niedziela, 14 kwietnia 2013

Pobieraczek ponagla do zapłaty czyli twarde reguły biznesu


W dalszym ciągu nie cichnie sprawa pobieraczka. Zostawiacie mnóstwo komentarzy szczegółowo raportując poczynania firmy Eller Service. Mimo opublikowania już trzech artykułów na ten temat niepokój nie maleje a wręcz rośnie bowiem właściciele pobieraczka posunęli się o krok dalej. Oto kilka z Waszych komentarzy:

 • w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Wspólnicy Eller Service s.c. wystąpią o zasądzenie od Pani kwoty kary umownej w wysokości 282,97 zł tytułem nie wywiązania się przez Panią z warunków zawartej umow. (24 marca)
 • Tym samym wzywamy Panią do zapłaty kwoty 94.80 w terminie 7 dni od daty otrzymania ninjejszego pisma. Po upływie wskazanego terminu, w przypadku braku dokonania płatności, do właściwego miejscowo sądu zostanie wniesione powództwo o zapłatę kary umownej wynoszącej 319.65zł, powiększonej o należności poboczne. (27 marca)
Cytowane przez Was fragmenty listu posiadają tym razem różne kwoty kary umownej raz jest to 357,77 zł (13 marca) lub 307,53 zł (25 marca) 289,96 zł (28 marca) 298,22 zł (12 kwietnia). Gdyby założyć że duża część ludzi zapłaci dla świętego spokoju można dojść do ciekawych wniosków.


W poprzednim artykule napisałem o karze jaką nałożył na spółkę UOKiK. Wynosiła ona  blisko 240 tys zł. Spółka jednak odwołała się od tej decyzji a zarazem masowo zaczęła wysyłać do klientów ponaglenie jakby zaczęła szukać pieniędzy na zapłatę kary.

Czas zweryfikował te zapewnienia Źródło: pobieraczek


Jak było do przewidzenia Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie spojrzał przychylnym okiem na odwołanie, za to w lutym tego roku potwierdził karę jaką właściciel serwisu czyli Eller Service ma zapłacić. Na dodatek 27 marca Sąd Apelacyjny także uznał działania firmy za umyślne i potwierdził wysokość kwoty do zapłaty. 

Skoro kara wynosi prawie 240 tys.wówczas  biorąc pod uwagę, że kwota jaką żąda Eller Service wynosi 94,80 zł z tego prosty wniosek, że jeśli chcieliby spłacić karę pieniędzmi od zastraszonych użytkowników musieliby zebrać wpłaty od ponad 2500 użytkowników.

Gdybyśmy założyli, że po kolejnych darmowych mailach Eller Service wyłudzi średnio po 300 zł od jednego byłego klienta, a czytając komentarze i cytowane listy widzimy że żądane kwoty wahają się wokół kwoty 300 zł zatem można je tak uśrednić, wychodzi na to że wystarczy mu już tylko 800 użytkowników aby zapłacić karę!

Z tego prosty wniosek: warto wysyłać takie listy bo przy 1000 wpłatach firma ma już czysty zysk. Starczy nie tylko na zapłatę kary UOKiK ale jeszcze pozostanie 60.000 zł do podziału. A skoro tak to warto zakładać nowe serwisy typu Plikostrada. Tam regulamin jest jeszcze surowszy a firma trudniej namierzalna o czym pisałem w artykule Plikostrada nowy ulepszony klon Pobieraczka.

Przy takim założeniu przestają dziwić ponaglenia do zapłaty. Sposobów na zarobek jest tysiące. A dla niektórych biznes nie zna granic - według nich biznes is biznes a po trupach idzie się do celu. 


Ale to od nas zależy czy damy się zastraszyć czy nie. W komentarzach pojawiły się także uwagi dotyczące przystąpienia do pozwu zbiorowego przeciwko Pobieraczkowi. Ale skoro listy naglące posiadają wezwanie do DOBROWOLNEJ zapłaty o czym pisałem w ostatnim artykule Jak chcesz to płać to jaki jest sens brać w tym udział?

Ciąg dalszy: Pobieraczek czy nabieraczek czyli ostateczne rozwiązanie problemu 

88 komentarzy:

 1. No tak, też dostałam tego meila, chcą ode mnie 298.96 zł, które mam zapłacić "dobrowolnie". To kpina poprostu, śmiać mi się chce gdy widzę takie listy, jeszcze podpisane jako "biuro windykacji prawnej". Niestety jest pewnie wiele osób, które przestraszą się i niestety zapłacą ową kwotę..
  Ludzie nie bądźćcie naiwni ! Nic Wam nie grozi.
  Autor tego artykułu ma rację , więc posłuchajcie go :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,ja dzisiaj dostałam takiego Emaila i powiem serce mi do gardła wskoczyło,ale nie zapłace,czytając w internecie że oni tylko na takich czekaja ,muszą kase zebrac na kare jaka maja zapłacić.

   Usuń
  2. Witam,
   ja również otrzymałam takie wezwanie.Ze straszeniem itp.
   Czy ktoś z Państwa otrzymał od nich fakturę czy paragon za usługę ?Jeśli nie to proponuję, aby wszyscy, którzy dostali takie ponaglenie wystąpili o faktury, ponieważ blankiet do wpłaty to jedno, a dla fiskusa liczy sie dokument sprzedaży. Wtedy pobieraczek zapłaci jeszcze VAT od wszystkich faktur.

   Usuń
  3. No i niestety ja mam ten problem,straszyli mnie pół roku temu a teraz firma windykacyjna ,nie wiem co robić bo nigdy nic nie ściągałam

   Usuń
  4. Witam !!!! SZOK no ja dzisiaj dostała maila że muszę zapłacić 94,80 a jak nie to 334,00 a i jeszcze że jak nie zapłace to mnie wpiszą na listę dłużników i będę miała problem w przyszłości z kredytem itp. Napisali mi nawet numer IP z jakiego komputera dokonana została rejestracja więc trochę to trwało ale udałomi się uzyskac info co to za komputer hahahah. Rejestracja dokonana została w Płocku a ja jestem z Bydgoszczy no hit sezonu. Dziwie się że ta firma jeszcze działa

   Usuń
  5. To nie jest hit sezonu tylko prawda. Ty mieszkasz i używasz komputera w Bydgoszczy a serwerownia jest w Płocku.
   Ja mieszkam w Krakowie a na lokalizacji" pokaż moje IP, pokazuje mi Gdańsk".
   A takich gnoi to bym do sądu podał za wyciąganie od ludzi pieniędzy. Pisze jak byk DOBROWOLNA opłata.
   Pozdrawiam

   Usuń
  6. widzę że wszyscy są w tej samej beczce wsadzeni . Też dostałem
   te słynne meile no i ciekawi mnie to jestem niby zarejestrowany a konta nie mogę otworzyć hmm ciekawe . Ciekawa jest także informacja na stronie pobieraczka Uprzejmie informujemy, iż z dniem 1 stycznia 2013 roku została zawieszona możliwość rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl . a ja jestem niby zarejestrowany 22-02-2013 i karzą płacić !!!!!!!!!!

   Usuń
 2. Jaki jest cel przystąpienia do pozwu zbiorowego? Ano taki, że ten pozew "fabrykowany" jest przez tę samą ekipę (pobieraczka - plikostrady), co pozwala na pozyskanie adresów zamieszkania od zastraszonych. Tak zdobyte dane posłużą zapewne do jeszcze bardziej skutecznego zastraszania - bo przecież zaczną zastraszanie drogą tradycyjnej poczty, co sprawi wrażenie że dane osobowe zostały udostępnione im przez organa ścigania :-)a zatem pomyślicie sobie: "prawo jest po ich stronie" więc zapłacę :-D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie płac oni tylko czekaja,na takich jak ty musza mieć kase na zaplacenie kary z sądu.Nic ci nie zrobia .

   Usuń
 3. TO POSŁUCHAJCIE JEST NOWY OSZUST KTÓRY OFERUJE PRACĘ ZAGRANICZNĄ GDZIE TYLKO NIEMCY HOLANDIA ITP... NA GRATCE I INNYCH SERWISACH WARUNEK JEST TAKI PISZESZ DO NIEGO NA MEYLA jobs.pilarek@gmail.com DOSTAJESZ Z AUTOMATU ODPOWIEDZ W KTÓREJ MASZ WEJŚĆ NA STRONE I WYPEŁNIĆ ANKIETE-ZGŁOSZENIE.I TERAZ ŻEBY POBRAĆ TE ZGŁOSZENIE MUSISZ WYSŁAĆ SMS POD NR ITD..... NOWY OSZYST""

  OdpowiedzUsuń
 4. właśnie ja też dostałem tego maila z pobieraczek.pl i nie wiem co robić, płacić czy nie płcić, bo mam do zapłaty kwotę 94,80 zł, jeśli nie zapłce to drogą sądową będe musiał bulić ok 350 zł, pierwszy raz dostałem takiego maila i nawet nie wiedziałem o co chodzi z tym wszystkim, nie przypominam sobie żebym kiedyś w ogóle korzystał z tej strony, wyczytałem że ta usługa była rok temu i nawet nie pamiętam czy coś pobierałem, a z płatnych serwerów nie korzystam... czy to jest kwota za samo założenie konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bulą to od każdego, kto założy darmowe konto i się nie wycofa w ciągu 10 dni - o czym nie napisali chyba nigdzie. Nie płać, 3 lata temu założyłem i wciąż mnie nie pozwali :)

   Tak po prawdzie, wczoraj dostałem tego mail'a co wy, po raz pierwszy od 2 lat, wcześniej było regularnie co miesiąc czy dwa

   Usuń
  2. czytaj artykuły!! nie płać! Ludzie nie rozumie , jedno i to samo pytanie płacic czy nie płacić ... ech... nie ma dziwne , że oszuści tego typu śpią na kasie i zawsze się znajdzie naiwny przestraszony co im do tej kapsy dołoży.

   Usuń
  3. Nic nie płać to sa oszuści ja mam do zapłaty 300 zł bo rok temu tam weszłam i tylko poczytałam nic nie pobierałam to sa złodzieje niedaj się wciagnac w ich intrygę.

   Usuń
 5. Ja również otrzymałam maila od nich. Tytuł wiadomości "zawiadomienie sądowe" czy jakoś tak. Żadna kwota nie widniała w wiadomości, tylko był podany nr sygnatury sprawy.
  pfff...

  OdpowiedzUsuń
 6. Dostałem dziś od tych śmieci email o wpłacie, poprostu w bani się nie mieści, że ta firma jeszcze ma czelność takie bzdury przesyłać ludziom. CZEMU CI LUDZIE NIE SIEDZĄ JESZCZE W WIĘZIENIU?? co my mamy za prawo....

  OdpowiedzUsuń
 7. Dwa dni temu dostałam wiadomość od windykacji pobieraczka.Odpisałam im ,że nigdy nie korzystałam z ich usług i , że tym samym nie czuję się do zapłacenia kwoty jakiej sobie życzą. Odpisali mi , że sprawa trafi do sądu i prokuratury. Napisałam im kolejny mail, że nie mają prawa żądać ode mnie żadnej kwoty ponieważ nic nie podpisywałam własnym podpisem, nic od nich nie zamawiałam ani nie dostałam i ze wiem od mojego znajomego prawnika (tu blefowałam ;-) ) , że wiem o ich nielegalnej działalności i próbach wyłudzenia.Podałam im parę przepisów prawnych o wyłudzeniach i nękaniu i poprosiłam o zaprzestanie pisania do mnie i ponaglania mnie do zapłaty długu którego nie jestem właścicielem. Na forum OKiK znalazłam również informację o tym, że działają oni nie legalnie oraz została wytoczona im sprawa. Dodałam im również parę linków do materiałów filmowych, z youtube expres reporterów,interwencja) myślę, że to powinno pomóc tym bardziej , że zawiesili oni swoja działalność;-) pamiętajcie , że umowa musi być podpisana między dwiema stronami i musi być podpisana przez was osobiście tylko w ten sposób jest dowód na to, że to wy korzystaliście z danej usługi, by zapłacić musicie żądać faktury VAT. to tyle nie płaćcie bo oni już tyle osób zrobili w .... myślą , że trafią na naiwną osobę która się przestraszy i im zapłaci...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię to!

   Usuń
  2. Ja również otrzymałam wezwanie do zapłaty,strachy że jeśli nie wpłacę to sprawa pójdzie do sądu a z tym wiążą się dodatkowe koszty znacznie przewyższające koszty pobieraczka.
   Szczerze powiem że się wystraszyłam ,ale dzięki Waszym listom trochę się uspokoiłam ,na razie czekam NIE PŁACĘ!!

   Usuń
  3. Witam ja również dostałam takiego e-maila,strachy że jeśli nie zapłacę sprawa trafi do sądu a z tym wiążą się dodatkowe koszty znacznie przewyższające koszty pobieraczka.
   przyznam szczerze że się wystraszyłam trochę,ale po przeczytaniu waszych listów jest mi lżej
   na razie czekam NIE PŁACĘ!!

   Usuń
 8. PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

  Szanowny Panie

  Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pana zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pana roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pana kary umownej w wysokości 319,13zł tytułem nie wywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy.

  Dnia 30.01.2012 o godzinie 14:51:14 przy użyciu stacji roboczej o adresie IP: XXXXXXXXXXXX zamówił Pan w serwisie Pobieraczek.pl usługę dostępu do serwerów Usenet w pakiecie Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków zawartej umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panem a Spółką Eller Service S.C. doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan, iż zapoznał się oraz w całości zaakceptował postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi miał Pan obowiązek w ciągu 10 dni odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pana konta, pod rygorem obowiązku uiszczenia kary umownej stanowiącej równowartość 100 USD, ustalanej według średniego kursu NBP z pierwszego dnia miesiąca wymagalności roszczenia odszkodowawczego (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010).

  Pragnę poinformować, iż rezultatem wewnętrznego postępowania wyjaśniającego oraz weryfikacyjnego jest uzasadnione podejrzenie, że podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl zostały podane nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego (Dz. U. Nr 88 poz. 553), podawanie fałszywych danych osobowych mające na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy nosi przesłankę oszustwa i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Mając na uwadze powyższe pragnę zawiadomić, iż podanie nieprawdziwych danych, może stanowić przesłankę do zawiadomienia właściwych organów ścigania oraz wszczęcia postępowania karnego.

  Na dzień 21.04.2013 kwota 94.80zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym wzywam Pana do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięczny pakiet) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania.

  Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
  Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
  Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
  Adres odbiorcy: Al. Niepodległości 658/3, 81-854 Sopot
  Tytuł przelewu: PWE/20120130/2096790

  Gotowy blankiet wpłaty może Pan wygenerować pod adresem https://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=uaVazGv3IJo6ceya6jyxP2BdGso%3D

  W sytuacji braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty informacja o zadłużeniu może zostać ujawniona w Biurze Informacji Gospodarczej, na podstawie Ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530).
  Jednocześnie informujemy, że dłużnicy notowani w Biurze Informacji Gospodarczej, zgodnie z art. 24 ust. 2 Ustawy, mają utrudniony dostęp do usług finansowych (kredytów, leasingu, sprzedaży ratalnej), usług telekomunikacyjnych i multimedialnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie, zawarcia umowy na szerokopasmowy dostęp do Internetu, telewizję kablową i satelitarną), wynajmu nieruchomości (np.: mieszkania, biura, magazynu, placu) i wielu inny.  KTO DA LUBIE TO ???;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam wszystkich. Ja tez dostałem od pobieraaczka wezwanie do zapłaty rok temu i wczoraj znowu sie odezwali. Każą mi zapłacić 94.80zl. A jeśli nie zapłacę tej kwoty to bedzie kwota za kary umownej w wysokości 357,77zł tytułem nie wywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy. Czytając wasze komentarze widze ze ta druga kwota jest zróżnicowana. Ja akurat studiuje prawo także wiem ze dzialania firmy pobieraczek.pl jest nielegalne i niezgodne z prawem konsumentów. I jak to ladnie firma piszę poddanie sie kaze w danej wysokości dobrowolnie. Z początku chcialem zapłacić ale po obejrzeniu reportażu interwencji i po przeczytaniu na forach komentarzy stwierdzam ze poczekam sobie czy nadal będą pisac i straszy sądem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To coś wyjątkowo mało rozgarniętym studentem prawa jesteś... Broń nas boże przed takimi "prawnikami" jak ty.

   Usuń
 10. Ja też otrzymałem pismo w tej sprawie. Przekazuję moją odpowiedź, którą inni też mogą wykorzystać.

  Otrzymałem zawiadomienie, że Eller Service s.c. Rafał Peisert Iwona Kwiatkowska będąca właścicielem serwisu Pobieraczek.pl zleciła Kancelarii Radcy Prawnego Dariusza Sknery, podjęcie skutecznych działań w celu wyegzekwowania należności 94,80 zł z tytułu nie wywiązania się z warunków zawartej umowy.

  Wysłanie tego pisma jest szczytem chamstwa i bezczelności, biorąc pod uwagę, że już marcu 2010 r. prezes UOKiK uznała, że naruszone zostały zbiorowe interesy konsumentów i nałożyła na spółkę Eller Service karę w wysokości 239 140 zł, uznając, że firma Eller Service świadomie stosuje oszukańcze praktyki i wprowadza w błąd konsumentów wyłudzając od nich nienależne środki finansowe. W dniu 28.02.2012 Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję Prezes UOKiK uznającą, że właściciele Pobieraczka świadomie wprowadzali internautów w błąd.

  Pisma otrzymane z Biura Windykacji Prawnej informujące o skierowaniu sprawy na drogę postępowania sądowego i wymieniające różnorodne koszty z tym związane oraz groźbę wpisania do Krajowego Rejestru Długów są próbą zastraszenia konsumenta mające na celu wyłudzenie nienależnych kwot i wyczerpują znamiona popełnienia przestępstwa zgodnie z dodanym do k.k. art. 190a stanowiącym, że odpowiedzialności karnej będzie podlegał każdy, kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność. Za takie zachowanie będzie groziła kara pozbawienia wolności do trzech lat.

  Dodam, że UOKiK prowadzi kolejne postępowanie przeciwko Eller Service, dotyczące straszenia użytkowników, że podając nieprawdziwe dane w formularzu rejestracyjnym popełnili przestępstwo, oraz grożenia im, że zostaną obciążeni kosztami postępowania windykacyjnego.

  Przygotowywany jest zbiorowy pozew oszukanych konsumentów przeciwko firmie Eller Service, ponadto postępowanie dotyczące piractwa z powodu nielegalnego używania oprogramowania, które mam nadzieję zakończą oszukańczy proceder firmy Eller Service, jak również bezzasadne żądania Kancelarii Prawnej Konsens Dariusza Sknery.

  Na następne pisma nie zamierzam odpowiadać, zaś przesłany papier zamierzam z pożytkiem wykorzystać zamiast papieru toaletowego.

  OdpowiedzUsuń
 11. Również dostałam mejla z wezwaniem przedsądowym do zapłaty. Muszę przyznać, że poraz kolejny po ich wiadomości czułam się nieswojo. No bo w sumie wiem, że naciągacze, wiem, że karani, wiem, że nie można płacić, ale co ja na to poradzę. Wasze komentarze bardzo podniosły mnie na duchu, a wzmianka a papierze toaletowym nieźle rozbawiła. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 12. ja przed chwilą przeczytałam maila od nich w SPAMIE:
  Szanowna Pani

  Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pani zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pani roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pani z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pani kary umownej w wysokości 334,20zł tytułem nie wywiązania się przez Panią z warunków zawartej umowy.ITD ...
  niech się gonią naciągacze !!!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. a zapomniałam nagłówek: PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY
  a na końcu:
  Marek Jaworski
  Biuro Windykacji Prawnej

  OdpowiedzUsuń
 14. Biuro Windykacji Prawnej - tak widnieje w rubryce OD. Nie myślałam, że po tak długim czasie jeszcze będą wysyłać takie maile. Ale racje ma przedmówca, muszą nazbierać na zapłacenie kary. Nie bądźmy naiwni.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja też dostałam do nich maila że mam zapłacic. Tylko nawet ANI RAZU nie skorzystałam ze strony i nie aktywowałam konta bo trzeba było wysłać SMAa.

  OdpowiedzUsuń
 16. Tez dziś dostalam takiego maila i nie korzystaLam z ich strony , nic nie będę im płaciła oszuści i tyle.

  OdpowiedzUsuń
 17. Witam
  Również otrzymałam wezwanie emailem 334,20 zł z Biuro Informacji Prawnej o poniższej treści :
  PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

  Szanowna Pani

  Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pani zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pani roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pani z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pani kary umownej w wysokości 334,20zł tytułem nie wywiązania się przez Panią z warunków zawartej umowy.

  Dnia 24.07.2012 o godzinie 18:10:30 przy użyciu stacji roboczej o adresie IP: 83.23.19.201 zamówiła Pani w serwisie Pobieraczek.pl usługę dostępu do serwerów Usenet w pakiecie Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków zawartej umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panią a Spółką Eller Service S.C. doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczyła Pani, iż zapoznała się oraz w całości zaakceptowała postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi miała Pani obowiązek w ciągu 10 dni odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pani konta, pod rygorem obowiązku uiszczenia kary umownej stanowiącej równowartość 100 USD, ustalanej według średniego kursu NBP z pierwszego dnia miesiąca wymagalności roszczenia odszkodowawczego (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010).

  Pragnę poinformować, iż rezultatem wewnętrznego postępowania wyjaśniającego oraz weryfikacyjnego jest uzasadnione podejrzenie, że podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl zostały podane nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego (Dz. U. Nr 88 poz. 553), podawanie fałszywych danych osobowych mające na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy nosi przesłankę oszustwa i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Mając na uwadze powyższe pragnę zawiadomić, iż podanie nieprawdziwych danych, może stanowić przesłankę do zawiadomienia właściwych organów ścigania oraz wszczęcia postępowania karnego.

  Na dzień 25.04.2013 kwota 94.80zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym wzywam Panią do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięczny pakiet) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania.

  Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
  Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
  Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
  Adres odbiorcy: Al. Niepodległości 658/3, 81-854 Sopot
  Tytuł przelewu: PWE/20120724/2546917

  Gotowy blankiet wpłaty może Pani wygenerować pod adresem https://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=uaVazGv3IJo6d%2B2e6jy0MmBTEs0%3D

  W sytuacji braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty informacja o zadłużeniu może zostać ujawniona w Biurze Informacji .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam pytanie skąd maja adres IP CZY MOGĄ PO NIM WY SLEDZIĆ ADRESATA

   Usuń
  2. I TO JEST PYTANIE,A ŻEBY BYŁO ŚMIESZNIEJ TO JA W DNIU DZISIEJSZYM DOSTAŁAM SMSA:INFORMUJEMY,ŻE OBSŁUGĘ ZADŁUŻENIA WOBEC IMP SP Z O.O. PRZEJĘŁA FIRMA CROSS FINANCE.SKĄD ONI MAJĄ MÓJ PRYWATNY NUMER TELEFONU.TO JEST JAKIŚ ABSURD.CZY W TEJ CAŁEJ RODZINIE POZWANYCH DO ZAPŁATY JEST JAKIŚ PRAWNIK,KTÓRY MÓGŁBY SIĘ WYPOWIEDZIEĆ?

   Usuń
  3. a IMP SP Z O.O to chyba nie pobueraczek

   Usuń
  4. Wymyślają sobie IP. Po podobnym mailu poczytałam w necie i okazało się, że IP na ponagleniu nigdy nie zgadza się z IP komputera, z którego odbywała się rejestracja.
   Sprawdziłam i rzeczywiście u mnie też jest inne. NIE PŁACIĆ naciągaczom.

   Usuń
  5. Anonimowy z 30 kwietnia:
   Też dostałam smsa o przejęciu zadłużenia wobec IMP - to jest chyba jakieś wydawnictwo wysyłające różne bzdetne pozycje. Nigdy nic nie zamawiałam, w ogóle wcześniej o tej firmie nie słyszałam!! Kolejni naciągacze, w głowie się nie mieści. w sumie to nie wiem, co z tym zrobić, żeby się odczepili raz na zawsze.

   Usuń
 18. ja dzis dostalem na email wiadomosc od tej calej windykacji o godz 3:10 w nocy Czy to nie dziwne zeby o takiej godz wysylac wiadomosci?:)Zastanawiam sie czy zaplacic czy nie zeby miecz tym swiety spokoj co radzicie zrobic zeby potem nie bylo jakis nieprzyjemnosci z nimi

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja również otrzymałam te cholerne pismo i tak jak poprzednicy zareagowałam skokiem ciśnienia , ale na szczęście świat dziś jest mały a ludzie mogą się kontaktować. Takie wpisy podnoszą na duchu . Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 20. Czas to nagłośnić iż znowu wysyłają e-maile zastraszające,może znowu telewizja to pokarze aby ostrzec ludzi

  OdpowiedzUsuń
 21. Właśnie odebrałem tego maila i zareagowałem śmiechem. Że też jeszcze im się to nie znudziło. Kto wie powód może być taki jak opisano w artykule. Proszę was ludzie nie bądźcie naiwni, nie karmcie oszustów.

  OdpowiedzUsuń
 22. Proszę nie płacić oszustom.Umowę powinni przysłać do domu i dopiero własnoręczny podpis czyni taką umowę ważną.Z adresu IP twojego komputera każdy może się zalogować, nawet dzieci nieświadome zagrożenia, a umowy zawarte na odległość są nieważne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzieki za ta odpowiedz
   u mnie dziecko rowniez weszlo na ich strone i od tego czasu ciagle cos przesylaja, dzisiaj przyszlo mi przesadowe wezwanie do zaplaty

   nie place, zobaczymy co bedzie dalej :)

   Usuń
 23. też dostałam takiego meila... na początku się mega wystraszyłam, ale wkońcu trafiłam tu i się troche uspokoiłam, że nie jestem sama. NIE PŁACĘ, niech sie walą!!!

  OdpowiedzUsuń
 24. Witam,
  Do mnie także dotarło pismo od tych złodziei.Mają jeszcze tupet by nas zastraszac.Nie zamierzam karmić tych oszustów i płacić im cokolwiek.Widzę ,że nie jestem sama więcvto mnie całkowicie uspokaja.

  OdpowiedzUsuń
 25. Czytaj,sprawdzaj...w Internecie jest wielu oszustów.
  Czy wiecie o instalowaniu stron erotycznych,w których instalowane są "Trojany"?
  Robi to ktoś w imieniu Komendy Głównej Policji,
  Masz kamerkę w kompie?Robią ci nawet fotkę.
  Oskarżają Cię o wszystkie możliwe zboczenia i wzywają do zapłaty 100 Euro.

  OdpowiedzUsuń
 26. Witam
  W dniu dzisiejszym również dostałam od Pobieraczka "Przedsadowe wezwanie do zapłaty" lecz po przeczytaniu wszystkich komentarzy uspokoiłam się i również nie mam zamiaru płacić...
  zastanawiam się tylko GDZIE JEST NASZE PRAWO !?!!!!?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytasz się: "Gdzie jest nasze prawo?"
   Już dawno prawo nie istnieje! Teraz jest kulminacja końca tego prawa. Kto się będzie bał sądów jak uniewinnia się łapówkarzy-posłów? Kto będzie wierzył w sprawiedliwość jak wypuszczają za nędzne (dla podejrzanego) pieniądze z aresztów za kaucję - wojewodów?

   Usuń
 27. Witam dzis równiez dostałam list z pobieraczka z żadaniem zapłaty 319 zł. Nie bd tego płacic, zwłaszcza ze czytając poprzednie komentarze nic nikomu jeszcze do tej pory nie zrobili, jednak nie ukrywam że boje się iz jednak jakies konsekwencje tego bedą. Dziwie sie , ze polskie prawo pozwala na działanie takich firm które tak oszukuja ludzi ;/ Więc mówicie że nie ma sie czego bac wezwania do sądu ?

  OdpowiedzUsuń
 28. Mnie dodatkowo straszą, że przy rejestracji podałam nieprawdziwe dane i się zastanawiam czy nie powinnam ich sprostować, ale z drugiej strony wówczas będą mieli prawdziwe dane, więc będą mnie gnębić tradycyjną pocztą.... czy moze powinnam zapłacić dla świętego spokoju i zapomnieć o sprawie... ale znów płacić oszustom... takie błędne koło

  OdpowiedzUsuń
 29. Również dostałam list z pobieraczka, z podobnymi informacjami jak Wy. Najlepsze jest to, że nic nie ściągałam od nich, weszłam , zatwierdziłam i mam... pisma. Zadzwoniłam do biura Praw Konsumenckich , to było rok temu, a oni mi na to że zapłacic muszę, bo potwierdziłam regulamin i tyle. W sumie to nie wiem co zrobić. Przydałby się jakis prawnik, który by wytłumaczył i powiedział co zrobić: płacić czy nie...

  OdpowiedzUsuń
 30. też to dostałam, najpierw chciałam nie płacić, ale ich działania są co do zasady zgodne z prawem (ustawa poniżej). zastanawiam się nad zapłata kwoty do tzw. depozytu sądowego, żeby było, ze zapłaciłam, ale wlaśnie nie bezpośrednio do ich rąk. Zastanawiam się, czy można to zrobić nie zakładając im sprawy- nie chcę chodzić po sądach.
  Napiszcie, co myślicie.

  ustawa świdczeniu usług drogą elektroniuczna:
  "Art. 8.1.Usługodawca:
  1)określa regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną, zwany dalej "regulaminem",
  2)nieodpłatnie udostępnia usługobiorcy regulamin przed zawarciem umowy o świadczenie takich usług, a także - na jego żądanie - w taki sposób, który umożliwia pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie treści regulaminu za pomocą systemu teleinformatycznego, którym posługuje się usługobiorca.
  2.Usługobiorca nie jest związany tymi postanowieniami regulaminu, które nie zostały mu udostępnione w sposób, o którym mowa w ust. 1 pkt 2.
  3.Regulamin określa w szczególności:
  1)rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną,
  2)warunki świadczenia usług drogą elektroniczną, w tym:
  a)wymagania techniczne niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się usługodawca,
  b)zakaz dostarczania przez usługobiorcę treści o charakterze bezprawnym,
  3)warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną,
  4)tryb postępowania reklamacyjnego.
  4.Usługodawca świadczy usługi drogą elektroniczną zgodnie z regulaminem."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sprawdziłam i depozyt wiąze się z opłatą 100 zł:(

   Usuń
 31. Witajcie!
  Też mam ten sam problem co i Wy wszyscy. Ja nawet wysłałam im odstąpienie od umowy na piśmie i wysłałam normalnie pocztą polską listem poleconym- tak doradzili mi koledzy z Policji i ta firma nawet nie raczyła mi odpisać. Przez jakiś czas był spokój z mailami, a wczoraj znowu się zaczęło straszenie sądem itd. Policja jaki i Pan z biura Praw Konsumenckich radzili bym absolutnie nic nie płaciła, bo to co robi ta firma to zwykła próba oszustwa internetowego, wyłudzenia pieniędzy i co gorsza zastraszania. Nie powiem, że nie mam obaw ale nie zapłacę im nawet 1 złamanego grosza, najwyżej spotkamy się w sądzie... A swoją drogą jak to możliwe, że firma, na którą zostały nałożone dwie kary w dalszym ciągu zastrasza bezprawnie ludzi sądem!!! Jak będę wiedzieć coś więcej to dam Wam znać. Popytam jeszcze chłopaków z Policji i Prokuratury co myślą o tym ostatnim piśmie skierowanym przez ich adwokata czy czort wie kogo. Trzymajcie się!!!

  OdpowiedzUsuń
 32. PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

  Szanowna Pani

  Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pani zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pani roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pani z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pani kary umownej w wysokości 314,98zł tytułem nie wywiązania się przez Panią z warunków zawartej umowy.
  Może pozwać tą firmę za nękanie i zastraszanie.

  Dnia 10.12.2012 o godzinie 11:54:43 przy użyciu stacji roboczej o adresie IP: 213.77.28.34 zamówiła Pani w serwisie Pobieraczek.pl usługę dostępu do serwerów Usenet w pakiecie Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków zawartej umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panią a Spółką Eller Service S.C. doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczyła Pani, iż zapoznała się oraz w całości zaakceptowała postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi miała Pani obowiązek w ciągu 10 dni odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pani konta, pod rygorem obowiązku uiszczenia kary umownej stanowiącej równowartość 100 USD, ustalanej według średniego kursu NBP z pierwszego dnia miesiąca wymagalności roszczenia odszkodowawczego (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010).

  Pragnę poinformować, iż rezultatem wewnętrznego postępowania wyjaśniającego oraz weryfikacyjnego jest uzasadnione podejrzenie, że podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl zostały podane nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego (Dz. U. Nr 88 poz. 553), podawanie fałszywych danych osobowych mające na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy nosi przesłankę oszustwa i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Mając na uwadze powyższe pragnę zawiadomić, iż podanie nieprawdziwych danych, może stanowić przesłankę do zawiadomienia właściwych organów ścigania oraz wszczęcia postępowania karnego.

  Na dzień 01.05.2013 kwota 94.80zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym wzywam Panią do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięczny pakiet) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania.

  Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
  Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
  Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
  Adres odbiorcy: Al. Niepodległości 658/3, 81-854 Sopot
  Tytuł przelewu: PWE/20121210/2772066

  Gotowy blankiet wpłaty może Pani wygenerować pod adresem https://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=uaVazGv3IJo7cu6a6jy2MWRaFcw%3D

  W sytuacji braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty informacja o zadłużeniu może zostać ujawniona w Biurze Informacji Gospodarczej, na podstawie Ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530).


  OdpowiedzUsuń
 33. Witam też dostałem dziś meilla z ponagleniem do zapłaty zastraszają windykatorem,otrzymałem także powiadomienie listowne do zapłaty już z gotowym wnioskiem zrobić przelew natychmiastowy (DOBROWOLNY)94,80 zł ale gdyby ten papier był szorstki wytarłbym sobie to miejsce gdzie nie dochodzi słońce do du.. tak podarłem i do śmieci wyrzuciłem;)nawet takie wysokie kary nałożone na nich nie działają trzeba było by ich pozamykać złodziei i oszustów...

  OdpowiedzUsuń
 34. Mam pytanie, czy ktoś dostał ten sam list drogą pocztową z pieczątką , od biura windykacji? zresztą w umowie pobieraczka jest napisane ,że można wybrać konto pobieraczek 5 ,15,20 i nie ma ujętej informacji ,że po okresie będzie pobierana opłata, zresztą to są pakiety i do tego trzeba umowy i udostępnienie rachunku -za co się płaci.. ja osobiście nie dostaje miesięcznego rachunku jak jest w umowie.. dlaczego po 6 miesiącach dostaje list o taką samą kwotę czyli 98 zł skoro odsetki jak widzę u każdego są takie same

  OdpowiedzUsuń
 35. Zadzwońcie do UOKiK na numer 800 007 707 .
  Linia jest bezpłatna i działa od poniedziałku od piątku w godzinach 9:00 - 17:00,za którymś razem się dodzwonicie(jak ja) i odbierze prawnik i jeżeli nie dostaliście listu poleconego czyli z wezwaniem do sądu(pieczątka itd.) nic im nie płaćcie a i prawnik mówił,że od 5 lat jeszcze nikt nie dostał od pobieraczka takowego e-maila i nikt nie miał od nich sprawy w sądzie więc wszystko trzeba ignorować i zwykłe listy,które wam przyjdą do domu także

  OdpowiedzUsuń
 36. Od 1,5 roku była cisza aż do teraz-przypomnieli sobie o mnie!:-) Czekam od dawna na wezwanie do sądu a oni nadal chcą po dobroci! Dlaczego jeszcze nie założyli sprawy? Mija 2 lata! Banda oszustów! Nie dajcie się nabrać i zwyczajnie ignorujcie ten ich spam!

  OdpowiedzUsuń
 37. A co jeśli ktoś nie dostaje owego pisma do domu,ponieważ podał zły adres,jednym słowem błędne dane tylko poprawny e-mail,na który przysyłają te wszystkie rzeczy?
  Przysłali mi przedsądowne wezwanie do zapłaty i nie wiem co zrobić.Mimo wszystkich wpisów i komentarzy,cały czas jest obawa...

  OdpowiedzUsuń
 38. Witam! ja zarejestrowalem sie na pobieraczka chyba z 1,5 roku temu , niepotrzebnie podalem prawdziwe dane i e-mail , wysylali mi e-maile wiec sie wkurzylem i usunolem konto na poczcie , mialem świety spokój az do niedawna , dzwonil ktos do mnie z biura windykacji prawnej na telefon stacjonarny ktorego numer nie wiem skąd mają ... akurat mnie wtedy nie bylo w domu , mieli oddzwonic lecz do tej pory cisza . A najlepsze jest to ze chcialem wziąść pewną rzecz na raty lecz nie moglem bo jakas tam symulacja wypadła negatywnie , mysle ze moze wpisali mnie na liste dłużników niewypłacalnych , ma ktoś podobny problem ?

  OdpowiedzUsuń
 39. Każdego, kto jest ci winien ponad 200 zł, możesz wpisać do Krajowego Rejestru Długów. Taki wpis powinien ułatwić ci odzyskanie pieniędzy od rodziny, sąsiada, znajomej z pracy.Do niedawna taką możliwość miały jedynie instytucje, gminy oraz firmy. Dziś takie prawo ma każdy, także ty.

  Konieczny jest wyrok sądu. Żeby dokonać wpisu, niestety, musisz mieć orzeczenie sądu z tzw. klauzulą natychmiastowej wykonalności.Przekazanie informacji gospodarczej dotyczącej dłużnika będącego konsumentem do bazy danych KRD wymaga podania jego numeru PESEL.


  takich info nie podawaliśmy więc wątpię,żeby to pobieraczek był.

  OdpowiedzUsuń
 40. Dla pewności napisałem jeszcze w tej sprawie do Stowarzyszenia Konsumentów Polskich (UOKiK)pod adres porady@dlakonsumentow.pl. Wczoraj dostałem taką odpowiedź: Szanowny Panie, zalecałbym nie odpowiadać na wezwanie, a jeśli roszczenie trafi do sądu, co jest wątpliwe, może Pan odmówić zapłaty podnosząc zarzut nieważności umowy z uwagi na wiek (16 lat) w dniu zawarcia umowy (akceptacji regulaminu). Poza tym może Pan podnieść zarzut przedawnienia roszczenia. Po przedawnieniu roszczenia ten, przeciwko komu roszczenie przysługuje, może uchylić się od jego spełnienia, z tym że sąd uwzględnia przedawnienie tylko na zarzut podniesiony przez stronę. Z pozdrowieniami, S... Z... Prawnik - konsultant Konsumenckie Centrum E-porad Stowarzyszenie Konsumentów Polskich W związku z tym, już chyba wszystko się wyjaśniło.

  OdpowiedzUsuń
 41. Witam ja też mam z nimi problem i NIC IM NIE ZAPŁACE,

  OdpowiedzUsuń
 42. WITAM WLASNIE OTWORZYŁEM POCZTE I BYŁEM W SZOKU TEZ ODRZYMAŁEM WEZWANIE DO ZAPŁATY ;GDZIE NIGDY NIE KORZYSTAŁEM Z TEJ STRONY PIERWSZY RAZ SŁYSZE O TAKIEJ STRONIE a poreszta nigdy nie byłem na tej stronie NAPISALI ZE WCHODZIŁEM 23 GRUDNIA 2012 ROKU I NAPEWNO JESTEM PEWNY W 100% ZE NIE WCHODZIŁEM PONIEWAZ PRACUJE ZA GRANICA I PRZYJEZDZAM NA WEKEND I SZKODA MI CZASU SIEDZENIA PRZY KOMPUTERZE WOLE SPEDZIC CZAS Z DZIECMI to jest chore groża sademnawet podali ze moge zapłacic w dolarach 100 horzy ludzie z tego co czytam to najlepiej nie placic PRAWDA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też byłem pewnie,że się tam nie rejestrowałem ale oni mieli inne sposoby m.in: wpisywałeś np. gry do pobrania i wyskoczył ci pierwszy link i pisało ci :
   Żeby pobrać plik zarejestruj się - rejestracja trwa 10 sec i ta rejestracja była z pobieraczka właśnie ;// Też tak się złapałem i im nie zapłaciłem i żyje ;] nie płać !

   Usuń
 43. hej ludziska, ja tez dziś odczytałam od nich "pozdrowienia" i tak jak wszystkim ciśnienie mi znacznie skoczylo ale az mnie korci żeby im odpisac - POCAŁUJTA W DUPE WÓJTA!!! szczyt chamstwa z ich strony. niech się gonią.

  OdpowiedzUsuń
 44. A ja wdałem się w wymianę korespondencji:
  1 MAIL

  Witam
  w załaczeniu przesyłam decyzje UOKiK proszę się zapoznać i zaprzestać nękania (stalkingu) zgodnie z kodeksem karnym, takie zachowanie zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, a Pan podpisuje się imieniem i nazwiskiem.

  Zgodnie z wprowadzonym do kodeksu karnego art. 190a: „Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

  Nigdy nie zawierałem z Państwem żadnej umowy, nie posiadam komputera o takim IP.
  ------------------------------------------------------

  OdpowiedzUsuń
 45. NA TO DOSTAŁEM ODPOWIEDZ
  Szanowny Panie,


  W odpowiedzi na Pana zarzut rzekomego stosowania przez Wspólników Eller Service s.c. stalkingu, czyli czynu stypizowanego przez normę art. 190a Ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (tekst pierwotny: Dz.U. 1997, Nr 88, poz. 553) - „Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat „ - wskazuję na brak jakiegokolwiek związku pomiędzy zaistniałym stanem faktycznym, wysyłanie wezwań do zapłaty za zamówioną usługę, a stanem prawnym opisanym w art.190a Kodeksu karnego. Co więcej Wspólnicy Eller Service s.c. są zobowiązani do poinformowania dłużnika o środkach prawnych jakie zostaną zastosowane w przypadku nie opłacenia należnego i wymagalnego świadczenia tytułem zamówionej usługi.

  Stanowisko takie potwierdził Sąd Rejonowy w Sopocie II Wydział Karny Wyrokiem z dnia 12 listopada 2012 r. (sygn. akt II W 592/12/Sz): „Analiza zgromadzonego materiału dowodowego prowadzi również do wniosku, iż obwiniony nie miał obowiązku wyjaśnienia podnoszonej przez rzecznika kwestii „straszenia klientów postępowaniem sądowym”. Podnieść bowiem należy, iż pouczenie o ewentualnych, zgodnych z prawem konsekwencjach nie wykonania ciążących na dłużniku zobowiązań w postaci wpisu do jednego z rejestru dłużników stanowi normalną i zwyczajowo przyjęta procedurę, stosowaną w odniesieniu do kierowanych wobec dłużników wezwań do zapłaty.”


  Informuję, iż w dniu 16 kwietnia 2010 r. treść reklam i informacji handlowych umieszczonych w serwisie Pobieraczek.pl oraz stosowna treść Regulaminu świadczenia usług „Usenet” została całkowicie dostosowana do wskazań Decyzji RWR 6/2010 Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 31 marca 2010 r.. Od wskazanej daty treści zawarte w serwisie nie budzą zastrzeżeń wymienionego organu.

  Dodatkowo wskazuję, iż mocą punktu II. Decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów RWR 6/2010 z dnia 31 marca 2010 r. „umarza się postępowanie wszczęte z urzędu w sprawie stosowania przez ww. przedsiębiorców praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów, o której mowa w art. 24 ust. 1 i 2 pkt 3 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów polegającej skonstruowaniu procedury zawarcia umowy w sposób pomijający istotne informacje potrzebne konsumentowi do podjęcia decyzji dotyczącej umowy, co mogło naruszać art. 4 ust. 1 i 2 w związku z art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 roku o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (Dz.U. Nr. 171, poz. 1206).”.

  Zatem brak jest jakiejkolwiek podstawy faktycznej i prawnej do uznania, iż został
  Pan wprowadzony w błąd.

  Wyroki Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczą Decyzji RWR 6/2010 (RWR 61-23/09/ZK) Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencjii Konsumentów Delegatura we Wrocławiu z dnia 31 marca 2010 r. dotyczy wyłącznie konsumentów, którzy zawarli umowę drogą elektroniczną ze Wspólnikami Eller Service s.c. przed dniem 16.04.2010 r.
  -----------------------------------------------------
  NA CO ODPOWIEDZIAŁEM ZNOWU
  Pozwolę sobie ostatni raz odpisać, proszę o nie cytowanie wyroków sądów, przepisów kodeksu karnego etc. Ukończyłem studia prawnicze i znam się na obowiązującym prawie, jeśli firma, którą Pan rezprezentuje jest w stanie udowodnić mi, że to Ja Konrad Raczatnik zawierałem umowę z serwisem pobieraczek, że to moje IP, zapraszam do sądu. W tym momencie nie mając żadnych podstaw prawnych, wysyłanie wiadomości typu zawiadomienie, wezwanie do zapłaty nosi znamiona stalkingu, a czy mam rację zadecydują o tym odpowiednie organa państwowe.
  ------------------------------------------------------

  OdpowiedzUsuń
 46. dostałem potem kolejną tego typu odpowiedz
  Szanowny Panie,


  W odpowiedzi na Pana zarzut rzekomego stosowania przez Wspólników Eller Service s.c. stalkingu, czyli czynu stypizowanego przez normę art. 190a Ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (tekst pierwotny: Dz.U. 1997, Nr 88, poz. 553) - „Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat „ - wskazuję na brak jakiegokolwiek związku pomiędzy zaistniałym stanem faktycznym, wysyłanie wezwań do zapłaty za zamówioną usługę, a stanem prawnym opisanym w art.190a Kodeksu karnego. Co więcej Wspólnicy Eller Service s.c. są zobowiązani do poinformowania dłużnika o środkach prawnych jakie zostaną zastosowane w przypadku nie opłacenia należnego i wymagalnego świadczenia tytułem zamówionej usługi.

  Stanowisko takie potwierdził Sąd Rejonowy w Sopocie II Wydział Karny Wyrokiem z dnia 12 listopada 2012 r. (sygn. akt II W 592/12/Sz): „Analiza zgromadzonego materiału dowodowego prowadzi również do wniosku, iż obwiniony nie miał obowiązku wyjaśnienia podnoszonej przez rzecznika kwestii „straszenia klientów postępowaniem sądowym”. Podnieść bowiem należy, iż pouczenie o ewentualnych, zgodnych z prawem konsekwencjach nie wykonania ciążących na dłużniku zobowiązań w postaci wpisu do jednego z rejestru dłużników stanowi normalną i zwyczajowo przyjęta procedurę, stosowaną w odniesieniu do kierowanych wobec dłużników wezwań do zapłaty.”

  Ustalenie tożsamości osoby która zawarła umowę drogą elektroniczną ze Wspólnikami Eller Service s.c. przy użyciu skrzynki poczty elektronicznej xxxxxxxxxxxxxxx w dniu 2010-11-17 nastąpi na etapie postępowania sądowego.
  -----------------------------------------------------

  Szczerze to dzisiaj już chciałem dokonać wpłaty chociaż wiem, że to ewidentne oszustwo, ale jeśłi żyjemy w kraju bezprawia, gdzie złodziejstwo jest legalne, to zastanawiam się czy nie lepiej zapłacić 94 PLN dać się sfrajerzyć ale mieć święty spokój, bo nie daj Bóg założą sprawę w sądzie i przy kompetencji naszego sądownictwa sprawę przegram, trafię na BIK z wyrokiem lub bez.
  Sam już nie wiem

  OdpowiedzUsuń
 47. Skoro UOKIK zakwestionował działnośc i za bezprawne działnia firmy, to nie można oczekiwać zapłaty, umowa zawarta jest niewazna:
  Orzeczenie sądu w tym wypadku ma charakter deklaratoryjny tj. potwierdza, że dany zapisy Regulaminów Pobieraczek.pl był nieważny od samego początku z mocy prawa.

  Zatem nie mamy tu do czynienia z działaniem prawa wstecz ale stwierdzeniem Sądu, że dany zapis naraża na szkodę Klienta i nie powinien się w takiej formie w umowie znaleźć. Zatem w naszej ocenie wszyscy, którzy na mocy takiego zapisu zostali pokrzywdzeni, mają prawo zwrócić się do pobieraczek.pl o naprawienie wyrządzonej szkody przez nich tym bezprawnym zapisem.

  OdpowiedzUsuń
 48. http://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=10326

  OdpowiedzUsuń
 49. zawarłeś umowę, ale na podstawie nieprawdziwych informacji, np. reklamy czy danych na stronie internetowej przedsiębiorcy – na podstawie kodeksu cywilnego możesz uchylić się od skutków złożonego pod wpływem błędu oświadczenia woli bez konsekwencji w ciągu 12 miesięcy. W takim przypadku należy wysłać taką informację, powołując się na to, że umowa została zawarta na podstawie wprowadzających w błąd informacji;

  OdpowiedzUsuń
 50. W myśl nowego prawa telekomunikacyjnego wchodzącego w życie od 21.01.2013 operator będzie miał obowiązek przechowywać informacje o połączeniach przez okres 12 miesięcy. Ustawa skróciła ten okres z dotychczasowych 24 miesięcy. Mam pytanie może ktoś wie, czy nowy okres 12 miesięcznej retencji danych dotyczy również logowania do internetu i czy może dotyczy również danych przed tą datą ?.

  OdpowiedzUsuń
 51. hah. Ci ludzie maja nierówno pod sufitem... Dostałam list polecony/ a co na to informatyk ojca.
  "WYŁUDZENIE"- i to w sumie prawda. Zastraszeni więc niech wychillują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mogłeś dostać listu poleconego bo to wtedy by było prawdziwe wezwanie ^^ pewnie dostałeś zwykły list do domu od zwykłego adresata ^^

   Usuń
  2. też nie słyszałam żeby poleconym wysyłali.podpisywałeś odbiór listu?

   Usuń
 52. Ja dostałam meila z wezwaniem do zapłaty 2 kwietnia, ale że było to moje szkolne konto meilowe (wchodzę raz na ruski rok), to przeczytałam dopiero dzisiaj. Nieźle się wystraszyłam, bo już kiedyś dostałam takiego meila, a w tym jeszcze się oficjalnie podpisali. Odpisałam im, że niestety, ale ja się z umowy wycofałam zaraz po założeniu konta (blef), ponieważ nie odpowiadały mi usługi przez nich oferowane. Spanikowałam. W normalnych okolicznościach nic takiego bym nie napisała, ale jednak mam 16 lat i trochę boję się reakcji mamy jak się dowie, że ma zapłacić prawie 350zł, szczególnie, że na stronie podałam fałszywe imię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie płać ^^ też się bałem ale teraz nie ma czego

   Usuń
 53. Ja rowniez naleze do osob zrobionych w konia przez Pobieraczka. Pisza dosc czesto, ostatnio dostalam pisemne wezwanie do zaplaty- przedsadowe, zeby bylo smieszniej :) Podarlam to natychmiast. Po tygodniu znowu, tym razem na maila- odpisalam im kulturalnie, ze maja mnie pocalowac w tylek. Na razie jest spokoj...Ludziska nie placcie!!!Nie dajcie sie zastraszyc. Nic wam nie zrobia!!!

  OdpowiedzUsuń
 54. Roszczenia zarówno Pobieraczka, jak i jego nowego klona, czyli Plikostrady są z mocy prawa bezskuteczne, ponieważ cały proceder oparty jest na świadomym wprowadzaniu konsumenta w błąd przez właścicieli tych portali i z góry założonym oszustwie. Cwaniactwo właścicieli tych portali polega na tym, że publikując wprowadzające w błąd reklamy i nie potwierdzając od razu faktu zawarcia umowy i rozpoczęcia świadczenia usługi (są na to trzy miesiące)usiłują obejść przepisy ustawowe. Jednakże tego rodzaju działania na mocy choćby art. Art. 58 §1 Kodeksu cywilnego nie mogą rodzić żadnych skutków prawnych, bo rzekoma zawarta umowa jest po prostu nieważna. Jak stanowi ten przepis K.c.: „Czynność prawna sprzeczna z ustawą albo mająca na celu obejście ustawy jest nieważna”.
  Poniżej dłuższe uzasadnienie wysłane na adres operatora Pliksostrady.

  W związku z wysłanymi na mój adres mailami, informującymi mnie o roszczeniach finansowych dotyczących konieczności uiszczenia opłaty abonenckiej na rzecz firmy Smart Tech Connect Ltd. z siedzibą w Dubaju, a wynikających z rzekomo zawartej przeze mnie w dniu ...umowy na korzystanie przez rok z usług portalu Plikostrada, oświadczam, że roszczenia te są bezzasadne i pozbawione podstaw prawnych, a to z tego powodu, że żadnej wiążącej umowy z firmą Tech Connect Ltd. z siedzibą w Dubaju nie zawarłem. Faktu kliknięcia i zarejestrowania się na portalu w celu ewentualnego skorzystania (zgodnie z treścią zamieszczonego na tym portalu ogłoszenia) z 14-dniowego okresu bezpłatnego testowania usługi, w żadnym wypadku nie można uznać za równoznaczny z zawarciem umowy na korzystanie z usług portalu przez okres 12 miesięcy. Chciałbym przy tym podkreślić, że z usług tego portalu nie skorzystałem ani razu.
  Aby umowę (także tę zawieraną na odległość) można było uznać za skutecznie zawartą i ważną, zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego, niezbędne jest nie budzące wątpliwości, tzn. jednoznaczne i zrozumiałe dla obu stron oświadczenie woli obu stron, tj. przedsiębiorcy i konsumenta, co do przedmiotu zawieranej umowy, ceny świadczenia i okresu jej obowiązywania. Nic takiego jednak nie miało miejsca, stąd też wywodzenie jakichkolwiek roszczeń z tytułu niezawartej umowy jest bezzasadne i pozbawione podstaw prawnych.
  Art.6, ust.2 Ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny precyzuje w tym względzie obowiązek oferenta (przedsiębiorcy) i stanowi co następuje: „Propozycja zawarcia umowy w postaci oferty, zaproszenia do składania ofert lub zamówień albo podjęcia rokowań powinna jednoznacznie i w sposób zrozumiały informować o zamiarze zawarcia umowy przez tego, kto ją składa”!
  Jednakże w treści ogłoszenia o możliwości bezpłatnego testowania usługi przez okres 14 dni, zamieszczonego na stronie internetowej portalu Plikostrada w dniu ... nie podano informacji o woli zawarcia płatnej umowy na 12 miesięcy, ani też o tym, że fakt rejestracji na portalu w celu ewentualnego przetestowania proponowanej usługi, przedsiębiorca, z nieznanych konsumentowi powodów, będzie traktował jako równoznaczny z zawarciem umowy na okres jednego roku.
  W związku z powyższym powoływanie się na rzekomy fakt zawarcia przeze mnie rocznej umowy abonamentowej nie ma jakichkolwiek materialnych podstaw i jest oczywistym nadużyciem. Z równie oczywistych względów niezawarta umowa nie może rodzić jakichkolwiek skutków prawnych ani też roszczeń finansowych.
  W myśl Art. 58 §1 K.c. „Czynność prawna sprzeczna z ustawą albo mająca na celu obejście ustawy jest nieważna” . Taki też status mają bezprawne roszczenia i groźby formułowane przez firmę Smart Tech Connect Ltd. pod moim adresem, a których jedyną przesłanką jest próba obejścia postanowień Art. 9 Ustawy z 2 marca 2000 r. (O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny), szczegółowo opisującego obowiązki przedsiębiorcy przy zawieraniu umów na odległość. Obowiązków tych portal Plikostrada, rzecz jasna, nie wypełnił.

  OdpowiedzUsuń
 55. Witam.
  Dzisiaj dostałam takiego maila że mam do zapłaty 96 zł. Tak się przestraszyłam. Ale czytałam o tej firmie czy tam osoba która nosi nazwę "Pobieraczek". Ale nie mam zamiaru płacić za coś czego ani nie ściągnęłam ani nie zrobiłam. Z resztą toczy się sprawa o tego "pobieraczka".

  OdpowiedzUsuń
 56. Z poważaniem,

  Marek Jaworski
  Biuro Windykacji Prawnej

  wczesniej napisal to samo co wszystkim, ale pierwszy raz pisali do mnie z Prawnej drogi, czy mam zaplacic, czy kogos poslali juz do sadu, na dodatek jestesm nie pelnoletni... Ale nic nie poberalem

  OdpowiedzUsuń
 57. Ludzie , ludzie - sprawa opisywana ponad 4 lata , wszystko wiadomo - TO SĄ OSZUŚCI więc czym się podniecacie ??????????????

  OdpowiedzUsuń
 58. wszystko co mówicie to prawda :) dodatkowo zastanawiam się czy wykorzystywanie przez tą firmę loga biura windykacji nie jest przestępstwem? :)

  OdpowiedzUsuń
 59. Ja juz nie wiem co ma o tym wszystkim myslec - jak na rzie nie zaplacilem i nie zamiezam placic ale ponizej odpowiedz z uokik

  Szanowny Panie,

  przede wszystkim bowiem należy zauważyć, że logując się na stronie (podając swoje dane w formularzu i akceptując warunki określone w regulaminie), zawarł Pan umowę z Pobieraczkiem, zgodnie z ustawą z dnia 02 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271 ze zm.)- jest to tak zwana umowa na odległość. Taki sposób zawierania umów jest zgodny z prawem, a w dobie usług świadczonych drogą elektroniczną, staje się coraz bardziej powszechny. Musi się Pan zatem liczyć z konsekwencjami wynikającymi z logowania się na tego typu stronach, w związku z czym zalecam dokładne czytanie regulaminów.

  Zasadniczo od umów zawieranych na odległość, w myśl art. 7 powołanej powyżej ustawy, konsument ma prawo odstąpić, bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w ciągu 10 dni od dnia zawarcia umowy. Jeżeli jednak nie został Pan poinformowany o przysługującym Panu prawie odstąpienia od umowy (mailem, listem poleconym), wówczas termin na złożenie stosownego oświadczenia uległ wydłużeniu do 3 miesięcy.

  Niestety jednak w Pana przypadku oba terminy już upłynęły.

  Warto jednak zaznaczyć, że firma Eller Service cieszy się złą sławą i często jest przedmiotem zainteresowania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który wydał decyzję stwierdzająca naruszenie przez serwis zbiorowych interesów konsumentów. Decyzja ta nie ma jednak wpływu na Pana indywidualny spór z Pobieraczkiem - przede wszystkim UOKiK ukarał firmę za pobieranie opłat za pierwsze 10 dni, które miały być okresem darmowym. Decyzje Urzędu mogą być argumentem w sporze z przedsiębiorcą, jednak nie wpływają bezpośrednio na jego rozwiązanie.

  W takiej sytuacji może Pan powołać się na przepisy ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (Dz.U. 2007 nr 171 poz.
  1206), wysyłając na piśmie stosowne oświadczenie.
  Stosownie do treści art. 12 powołanej powyżej ustawy:
  „W razie dokonania nieuczciwej praktyki rynkowej konsument, którego interes został zagrożony lub naruszony, może żądać:
  1) zaniechania tej praktyki;
  2) usunięcia skutków tej praktyki;
  3) złożenia jednokrotnego lub wielokrotnego oświadczenia odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie;
  4) naprawienia wyrządzonej szkody na zasadach ogólnych, w szczególności żądania unieważnienia umowy z obowiązkiem wzajemnego zwrotu świadczeń oraz zwrotu przez przedsiębiorcę kosztów związanych z nabyciem produktu;
  5) zasądzenia odpowiedniej sumy pieniężnej na określony cel społeczny związany ze wspieraniem kultury polskiej, ochroną dziedzictwa narodowego lub ochroną konsumentów.”

  Należy jednak liczyć się z tym, że firma Eller nie uzna Pana żądania unieważnienia umowy i nadal będzie wysyłała kolejne wezwania do zapłaty, jak również z tym, że pisząc pismo do serwisu, będzie Pan musiał podać swoje prawdziwe dane.
  Wobec tego ma Pan dwie możliwości działania: ignorować dalsze wezwania, a w przypadku gdyby firma wystąpiła na drogę sądową - powolać się na ww. przepis i wprowadzenie Pana w błąd; lub nie czekając aż firma podejmie dajsze kroki sam Pan może wystąpić na drogę sądową przeciwko firmie Eller Service z pozwem o unieważnienie umowy.
  W załączeniu przesyłam Panu publikację na temat umów zawieranych przez Internet - zachęcam do lektury, która może Panu pomóc w uniknięciu podobnych kłopotów w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 60. Ale sobie dzieciaczki zarabiają :) Powinni odsiedzieć swoje. Nie płaciłam im nic. Wystarczyło wejśćrok temu na pierwsze lepsze forum - To oczywiste, że ludzie kręcą naiwniaków jak się da. Też dostaję przedsądowe wezwania. Ludzie, uspokójcie się z tymi obawami!!!

  P.S. IP faktycznie się nie zgadza z tym prawdziwym ;>

  OdpowiedzUsuń
 61. Czy to sie nigdy nie skończy? dostałam notę obciążeniową na prawie 3000 za zerwanie umowy. To było 13 miesięcy temu myslałam,ze dali sobie spokój, a tu proszę. Czytam że "kara umowna jest to substytut odszkodowania, tyle że niezależny od tego czy wierzyciel (dostawca) poniósł szkodę, czy też nie, i to jest ta gorsza strona tej instytucji cyt http://www.eporady24.pl/kara_umowna,pytania,4,47,7974.html Ale oni żadnej straty nie ponieśli! bo po miesiącu prawie niedziałania ich mechanizmu ja zrezygnowałam! Mam zamiar tego nie płacić choćbym miał iść do sądu. I kogo to nasze prawo chroni???

  OdpowiedzUsuń
 62. Ja nie płaciłem, zwyzywałem ich i napisałem żeby spie*dalali, pomogło ;)

  OdpowiedzUsuń