czwartek, 10 stycznia 2019

Ostatni dzwonek na lokatę 3,7% w Getin Banku!

Wszystko co dobre musi się kiedyś niestety skończyć. I właśnie w najbliższą niedzielę wypada ten moment w przypadku Getina. 13 stycznia bowiem będzie ostatnim dniem na założenie e-Lokaty na nowe środki na fajne 3,7%! 

Trzeba przyznać, że i tak dość długo cieszyliśmy się tym oprocentowaniem, a wielu z Was, którzy właśnie do tej niedzieli pozakładają wnioski - mają jeszcze szansę na tą stawkę ;)
Tylko Ci, którzy którzy swój wniosek złożą do 13 stycznia - będą mieli czas do 20 stycznia - aby założyć lokatę na 3,7%. 

Jednak mała uwaga - gdyż 20 stycznia - to niedziela! Zatem trzeba zwrócić uwagę na przelewy z obcych banków i zlecić je jeszcze przed weekendem (ewentualnie puścić express elixirem na ROR, z którego założymy lokatę)e-Lokata na Nowe Środki, która oprocentowana była na początku na 3,30% później wzrosła do 3,50% i nawet do 3,9% obecnie w 5 edycji wynosi już tylko i aż 3,70%! Bank bowiem w szybkim tempie wydał jej już kolejną V edycję, która właśnie się kończy - na ciut gorszy procent, ale co najważniejsze BEZ możliwości zerwania bez utraty odsetek!

O tym, że jest to już naprawdę ostatni moment na założenie tej fajnej lokaty bank przypomniał nam nawet w sms-ach, które do nas rozsyła. Cytuję ten, który otrzymałem właśnie wczoraj:
"OSTATNIA SZANSA na 3,7% w skali roku! Lokata na Nowe Srodki, 4miesiace od 500 do 1mln zl tylko do 13.01.2019."
   
I co gorsza ostatnim razem bank nie tylko straszył. Po podobnym sms-sie o poprzedniej edycji - rzeczywiście ofertę pogorszył! Czy tak będzie i tym razem? Niebawem się przekonamy ;)

Zatem do 13.01.2019 r. można przystąpić już tylko do obecnej - niestety trochę gorszej 5 edycji lokaty, ale wygląda na to, że kolejna 6 edycja (jeśli w ogóle wejdzie) będzie jeszcze gorsza :(

Tutaj założysz lokatę na nowe środki ze stawką aż 3,70% w Getin Banku

Getin daje gwarancje dobrej stawki na dłużej o miesiąc od najlepszej lokaty w IB, jest to bowiem depozyt 4 miesięczny, a na opłacenie mamy 2 dni więcej - ponieważ jest to 7 dni na wpłatę środków.

Co ważne zmieniła się data badania nowych środków. Do tej pory data była tak odległa, że zdecydowana większość z nas, którzy przenieśli środki do Idea bank była wykluczona z powrotu.

Teraz to się zmieniło - bank bowiem, w jeszcze aktualnej 5 edycji, wyznaczył ją na 16 grudnia 2018. Oznacza to, że możemy wracać do Getin by zaklepać sobie dłuższą gwarancję stawki 3,70%.

Getin ma też lepsze oprocentowanie Konta oszczędnościowego od Idea bank. Zamiast 3,20% mamy tutaj jeszcze tylko do tej niedzieli 3,50% aż do najwyższej rozsądnej kwoty czyli 400 tys. zł! Należy jednak mieć na uwadze, by nie przekraczać tej kwoty łącznie na lokatach oraz kontach bowiem nadwyżka nie będzie objęta gwarancjami BFG.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 3,50% do 400k

Samo KO objęte jest promocyjną stawką przez 92 dni od wpływu na nie - pierwszych nowych  środków, a wyliczane są one jako nadwyżka na dzień 20.12.2018 r.
Tutaj stawka (3,5%) jest co prawda niższa niż na lokacie, ale dostęp do środków mamy w każdym momencie. Jak na każdym KO mamy bowiem jeden darmowy przelew w miesiącu.
Jest to jednak więcej niż oferuje obecnie na lokacie Beztroskiej Idea!


Tutaj założysz lokatę na nowe środki ze stawką aż 3,70% w Getin Banku

Warunkiem skorzystania z promocyjnych warunków jest wyrażenie zgód marketingowych dla Getin Noble Bank. Zaś kwestię bycia lub nie klientem Getin Banku wyjaśnia poniższy obrazek:Podsumowując to już chyba naprawdę ostatni moment na dwie fajne oferty Getinu. Na lokatę 3,7% jak i na KO 3,5% - bo obawiam się, że i jego oprocentowanie w najnowszej edycji może lekko spaść :( Ale zobaczymy i opiszemy to już po weekendzie ;)


 Regulaminy:

1. Regulamin promocji e-Lokata na nowe środki VII - edycja 5 w Getin Banku

2. Karta produktu Terminowej Lokaty Oszczędnościowej
3. Regulamin konta oszczędnościowego w Getin edycja XV

9 komentarzy:

 1. napisałeś :" aż do ... 400 tys. zł! ... bowiem nadwyżka nie będzie objęta gwarancjami BFG."

  BFG refunduje do EUR K 100, czyli na dziś około PLN K 430.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "napisałeś :" aż do ... 400 tys. zł! ... bowiem nadwyżka nie będzie objęta gwarancjami BFG."

   Te 400 tys. zł - jest w duuużym zaokrągleniu w dół. Wiadomo, że jest to 400+ ale chodzi o samą kwestię, a nie dokładne kwoty.

   Usuń
 2. Ja tam wolę na HIT PLUS w Idea, 3.8%, możliwość zerwania z zachowaniem odsetek gdyby temperatura podskoczyła... Jak dla mnie ewidentnie lepszy wariant, dla was chyba też, no chyba że już macie środki w Idea.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodzę się z Tobą - tylko ta kwestia nowych środków :( Nie każdy się łapie. Ale jeśli tak to argumentem na korzyść Getinu może być - o miesiąc dłuższy okres ;)

   Usuń
  2. Dla mnie wszelkie nowe środki w IB odpadają. U mnie tu hula wszystko dzięki beztroskiej, których masę pozakładałem i zrywałem codziennie, że hit z marszu nie wchodzi w rachubę.

   Usuń
  3. "Dla mnie wszelkie nowe środki w IB odpadają. U mnie tu hula wszystko dzięki beztroskiej, których masę pozakładałem i zrywałem codziennie, że hit z marszu nie wchodzi w rachubę."

   Jest na sprawdzenie prosty sposób. Zakładasz próbny wniosek na HIT Plusa i system sam Ci pokaże ile i czy w ogóle - takie nowe środki masz :)

   Usuń
 3. Do poprawki!
  Cyt: "Samo KO objęte jest promocyjną stawką przez 92 dni od wpływu na nie - pierwszych nowych środków, a wyliczane są one jako nadwyżka na dzień 19.11.2019 r.

  Data Salda początkowego – dzień wyliczenia Salda początkowego dla Uczestnika określony jako 20.12.2018 r

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście masz rację Jerzy, już poprawione ;)

   Usuń
 4. No i Idea Bank zniknie z rynku w 3 kwartale tego roku

  OdpowiedzUsuń