poniedziałek, 21 stycznia 2019

Przegranych spraw Syndyka SKOK Wołomin ciąg dalszy


Dziś kontynuujemy prezentację materiałów potwierdzających, że syndyk SKOK Wołomin coraz częściej przegrywa swoje sprawy. W poprzedniej części prezentowałem Odpowiedź na pozew, który możecie użyć we własnej sprawie.

Niżej macie kolejny wyrok oddalający pozew syndyka, który wydała Prezes Sądu Rejonowego w Kozienicach Sędzia Beata Fikus. Do  wglądu macie pełną treść wyroku, który można znaleźć w niniejszym linku


Oto procedura jak pobrać całą taką paczkę:
Po przejściu pod ten link w prawym górnym rogu jest przycisk "Pobierz" z listy rozwijanej wybieramy "pobierz bezpośrednio", wyświetli się ekran do logowania ale go zamykamy i następnie plik jest pobierany.Najważniejsza argumentacja sądu czytelnik prezentuje poniżej:

Sygn. akt IC 988/18


Sąd zważył co następuje


W ocenie Sądu powództwo Syndyka masy upadłości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie w upadłości likwidacyjnej nie zasługuje na uwzględnienie.

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo – kredytowe prowadzą działalność na podstawie ustawy o SKOK oraz na mocy odesłania zawartego w art. 2 ww. ustawy ( w zakresie nieuregulowanym tą ustawą) także w oparciu o przepisy ustawy z dnia 16 września 1982 roku Prawo spółdzielcze (Dz. U. z 2018 roku, poz. 1285-zwanej dalej prawo spółdzielcze) oraz na podstawie zarejestrowanego statutu.

Kasy jako spółdzielnie stanowią zrzeszenie osób, a nie kapitału, co w sposób zasadniczy odróżnia je od innych instytucji finansowych. Cechą charakterystyczną spółdzielni jest to, że stanowi ona dobrowolne zrzeszenie nieograniczonej liczby osób, o zmiennym składzie osobowym i zmiennym funduszu udziałowym, które w interesie swoich członków prowadzi wspólną działalność gospodarczą (art. 1 & 1 prawa spółdzielczego). W konsekwencji z usług Kasy korzystać mogą tylko jej członkowie.


Rację ma Syndyk, powołując się na cytowane przez siebie przepisy oraz postanowienia § 59 ust. 5 Statutu SKOK Wołomin, twierdząc, iż możliwym byłoby żądanie od członków SKOK Wołomin odpowiedzialności za straty powstałe w kasie w podwójnej wysokości wpłaconych udziałów.


Jednakże Syndyk, którego zadania określa cel postępowania likwidacyjnego podmiotu, względem którego ogłoszono upadłość, a który to cel jasno precyzują przepisy art. 2 i 306 i nast. Prawa upadłościowego, zdaje się kompletnie pomijać wykładnię celowościową, powoływanych przez siebie przepisów, jako uzasadniających niniejsze powództwo, w tym brzmienie § 58 Statutu SKOK Wołomin, w brzmieniu nadanym uchwałą nr 1/2013 Zwyczajnego Zebrania Przedstawicieli Członków Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej w Wołominie z dnia 27 czerwca 2013 roku, w sprawie zmian Statutu SKOK w Wołominie. Zgodnie z § 58 ust. 1 Statutu „w celu zapewnienia bezpieczeństwa ekonomicznego Kasa jest obowiązana posiadać fundusze własne, dostosowane do prowadzonej działalności”. Natomiast ustęp 2 precyzował co stanowi te fundusze własne i m.in. pkt 5 wskazywał, iż jest to „kwota dodatkowej odpowiedzialności członków, o której mowa w § 59 ust. 5” zgodnie z ustawą o SKOK. (k.115). Zatem w ocenie Sądu podstawą odpowiedzialności członków SKOK nie może stanowić sam § 59 ust. 5 Statutu, a musi być powiązana z przesłankami określonymi w § 58 ust. 1 Statutu tj. w celu zapewnienia bezpieczeństwa ekonomicznego, przy czym te fundusze własne, muszą być dostosowane do prowadzonej działalności. Należy podkreślić, że cel ten jest spełniony tylko w sytuacji typowej, a ewentualna strata, która miałaby być w ten sposób pokrywana, dotyczy tylko sytuacji straty uzyskanej przez podmiot prowadzący działalność, będącej skutkiem normalnego ryzyka ekonomicznego. Natomiast próba pokrywania w ten sposób straty, która jest skutkiem działania zorganizowanej grupy przestępczej w okresie od lutego 2009 do października 2014r., w tym również w strukturach osób zarządzających SKOK Wołomin, musi być oceniona jako sprzeczna zarówno ze społeczno- gospodarczym przeznaczeniem tego prawa, jak również z zasadami współżycia społecznego i jako taka nie może być uważana za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony (art. 5 k.c.).

Należy podkreślić również, iż ogłoszenie upadłości likwidacyjnej podmiotu sprawia, iż nie jest już prowadzona działalność ekonomiczna tego podmiotu, która uzasadniałaby posiadanie funduszy własnych, w celu zapewnienia bezpieczeństwa ekonomicznego tego podmiotu, o czym jasno mowa w § 58 ust. 1 Statutu. Cel postępowania upadłościowego, jak wyżej wspomniano jest zupełnie inny, bowiem nadrzędnym celem postępowania upadłościowego jest ochrona wierzycieli, poprzez zaspokojenie wierzycieli w jak najwyższym stopniu. Biorąc pod uwagę fakt, iż wobec SKOK Wołomin została ogłoszona upadłość likwidacyjna, zadania syndyka określa art. 306 Prawa upadłościowego, zgodnie z którym po ogłoszeniu upadłości syndyk niezwłocznie przystępuje do spisu inwentarza i oszacowania masy upadłości oraz sporządzenia planu likwidacyjnego. Syndyk składa sędziemu-komisarzowi spis inwentarza wraz z planem likwidacyjnym w terminie trzydziestu dni od dnia ogłoszenia upadłości. Tym samym nie może być mowy o zaistnieniu sytuacji, o której mowa w § 58 Statutu tj. „celu zapewnienia bezpieczeństwa ekonomicznego”, dla którego „Kasa jest obowiązana posiadać fundusze własne, dostosowane do prowadzonej działalności”, bowiem stosowanie do art. 308 ust. 1 Prawa upadłościowego, po sporządzeniu spisu inwentarza i sprawozdania finansowego albo po złożeniu pisemnego sprawozdania ogólnego syndyk przeprowadza likwidację masy upadłości.


Powyższe również uzasadnia twierdzenie, iż żądanie Syndyka zgłoszone wobec pozwanego w niniejszej sprawie, jest sprzeczne ze społeczno – gospodarczym przeznaczeniem tego prawa, a jako takie nie może być uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony (art. 5 k.c.).

Mając na względzie powyższe Sąd powództwo to jako niezasadne oddalił.

143 komentarze:

 1. No i super!!! Dzieki za informację

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polcan to dla ciebie:
   https://www.youtube.com/results?search_query=modzelewska+joanna
   bys nie myslal, ze jestes od tego wolny, lecz wiedz ze masz w reku narzedzie ktorego oni sie boja i tak dlugo jak bedziesz naglasnial sprawy tak dlugo sie do ciebie nie dobiora. Wprawdzie poruszasz sie jak ryba posrod bankowych pulapek, bacz bys stykajac sie z tymi nie ubrudzil sobie raczek. Modzelewska pieknie obnaza schemat robienia przez sluzby z ludzi uleglych kukiel.

   Usuń
 2. ...czyli mamy już 13 wyroków, w których SR oddalił Powództwo Syndyka w całości:
  Białystok (XI C 2180/18, I C 2432/18, XI C 2249/18, XI C 2259/18);
  Przasnysz (I C 673/18);
  Olsztyn (X C 2958/18; X C 2956/18);
  Goleniów (I C 1253/18/MB);
  Bielsk Podlaski (I C 1239/18);
  Pułtusk (I C 682/18; I C 520/18; I C 665/18);
  Kozienice (I C 988/18);
  Jeżeli ktoś ma informacje o innych wygranych sprawach, proszę o dopisanie.
  Niestety syndyk składa apelacje od tych wyroków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspierajcie Stowarzyszenie im. Św. Michała swoimi działaniami, tym co możecie robić, pomagać im, nagłaśniać sprawę w mediach jak tylko się da!

   Nie potraficie?

   A media społecznościowe, tweety?
   Nie umiecie pisać i zapchać skrzynek mailowych prezydenta Dudy, premiera bankstera Morawieckiego, naczelnika Kaczora, Ziobry, Macierewicza i innych typów?

   Czy słuchacie co Stowarzyszenie Św. Michała mówi?
   Nikt nie chce się z nimi spotkać i rozmawiać o Waszych problemach!!!

   Nie snujcie marzeń! Kto niby ma ukarać syndyka - PO, PiS, PSL, Kuiz'15?

   Nie widzę nikogo na horyzoncie!

   Usuń
  2. jeszcze SR w Białystoku Sygn. akt I C 2472/18

   Usuń
  3. 13 wyrokow to fajnie ale czy były wyroki inne, tzn. czy jednak są wyroki sądów gdzie potwierdzono żądania syndyka. Ile było takich wyroków ?

   Usuń
  4. no oczywiście, że są takie wyroki, co za pytanie - w każdej sprawie, gdzie pozwany nie odniósł się do żądania syndyka lub nie umiał udowodnić swoich racji - a jak wiadomo nie jest to łatwe zważywszy na 'piękne' zawiłe (mimo że kłamliwe) prawnicze wywody kancelarii syndyka. Wiele sądów się na to nabiera, a jeśli pozwany się nie broni sąd uznaje powództwo syndyka. Niestety w procesie cywilnym nie wystarczy mieć rację, trzeba ją jeszcze udowodnić, a który zwykły członek skok jest specjalistą od prawa spółdzielczego i upadłościowego... Większość pozwanych starszych osób nie śledzi wpisów na forach internetowy...

   Usuń
 3. Moze sobie skladac, gdyz jak ktos tu napisal syndyk zarabia jako funkcjonariusz publiczny z naszych pieniedzy na kazdym wnoszeniu spraw do sadu bez wzgledu na ich zasadnosc i efekt postepowania sadowego.
  Na koncu ten gosc i jego pomioty powunny byc rozliczone z kasy ktora zarobily na tym procesie likwidacyjnym z wlasnego majatku.
  Czas rozliczen nastapi niedlugo, bez wzgledu na to co sobie kochas mysli. Kara smierci dla takiego to wybawienie. Dlatego dolozymy wszelkich staran by w wolnej Polsce te pomioty wraz zarzadzajacym splacali swe dlugi do konca zycia.

  Dzieki za wyroki i tobie polcan za publikacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. marzyciel...

   Usuń
  2. Jak my go nie ścigniemy to rozliczy go BÓG na Sądzie Ostatecznym, czego z pewnością nie uniknie. Układ zamkniety z X wydz. gosp. w Wawie na pewno mu już nie pomoże. Sam jest już głośno demaskowany wraz z Prokuraturą Krajową co to chce zamieść wałki w sprawch gosp. przez ten układa czynione pod dywan. Fala obrzydzenia tymi orwelowskimi świniami tkwiacymi w aparacie post PRLu już wzbiera na sile i nie pozostawi z tego układu kamienia na kamieniu.

   Usuń
  3. Marcin Karliński, Pan Krzysztof: SKOK Wołomin - swoisty syndykat zbrodni ekonomicznej
   https://www.youtube.com/watch?v=GZ2xa7JDfdE

   Usuń
 4. polcan sa jakies trudnosci z pobraniem tego pliku zip i kazdego rowniez z osobna, pisze mi ze sciaanie jest zablokowane
  Nie da sie tego zamiescic na jakiejs innej platformie, ten drop box jakos nawala

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ja go tam wrzucałem, lecz osoba, która dostarczyła mi materiały. Dam jej o tym znać.

   Usuń
  2. Jak otworzysz link to nie klikaj na plik tylko w prawym górnym rogu wybierz pobierz -> pobierz bezpośrednio, jak pojawi okno logowanie to je zamknij, w zależności od ustawień przeglądarki możesz wybrać miejsce zapisu pliku na Twoim dysku lub plik jest pobierany do domyślnego katalog. W ten sposób pobierzesz całą paczkę z dokumentami. Jest to 20MB plik więc w zależności od twojego łącza może to trochę potrwać.

   Usuń
  3. thx. wrescie sie udalo...

   Usuń
 5. Polskie prawo jest chyba niezrozumiałe dla samych prawników. Różni prawnicy odmiennie interpretują różne te same paragrafy. Człowiek, który nie orientuje się w tych sprawach jest całkowicie bezradny i bezbronny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A podobno niektórzy członkowie b. SKOK Wołomin otrzymują jakieś wezwania od Prokuratur Rejonowych (jako świadkowie w sprawie SKOK Wołomin) mimo, że posiadali tylko ROR i lokaty ale nie nigdy nie zaciągali w SKOK żadnych pożyczek i kredytów ? O co chodzi w takich wezwaniach i po co mają się stawiać jako świadkowie w Prokuraturze ? Podawany jest art. 231 § 1 Kodeksu karnego i następne Tego zupełnie nie rozumiem, o co może chodzić ?

   Usuń
  2. Zarzut pomocnictwa i ułatwiania przestępstwa poprzez udostępnieni własnych środków finansowych. Jeśli nie byłeś karany, to adwokat załatwi wyjście za kaucją wysokość zależna od twojego statusu finansowego. W przypadku karanego raczej areszt wydobywczy, dopóki nie przyznasz się do współudziału. Nie wiem co ci radzić. (żart)
   WYLUZUJ powiesz co było i kiedyś w końcu wsadzą kanalie, nic ci nie zrobią!

   Usuń
  3. No, nie. Art. 231 § 1 Kodeksu karnego i inne paragrafy z tego artykułu 231 mowią o czym innym.
   Art. 231. § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
   § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

   § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
   § 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli czyn wyczerpuje znamiona czynu zabronionego określonego w art. 228.
   Art. 231a. Z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych funkcjonariusz publiczny korzysta również wtedy, jeżeli bezprawny zamach na jego osobę został podjęty z powodu wykonywanego przez niego zawodu lub zajmowanego stanowiska.
   Art. 231b. § 1. Osoba, która w obronie koniecznej odpiera zamach na jakiekolwiek cudze dobro chronione prawem, chroniąc bezpieczeństwo lub porządek publiczny, korzysta z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych. § 2. Przepisu § 1 nie stosuje się, jeżeli czyn sprawcy zamachu skierowany przeciwko osobie odpierającej zamach godzi wyłącznie w cześć lub godność tej

   Usuń
 6. Polecam obejrzenie komentarzy odnośnie działalności zbrodniczego syndykatu w ramach obarczania odpowiedzialnością finansową byłych udziałowców SKOK Wołomin:

  https://www.youtube.com/watch?v=GZ2xa7JDfdE

  https://www.youtube.com/watch?v=2AaoRnamR8I

  https://www.youtube.com/watch?v=X5nCC98M4V0

  Propagujcie informacje w otoczeniu i internetach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Proszę o informacje czy po otrzymaniu od syndyka = np. rok temu - pisma o konieczności zapłacenia wartości wykupionych udziałów i nie zapłaceniu do tej pory tej kwoty na konto podane przez syndyka, jak wygląda dalsza procedura działań syndyka ? czy wzywa jeszcze raz do zapłaty, czy sprawę kieruje do sądu ? Czy wchodzi firma windykacyjna i wzywa udziałowca czyli klienta SKOK Wolomin do zapłacenia żądanej kwoty ??? Jaka jest kolejność działań ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sąd a potem ukrzyżowanie ciebie lub syndyka.
   Oczywiście życzę tego drugiego i pewnie nie nie jestem w tym osamotniony :-).

   Usuń
 8. Ja też dostałam wezwanie od syndyka do zapłacenia 30 zł (wartość jednego udziału) w kwietniu 2018 roku.
  Do tej pory nie zapłaciłam i nie odwoływałam się, nawet o sprawie zapomniałam. Co będzie dalej z tego typu sprawą ? Czy zapłacenie obecnie 30 zł załatwi sprawę ? Czy syndyk dalej będzie dochodził i w jakiej formie swoich roszczeń ? Co robić ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak poradził pewien prezes pewnemu politykowi: dwa wdechy a jak nie pomoże to zimny prysznic

   Usuń
 9. Nie ma powodu odpowiadania na pismo syndyka wyłudzające pieniądze od członków SKOK Wołomin.
  Dopiero jak ktoś otrzyma nakaz zapłaty z Sądu Rejonowy Lublin-Zachód, który to jest sądem elektronicznym, wtedy należy wysłać sprzeciw. Wtedy sprawa jest kierowana do sądu rejonowego.
  Warto z ciekawości wziąć udział w rozprawie o 30zł bo nigdy w życiu nie będziecie już w sądzie na rozprawie, a to jest praktycznie darmowe doświadczenie. A najlepiej jak by sprawa o 30zł trafiła później do sądu okręgowego, który to pojawi się w trzyosobowym składzie. Bardzo bym chciał zobaczyć miny tych sędziów.
  Macie wszystko co potrzeba aby wysłać: sprzeciw, odpowiedź na pozew.
  Tu jest cała procedura:
  https://polakcandwa.blogspot.com/2019/01/relacja-czytelnika-procedura-sadowa-na.html
  https://polakcandwa.blogspot.com/2019/01/odpowiedz-na-pozew-syndyka-skok-woomin.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Właśnie dlatego w naszym bantustanie dochodzi do tego typu patologii bo oportuniści życiowi z różnych pobudek płacą takim naciągaczom bez gadania. Nie dość że Was okradli bez konsekwencji to jeszcze chcecie dokładać do zacierania śladów? Ten biznes na tym polega, że część owiec (wcześniej już ogolonych) zapłaci dla spokoju, wykorzystują ten mechanizm na dużą skalę.
  Nie należy dawać się doić agentowi 007 z zasady, jeśli przyjdzie nakaz z sądu wystarczy złożyć sprzeciw i uzasadnić, a materiałów jest już wystarczająco. Przy okazji sprawdzicie jak działa sądownictwo i wyrobicie sobie zdanie co do konieczności reformy tej instytucji.
  Jednocześnie warto również sprawdzić jakość działania ABW i prokuratury zawiadamiając o próbie wyłudzenia na ogromną skalę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu wcale nie chodzi o oportunizm życiowy ale o zasady. Bicie piany też nic nie daje. Stowarzyszenie Wspierania działalności św. Michala w Warszawie od paru lat próbuje głośno bić pianę ale jak dotąd ich rezultaty w wiadomej sprawie są równe ZERU.

   Usuń
  2. to oczywista nieprawda

   Usuń
 11. Witam czy ma ktoś informacje jakie wyroki wydaje Sąd Okręgowy w Łomży w tej sprawie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy wyrok sądu w identycznej sprawie zależy od siedziby sądu ? Czy raczej wszystkie sądy powinny wydawać wyroki w identycznych sprawach (chodzi o udzialy w SKOK Woł.) powinny wydawać takie same wyroki ?

   Usuń
  2. Sady sa niezawisle, czyli sedziowie wiedzą, że nie zawisna bez względu na to jaki wydadzą wyrok, dlatego każdy wydaje inny wyrok wg. tego z ktorej stony koperta przyjdzie lub strach...

   Usuń
 12. Syndyk Lechosław Kochański nęka udziałowców ale nie prawdziwych dłużników SKOK Wołomin. O kredytobiorcach, którzy nie muszą spłacać długów. Umoczeni wszyscy od politykierów przez służby do dziennikarzy. Łapówki w formie kredytów, których nie trzeba spłacać? Warto się zainteresować:

  https://www.youtube.com/watch?v=S32Dvhzc6hQ


  OdpowiedzUsuń
 13. Jak to możliwe, że w sprawie żądania przez syndyka zapłacenia wartości udziałów różne sądy w Polsce - działające przecież w identycznych sprawach i w oparciu o identyczne prawodawstwo - wydają zupełnie różne wyroki. Jedne wyroki sądów mówią, że żądania syndyka są zasadne i trzeba jeszcze raz wpłacić udział i inne, że żądania syndyka nie są zasadne i nie trzeba jeszcze raz wpłacać udziału. To jakaś paranoja. Od czego zatem zależy wyrok sądu w identycznych sprawach ?
  Naprawdę nic z tego nie rozumiem ? Gdzie jest sprawiedliwośc ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego, że w Polsce sądy są niezawisłe czyli samodzielne i niezależne od innych wydanych wyroków w identycznej sprawie.
   Tak naprawdę wszystko zależy od tego czy sędzia zna prawo i dlatego konowały wydają wyroki zasądzające.
   Dochodzi do tego również kwestia, że syndyk jest człowiekiem z mafii wśród urzędników państwowych i niewiele sędziów ma odwagę lub jest nieświadomych kim jest ten człowiek aby wydać wyrok zgodny z prawem, gdyż wpłynie to na ich karierę i nigdy już nie awansują.

   Usuń
  2. Jeśli ktoś nie stawi sie na rozprawę i nic nie odpisze na wezwanie sądu to sąd musi sprawę rozstrzygnąć po myśli syndyka. I większość jeśli niw wszystkie wygrane syndyka są w ten właśnie sposób..

   Usuń
 14. Słyszałam niedawno, że Prokuratura bodajże w Szczecinie prowadzi jakieś śledztwo w sprawie SKOK Wołomin.
  Czy ktoś wie coś więcej na ten temat ? Śledztwo w jakiej sprawie, przeciw komu ? Gdzie można znaleźć info na ten temat ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dymana sprawa, chodzi o szefów KNFu i ich " opieszałość " we wprowadzaniu komisarza do skoków. Zeznawałem w tej sprawie jako poszkodowany w sprawie i winnych wskazywałem raczej w kasie krajowej... czyli Bierecki

   Usuń
 15. ktoś tu napisał, że "...w Polsce sądy są niezawisłe czyli samodzielne"...
  Większych głuPOt dawno nie czytałem. Sądami w Polsce kieruje mafia PO i KOD.

  OdpowiedzUsuń
 16. Wszystkimi instytucjami w Polsce kierują mafie, układy i służby, aż po sąd najwyższy, takie to państwo na niby. Jeśli ktoś dał się nabrać na inscenizację z demokracją i równymi prawami po 89 r może mieć pretensję jedynie do swojej naiwności. Te mafie mają przyzwolenie na działalność przestępczą i na czerpanie zysków z afer. Nie bez powodu kary za przestępstwa gospodarcze są niewspółmiernie niskie do szkód. Kiedy do Polaków dotrze, że muszą samemu zadbać o sprawiedliwość ...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież są nas miliony uczciwych, sprawiedliwych, normalnych, dla których najważniejsza jest rodzina i godne życie. Dlaczego nic nie robimy aby pozbyć się mafii?

   Usuń
  2. bo lud (czy. więszkość) jest:
   - albo za głupia
   - albo zainteresowana swoim światem: robota-market-telewizor.

   I dlatego w demokracji nic się nigdy nie zmieni*.

   *na lepsze

   Usuń
 17. SR w Olsztynie odesłał sprawę podwójnych udziałów do sądu w Wołominie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dlaczego odesłał ?

   Usuń
  2. SR w Białymstoku też odesłał sprawę do SR w Wołominie podstawa art. 40 kpc

   Usuń
  3. Podobno wiele innych sądów w różnych miastach Polski odsyła sprawy o podwójne udziały do sądu w Wołominie. Dlaczego tak się dzieje, czy jest to zgodne z prawem ?

   Usuń
 18. Czy Stanisław Gurgul, autorytet na który powołuje się syndyk, to jakaś rodzina z Józefem Gurgulem, oskarżycielem w pokazowym procesie Zdzisława Marchwickiego "wampira z Zagłebia" w którym to procesie nie zgadzały się odciski palców? Istny cyrk. Skazany co prawda wywodził się z patologicznego środowiska i mógł popełnić jakieś morderstwa ale w tym przypadku został kozłem ofiarnym.
  Czy takie standardy nadal obowiązują w sądownictwie aby dopasować prawo i dowody?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, są równi równiejsi w III RPL, najswieższy przykład masz tu:
   https://www.youtube.com/watch?v=KFEzDQZP4hM
   szczegolnie zwrocic ueage co Wilk mówi a tu jest wynik rozpatrzenia
   https://www.youtube.com/watch?v=O10Nq6pevM8
   Środowiska prawdziwie prawicowe są surowo traktowane a lewackie komisje i sądy nawet wymyślaja dodatkowe nigdzie nie zapisane utrudnienia, lecz od swoich nie wymagaja nawet obligatoryjnego stanowionego prawa i tworza dodatkowe korzystne pozaprawne rozstrzygnięcia - z najnowszych wyborów w Gdansku...
   Ze wszystkie wybory po 89' sa fałszowane to nie ulega watpliwości.
   W 2014 mieliśmy cały festiwal zdolności twórczych PKW. A co wtedy zrobiono z uczestnikami protestu w PKW, którzy mieli racje, pod sąd i wyroki we fleszach mediow a po cichu pózniej akt laski od Judy - wszystko do wysledzenia na YT...

   Usuń
 19. Wyroki oddalające powództwo syndyka -lista uaktualniona, w tym wyrok i uzasadnienie wyroku w Kozienicach

  W SR w Białymstoku zapadły w sprawach o sygnaturach:
  XI C 2180/18, XI C 2259/18 (wyrok prawomocny) – z dnia 16.10.2018,
  I C 2425/18 , I C 2430/18, I C 2433/18 – z dnia 19.10.2018,
  XI C 2280/18 (wyrok zaoczny) – z dnia 23.10.2018,
  I C 2429/18 – z dnia 24.10.2018,
  I C 2432/18, I C 2472/18 – z dnia 26.10.2018,
  I C 2585/18, IC 2586/18 – z dnia 31.10.2018,
  XI C 2258/18 – z dnia 08.11.2018,
  I C 2526/18 – z dnia 14.11.2018,
  XI C 2285/18 – z dnia 22.11.2018,
  I C 2409/18, XI C 2256/18, XI C 2249/18, XI C 2257/18 – z dnia 26.11.2018,
  XI C 1923/18 – z dnia 28.12.2018
  - SR w Olsztynie (wyrok z dnia 30.11.2018, sygn. akt X C 2958/18; wyrok z dnia 30.11.2018, sygn. akt X C 2956/18),
  - SR w Pułtusku (wyrok z dnia 12.12.2018 , sygn. akt I C 682/18 ; wyrok z dnia 20.12.2018, sygn. akt I C 520/18 ; wyrok z dnia 9.01.2019 r.- sygnatura sprawy I C 665/18),
  - SR w Bielsku Podlaskim (wyrok z dnia 21.12.2018, sygn. akt I C 1239/18),
  - SR w Przasnyszu (wyrok z dnia 21.11.2018, sygn. akt I C 673/18),
  - SR w Kozienicach (wyrok z dnia 19.12.2018, sygn. akt I C 988/18),
  - SR w Goleniowie (wyrok z dnia 14.12.2018 r sygn. akt I C 1253/18/MB),
  - SR dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie (wyrok z dnia 29.11.2018, sygn. akt I C 22391/18).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy te wyroki są już prawomocne czy też syndyk może się od nich odwoływać w nieskończoność ?

   Usuń
  2. No, właśnie, czy z tym syndykiem w sprawie wyłudzeń udziałów naprawdę da się wygrać ?
   Czy już były takie realne przypadki ?

   Usuń
  3. Dzieki wielkie za liste wyrokow!

   Usuń
 20. ...i wspomniany wyrok oraz jego uzasadnienie z Kozienic:
  https://we.tl/t-5TLtHuzMjr

  OdpowiedzUsuń
 21. Jak sądzicie, czy są jakiekolwiek, jakiekolwiek szanse na odzyskanie przez poszkodowanych w aferze SKOK Wołomin utraconych oszczędności (ponad 100 000 EURO) ???

  OdpowiedzUsuń
 22. Zamiast siedziec przed kompem i rozwazac, wez sie do roboty i nie pozwol zamiesc pod dywan tej sprawy a odzyskasz to co ponad 100 000 EURO.
  Pan Karlinski walczy a ty co zrobiles?
  https://www.youtube.com/watch?v=S32Dvhzc6hQ


  OdpowiedzUsuń
 23. Jak to możliwe, że w sprawie żądania przez syndyka zapłacenia wartości udziałów różne sądy w Polsce - działające przecież w identycznych sprawach i w oparciu o identyczne prawodawstwo - wydają zupełnie różne wyroki. Jedne wyroki sądów mówią, że żądania syndyka są zasadne i trzeba jeszcze raz wpłacić udział i inne, że żądania syndyka nie są zasadne i nie trzeba jeszcze raz wpłacać udziału. To jakaś paranoja. Od czego zatem zależy wyrok sądu w identycznych sprawach ?
  Naprawdę nic z tego nie rozumiem ? Gdzie jest sprawiedliwośc ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem sędziowie tam gdzie tylko mogą idą na rękę syndykowi nie chcąc znaleźć okoliczności korzystnych dla pozwanego. Dopiero jak pozwany coś w tej sprawie sam zrobi (odpisze na pismo, stawi się na rozprawie itp), to wtedy wydają wyrok korzystny dla pozwanego. Oczywiście tak być nie powinno.

   ...a swoją drogą ciekawe, czy jest taki sędzia, który w sprawach Skok Wołomin wydawał różne wyroki ???

   Usuń
 24. w listopadzie SR w Olecku wydał wyrok korzystny dla mnie i myślałem że to już koniec , niestety nie syndyk odwołał się do SO w Suwałkach , dziś dostałem z SR w olecku pismo o wniesionej przez syndyka apelacji i że mogę w terminie 2 tygodni wnieść odpowiedzi na apelacje syndyka wprost do sądu drugiej instancji ,- nie wiem co robić ,czy odpisywać na ten wielostronnicowy bełkot prwniczy syndyka do sądu okręgowego , a jeśli odpisywać to co ? ,- czy ktoś już miał sprawę apelacyjną w sądzi okręgowym - proszę o radę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisz, tyle masz gotowców do wykorzystania - moim zdaniem gra warta świeczki.
   ...a w Twoim wyroku sąd na jakieś nowe korzystne dla nas okoliczności się powoływał ???

   Usuń
  2. A jakie są te nowe korzystne dla nas okoliczności ? Może coś więcej na ten temat.
   Można byłoby to wykorzystać w następnych odwołaniach od wyroków sądów rejonowych.

   Usuń
 25. nie nowych okoliczności nie było , tylko co było tu opisywane - przedawnieni.... itp

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To sprawa przedawniona? To nie jest takie oczywiste.

   Usuń
 26. A czy np. Sąd Najwyższy, w wolnych chwilach, gdy nie chodzi na demonstracje ze świeczkami, nie mógłby ogłosić obowiązującej wykładni prawa i powiedzieć czy ten niewydarzony syndyk na rację z tymi udziałami czy też nie ? Zamknęłoby to sprawę z żądaniem syndyka raz na zawsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.sn.pl/sprawy/SitePages/Zagadnienia_prawne.aspx?ItemSID=1265-301f4741-66aa-4980-b9fa-873e90506a11&ListName=Zagadnienia_prawne&Rok=2019 ponoć 12.12.2019 SN się wypowie

   Usuń
 27. Mirek, możesz podać tresc odpowiedzi syndyka, tj. na co sie powoływał?

  OdpowiedzUsuń
 28. SO w Katowicach uchylił wyrok SR w Dąbrowie Górniczej, na który powoływał się Kochański. Uzasadnienie to można wykorzystać pisząc apelację.

  https://megadrive.pl/#/view/file/5mwh37ogybedotd0ckbv/KatowiceIII Ca 190-18 wyrok.pdf

  https://megadrive.pl/#/view/file/qcawspz3vivyxxkoz2mg/Katowice III Ca 190-18 uzasadnienie.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest sprawa SKOK Wołomin. Co to za SKOK, bo z dokumentów nie mogę się doczytać?

   Usuń
  2. Ciekawe czy lepiej przegrać w Sądzie Rejonowym a następnie złożyć apelację do Sądu Okręgowego i tam być stroną "atakującą" czy wygrać w Sądzie Rejonowym i bronić swoich racji w Sądzie Okręgowym ???

   Usuń
  3. To jest SKOK Arka z Dąbrowy Górniczej. Przekręcił się w 2016 roku.

   Usuń
  4. Bardzo ciekawe uzasadnienie przedawnienia. Jak sądzicie, ta argumentacja ma zastosowanie do przedawnienia sprawy SKOK Wołomin?

   Usuń
 29. A czy np. Sąd Najwyższy, w wolnych chwilach, gdy nie chodzi na antypolskie demonstracje i pali świeczek, nie mógłby ogłosić obowiązującej wykładni prawa i powiedzieć czy ten niewydarzony syndyk ma rację z tymi udziałami czy też nie ? Zamknęłoby to sprawę z żądaniem syndyka raz na zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 30. SN to dopiero jest naszpikowany agentura i lewactwem, im wyzej tym gorzej...
  Strzez nas Panie Boze od tych ludzi pieklu sie wyslugjacych.

  OdpowiedzUsuń
 31. No więc jesteśmy w kropce !
  Pozostał chyba tylko Sąd Ostateczny w dochodzeniu do sprawiedliwości !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście [Bożej]! Napisano bowiem: Do Mnie"

   Usuń
  2. My nie chcemy sami sobie wymierzać sprawiedliwości tylko syndykowi ! To jednak różnica.

   Usuń
 32. Jak komuś sąd przeniósł sprawę do Wołomina to niech pisze zażalenie. Gotowiec jest tu:
  http://www.skokwolomin.fora.pl/sad-pisma-rozprawy,21/zarzut-niewlasciwosci-sadu,83.html

  OdpowiedzUsuń
 33. Widać z tego, że z syndykiem trudno wygrać - jeśli w ogóle można wygrać. Smutna konstatacja.

  OdpowiedzUsuń
 34. Witam,
  mam propozycję, przyszykujmy hasłowo takie "the best off", na które powołują się sądy w korzystnych dla nas wyrokach, aby każdy mógł je wykorzystać w swoich pismach.

  1. Powstała strata jest spowodowana działalnością przestępczą a nie normalnym funkcjonowaniem kasy.
  2. Uzyskane przez syndyka środki nie byłyby przeznaczone na poprawę sytuacji finansowej kasy.
  3. Wpłacone przez członków środki zostałyby wykorzystane do spłaty zobowiązań kasy wobec jej wierzycieli, co jest sprzeczne z prawem spółdzielczym. W tym przypadku syndyk byłby tylko pośrednikiem pomiędzy członkami a wierzycielami kasy. Sprzymierzeńcem Syndyka jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny, główny wierzyciel.
  4. Aby zastosować par. 59 ust. 5 statutu musi być wcześniej utworzony fundusz dodatkowej odpowiedzialności, zgodnie z wymogami art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy o SKOK oraz jego odpowiednikiem par. 58 ust. 2 pkt 5 Statutu;
  5. Syndyk swoim postępowaniem niejako obciąża członków skok odpowiedzialnością za powstałą stratę bilansową w 2014, czyli w konsekwencji za upadek skok. Syndyk traktuje członków skok jak złodziei, jeżdżąc po całym kraju i ciągając Bogu ducha winnych ludzi po sądach.
  6. Tylko Walne Zgromadzenie spółdzielni ma prawo formalnie podjąć decyzję i wymagać od swoich członków podwójnej odpowiedzialności ze względu na problemy finansowe działającej kasy. W przypadku Skok Wołomin takiej decyzji walne zgromadzenie nie podjęło.
  7. Podwójna odpowiedzialność członków, którą wprowadzono celowo tuż po wejściu KNF, nie dotyczy stanu upadłości.

  ...jak ktoś coś jeszcze ma to niech dopisuje, zbierzemy wszystko do przysłowiowej kupy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy sądy tego nie wiedzą, czy sądy tego nie widzą ?
   Dlaczego więc wydają wciąż wyroki niekorzystne dla poszkodowanych przez SKOK W. ?

   Usuń
  2. ...i tą kupą (argumentów) za pośrednictwem sądów uderzyć w syndyka.

   8. Sporny charakter roszczenia - "promocja" w SKOK Jowisz.
   "Jednakże biorąc pod uwagę sporny charakter roszczenia Syndyk postanowił zaproponować członkom SKOK możliwość zawarcia ugody. Wszyscy członkowie SKOK zainteresowani zawarciem ugody powinni uiścić 50% wartości wpłaconych przez siebie udziałów w SKOK w terminie do dnia 30 listopada 2018 r. w kasie w siedzibie SKOK lub przelewem na konto"
   9. Żądanie syndyka jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego i zasługuje na ochronę (art. 5 k.c.)

   Usuń
  3. Wydaje mi się, że sądy doskonale to wiedzą, ale i tak w przypadkach, w których pozwany nie stawia żadnego oporu wydają wyroki korzystne dla syndyka idąc mu "na rękę".

   Usuń
 35. 9. Przedawnienie. Początek trzyletniego okresu przedawnienia należy liczyć z dniem 31 III 2015.
  Art. 118 k.c. mówi wyraźnie: „Jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej, termin przedawnienia wynosi sześć lat.”


  Zaś w art. 29. § 1 prawa spółdzielczego, mamy taki przepis szczególny: „Roszczenia o wypłatę udziałów, udziału w nadwyżce bilansowej oraz z tytułu zwrotu wkładów albo ich równowartości pieniężnej ulegają przedawnieniu z upływem trzech lat.”
  Owe roszczenia dotyczą relacji zachodzącej między członkiem (jako członkiem) i spółdzielnią i ustawa określa w tej relacji termin przedawnienia na trzy lata.
  21 IX 2015 to tylko data potwierdzenia danych sprawozdania finansowego za rok 2014 i w kontekście niniejszego procesu jest bez znaczenia, ponieważ jak wskazałem ustawa o rachunkowości nie wymaga badania i zatwierdzania sprawozdania jednostek upadłych. Jest to data, którą syndyk posługuje się (przez odwołanie do rzekomej konieczności wykonywania czynności dodatkowych, nie wymaganych prawem), do uzasadnienia, że nie nastąpiło przedawnienie.
  31 III 2015 to data określona prawem dla podmiotu upadłego, jakim był już wówczasSKOK Wołomin. Dla nich ostateczny termin sporządzenia sprawozdania finansowego wynosi 3 miesiące od daty bilansowej Stosownie do art. 12 ust. 2 pkt 6 ustawy o rachunkowości, księgi rachunkowe zamyka się na dzień poprzedzający dzień postawienia jednostki w stan likwidacji lub upadłości, nie później niż w ciągu 3 miesięcy od dnia zaistnienia tych zdarzeń.

  5 II 2015 sąd ogłasza upadłość SKOK Wołomin, a 17 III 2015 syndyk zna już bilans SKOK Wołomin za rok 2014 i podejmuje kluczowe decyzje finansowe w całości zaliczając środki zgromadzone w ramach funduszu zasobowego oraz funduszu udziałowego na pokrycie straty bilansowej za 2014 r.

  Z racji wiedzy syndyka i czynności podejmowanych przez syndyka w dniu 17 III 2015 (znanej nam z przywołanych pism procesowych syndyka) początek przedawnienia nie może być liczony od 21 IX 2015. Tym bardziej nie może być tak liczony w świetle art. 12 ust. 2 pkt 6 ustawy o rachunkowości.
  Z mocy prawa początek trzyletniego okresu przedawnienia wyznacza data 31 III 2015 r. Wtedy syndyk wiedział o stracie, w całości zaliczył środki zgromadzone w ramach funduszu zasobowego oraz funduszu udziałowego na pokrycie straty bilansowej za 2014 r., nie wystąpił jednak z roszczeniem do członków SKOK Wołomin o dopłatę udziałów. Z konkretnego powodu. Wówczas nie uważał, że ma do tego podstawy prawne. Pogląd w tej sprawie zmienił później, ale zapomniał o biegu przedawnienia i wymyślił, że trwa on 6 lat i zaczyna się 21 IX 2015.

  OdpowiedzUsuń
 36. To już doprawdy można mieć mętlik w głowie !

  OdpowiedzUsuń
 37. Czy komuś udało się wygrać z syndykiem ? Ale tak naprawdę, ostatecznie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. W zasadzie wyrok SO w Katowicach oddalający w apelacji wyrok SR w Dąbrowie Górniczej to jest ostateczna przegrana syndyka.

   Usuń
  2. Witam, dostałam nieprawomocny nakaz zapłaty kwoty 330zł dodatkowych udziałów SKOK Wołomin z sądu rejonowego w Bytomiu. Nie wiem czy podołam zawalczyć w sprzeciwie. Może ktoś mnie wspomoże i udostepni wyrok sadu Okregowego w Katowicach oddalający apelacje Sadu Rejonowego w Dabrowie Górniczej?

   Usuń
  3. Wyrok i uzasadnienie z Katowic można znaleźć na innym forum, http://www.skokwolomin.fora.pl/przegrane-sprawy-syndyka,27/przegrane-syndyka-w-sadzie-okregowym,117.html Trzeba stworzyć konto, żeby móc ściągać pliki.

   Usuń
 38. Witam,
  mam kilka pytań jak w tej chwili wygląda sprawa otrzymania wyroku wraz z jego uzasadnieniem:
  - jakie to są koszty ?
  - kto może wnioskować ?
  - ile jest czasu na złożenie takiego wniosku ?
  Nieubłaganie zbliża się termin mojej rozprawy i po prostu chciałbym się zorientować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z mojej praktyki wynika, ze wnioskujesz o przeslanie wyroku z uzasadnieniem do 7 dni od ogloszenia wyroku. Nic to nie kosztuje a od odebrania wyroku masz 14 dni na apelacje i wtedy koszt apelacji jest zalezny od wysokosci kwoty sporu, ale tutaj pewnie 30zl

   Usuń
 39. Prokuratura w Szczecinie prowadzi jakieś postępowanie w sprawie SKOK Wołomin.
  Podobno niektórzy poszkodowani w SKOK Wołomin otrzymują wezwania od tej prokuratury. O co chodzi w tej całej sprawie. I dlaczego poszkodowani otrzymują jakies wezwania ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie można przeczytać coś więcej na ten temat? Skąd ma Pan/Pani tą informację?

   Usuń
 40. ...coś optymistycznego - dwa ciekawe wpisy znalezione na facebook'owej grupie "Skok Wołomin syndyk":

  "Zabawne, a ja dostałem właśnie odpis apelacji syndyka, w której powołuje się na wygraną przez siebie sprawę właśnie z Wyszkowa (dołączył uzasadnienie) z 28.11.2018 (syg akt I C 546/18). Na szczęście, czytam w uzasadnieniu, że 'pozwany nie złożył odpowiedzi na pozew', zaś na rozprawie 'wniósł o oddalenie powództwa w całości, końcowo nie zajmując definitywnego stanowiska w sprawie'. Zatem przegrał niejako na własne życzenie. Cieszy zatem fakt, że syndyk przegrywa, gdy sąd dostaje rzeczowe argumenty."

  "Z tego, co wiem to właśnie takie osoby, które się nie stawiły lub nie zajęły stanowiska w sprawie, przegrywały. W sprawach, które odbyły się 1 lutego (a było ich bardzo dużo, odbywały się co 15 minut) głównie zapadały wyroki oddalające powództwo syndyka. Sprawy, które prowadzi inny sędzia zostały odroczone, ponieważ sędzia zwrócił się o jakąś ekspertyzę, co do działań syndyka."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...to jeszcze lokalna prasa z grudnia 2018r:

   http://wiesci.com.pl/2018/12/skok-wolomin-wygrywaja-w-sadach-z-syndykiem/?fbclid=IwAR1EevLqqclMZYfEbP2LmHuq3QrGyEgsTbmJNgwEnf6wrVdPqk7GqbJo3-c

   Usuń
 41. Witam,
  rozumiem, że czy się przegra z syndykiem, czy też się wygra, to o uzasadnienie wyroku warto wystąpić.
  Też będziecie o takie uzasadnienia występować ???

  OdpowiedzUsuń
 42. ...kolejny gotowiec do wykorzystania:
  https://we.tl/t-lR4yccPdR4

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejne bzdury. Trudno bzdury wykorzystać.

   Usuń
  2. ..a jednak te i inne "bzdury" działają.
   Do mnie ostatnio tak sąd napisał:

   "Szanowny Panie,
   w odpowiedzi na nadesłaną wiadomość e-mail uprzejmie informuję, że w dniu 14.02.19r. został wydany wyrok oddalający powództwo w całości."

   Usuń
  3. Kochasiowi juz tak sie pali ognisko pod 4ma literami, ze jego klakierzy zaczynaja tu komentarze wpisywac odradzajac korzystania z gotowcy?
   Czyzby "dobra zmiana" sie w koncu przebudzila z politporawnosci zwazywszy na brak skutecznosci swej zydowskiej polityki i wyslala po tego gnoja swoich funkcjonariuszy?
   Polcan mozesz sprawdzic IP z ktorego ten komment o bzdurach w gotowcu przyszedl?

   Usuń
 43. Dzisiejsze wieści telefoniczne z mojego sądu rejonowego (Warszawa Praga-Północ) - "powództwo syndyka oddalone w całości". Teraz tylko czekać na orzeczenie papierowe, potem prośba o uzasadnienie i spokojnie można szykować się do apelacji.
  ...na szczęście jeszcze kilka asów w rękawie mam, aby odpowiedzieć na kolejne wywody syndyka.

  OdpowiedzUsuń
 44. Dzień dobry,
  poniżej do pobrania opinia, którą opracował p. Rafał Adamus – polski prawnik, radca prawny, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Opolskiego, specjalista w zakresie prawa cywilnego.

  https://we.tl/t-sewXkR1w33

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry, w jaki sposób mogę pobrać tą opinię?

   Usuń
  2. ...do pobrania pod poniższym linkiem:
   https://we.tl/t-IWEJMzfynE
   ...ale tylko przez 7 dni.

   Usuń
 45. 13 lutego 2019r. wygrałem sprawę we Wrocławiu.
  M,. in. wskazałem:
  "W kontekście złożonej przez powoda opinii zwracam uwagę na treść statutu SKOK „Polska” również zaakceptowanego przez KNF i Sądy.
  :
  Treść stosownych przepisów statutu SKOK Polska jest następująca.

  STATUT
  Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej „Polska”.
  (…)
  DZIAŁ V.
  FUNDUSZE ORAZ ZASADY GOSPODARKI FINANSOWEJ KASY

  § 57
  1. (…)
  2. Funduszami własnymi Kasy są:
  (…)
  5) za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego , dodatkowa kwota odpowiedzialności członków, w części określone przez Komisję Nadzoru Finansowego,,
  (…)

  § 58
  (…)
  5. Odpowiedzialność członków za straty powstałe w Kasie jest równa podwójnej wysokości wpłaconych udziałów z zastrzeżeniem § 57 ust. 2 pkt 5 Statutu.

  Jak widać w Statucie SKOK „Polska” powstałym na gruncie tej samej ustawy o SKOK uregulowanie, które w statucie SKOK Wołomin znalazło się w § 59 ust 5 statutu, tutaj znalazło się w § 58 ust. 5 tego statutu i zawiera dodatkowo słowa: „z zastrzeżeniem § 57 ust. 2 pkt 5 Statutu”.

  Widać zatem jasno związek obu tych paragrafów. Nie da się określić obowiązku pokrycia straty dodatkową kwotą bez odwołania się do procedury tworzenia funduszy własnych SKOK i roli jaką w tym wszystkim musi pełnić KNF.

  Statut SKOKU „Polska” musi dobrze być znany Syndykowi Lechosławowi Kochańskiemu , gdyż również jest syndykiem SKOKU „Polska”. Nie skierował jednak spraw do Sadu, gdyż udało musi sprzedać domniemane wierzytelności z tytułu podwójnej odpowiedzialności firmie windykacyjnej. Być może miało to związek z tym, że tamtejszy § 58 ust. 5 jasno wskazuje na związek z koniecznością utworzenia funduszu dodatkowej odpowiedzialności na zasadzie § 57 ust. 2 pkt 5 Statutu . Ciekawe, czy SSA Stanisław Gurgul również stwierdziłby w opinii tym razem na temat SKOKU „Polska”: „Z porównania treści art. 26 ust. 2 i 3 ustawy o SKOK oraz § 58 statutu kasy „Polska” wynika jednoznacznie, że powstanie bilansowej straty w kasie„stanowi samodzielną przesłankę odpowiedzialności członków kasy „w podwójnej wysokości wpłaconych udziałów".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do Anonimowy 16 lutego 2019 09:15
   Twoja argumentacja jest bardzo dobra. Czy mógłbyś podać sygnaturę wygranej sprawy we Wrocławiu, oraz uzasadnienie wyroku. Syndyk zapewnie się odwoła, więc uzasadnienie będzie Ci potrzebne.

   Usuń
 46. ...znalezione na stronie facebook'owej "Skok Wołomin syndyk":

  Szanowni Państwo,
  Publikuję wiadomość, którą Stowarzyszenie otrzymało bezpośrednio od prof. Rafała Adamusa, że prof. zajął się tematem i opublikował na swojej stronie opinię (w plikach):
  Sądzę, że może ona stanowić główną treść odpowiedzi na pisma syndyka, zarówno w I jak i II instancji.

  https://we.tl/t-mAkybvtTcx

  OdpowiedzUsuń
 47. ...kolejny gotowiec do wykorzystania:
  https://we.tl/t-lR4yccPdR4

  Otwiera mi się jakiś zagraniczna strona ale nie mogę otworzyć przydatnego gotowca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...klikamy w niebieski przycisk "Download" i otwieramy lub zapisujemy u siebie na dysku (plik zapisany jest w nowszej wersji Worda, jeśli komuś potrzebny będzie pdf mogę przygotować)

   ...a tak przy okazji polecam opinię przygotowaną przez prof. dr hab. Rafała Adamusa:

   https://adamusrafal.pl/niesluszne-zadania-syndykow-wobec-czlonkow-skok-w-upadlosci?fbclid=IwAR3ofcYV2UFUKDS9vwLgjnwXQ_aX_WsmlMH0svPAxI8o_Xn6UArXRYax0E0

   Usuń
  2. Mierny ten wpis. Brak odwołań do prawa i konkretnych ustaw na przykład w tekście: "syndyk masy upadłości nie ma tytułu prawnego do takiego prowadzenia gospodarki finansowej kasy w upadłości". Czy ten profesor nie mógłby poprzeć swojego argumentu konkretną ustawą bo na słowo lub autorytet to nikt nie uwierzy. Ten tekst jest niedopracowany i może się okazać koniem trojańskim.
   I tak przez cały ten tekst profesor stwierdza, że syndyk nie może tego, a tamto może ale niczego nie popiera żadną ustawą etc.

   Usuń
  3. ...w tym "miernym" wpisie użyto ponad 60 określeń odnoszących się do odwołań do prawa i konkretnych ustaw tj. "art.", "ust.", "§".
   Wystarczy czytać uważniej i ze zrozumieniem !!!

   Usuń
 48. Szykuje sie pozew zbiorowy osob poszkodowanych przez "syndyka 007".
  https://www.youtube.com/watch?v=KPv9awACtfA
  Płomienie pod siedziskiem mendy kochanskiej juz zapalone i tluszczyk zaczyna skwierczec.
  To poczatek konca tej bandyterki...
  Polcan, moze bys jakis artykol trzasnal na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
 49. Kolejna wypowiedź prof. R.Adamusa:

  "Dlaczego syndyk nie może żądać od członków SKOK pokrycia strat bilansowych?"

  https://adamusrafal.pl/dlaczego-syndyk-nie-moze-zadac-od-czlonkow-skok-pokrycia-strat-bilansowych?fbclid=IwAR05KHr79n7TvwmZ-nXcxU5UeTQwmgOFCVkQndYF5cWsLqvQqiAU8ZsfqZQ

  OdpowiedzUsuń
 50. ...kolejny gotowiec do wykorzystania:
  https://we.tl/t-lR4yccPdR4
  https://we.tl/t-mAkybvtTcx
  https://we.tl/t-sewXkR1w33

  Niestety na tych "stronach" nie ma już wskazanych materiałów. Chyba upłynął tydzień od czasu ich opublikowania.
  Może ktoś z szanownych forumowiczów ma te pliki w komputerze i może je przedstawić na tym forum blogowym
  Przygotowuję apelację i byłbym wdzięczny za wszelką pomoc
  Z góry dziękuję
  AGO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,
   co do formy apelacji możesz wykorzystać pismo procesowe syndyka dostępne tu:
   https://we.tl/t-E8D5sMgvDN

   Usuń
 51. Witam,
  nie wiem dokładnie co było pod powyższymi linkami, ale pobrane przeze mnie ostatnie dokumenty udostępniam:
  https://we.tl/t-hSavH8MAcW

  OdpowiedzUsuń
 52. ...znalezione dziś na facebook'owej grupie "Skok Wołomin syndyk":

  "Witam, dziś Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa wydał wyrok, uznając niestety roszczenie syndyka SKOK Wołomin za zasadne (Sygn. II C 3912/18). Co prawda sędzia uznała, że przedawnienie w tym przypadku następuje po 3ch a nie 6-ciu latach, ale jednocześnie uznała początek biegu przedawnienia w dacie 21.09.2015, czyli w dniu podpisania przez syndyka sprawozdania za rok 2014, w którym, ujawniona była strata. Niestety tu prawo nie jest po naszej stronie, bo teoretycznie data ustawowo mówi o 31.marca, ale i tak nie ma żadnych konsekwencji niedotrzymania tego terminu. W przypadku niezatwierdzenia sprawozdania w tym terminie, dwa kolejne w ustawie to 30.06 a potem 30.09. Tu zatem argument przedawnienia dla wszystkich, którym syndyk założył sprawę przez 21.09.2018 nie zadziała. Sędzia nie odniosła się do 2 kolejnych zarzutów, które pojawiają się w większości przypadków, czyli braku podstawy prawnej do dochodzenia zapłaty podwójnych udziałów ani do zarzutu błędnej wykładni art. 26 ustawy o SKOK. Uznała prawo syndyka do określenia zobowiązania zastrzeżonego dla Walnego Zgromadzenia. Odniosła się natomiast do zarzutu nr.5, czyli naruszenia zasad współżycia społecznego w świetle art. 5 k.c. Komentarz pani sędzi w tym punkcie była absurdalny, mianowicie stwierdziła, że co co prawda doszło do utraty mienia przez członków SKOK o dużej wartości, ale przecież otrzymaliśmy zwrot z BFG (sic). Oniemiałem po tej wypowiedzi. Jednocześnie sędzia skomentowała, że w zasadzie to moja sprawa powinna trafić do SR w Wołominie, więc dla niektórych na forum może to wskazywać również kierunek orzecznictwa w tych sprawach. Cóż, biorąc pod uwagę, że w tym samym sądzie w ubiegłym tygodniu zapadł z goła odmienny wyrok w podobnej sprawie, uznaję, że po prostu miałem pecha trafić do pani tej konkretnej sędziny. Takie mamy prawo, więc pozostałym poszkodowanym życzę powodzenia w walce o sprawiedliwość."

  ...po prostu dziś sędzia miała gorsze dni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podaj nazwisko tej sedziny. Mam w tym samym sadzie i ciekaw jestem czy na ta sama ignorantke trafilem.

   Usuń
 53. Załączam pełne opracowanie prof.Adamusa zamieszczone w kwartalniku "Doradca Restrukturyzacyjny" nr 13 (3/2018 - numer wyszedł 21.09.2018 r) piśmie Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych (jest to nowa nazwa Krajowej Izby Syndyków - dla tych z Państwa, którzy nie wiedzą od 2016 r. zaczęło funkcjonować pojęcie doradca restrukturyzacyjny, które obejmuje syndyków stad formalna zmiana nazwy Izby, do 2016 r Izba nosiła nazwą Krajowa Izba Syndyków) organu Samorządu Zawodowego Doradców Restrukturyzacyjnych.
  To co zostało przez prof.Adamusa opublikowane na blogu to zasadniczo fragmenty tego opracowania z kwartalnika.
  https://we.tl/t-DHrdueUWzC

  OdpowiedzUsuń
 54. prof Adamus dodał do bloga kolejne fragmenty:

  https://adamusrafal.pl/czy-syndyk-skok-moze-zadecydowac-o-obowiazkupokrycia-straty-bilansowej-przez-czlonka-skok?fbclid=IwAR2BGSpoC6PGWQySHVK8g_WMtyuVNxA-Gdj6kqT0F-_yDSZPrpaSPeKtjqM

  https://adamusrafal.pl/czy-czlonek-skok-odpowiada-w-podwojnej-wysokosci-za-strate-bilansowa-po-ogloszeniu-upadlosci-skok?fbclid=IwAR3DryoIhTfTwzWkhJOg3lr0H6Mvzr6Dyek8MtxUwBUyfhsMyelSuWDNtD0

  https://adamusrafal.pl/czlonkowie-upadlej-skok-nie-odpowiadaja-wobec-jej-wierzycieli?fbclid=IwAR2b8T6LdyF5R-F_NJt-6fohiJpOAd-qyOKYXNUPw8MpKmoGb7Cq1_PndD4

  OdpowiedzUsuń
 55. ...i kolejny wpis z bloga prof. Rafała Adamusa:
  "Kiedy syndyk SKOK może a kiedy nie może dochodzić
  od członków SKOK odpowiedzialności za straty?"
  https://adamusrafal.pl/kiedy-syndyk-skok-moze-a-kiedy-nie-moze-dochodzicod-czlonkow-skok-odpowiedzialnosci-za-straty

  OdpowiedzUsuń
 56. Akcje ABW i CBA przeciwko CEPowisle oraz Stowarzyszeniu Św. Michała - do obejrzenia:
  https://www.youtube.com/watch?v=GNK_4P8OeCw

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciag dalszy
   https://www.youtube.com/watch?v=-gmVeGOvRZ8
   https://www.youtube.com/watch?v=DJvEDJyhNfM
   https://www.youtube.com/watch?v=3kJb_TPfc1Q

   Usuń
 57. Właśnie otrzymałam wezwanie od Syndyka SKOK ARKA do wpłaty 149 zł. Zapomniałam, że brałam tam jakiś kredyt. To było kilkanaście lat temu. A tu proszę, niespodzianka. Nie mam zadżadn dokumentów już, zeby cokolwiek sobie przypomnieć. Myślę, że dam sobie spokój. Za 149 zł nie będzie się chyba upominał przez Sąd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak brałeś KREDYT to teraz spłać go !! Chyba nie jesteś ZŁODZIEJEM i nie chcesz nieuczciwie obciążać spłata kredytu uczciwych członków SKOK-u. Własnie z powodu takich nieuczciwych klientów SKOK wzięła się afera SKOK Wołomin.

   Usuń
 58. Dzień dobry .Bardzo dziękuję wszytkim którzy pisali w temacie ,dzięki informacjom od Was udało mi się wygrać I instancję , proszę dopisać do spraw przehranych przez syndyka Sąd Rejonowy Lublin Wschód I Wydzial Cywilny I C 2151/18 . Sędzia jednak nie uwzględniła zarzutu przedawnienia ,ale będę go podnosił w II instancji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratulacje.
   Mam pytanie, o wygranej zostałeś poinformowany oficjalnym listem czy w inny nieoficjalny sposób (telefon, mail)? Ja również w I instancji wygrałem w połowie lutego (o czym dowiedziałem się dzwoniąc do sądu) - już minął ponad miesiąc a oficjalnego pisma z orzeczeniem nie dostałem.
   Rozumiem, że występujesz o uzasadnienie wyroku na piśmie ??? - przyda się w II instancji, bo "menda" tak łatwo nie odpuści.

   Usuń
  2. Dostałem wezwanie na rozprawę ( nie mylić z informacją o rozprawie ) więc pojechałem . Być może nie odpuści , ja też nie :) nie będę występował o uzasdnienie bo nie jest to konieczne . Sądy raczej telefonicznie i mailowo nie informują , jest to raczej niezgodne z praktyką sądowo-prawniczą

   Usuń
  3. W poprzednim artykule miałeś opisaną procedurę. Dzwonisz od sekretariatu SR wydział cywilny i podajesz sygnaturę akt oraz swoje imię i nazwisko. Otrzymujesz odpowiedź czy powództwo zostało uchylone (sprawa wygrana dla ciebie) lub zasądzone (sprawa przegrana dla ciebie). Masz 7 dni od chwili ogłoszenia wyroku na wysłanie wniosku o wydanie wyroku z uzasadnieniem.
   Syndyk o uzasadnienie występuje zawsze i zawsze się odwołuje. Zarabia na tym prawie milion miesięcznie z masy upadłości skok Wołomin. Dla niego nie ma to znaczenia czy wygra czy przegra. Liczy się wytransferowanie kasy z masy upadłości do kancelarii adwokackiej.

   Usuń
 59. Witam
  Właśnie dostałem wezwanie z Sądu Rejonowego, gdzie jestem wzywany i będę przesłuchiwany w charakterze strony w sprawie powództwa Syndyka masy upadłości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo- Kredytowej w Wołominie przeciwko mnie o zapłatę.
  Pytanie do wszystkich którzy to przechodzili i wygrali. Jak się bronić i na jakie argumenty stawiać, gdy będę przesłuchiwany. Prośba o pomoc dla mnie i tych wszystkich których to czeka, gdyż w jedności siła.
  Poza tym do wszystkich innych co radzicie.

  OdpowiedzUsuń
 60. Sporo informacji znajdziesz na tym blogu, wystarczy poszukać. Warto zajrzeć też na stronę http://www.skokwolomin.fora.pl/

  OdpowiedzUsuń
 61. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 62. ...dobre wieści ze strony facebook'owej (niech się niesie po Internecie):

  "Dane ze sprawozdania syndyka za III kwartał 2019 r.

  Informacja dla osób, które nie należą do grupy „Skok Wołomin Lechosława Wspaniałego”.

  Ze sprawozdań z działań syndyka (w tym za III kwartał 2019 r.) wynika, że syndyk "wygrał" około 2000 spraw nakazami zapłaty i wyrokami zaocznymi.

  Z wyroków merytorycznych do 30 września 2019 rozpatrzono w I instancji 1483 spraw a oddalono 849 czyli około 60%, w tym:

  - w IV kwartale 2018 oddalono 28%,

  - w I kwartale 2019 oddalono 45%,

  - w II kwartale 2019 70% (na 340 spraw przegrał 239, a wygrał 101),

  - w III kwartale oddalono 83% (na 442 spraw przegrał 366, a wygrał 76).

  Z rozpatrzonych do 30 września 2019 apelacji syndyk przegrał 73,5%. Wpływy z tytułu dodatkowej odpowiedzialności to 4,1 miliona zł. a koszty kancelarii w tym czasie to 6,1 miliona zł. Statystyki syndykowi psuje Sąd Rejonowy w Wołominie (40kpc), do którego tak bardzo chciał aby sprawy przenosić.

  Jest to dobry kontrargument na przytaczane w pozwach syndyka statystyki wygranych przez niego spraw, które często decydują o wyrokach w sądach."

  "Co odpowiedzieć gdy sąd spyta, skąd mamy te dane?"

  "To jest oficjalne sprawozdanie syndyka, które ma obowiązek sporządzać zgodnie z prawem upadłościowym. Dane pochodzą z kilku sprawozdań, które zostały przesłane Stowarzyszeniu Św.. Michała. Syndyk składa sprawozdania sędziemu-komisarzowi, a wszystkie dokumenty powinny się znajdować w aktach sprawy.
  Niestety nie mam numerów ich stron z akt."

  OdpowiedzUsuń
 63. ...Korzystne Orzeczenie SR w Goleniowie - pozwy syndyka hurtem oddalone:
  https://orzeczenia.goleniow.sr.gov.pl/content/$N/155515050000503_I_C_001253_2018_Uz_2019-01-07_001

  ...argumentacja Sądu do wykorzystania w naszych pismach.

  OdpowiedzUsuń
 64. SKOK WOŁOMIN
  Poniżej link do pisma - repliki pozwanego, w której jest od groma argumentów przeciwko syndykowi (34 strony).

  Jest to jednak pismo napisane pod konkretne pismo syndyka i niektóre jego fragmenty odnoszą się do stron z tego pisma i zarzutów. Dlatego każdy korzystający powinien wziąć to pod uwagę.

  https://app.box.com/s/i14uem77xd39vwrlxjyed7fis1o98b5b

  OdpowiedzUsuń
 65. Była żona znanego piosenkarza miała wyłudzić milion złotych. Usłyszała zarzuty:

  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/dominika-tajner-wisniewska-z-zarzutami-afera-skok-wolomin/r6kb3fd

  OdpowiedzUsuń
 66. Witam
  Wczoraj odebrałem pozew który z lublina zaocznie w niejawnym postepowaniu trafił do Wołomina. Teraz informują mnie że mam 14 dni na jaką odpowiedź.

  Jak to się ma do tej rozprawy która 12 grudnia 2019 ma rozstrzygnąć sąd najwyższy?, chyba nie moge tak długo czekać?

  http://www.sn.pl/sprawy/SitePages/e-Sprawa.aspx?ItemSID=4766-7f5a1ca6-6b2d-4876-8dea-8e4526802be1&ListName=esprawa2019&Search=III%20CZP%2042/19

  OdpowiedzUsuń
 67. UWAGA:

  12 grudnia w Sądzie Najwyższym Warszawa plac Krasińskich 2/4/6 sala E o godzinie 9:30 odbędzie się bardzo ważna dla nas rozprawa sygnatura III CZP 42/19 dotyczącą ogólnie naszego problemu z syndykiem wniesiona do SN przez sąd w Białymstoku.

  Dobrze by było, żeby trochę osób przyszło na tę rozprawę, to zawsze dobrze wpływa na sędziów, jak sprawa budzi duże zainteresowanie publiczne.
  Postanowienie SN, korzystne dla nas może zakończyć wszystkie sprawy z syndykiem.

  Jak najwięcej członków powinno tam iść.
  Namawiajcie też znajomych, by poszli z Wami.
  Niech nikt nie myśli w ten sposób: "Ja jeden jak nie pójdę, to żadna różnica"
  A niestety tak myśli większość... a przy takim myśleniu to nikt nie poszedłby.
  I wtedy widownia pusta byłaby. Powiadamiajcie też youtuberów, którzy robili filmy o SKOK Wołomin i przekręcie syndyka.
  Niech każdy coś zrobi od siebie.
  Jeden patyczek nic nie znaczy, ale wiązka jest nie do złamania.

  Wstęp na rozprawę wolny.
  Może przyjść kto chce.
  Nie siedźcie w domu.
  Walczcie o swoje własną obecnością.

  OdpowiedzUsuń
 68. SN po naszej stronie.
  ...już syndyk Kochański i inni jego kumple trzęsą portkami myśląc o tysiącach pozwów złożonych przez osoby, które niesłusznie wpłaciły im pieniądze.

  http://www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/Komunikaty_o_sprawach.aspx?ItemSID=334-b6b3e804-2752-4c7d-bcb4-7586782a1315&ListName=Komunikaty_o_sprawach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Sądzie Rejonowym wygrałem, syndyk wniósł apelację do Sądu Okręgowego, na którą odpowiedziałem terminowo i od dwóch miesięcy cisza.
   Myślicie, że warto tak z głupia frant wysłać do Sądu Okręgowego pismo z prośbą o dopuszczenie kolejnych dowodów w sprawie i jako dowody dołączyć orzeczenie Sądu Najwyższego oraz pismo Rzecznika Praw Obywatelskich ???

   Usuń
 69. ...i RPO też po naszej stronie.
  Poniżej link do pobrania skanu pisma procesowego Rzecznika Praw Obywatelskich do Sądu Najwyższego ze stanowiskiem i obszernym uzasadnieniem:

  https://we.tl/t-zMJGCuZJiz

  OdpowiedzUsuń
 70. Członkowie upadłych SKOK-ów nie odpowiadają za ich długi - wyrok Sądu Najwyższego

  https://www.rp.pl/Konsumenci/312129966-Czlonkowie-upadlych-SKOK-ow-nie-odpowiadaja-za-ich-dlugi---wyrok-Sadu-Najwyzszego.html

  OdpowiedzUsuń
 71. "Syndyk masy upadłości SKOK Wołomin nie miał prawa żądać od członków SKOK dodatkowych dopłat mających na celu pokrycie straty bilansowej"
  za:
  https://www.rpo.gov.pl/pl/content/SN-RPO-syndyk-masy-upad%C5%82osci-skok-wo%C5%82omin-nie-mial-prawa-zadac-od-czlonkow-skok-dodatkowych-doplat?fbclid=IwAR1FyzyUPmV7dNhjLFcugqIr72hoJw_ntmtvu5XBS1TuWNN6UJtuq4s4Fds

  OdpowiedzUsuń
 72. Co mają zrobić członkowie skok Wołomin którzy już zapłacili syndykowi - jak odzyskać kasę z powrotem od syndyka ?
  Jakieś pismo wzór - adres ?

  OdpowiedzUsuń
 73. Witam
  27 grudnia 2019 r. odebrałem pozew Sądu Rejonowego w Wołominie wzywający mnie na dzień 4 lutego 2020 r. na rozprawę z powództwa Syndyka masy upadłości SKOK w Wołominie o zapłatę 630 zł.
  Jak to się ma do rozprawy sygnatura IIICZP42/19, która odbyła się 12 grudnia 2019 w Sądzie Najwyższym dotyczącą ogólnie naszego problemu z syndykiem wniesiona do SN przez sąd w Białymstoku? Bardzo proszę o wskazówki jak mam się zachować po Uchwale Sądu Najwyższego z dnia 12 grudnia 2019 r. mówiącej że Syndykowi masy upadłości spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej nie przysługuje roszczenie wobec członków kasy? Jeśli mam napisać jakąś odpowiedź na pozew to bardzo proszę o podpowiedź i jakiś wzór pisma (może ktoś z Państwa ma) oraz do kiedy mam termin na wysłanie go pocztą. Czy liczy się data stempla poczty o przyjęciu pisma do wysyłki?
  Proszę również o info, czy będę obciążony kosztami rozprawy i jakimiś karnymi odsetkami? Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tej sprawie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń