poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Konto z premią w BGŻ znów w remoncie czyli wiewiórki zajadają nasze wisieńki


Serial pogarszania warunków kont trwa. Po obniżeniu cashbacku z 4% na 1% w Meritum, oprocentowania konta Concerto z 7% na 5% czy zaostrzeniu warunków przyznawania premii w Millennium przychodzi czas na legendę atrakcyjnych kont czyli konto z premią w BGŻ.

Jak pamiętamy na koncie tym dokonywano już operacji i to niejednej ale żadna z nich nie polepszyła warunków. Ostatnią zmianę opisałem w artykule Kolejny numer wiewiórek gdy łatwe 3 płatności kartą zastąpiono  koniecznością dokonywania płatności na kwotę 300 zł.

Hasające wiewiórki, które reklamują konto w BGŻ, to jednak psotne stworzonka i raz za razem podgryzają wyróżniające się konto na naszym rynku a teraz szykują się do kolejnej uczty. I nastąpi ona niebawem bo już z końcem maja.


Wówczas bowiem ma pojawić się nowy regulamin w którym ma pojawić się fatalny zapis dla wielu dotąd wielbicieli wiewiórek. Do tej pory nie było trudno zdobyć 50 zł miesięcznie, wystarczyło po prostu przelać do banku kwotę 5.000 zł co wystarczyło do przyznania najwyższej premii gdyż była ona przyznawana od najwyższego przelewu.

Można było sobie przelać dowolne kwoty choćby i 6.000 zł ale nie miało to sensu gdyż najwyższą premią miesięczną było 50 zł co widać na poniższym obrazku.


Maksymalna kwota premii Źródło: bgż


Wkrótce nie będzie już tak różowo. Nie pisałem o tym tricku wiedząc, że bgż zagląda na moje blogi często bowiem przedstawiciel banku zostawiał tutaj jakieś komentarze czy sprostowania. Informacje o tym pojawiały się jednak często w komentarzach. Wiadomość widać dotarła tam gdzie nie powinna i teraz bank będzie przykręcał kurka swoim klientom.

Konto z premią będzie funkcjonować nadal ale premie będą przyznawane już tylko za faktyczne przelewy od pracodawcy a nie za przelewy własne. Więc jak ktoś zarabia 2.000 zł na rękę zarobi już tylko 20 zł - 5 zł opłaty za konto czyli 15 zł brutto. Nieprzypadkowo napisałem brutto bowiem dla otrzymania premii musimy dodatkowo dokonać płatności kartą.

No właśnie a w karcie tkwi drugi haczyka albo druga zjedzona wisieńka przez wiewiórki. Bowiem zamiast 300 zł trzeba będzie teraz dokonać zakupów na kwotę 500 zł a więc więcej aniżeli żąda pazerny Getin.

Nieraz widziałem chwalących się internautów jak to oni okradają BGŻ łatwo zdobywając 45 zł premii. Owszem było łatwo wiadomo jednak, że im więcej ludzi zacznie się tym chwalić tym prędzej łatwy kąsek zniknie z oferty. I jedynym sposobem na podwyżkę w BGŻ będzie dostać podwyżkę w pracy.


16 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie. Informację podał jeden z serwisów a na stronie BGŻ go nie znalazłem.

   Usuń
 2. Link do tej informacji o BGŻ - http://prnews.pl/hydepark/bank-bgz-zamyka-furtke-wyjadaczom-wisienek-2809176

  OdpowiedzUsuń
 3. Banki bardzo walczą o to, żeby to do nich trafiały nasze pensje. Wiadomo o co chodzi. Wiekszość klientów nie lubi przenosić się z jednego banku do drugiego, a do tego jeszcze przenosić wypłatę - trzeba iść do księgowej, złożyć jakiś papierek, nie pomylić się wpisując 26 cyfr...

  Nie skorzystałem z kilku promocji w bankach tylko dlatego, że właśnie wymagały wpływu pensji. Jeśli BGŻ faktycznie zepsuje swój program, to tym samym zwolni klientów z tego obowiazku. Nie będę dłuzej u nich trzymał konta bez premii albo z premią na parę złotych. Lojalność wobec banku - nie istnieje. Skoro dla nich w relacji ze mną liczą się tylko pieniądze, to czemu ja miałbym być "lojalny"?

  Ale poczekajmy na oficjalny komunikat banku. Skoro zmiany miałyby zacząć obowiązywać od czerwca, to do końca maja muszą to ogłosić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś się pojawiło, ale zakamuflowane. Po kliknięciu na link w zdaniu "Ogłoszenie publiczne – zmiana warunków premiowania dla Konta osobistego z premią od 28 sierpnia 2012 r." pojawia się komunikat z datą 22 kwietnia 2013.

  OdpowiedzUsuń
 5. No to dziękujemy za współpracę. Właśnie przejrzałem nowy regulamin. Wsadzili nowy warunek od sierpnia: posiadanie na minimum 5000 PLN kredytu, lokaty, lub konta oszczędnościowego (ale nie w Optimie). Moim zdaniem to dla BGŻu strzał w stopę.
  (YKS)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest nawet gorzej niż piszesz. Od września trzeba będzie posiadać dodatkowo w banku konto oszczędnościowe, lokatę lub kredyt na min. 5000zł!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest i oficjalny komunikat, długi nie trzeb było czekać...

  http://www.bgz.pl/downloads/regulaminy/ogloszenie_zmiana_programu_premia_plus.pdf

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest i nowy regulamin w całości:
  http://www.bgz.pl/downloads/regulaminy/RegProgramPremia2805.pdf

  OdpowiedzUsuń
 9. "Od września trzeba będzie posiadać dodatkowo w banku konto oszczędnościowe, lokatę lub kredyt na min. 5000zł!"

  Jak ktoś zarabia 5000+ do ręki to chyba nie problem.

  OdpowiedzUsuń
 10. Polcan nie orientujesz się, czy to Zlecenie przelewania wynagrodzenia można złożyć jakoś zdalnie (przez Internet albo chociaż Pocztą)? Bo to nowy regulamin już wymaga.
  Mam jeszcze pytanie o limit w koncie Millennium bo chyba z niego korzystałeś. Czy jak się zdecyduję to nic za niego teraz nie zapłacę? Chodzi mi o wszelkie opłaty z tym związane. Dziękuję i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę testować BGŻ a wyniki pewnie znajdą się na blogu.
   Z limitu w koncie oczywiście korzystam ale niestety przyznanie go jest płatne. Można to obejść zakładając konto w innym banku gdzie przyznanie limitu jest darmowe i dokonać przeniesienia.

   Dużo zachodu ale w zamian masz darmowy kredyt na dużą kwotę. Pisałem o tym w jednym z niedawnych artykułów.

   Usuń
  2. Pytałem bo jest promocja udzielenie gratis, tylko w cenniku jest jeszcze opłata przygotowawcza. Po zapytaniu konsultant odpisał mi, że tego też nie zapłacę więc wychodzi na to, że można mieć kasę za free na 7dni? Co to jest jeszcze odnowienie? Czy to wtedy jak będę brać ten limit co miesiąc?

   Usuń
  3. Masz kasę za free ale musisz pilnować terminów bo to tak jak z kartą kredytową.
   Kredyt dostajesz na okres jednego roku. Odnowienie dotyczy kolejnego roku i znów jest płatne. Chyba, że trafisz na promocję.

   Usuń
 11. Bank liczy na zamożnych klientów, z pensją 5tys+, tylko na czym zarabiają, bo mi się wydaje, że ktoś kto doszedł do takich pensji głupim nie jest i raczej na opłaty się nie nacina ani żadne produkty.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy w regulaminie "Konta z Podwyżką" nastąpiła jakaś zmiana dotycząca tego, że do premii 1% będzie się kwalifikował tylko przelew z tytułu wynagrodzenia? Poza tym, w jaki sposób mogą odróżnić czy dany przelew jest z tytułu wynagrodzenia czy jest przelewem zwykłym?

  OdpowiedzUsuń