niedziela, 7 kwietnia 2013

Nowa oferta obligacji z branży nieruchomości


Prezentowane w piątek obligacje nie są jedynymi w ofercie. Jest ich obecnie kilka jest zatem dobra okazja utworzenia dobrze zdywersyfikowanego portfela obligacji korporacyjnych albo dobra możliwość porównania kilku obligacji jednocześnie i wybrania dla siebie najlepszej opcji.

Jest to tym bardziej ważne, że obligacje oferują bardzo dobre oprocentowanie względem lokat ale niestety nie są bez ryzyka. Ważne staje się prześledzenie zamiarów spółki a więc co spółka ma w planach innymi słowy w co spółka zamierza zainwestować nasze pieniądze i ocenić czy jest to realne czy nie.

Jeżeli będzie to realne wówczas będziemy mogli partycypować jak to się mądrze mówi czyli po prostu uczestniczyć w zyskach. W końcu skoro firma emituje obligacje, zbiera w ten sposób fundusze na nowe inwestycje a są one dla niej tańsze aniżeli branie kredytu w banku.


Opisywana dziś spółka należy do branży nieruchomości. Inwestuje ona bezpośrednio nabywając grunty, lokale mieszkalne, użytkowe oraz biurowe na wynajem lub do sprzedaży, ale to nie wszystko. 
Zróżnicowane źródła dochodów

Spółka inwestuje także we własne przedsięwzięcia biznesowe do których należy tworzenie firm od podstaw. Oznacza to tak pierwotny pomysł, wstępne finansowanie, budowanie strategii oraz dobór partnerów biznesowych oraz branżowych.

Inwestycje spółki dotyczą także krótko oraz średnioterminowych przedsięwzięć do których należą pakiety mniejszościowe firm które stwarzają ponadprzeciętny zysk bez względu na koniunkturę giełdową. W przypadku działalności długoterminowej nabywane są akcje i udziały spółek kapitałowych działających w branży nieruchomości. 

Podany wyżej profil działalności oraz strategie dalszego rozwoju zakładają jak to ładnie spółka nazywa  'korzystanie z okazji inwestycyjnych przy realizacji transakcji oportunistycznych' czyli mówiąc zwykłym językiem wykorzystują okazje rynkowe do dobrych inwestycji. 

Wiemy już zatem co spółka planuje zrobić z pieniędzmi pozyskanymi z oferty obligacji. Co oferuje w zamian dla inwestora? 

Bez wątpienia największym atutem jest bardzo niski próg wejścia jak na obligacje korporacyjne oraz wysokie oprocentowanie. Branża nieruchomości nie ma dobrej passy więc zaoferowanie dużego progu oznaczałoby duże trudności z pozyskaniem kapitału. I za to płaci wysokie oprocentowanie jak na dzisiejsze standardy.

W przypadku gdy strategie spółki faktycznie okażą się trafione a każda zła passa ma swój koniec inwestor będzie zadowolony tym bardziej że oprocentowanie jest stałe czyli potencjalny zysk stabilny płacony co kwartał co też jest nie bez znaczenia. Im częściej są płacone tym wyższy zysk dla nas ze względu na procent składany w przypadku reinwestycji odsetek. 

Osoby zainteresowane bliższymi szczegółami na temat opisywanych dziś obligacji mogą pisać na mszreter@poczta.onet.pl lub dzwonić 609-208-423. 

Dziś na FpG artykuł o... planowanym zniesieniu podatku za odsetki od obligacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz