czwartek, 4 kwietnia 2013

Ranking kont oszczędnościowych kwiecień 2013


Przedwczoraj prezentowałem kwietniowy ranking lokat i do dziś już zaszło tam kilka zmian i z góry wiadomo w którą stronę to wszystko poszło, bowiem kierunek od dobrych kilku miesięcy jest tylko jeden. Najbardziej martwi kolejny spadek Bumerangów, który jak zwykle idzie w ślady Ping Ponga:(

I niestety wiemy, że to ostatnie dni najlepszego konta w Toyocie. 7% jest gwarantowane tylko do 12 kwietnia i jest niemal pewne, że tego dnia czeka nas drastyczne cięcie. Zmiany mają także zajść w kolejnym na liście Deutsche banku. Od kwietnia zmiany także zaszły w Eurobanku gdzie najlepiej oprocentowany ror na rynku także spadł i to drastycznie:(

Skoro wszystko ciągle leci w dół a za miesiąc będą tu przypuszczalnie pustki, zastanawiam się czy ma może sens zacząć prezentować najlepsze konta w SKOKach oraz Kasach jako alternatywę. Bowiem to co się dzieje obecnie w bankach zaczyna zakrawać na czystą kpinę.


Przedliga czyli pseudokonta
Ponieważ przedliga prezentowana od kilku miesięcy to raczej polowanie na naiwnego klienta aniżeli faktycznie dobre konta, od tego miesiąca nadaję im cyfry alfabetu a nie kolejne miejsca rankingu.
Prezentuję je jednak dla osób, które spotykają się z tym po raz pierwszy, a tacy ciągle się zdarzają, i mogłyby się nadziać na tricki w nich zawarte. Szczegóły dostępne są po kliknięciu na link.
a. Getin Online - Super Saver 10% (8,10%)
   Open Online - Super Saver 10%
c. Getin Online - Family Saver 8% (6,48%)
   Open Online - Family Saver 8%


Pierwsza liga czyli coś dla aktywnych
Rzeczy godne uwagi prezentuję poniżej.
1 Toyota - Lokata na dzień dobry 7% (5,67%) do 15.000 zł
2 Deutsche bank - db Konto Oszczędnościowe 24h 6,00% (4,84%) - do 10.000 zł
3 Citi Handlowy - Konto SuperOszczędnościowe 5,00% do 50.000 zł 
   Idea – Loka ta Ping Pong 5,00% (4,05%) - do 20.000 zł
   Getin Online - Lokata bumerang 5,00% - do 10.000 zł
   Open Online - Lokata bumerang 5,00%- do 10.000 zł
   Kredyt bank - Ekstrakonto Plus 5,00% - do 3.000 zł
   Kredyt bank - Program Concerto 5,00% - do 5.000 zł 

Niestety cała pierwsza liga z jednym wyjątkiem posiada ograniczenie kwotowe. Okazuje się jednak, że wielu z Was nie chce się codziennie zakładać lokat by wyciągnąć kilka złotych więcej. Dlatego od kilku miesiący publikuję także kolejne miejsca. Ponieważ nie mają one ograniczeń co do kwot są to typowe klasyczne konta oszczędnościowe.


Druga liga czyli klasyka 
9  Meritum - Konto oszczędnościowe 4,70% (3,80%)
     Meritum - Konto celowe 4,70%
11 BGŻOptima - Konto oszczędnościowe 4,60% (3,72%) - 4,10% od 5 kwietnia
12 BNP Paribas - Konto więcej oszczędnościowe 4,50% (3,64%) do 45.000 zł
    ING Bank Śląski - Otwarte Konto oszczędnościowe Bonus 4,50%

Warto na koniec zatrzymać się przy liderze drugiej ligi. Meritum to bank, który w roku ubiegłym liczył się w lokatach. W tym roku ta oferta jakoś przyblakła, za to oferta kont stała się o wiele bardziej atrakcyjna. Może to i dobrze? Należy jednak pamiętać, że tylko jedna wypłata w miesiącu jest darmowa, każdy kolejny kosztuje... 10 zł.

22 komentarze:

 1. Citibank Konto Superoszczędnościowe też ma ograniczenie:
  5% do 50 000 zł, 2,5% powyżej tej kwoty.

  OdpowiedzUsuń
 2. A meritum konto oszczędnościowe oprocentowanie 4,70% tylko do 21.04.2013

  OdpowiedzUsuń
 3. 11 BGŻOptima - Konto oszczędnościowe 4,60% (3,72%) - promocyjne oprocentowanie jest chyba tylko do dzisiaj

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś już mam oprocentowanie 4,10%

   Usuń
  2. Dokładnie, czyli jedynie słabiutkie 3,32% netto. Na dzisiaj wychodzę

   Usuń
  3. Jakoś późno wychodzicie. Ja wyszedłem jak tylko pojawiło si 4,60%

   Usuń
 4. db Konto Oszczędnościowe 24h 6% tylko do 18.04 aczkolwiek komunikat można interpretować dwuznacznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tego co zrozumiałem, 4,5% w ING dotyczy tylko starych klientów banku, którzy mieli już jakieś konto oszczędnościowe przed 15 stycznia i obowiązuje tylko do 28 maja. Dla nowych jest jedynie 4%

  OdpowiedzUsuń
 6. Konto więcej oszczędnościowe w BNP Paribas również ma ograniczenie kwotowe do 45 tys. (a dokładniej 3x15 tys. bo maksymalna kwota na koncie objęta promocyjnym oprocentowaniem wynosi właśnie 15 tys. ale jest możliwość otwarcia do 3 takich rachunków - tyle że jest to uzależnione od rodzaju konta osobistego, które się posiada i które jest obowiązkowe; do 3 kont oszczędnościowych mozna mieć tylko z najdroższym pakietem rachunku osobistego) i czasowe - obowiązuje jedynie na okres 3 miesięcy. Wychodzi więc na to, że nawet druga liga to już nie 'klasyka', czyli zwykle konta które mozna sobie tak po prostu otworzyć i używać, ale marketingowe śmieci, obwarowane haczykami więcej, niż są tego warte.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy w Citi Handlowym musimy zlecić przelew wynagrodzenia od pracodawcy czy może to być przelew z innego naszego konta na kwotę 1500 zł aby Konto SuperOszczędnościowe było darmowe ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, też mnie to bardzo ciekawi. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie i może odpowiedzieć? Gdyby wystarczało własne 1,5 tys. to byłoby chyba najlepsze obecnie konto oszczędnościowe (przyzwoite oprocentowanie, stosunkowo duża kwota maksymalna, brak haczyków)

   Usuń
  2. Podłączam się do pytania, ktoś wie, jak to wygląda w praktyce? Mnie z kolei trochę zaniepokoiła informacja ze strony City: "Pamiętaj: za miesiąc, w którym nastąpi wypłata środków oprocentowanie nie jest naliczane". To dotyczy wszystkich środków na koncie czy jedynie wypłaconej kwoty?

   Usuń
 8. W Ing Konto Oszczędnościowe "Bonus na start" 4% jest na 4 miesiace ,to taka promocja.Kapitalizacja jest naliczana co miesiac, ale dopisana do kapitału dopiero po upływie owych 4 miesiecy.Jezeli przed upływem tych 4 miesiecy wypłacimy kapitał to % jest odpowiednio niższy,chyba 3,15%.Dzwoniłem i tak mi to wyjasniono.

  OdpowiedzUsuń
 9. BGŻ optima jednak 4,1.

  OdpowiedzUsuń
 10. Oby DeutscheBank Konto Oszczędnościowe 24h pozostało 6% do 10 tys. zł, bo właśnie zakładam. Komunikat na ich stronie moim zdaniem to potwierdza. Wszystko co powyżej będzie 2,5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawi mnie to, zostawiłem specjalnie kilka gr, żeby się zalogować za te 2 tyg i sprawdzić oprocentowanie. Jak nie będzie 6, konto idzie do lamusa. Głośnik Creative na półce w domu, rok minął, więc i konto mogę zamknąć.

   Usuń
 11. W Toyocie jest przecież oszczędnościowe jeszcze na 5,75% (kapitalizacja miesięczna) do maja, później bodajże 5,5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż mnie zaciekawiłeś. Ale okazuje się, że to tyko konto do konta młodzieżowego Click zwane Super Click więc adresatem jest bardzo mała liczba klientów.

   Usuń
 12. Bardzo bym chciał wiedzieć które z wymienionych kont nie są póki co ograniczone czasowo do kwietnia. Mam trochę w DB i reszta wróciła mi nie dawno z get in banku-lokaty dla nowych klientów. Nie chce teraz otwierać kolejnego konta w nowym banku żeby się dowiedzieć po tygodniu że oprocentowanie będzie bliskie zero. Czy te konta z drugiej "taryfy" co dają 3% są na dłuższą metę? czy ich oprocentowanie też zmieni się w kwietniu? chciałbym jakieś propozycje gdzie teraz włożyć pieniądze. Proszę o pomoc.
  timiz@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. W związku z dużą ilością zmian w kontach w tym miesiącu wyjątkowo planuję aktualizację rankingu kont.

  OdpowiedzUsuń
 14. Cześć, mam pytanie co to są za kwoty oprocentowania podane w nawiasach? Jestem tu po raz pierwszy i nie za bardzo się orientuję.
  Z góry dzięki za pomoc!
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest oprocentowanie netto czyli tyle ile faktycznie dostaniemy na rękę.

   Usuń