto daje 24% netto? Na przykład firmy pożyczkowe dawały 35% brutto o czym pisałem w ubiegłym roku. Ten rynek jest prężny i tutaj jest bardzo dużo pole manewru.

   Usuń
  12. Jedno i drugie jest podobne przy tych % bankowych to nawet milion łatwiejszy.

   Ja dążę do 12-16tys brutto rocznie, a napinając się wyciągnąłem z 8. W tym wyciągnę z 3-4. I jak z niego żyć? Skoro to takie proste napisz jak zarabiać 1000zł brutto mc czyli 27zł netto dziennie. Mi wystarczy. Używając kapitału i "całego arsenału optymalizacji". Tylko po to potrzebuję 3-4x tyle kapitału.

   Usuń
  13. Żeby nie było, że bardzo mało, to taka podstawka od której mógłbym się już "ustawić". Mieszkanie w spadku czeka, kasa z ubezpieczenia też. A na bajery dorobię. Byle mieć zawsze z czego opłaty w kawalerce zrobić i co do jedzenia zrobić. Taka słodka bieda, żadne bogactwo mi się nie marzy. Pomyśleć tylko, że wystarczyło BTC kupić za pięć lokat mniej tj. 5tys to krew zalewa...

   Usuń
 5. przepraszam za wprowadzenie w błąd, ale zwiódł mnie pracownik idei przez telefon. okazało się że oprocentowanie jest 4,25 brutto i jednak jest belka, zamieszanie wynikło z niejasnego przekazu konsultanta. sory

  OdpowiedzUsuń
 6. Polcan może stworzyłbyś jakiś artykuł dotyczący przelewów ekspresowych. Tylko chyba w Syncu 10 jest darmowych. Mamy przykładowo bluecash na komórkę. Być może są jeszcze inne opcje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przewiduję niestety czegoś takiego. Osobiście nie rozumiem potrzeby ani atrakcyjności przelewów ekspresowych. Znam godziny przelewów według systemu eliksir, więc dokonuję o danej godzinie przelewy w ten sposób, że jestem w stanie obrócić dwa razy kasą między bankami bez ekspresu. Dostęp do internetu mam 24 godziny na dobę więc nie sprawia mi różnicy, że robię przelew o 7.00 rano przed publikacją artykułów a potem o 12.00 po raz drugi tą samą kasą, już w banku docelowym tak by doszło tam gdzie jest taka potrzeba.

   Działa od zawsze więc nie zawracam sobie głowy czymś takim co dla mnie ma praktycznie zerową wartość. Dlatego między innymi zamknąłem dawno temu konto w Sync

   Usuń
 7. Polcan powiedz mi jak "załatwić" sobie 15 kont do przelewów w koncie bez kantów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczą dowolne konta zewnętrzne. Mogą to być na przykład konta z Eurobanku - ale na marginesie przecież ma ich być 10 a nie 15.

   Usuń
  2. http://www.eurobank.pl/produkty,konta,rachunek-oszczednosciowy,23,9.html

   Nowi klienci nie mogą założyć tylu kont. Jakaś inna opcja? Posiadane 10 kont w różnych bankach jest bez sensu - np. banki mogą zmienić tabelę opłat

   Usuń
  3. Mogą to być także konta oszczędnościowe. Więc jak masz 5 kont w Meritum.
   A dlaczego posiadanie 10 kont w różnych bankach jest bez sensu? Jeżeli są za darmo to bez problemu a przecież na kontach można dodatkowo zarabiać. Ja mam ich około 20 i każde coś daje ciekawego.

   Usuń
  4. Ja właśnie podliczyłem i mam podobnie, 19-20. Sam AliorSync, i Meritum to 10. Więc szybko się zbiera.

   Usuń
  5. Musisz jeszcze przetestować czy da się zrobić na nie przelew. Przykładowo przelew na konto oszczędnościowe w Millennium wróci i nie zostanie zrealizowane.

   Usuń
 8. polcan ile wyciągasz rocznie z reklam na blogu razem? Tak się zastanawiam jak by stworzyć 100 blogów... nieźle to musiało by generować zysku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już pisałem, że nie liczę tego. W szczegółowe obliczanie zysków bawiłem się gdy za wszelką cenę chciałem wyjść na prostą ze strat na funduszach, obecnie gdy mam to już za sobą nie przywiązuję uwagi do ścisłego obliczania kwot.

   A co do 100 blogów to człowieku przy 2 aktywnych blogach jak ten oraz FpG możesz się nieźle zajechać czasowo oraz ogólnie. Rozważam powoli zamykanie ich bądź czasowe wyłączenie. Nie da się robić czegoś przez cały czas. Niestety..

   Usuń
  2. mam jeden blog na którym nie pisałem nic od roku i wygenerowałem zysku 70zł brutto :) Gdyby mieć takich zdechłych 100? 7000. Ciekawe czy to możliwe.. Ty pewnie z dwóch wyciągasz 7tys rocznie..

   Usuń