czwartek, 21 lutego 2013

Przedsądowe wezwanie od Pobieraczka czyli żerowanie na naiwności ludzkiej


Dziś mały off-topic ze względu na rosnącą ilość telefonów oraz komentarzy pojawiających się w tym tygodniu do artykułu Pobieraczek grozi swoim klientom czyli nie daj się nabrać. Zaczęło się od telefonu pana Dawida, który wysłał mi w ubiegłe wakacje maila cytowanego w artykule: Pobieraczek się o mnie upomniał i znów żąda kasy, co robić?

Po telefonie zaczęły się pojawiać i ciągle się pojawiają komentarze ludzi nie uspokojonych artykułem. Powód prosty ukazał się on w sierpniu a nowe przedsądowe wezwania do zapłaty zostają rozsyłane teraz czyli w lutym 2013. Oto kilka maili, które w ostatnim tygodniu się pojawiły i pojawiają się ostatnio codziennie.
 • Ja po trzech latach znowu dostalam maila z przedsadowym wezwaniem do zaplaty...co robic...???? (14 lutego)
 • U mnie jest taka sama sytuacja, że po 3 latach dostałam ponownego e-maila (15 lutego)
 • Ja tez dostałem wezwanie po trzech latach (dziś), ta sama sytacja jw, mam wpłacic 307,53PLN, hehe (19 lutego)
 • Ja tez dzisiaj dostalam przedsadowe wezwanie do zaplaty, mimo wyslanej wczesniej pocztą rezygnacji z umowy... (20 lutego)

Skoro maili oraz komentarzy przybywa nieustannie, dziś dalszy ciąg sierpniowego artykułu, który mam nadzieję uspokoi wszystkich zastraszanych.


Po pierwsze firma Eller Service, która była właścicielem Pobieraczka, już nie istnieje. Ta jedna jedyna informacja powinna wszystkim wystarczyć. A skoro nie istnieje, to nie ma prawa żądać zapłaty.

Pod koniec ubiegłego roku gdańska firma ogłosiła zakończenie działalności tłumacząc to tak:
Musimy Państwa poinformować o podjętej przez wspólników spółki Eller Service decyzji o zaprzestaniu dalszego świadczenia usługi Usenet. Na taką decyzję wpływ miały miedzy innymi liczne ataki medialne na wspólników oraz niekorzystne dla spółki decyzje Prezesa UOKIK. 

Ciągle nieusunięte Źródło: pobieraczek.pl


No i proszę. Nie przyznali się do tego ile zapłacili kary ale wiadomo, że wyniosła ona blisko 240 tys zł. A za co? Między innymi dlatego, że obiecywali 10 darmowych dni dostępu do Usenetu na pobieranie ale opłaty pobierali od samego początku

Po czym zaczęło się zastraszanie zarejestrowanych użytkowników, którzy słusznie zaoponowali i zrobili niemało szumu tak na internecie jak i w mediach, pomagali sobie wzajemnie w sprzeciwie wobec pseudowindykatorów. Niemniej jednak wielu klientów martwi się niepotrzebnie czystym wyłudzaniem pieniędzy.  

Co ciekawe mimo tego wszystkiego na stronie dalej widzimy opinie klientów jak np. rzekomego Tomka K. z Krakowa Ten serwis jest rewelacyjny! itd. Takie informacje nawet jeśli prawdziwe to są już nieaktualne. A rozsyłane w ostatnich dniach wezwania do zapłaty to czyste, żerowanie na naiwności ludzkiej.

Dla mnie ciekawa jest dalsza część deklaracji gdańskiej firmy:
Dziękując za dotychczasową współpracę, życzymy Państwu dalszych sukcesów na drodze zawodowej, żywiąc jednocześnie ogromną nadzieję na to, że w przyszłości będziemy mieli jeszcze okazję wziąć udział w innych wspólnych projektach. Z pozdrowieniami, Zespół PP Pobieraczek.pl

A więc nabrali mnóstwo ludzi, dostali za to karę więc zamykają jeden biznes ale w głowie świta już im kolejny. Nie jest to żadne novum. Zawsze w społeczeństwie znajdą się ludzie, którzy będą starali się wykorzystać fakt manipulowania innymi. Ważne jednak by zdawać sobie sprawę, że tak jest i nie dać się zastraszyć czy wysyłać kasę. 

Ciąg dalszy: Przedsądowe wezwanie Pobieraczka czyli jak chcesz to płać

Warto zajrzeć: Plikostrada nowy udoskonalony klon Pobieraczka

99 komentarzy:

 1. Zaraz, zaraz, skoro firma nie istnieje od końca 2012 to kto rozsyła wezwania do zapłaty w lutym 2013?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś kto podszywa się pod firmę. Zawsze znajdą się tacy co będą żerować na naiwności ludzkiej skoro na groźby i zastraszenia część ludzi będzie wolała zapłacić i mieć święty spokój aniżeli pakować się w kłopoty, których tak naprawdę nie ma.

   Ludzie po prostu wyznają zasadę dmuchania na zimne o czym będzie szerzej w kolejnym artykule. Inna sprawa, że to doskonały sposób na łatwy zarobek dla naciągaczy, których nigdzie nie brakuje.

   Usuń
  2. W takim razie skąd ci naciągacze mają dane osobowe osób, które korzystały z serwisu? Nie wydaje mi się, żeby były one dostępne dla ogółu...

   Usuń
  3. Podszywa a na dodatek ma dostęp do bazy danych byłych klientów Pobieraczka ;) To raczej sprawa dla prokuratury i GIODO.

   Usuń
  4. Sprawa pewnie prędzej czy później nabierze rozgłosu. Nie moją intencją jest analizować kto, co i jak. Gdzie mona zwietrzyć potencjalny zysk tam się zawsze ktoś, kto będzie chciał z tego skorzystać.

   Artykuł napisałem jako odpowiedź dla osób, które piszą do mnie czy to mailowo czy w komentarzach. I mam nadzieję, że nieco uspokoi adresatów 'neo-pobieraczka'.

   Usuń
  5. Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pani zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pani roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pani z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pani kary umownej w wysokości 307,53zł tytułem nie wywiązania się przez Panią z warunków zawartej umowy.


   taki początek maila wzywającego do zapłaty dostałam, czy to możliwe żeby Pobieraczek sprzedał długi firmie windykacyjnej, co robić??? płacić czy olać??? POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Usuń
  6. Po pierwsze ta sama firma windykacyjna rozsyłała powyższe maile o identycznej treści do wszystkich ale list był dłuższy. Następny akapit zawierał słowa DOBROWOLNA spłata zobowiązań.

   Wiele ludzi zauważyło to słowo i olało sprawę. W tym roku akapit z jednoznacznie brzmiącym słowem wycięto przez co mail wygląda groźniej. Niemniej jednak odsyłam do innego artykułu, gdzie znajdziesz bezpłatny telefon gdzie można zadzwonić po poradę:
   http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2012/19/masz-problem-z-pobieraczkiem-pomoze-ci-darmowa-infolinia.aspx

   Usuń
  7. Ja dostałem dzisiaj maila z windykacji po ponad 2 latach ciszy. Czy ktoś z was im płacił.Podobno firma pobieraczek już nie istnieje,więc jakim cudem chcą wyłudzić pieniądze?

   Usuń
  8. Kurde, teraz mi znowu wysłali przedsądowe wezwanie do zapłaty na kwotę ponad 300 zł w marcu ? skoro firma nie istnieje to co mam z tym zrobić ? Pomocy

   Usuń
  9. W lutym? Jest kwiecień i dostałam wezwanie dzisiaj.. szczyt bezczelności tych ludzi, naprawdę.. ;/

   Usuń
  10. Ja dostałem maila dzisiaj, tym razem z podpisem jakiegtoś faceta z bióra windykacyjnego...

   Usuń
  11. a ja dostałam dzisiaj, też z podpisem faceta z biura windykacyjnego

   Usuń
  12. podpisem pisanym czy zeskanowanym? poleconym listem czy zwykłym

   Usuń
  13. ja rowniez dostalam dzis maila o zaplacie 100 zl. Z podpisem Marek Jaworski. Co robicie z tym ?

   Usuń
  14. Kancelaria prawna CONSENS to są ci sami oszuści co z pobieraczka.Ja z kolei zostałem naciągnięty na odszkodowanie za słupy energetyczne które znajdują się na mojej działce.Za wystawienie ekspertyzy prawnej pobierali ponad 200 zł.I na tym koniec dostali swoje.Oferowali wysokie odszodowania dlatego pozyskiwali klientów.Tylko z ich klientów nikt nie uzyskał żadnego odszkodowania.Też mam problem z pobieraczkiem ale jak zobaczyłem że straszą tą kancelarią to uzmysłowiłem sobie że jednii drudzy są normalnymi oszustami.Przestałem się tym interesować

   Usuń
  15. ja dostałam takiego maila 5.06.2013 ale u mnie jest zasądzona kara umowna w wysokości 0,00 zł:)Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pani zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pani roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pani z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pani kary umownej w wysokości 0,00zł tytułem nie wywiązania się przez Panią z warunków zawartej umowy... śmiać się czy płakać?

   Usuń
 2. Byś może rzekome wierzytelności z tytułu korzystania z pobieraczka zostały przed likwidacją firmy sprzedane innej firmie, chociażby jakiejś firmie windykacyjnej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro jestesmy przy Pobieraczku, może czas aby poruszyć temat firm windykacyjnych? Albo nekających!
  Jest taka jedna, któa na zlecenie firmy HDI nękała mnie przez 3 miesiące. Otóż, ktoś nie połączył mojej polisy z 2009 roku z wpłatą. Firma HDi ani razu o pieniązki się nie upomniała tylko nasłała na mnie siepaczy. Miałem dowód wpłaty, zresztą po telefonie do lokalnej siedizby HDI temat załatwiłem. niestety, firma Intrum przez 3 miesiące nie odpuszczała, nękając mnie mailami, telefonami i wezwaniami do pracy - skąd miała dane? Straszyła sądem (Boże, jak ja czekałem na sprawę!!!), dalszym nękaniem i informowaniem pracodawcy. Ja natomiast mam taką pracę (służby), że muszę być krystaliczny... Dopiero interwencja mojego prawnika zamknęła temat. Dodatkowo - firma kilkakrotnie skazywana przez UOKiK za nekanie. W konsekwencji firma HDI juz nigdy nie będzie moim ubezpieczycielem, bo kto ze zlodziejem przestaje złodziejem zostaje.
  WUJEK

  OdpowiedzUsuń
 4. srxjce na te maile oni zeruja na tym ze ktos peknie i wplaci bo na bank ktos sie zesssxa i wysle im kasiorke, tym ktorzy maja jakies obawy proponuje zlozyc zawiadomienie do prokuratury o nekaniu, zastarszaniu i probie wyludzenia pieniedzy, powinni dostac zawiadomienie o wszczeciu postepowania i zmiekna ponadto juz rzad ponoc sie zajac takimi praktykami a winna jest jaworowicz i tvp ktora wemitowala program i informacje ze mozna scigac kogo sie chce i nawet pokazac ze ludzie bogu ducha winni placa za innych i taki to zywot polaka podkreslam nie placic za zadne skarby nie bac sie to oni maja sie bac bo popelniaja przestepstwo.

  OdpowiedzUsuń
 5. to jakim cudem strona istnieje a na dole strony widnieje copyright Eller Service

  OdpowiedzUsuń
 6. Odstąpienie od umowy


  Powołując się na art. 10 ust. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, niniejszym odstępuję od umowy o świadczenie usług Usenet, zawartej z Eller Service S. C., dnia 2010r. z komputera o adresie I

  Pragnę przypomnieć, iż w związku z brakiem pisemnego potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust.1 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, termin, w którym przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy.

  Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych firmy Eller Service S.C. (podstawa prawna: art. 32 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 35 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych).


  Z poważaniem. w odpowiedzi wysłałem

  OdpowiedzUsuń
 7. Szanowny Panie

  Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pana zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pana roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pana kary umownej w wysokości 357,77zł tytułem nie wywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy. Dnia 14.06.2012 o godzinie 19:18:35 przy użyciu stacji roboczej o adresie IP: 178.37.76.108 zamówił Pan w serwisie Pobieraczek.pl usługę dostępu do serwerów Usenet w pakiecie Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków zawartej umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panem a Spółką Eller Service S.C. doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan, iż zapoznał się oraz w całości zaakceptował postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi miał Pan obowiązek w ciągu 10 dni odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pana konta, pod rygorem obowiązku uiszczenia kary umownej stanowiącej równowartość 100 USD, ustalanej według średniego kursu NBP z pierwszego dnia miesiąca wymagalności roszczenia odszkodowawczego (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010).

  Pragnę poinformować, iż rezultatem wewnętrznego postępowania wyjaśniającego oraz weryfikacyjnego jest uzasadnione podejrzenie, że podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl zostały podane nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego (Dz. U. Nr 88 poz. 553), podawanie fałszywych danych osobowych mające na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy nosi przesłankę oszustwa i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Mając na uwadze powyższe pragnę zawiadomić, iż podanie nieprawdziwych danych, może stanowić przesłankę do zawiadomienia właściwych organów ścigania oraz wszczęcia postępowania karnego.

  Na dzień 13.03.2013 kwota 94.80zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym wzywam Pana do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięczny pakiet) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania.

  Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
  Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
  Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
  Adres odbiorcy: Al. Niepodległości 658/3, 81-854 Sopot
  Tytuł przelewu: PWE/20120614/2497771

  Gotowy blankiet wpłaty może Pan wygenerować pod adresem https://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=uaVazGv3IJo6du6e6jy1P2FdFMs%3D  W przypadku pytań proszę o kontakt:
  tel. 58 553 20 00, fax: 58 553 21 00

  Dzisiaj otrzymane 13 marca 2013r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) przeczytaj sobie to zabawne wezwanie bardzo uważnie i znajdź jeden istotny szczegół:)

   Może to być zresztą zabawa dla każdego.

   Usuń
  2. Dokładnie ;) W trzecim akapicie jest jedno magiczne słowo...

   Usuń
  3. No to ułatwiłeś bardzo zadanie wszystkim co psuje nieco zabawę:)

   Usuń
  4. Dobra, dobra. Nie myślisz chyba o słowie "dobrowolnej"???
   Jeżeli jednak właśnie to słowo tak Cię bawi, wyjaśnię, jak, moim zdaniem powinno ono być rozumiane w kontekście całej wiadomości: jest to ze strony firmy wezwanie do zapłaty z własnej inicjatywy, bowiem następnym krokiem, jak utrzymuje nadawca, będzie windykacyjna próba wyegzekwowania należności, która, jak wiadomo, nie nastąpi z woli 'dłużnika' - do gry dołączy zewnętrzny imperatyw sprawczy.
   Mam nadzieję, że jasno to ujęłam.
   Ludzie, czytajcie trochę uważniej. Czasem nie wystarczy wyłuskanie jednego słówka i uczepienie się go jako otuchy.
   Inna rzecz, że to może nie najwłaściwsze słowo, biorąc pod uwagę okoliczności, ale moim zdaniem i tak nie bardzo jest się z czego cieszyć.
   Niestety takie praktyki, skandaliczne nie tylko z punktu widzenia moralności, są dopuszczalne w tym naszym biednym kraju.

   Pozdrawiam,
   adresatka identycznego "listu miłosnego" w dniu 14 kwietnia 2013 r.

   Usuń
  5. Co zatem zrobić? Zignorować, czy wziąć sprawę na poważnie?

   Usuń
  6. dostałem identyczny list dzisiaj. Oczywiście olewam, a po rozmowie ze znajomymi nie ja pierwszy :)

   Usuń
 8. Po roku przyszło wezwanie do zapłaty ok. 95 zł. Płacić czy zignorować?

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja tez dostałam po roku przedsądowe wezwanie do zapłaty ok.100zł. Co robić???

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam ,
  Ja również dostałam po prawie 2 latach wezwanie do zapłaty 100zł.. Co to w ogóle jest.. Jakieś jaja..?

  OdpowiedzUsuń
 11. Dostałem 23.03.2013 list o treści jak powyżej.Co z tym zrobić proszę o poradę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też otrzymałem tego dnia wezwanie i niewiem jak się ich pozbyć od 26.11.2010.Czy ktokolwiek był wezwany do sądu?Szanowny Panie

   W związku z brakiem uiszczenia należnej płatności wskazanej w treści ZAWIADOMIENIA, PRZEDSĄDWOWEGO WEZWANIA DO ZAPŁATY z dnia 2012-04-18, (Sygnatura sprawy: PWDZK/20101126/007979) niniejszym zawiadamiam, iż Wspólnicy Eller Service s.c. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, właściciele serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens S.A. podjęli skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pana zaległej należności za zamówioną usługę w wysokości 94,80 zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pana roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 ). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Wspólnicy Eller Service s.c. wystąpią o zasądzenie od Pana kwoty kary umownej w wysokości 307,53 zł tytułem nie wywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy.

   Usuń
 12. Na dzień 06.02.2013 kwota 94.80zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym wzywam Panią do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5


  "DOBROWOLNEJ"

  OdpowiedzUsuń
 13. OSTATECZNE PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

  Szanowna Pani

  W związku z brakiem uiszczenia należnej płatności wskazanej w treści ZAWIADOMIENIA, PRZEDSĄDWOWEGO WEZWANIA DO ZAPŁATY z dnia 2012-02-28, (Sygnatura sprawy: PWDZK/20101023/853991) niniejszym zawiadamiam, iż Wspólnicy Eller Service s.c. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, właściciele serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens S.A. podjęli skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pani zaległej należności za zamówioną usługę w wysokości 94,80 zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pani roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Panią z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 ">Regulaminu świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Wspólnicy Eller Service s.c. wystąpią o zasądzenie od Pani kwoty kary umownej w wysokości 282,97 zł tytułem nie wywiązania się przez Panią z warunków zawartej umowy.

  Dnia 23.10.2010 o godzinie 22:16:30 przy użyciu stacji roboczej o adresie IP: 62.21.78.9 zamówiła Pani w serwisie Pobieraczek.pl usługę dostępu do serwerów Usenet w pakiecie Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków zawartej umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panią a Wspólnikami Eller Service S.C. doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczyła Pani, iż zapoznała się oraz w całości zaakceptowała postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi miała Pani obowiązek w ciągu 10 dni odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pani konta, pod rygorem obowiązku uiszczenia kary umownej stanowiącej równowartość 100 USD, ustalanej według średniego kursu NBP z pierwszego dnia miesiąca wymagalności roszczenia odszkodowawczego (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010).

  Na dzień 21.03.2013 kwota 94.80 zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym po raz ostatni wzywam Panią do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięczny pakiet) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania. W przypadku niedokonania wskazanej płatności, sprawa zostanie bez kolejnego wezwania przekazana na drogę postępowania sądowego.

  Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
  Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
  Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
  Adres odbiorcy: Al. Niepodległości 658/3, 81-854 Sopot
  Tytuł przelewu: OWE/20101023/853991

  Gotowy blankiet wpłaty może Pani wygenerować pod adresem https://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=pqVazGv3IJg7cO2Z6ja0NW9TEg%3D%3D

  W sytuacji braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty informacja o zadłużeniu może zostać ujawniona w Biurze Informacji Gospodarczej, na podstawie Ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530). Jednocześnie informujemy, że dłużnicy notowani w Biurze Informacji Gospodarczej, zgodnie z art. 24 ust. 2 Ustawy, mają utrudniony dostęp do usług finansowych (kredytów, leasingu, sprzedaży ratalnej), usług telekomunikacyjnych i multimedialnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie, zawarcia umowy na szerokopasmowy dostęp do Internetu, telewizję kablową i satelitarną), wynajmu nieruchomości (np.: mieszkania, biura, magazynu, placu) i wielu innych.


  Dowód wpłaty oraz wszelkie pytania proszę kierować na adres poczty elektronicznej: windykacja@pobieraczek.pl

  W przypadku pytań proszę o kontakt:
  tel. 58 553 20 00, fax: 58 553 21 00

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam przed chwilka dostalam tez taki cudowny list z wezwaniem do zaplaty z tym ze z Sopotu.nie wiem co mam robic z tym.dac to na policje czy do radcy prawnego NIE WIEM

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja też dostałam przedsądowe wezwanie itd. UOKIK mówi jasno: Nie płacić. I tego się trzymajmy!

  OdpowiedzUsuń
 16. Też dzisiaj dostałem list zawiadomienie wezwanie do zaplaty straszą przedsadownym wezwaniem do zaplaty. Chcialbym tylko wiedzieć czy oni naprawde mogą zaszkodzić takim osobom jak my? czy olać ich?? I jak długo mogą oni straszyć takimi pismami?? Niektorzty piszą że po trzech latach nawet dostali takie wezwanie. jak dlugo to może trwać czy da się jakoś odczepić od nich??

  OdpowiedzUsuń
 17. Po 3 latach następuje przedawnienie sprawy,czy coś w tym stylu

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja rowniez dostalem maila z "ostatecznym przedsadowym wezwaniem do zaplaty". Powiem szczerze, ze zaczynaja mnie juz denerwowac te ich maile. Co mozna im napisac, zeby dali spokoj? Wysylalem juz odstapienie od umowy ale jak widac nie poskutkowalo

  OdpowiedzUsuń
 19. ja tez wlasnie dostałem, ale olewam ich- pisze ze do natychmiastowej dobrowolnej

  OdpowiedzUsuń
 20. Witam ja też dostałam Przedsądowe Wezwanie Do Zapłaty:.....Niniejszym zawiadamiamy Panią, iż nasz Mocodawca-spółka Eller Service z siedzibą w Sopocie, NIP 584-265-87-31, REGON 22 665002, zlecil kancelarii Konsens SA złożenie w sądzie powszechnym pozwu w postępowaniu upominawczym, z wnioskiem o wydanie nakazu zapłaty.
  Tym samym wzywamy Panią do zapłaty kwoty 94.80 w terminie 7 dni od daty otrzymania ninjejszego pisma.Po upływie wskazanego terminu, w przypadku braku dokonania płatności, do właściwego miejscowo sądu zostanie wniesione powództwo o zapłatę kary umownej wynoszącej 319.65zł, powiększonej o należności poboczne.

  OdpowiedzUsuń
 21. CO ROBIĆ???
  DOSTAŁAM E- MAILEM:

  OSTATECZNE PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY
  Szanowna Pani
  W związku z brakiem uiszczenia należnej płatności wskazanej w treści ZAWIADOMIENIA, PRZEDSĄDWOWEGO WEZWANIA DO ZAPŁATY z dnia 2012-07-23, (Sygnatura sprawy: PWDZK/20110911/1762413) niniejszym zawiadamiam, iż Wspólnicy Eller Service s.c. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, właściciele serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens S.A. podjęli skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pani zaległej należności za zamówioną usługę w wysokości 94,80 zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pani roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Panią z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulaminu świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Wspólnicy Eller Service s.c. wystąpią o zasądzenie od Pani kwoty kary umownej w wysokości 289,96 zł tytułem nie wywiązania się przez Panią z warunków zawartej umowy.
  Dnia 11.09.2011 o godzinie 17:19:31 przy użyciu stacji roboczej o adresie IP: 77.242.233.102 zamówiła Pani w serwisie Pobieraczek.pl usługę dostępu do serwerów Usenet w pakiecie Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków zawartej umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panią a Wspólnikami Eller Service S.C. doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczyła Pani, iż zapoznała się oraz w całości zaakceptowała postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi miała Pani obowiązek w ciągu 10 dni odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pani konta, pod rygorem obowiązku uiszczenia kary umownej stanowiącej równowartość 100 USD, ustalanej według średniego kursu NBP z pierwszego dnia miesiąca wymagalności roszczenia odszkodowawczego (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010).
  Na dzień 28.03.2013 kwota 94.80 zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym po raz ostatni wzywam Panią do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięczny pakiet) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania. W przypadku niedokonania wskazanej płatności, sprawa zostanie bez kolejnego wezwania przekazana na drogę postępowania sądowego.
  Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
  Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
  Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
  Adres odbiorcy: Al. Niepodległości 658/3, 81-854 Sopot
  Tytuł przelewu: OWE/20110911/1762413
  Gotowy blankiet wpłaty może Pani wygenerować pod adresem https://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=pqVazGv3IJk6ee6b6j%2B2MGReEsk%3D
  W sytuacji braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty informacja o zadłużeniu może zostać ujawniona w Biurze Informacji Gospodarczej, na podstawie Ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530).
  Jednocześnie informujemy, że dłużnicy notowani w Biurze Informacji Gospodarczej, zgodnie z art. 24 ust. 2 Ustawy, mają utrudniony dostęp do usług finansowych (kredytów, leasingu, sprzedaży ratalnej), usług telekomunikacyjnych i multimedialnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie, zawarcia umowy na szerokopasmowy dostęp do Internetu, telewizję kablową i satelitarną), wynajmu nieruchomości (np.: mieszkania, biura, magazynu, placu) i wielu innych.
  Dowód wpłaty oraz wszelkie pytania proszę kierować na adres poczty elektronicznej: windykacja@pobieraczek.pl
  W przypadku pytań proszę o kontakt:
  tel. 58 553 20 00, fax: 58 553 21 00
  Z poważaniem,

  Marek Jaworski
  Biuro Windykacji Prawnej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przystąpić do pozwu zbiorowego na pozywamy-zbiorowo.pl

   Usuń
 22. witam ja również dostałam takie wezwanie do zapłaty 26.03.2013r Nie mam pojęcia co z tym zrobić POMOCY!!!

  OdpowiedzUsuń
 23. Witam. Widać , robią to wszystko bardzo systematycznie. Wczesniej wysylali do wszystkich w lutym,teraz 'ostateczne wezwania ' w marcu.. Rowniez mam ich dosc, wiem ze to oszusci, ale psuja mi dzien takim mailem. Nie mozemy sie zlamac i placic tym oszustom .

  OdpowiedzUsuń
 24. mam pytanie Czy poieraczek założył komuś sprawe w sądzie i czy jak podałem fałszywe dane to domyśla sie ale po za tym jestem nie pełnoletni

  OdpowiedzUsuń
 25. Olać Pobieraczek. Też dostałem takiego maila i nie mam zamiaru i nic płacić. Sikam na nich ciepłym mocze

  OdpowiedzUsuń
 26. ja też dostałam takiego maila. Ponadto podałam fałszywe dane osobowe i adres...

  OdpowiedzUsuń
 27. Witam. Ja właśnie dzisiaj dostałam takiego maila i nie wiem, czy mam się martwić, czy poprostu to zwyczajnie olać...

  OdpowiedzUsuń
 28. Witam. Ja dostałem 1 kwietnia maila. Wkurzają mnie ci oszuści.
  Może wybierzemy się do Sopotu???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja tez mam już dość tych wiadomości straszenia sadami wrrrr do sopotu?? bardzo chętnie może recznie im trzeba wytlumaczyc ze nikt im grosza nie zaplaci

   Usuń
 29. Hey,ja też dostałem maila.Mam znajomego radce prawnego w sądzie gospodarczym i ten po orientacji w terenie powiedział mi zebym tego nie płacił bo nie magą wyegzekwować legalnie już tych pieniedzy.A poczte niechaj sobie piszą.

  OdpowiedzUsuń
 30. Witam ja dzisiaj otrzymałem taki fajniusi list drogą elektroniczna od pseudo firmy windykacyjnej ouiszczenie prawie 300pln więc odpisałem im pare cieplych slow mam nadzieje ze już pezestana mnie nękać ale jak widze słowo w liscie dobrowolne oddanie to niestety moja dobrowolność się skończyła pozdrawiam wszystkich
  polecam wszystkim http://www.pozywamy-zbiorowo.pl/ w wyszukiwarce wpisać pobieraczek :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Również po 2 latach dostałam dziś groźnie brzmiący mail pod tytułem: Zawiadomie od "Biura Windykacji Prawnej", jednak adres e-mail, z jakiego to przyszło to no-reply@pobieraczek.pl ... To już chyba trzeci podobny mail od początku mojej "przygody" z Pobieraczkiem. Co więcej, przy rejestracji nie podałam prawdziwych danych: pełnego imienia, nazwiska, adresu, jedynie e-mail się zgadza. Rozumiem, że raczej tak czy siak nic mi nie grozi, tak?

  OdpowiedzUsuń
 32. Rozmawiałam dzisiaj ze swoim adwokatem w sprawie pobieraczka. Dostałam takie oto pismo jak pewnie każdy z was:
  PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

  Szanowna Pani

  Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pani zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pani roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pani z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pani kary umownej w wysokości 298,22zł tytułem nie wywiązania się przez Panią z warunków zawartej umowy.

  W przypadku pytań proszę o kontakt:
  tel. 58 553 20 00, fax: 58 553 21 00
  Itd., itd.

  Powiedział mi, żebym pod żadnym pozorem nie płaciła im i nie odpowiadała na tego maila i nic do nich nie pisała nawet. Mam się nie martwić nimi, bo nic nie mogą zrobić. a adwokata mam dobrego. :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Jak każdy z was dostałam dzisiaj groźnie brzmiący e-mail:
  PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

  Szanowna Pani

  Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pani zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pani roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pani z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pani kary umownej w wysokości 298,22zł tytułem nie wywiązania się przez Panią z warunków zawartej umowy.
  Itd., itd.

  Rozmawiałam ze swoim adwokatem w tej sprawie. Powiedział mi, że wie o co chodzi i żebym pod żadnym pozorem nie opłacała tego i nie odpowiadała na tego maila i wogóle żebym do nich nic nie wysyłała. Nic nie mogą nam zrobić. Także nie ma o co się martwić. Pozdrawiam i przekażcie tą informację dalej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieki za slowa otuchy,troche mnie uspokoilas :) pozdrawiam-ila

   Usuń
 34. Ja również dziś rozmawiałam z prawnikiem i to z UOKiK (zadzwoniłam do nich). Pan, gdy usłyszał "pobieraczek" od razu powiedział, że mam zignorować. Powiedział, że jeśli dostanę maila lub zwykły list to mam to ingorować, a jeśli list polecony to mam znów do UOKiK zadzwonić.
  Na nic nie odpowiadać. Ignorować!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mi Pan z UOKiK powiedział dokładnie to samo, dodatkowo w Szczecińśkiej siedzibie (wolałam się upewnić dwa razy) powiedzieli że jedyny sposób aby się nie denerwować wiadomościami od nich to zmienić adres e-mail :)

   Usuń
 35. no właśnie też dostałam mejla przedsądowe wezwanie do zapłaty, straszą że będę notowana w biurze informacji gospodarczej jako dłużnik a pismo nawet nie jest napisane na papierze firmowym danej firmy windykacyjnej, więc to jakieś zastraszenie ale nie dam się omamić jakimś pseudo biznesmenom i wy ludzie też nie, nawet jak wyślą zwykłym listem nakaz zapłaty to nie ma to żadnej mocy prawnej a poleconego nie odbierajcie!

  OdpowiedzUsuń
 36. nikt nie bedzie notowanyu w biku ani nigdzie indziej bo jezeli sie dobrze orientuje a sie orientuje wpisac na liste mozna od kwoty 200+ a wiekszosc roszczen tej ,,firmy" jest na kwote 90+- :>

  OdpowiedzUsuń
 37. Prześlijcie list do Urzędu Ochrony Konsumentów ja tak zrobiłem. Nieistniejąca firma nie powinna w taki sposób wyłudzać pieniędzy. To jest sprawa dla prokuratury.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie dostałem tylko pismo automatyczne:

   Dziękujemy uprzejmie za kontakt z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
   Niniejsze wystąpienie potraktowane zostanie jako sygnał zauważonych nieprawidłowości i szczegółowo przeanalizowane pod kątem kompetencji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W przypadku stwierdzenia w przedstawionej sprawie podstaw do podjęcia działań przez Prezesa UOKiK, podjęte będą stosowane kroki zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów lub kodeksem postępowania cywilnego.
   Uprzejmie informujemy, iż Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji Konsumentów jest właściwy w sprawach ochrony konkurencji i konsumentów podejmowanej jedynie w interesie publicznym (art. 1 ustawy), a zatem nie podejmuje działań w sprawach indywidualnych, mających charakter cywilnoprawny, jak również nie prowadzi działalności w zakresie poradnictwa ani na rzecz konsumentów ani na rzecz przedsiębiorców.
   Udzielaniem porad prawnych i pomocy prawnej konsumentom w sporach z przedsiębiorcami zajmują się organizacje konsumenckie oraz powiatowi (miejscy) rzecznicy konsumentów wykonujący zadania samorządu powiatowego w zakresie ochrony konsumentów. Lista oraz dane teleadresowe organizacji konsumenckich i powiatowych rzeczników konsumentów znajdują się na stronie internetowej Urzędu (www.uokik.gov.pl).

   Natomiast Prezes UOKiK realizuje cele ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, zgodnie z którą do jego zadań należy w szczególności sprawowanie kontroli przestrzegania przez przedsiębiorców przepisów ustawy. I tak, Prezes UOKiK wydaje, w przypadkach określonych ustawą, decyzje w sprawach przeciwdziałania praktykom ograniczającym konkurencję, w sprawach koncentracji lub podziału przedsiębiorców oraz przeciwdziałania praktykom naruszającym zbiorowe interesy konsumentów, a także decyzji w sprawach kar (art. 31 pkt 1 i 2 ww. ustawy).

   Jednocześnie wyjaśniamy, że Prezes UOKiK informację na piśmie o sposobie załatwienia zgłoszonej sprawy wraz z uzasadnieniem przekazuje w odpowiedzi na formalne zawiadomienie (art. 86 ust. 4 ustawy). Zawiadomienie takie zgłasza się na piśmie wraz z uzasadnieniem (art. 86 ust. 1 i art. 100 ust. 1 ustawy), może ono w szczególności zawierać: wskazanie przedsiębiorcy, któremu jest zarzucane naruszenie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, opis stanu faktycznego, uprawdopodobnienie naruszenia przepisów ustawy a także dane identyfikujące zgłaszającego zawiadomienie. Do zawiadomienia dołącza się wszelkie dokumenty, które mogą stanowić dowód naruszenia przepisów ustawy(art. 86 ust. 2 i 3).

   Usuń
 38. Witajcie, dostałam bardzo podobnego maila do waszych tylko że: Pragnę poinformować, iż rezultatem wewnętrznego postępowania wyjaśniającego oraz weryfikacyjnego jest uzasadnione podejrzenie, że podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl zostały podane nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego (Dz. U. Nr 88 poz. 553), podawanie fałszywych danych osobowych mające na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy nosi przesłankę oszustwa i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Mając na uwadze powyższe pragnę zawiadomić, iż podanie nieprawdziwych danych, może stanowić przesłankę do zawiadomienia właściwych organów ścigania oraz wszczęcia postępowania karnego.
  Podałam zmyślone dane, coś mi grozi? Nawet nie wiecie jak sie wystraszyłam widząc to.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, wlasnie walcze z tym samym tematem znaczy nieprawdziwe dane,ale czytajac to forum dochodze do wniosku ze sprawa "martwa" poniewaz firma niestnieje i niektorzy piszacy tutaj podaja ze po rozmowie z adwokatami oraz UOIK zlekcewazyc i nie reagowac na te wezwania!Pozdrawiam Slawek

   Usuń
 39. NIE PŁACCIE BO NIE MOGĄ NIC ZROBIĆ I NIE ODPISYWAĆ ANI SIE NIE ODZYWAC DO NICH NAJLEPIEJ.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najsmieszniejsze jest to,ze pod podanym adresem,ktory jest obok stacji benzynowej bp w nowym biurowcu na domofonie firma nie istnieje,a gospodarz obiektu nic niewie,pozatym ,ze ktos lokal wynajol.Dziwi tylko fakt,ze rzeczywiscie prokuratura RP jest tak bierna wobec bezczelnych oszustow,a przeciez te pisma w tresci nosza znmiona grozby karalnej.Moj niezyjacy ojciec adwokat,a takze dziadek sedzia w grobach sie przewracaja.Oj chora ta Nasza biedna Polska.Taka p.Iwona K. dawno w pierdlu powinna siedziec,i jak mi Bog swiadkiem jako Sopocianin szczerze jej tego zycze.

   Usuń
 40. Płaćcie, płaćcie dłużnicy! ;)

  Z poważaniem
  Rafał Peisert

  OdpowiedzUsuń
 41. Witam

  Ja też dostałem tego maila, powiem szczerze że na początku się wystraszyłem ale jak doczytałem że dobrowolnej wpłaty to się uśmiałem pierw grożą sądem itp a potem piszą o dobrowolnej wpłacie heheh Trzeba pisać do rzecznika praw konsumenta by coś z tym zrobił lub na policję o nękanie ludzi jakimiś e-mailami a z tego co wiem to chyba jest już karalne XD Pozdrawiam i życzę spokoju

  OdpowiedzUsuń
 42. Witam, dziś to samo dostałem i również się na początku wystraszyłem ;/ Ale poszperałem w necie, że to jest tylko nękanie do naiwnych ludzi.
  WALIĆ ICH ! ANI ZŁAMANEGO GROSZA NIE DOSTANĄ !
  thx za założenie tematu ;] bardzo mi pomugł.
  Pozatym nie pamiętam jak bym się rejestrował w Pobieraczku ponieważ na to wychodzi, że miałem 15 lat hehe a teraz mam 17 lat czyli po 2 latach przyszedł list e-mail.
  OLAC ICH! NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ !

  OdpowiedzUsuń
 43. Witam ja dziś dostałam maila:Przedsądowe wezwanie do zapłaty,podpisane przez biuro windykacji prawnej pana Marka J

  OdpowiedzUsuń
 44. Piszesz, że firma nie istnieje, jednak wczoraj na stronie https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx wyszukałam tą firmę po nazwie i jej status to "aktywny". Skąd więc informacja, że firma nie istnieje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod koniec roku pojawiła się taka informacja na stronie:

   Szanowni Państwo, Pragniemy serdecznie podziękować Państwu za owocną współpracę w kończącym się 2012 roku. Jest nam niezmiernie miło, że dzięki programowi partnerskiemu Pobieraczek.pl mogliśmy razem realizować nasze wspólne cele. Z tym większym żalem musimy Państwa poinformować o podjętej przez wspólników spółki Eller Service decyzji o zaprzestaniu dalszego świadczenia usługi Usenet. Na taką decyzję wpływ miały miedzy innymi liczne ataki medialne na wspólników oraz niekorzystne dla spółki decyzje Prezesa UOKIK. Dziękując za dotychczasową współpracę, życzymy Państwu dalszych sukcesów na drodze zawodowej, żywiąc jednocześnie ogromną nadzieję na to, że w przyszłości będziemy mieli jeszcze okazję wziąć udział w innych wspólnych projektach. Z pozdrowieniami, Zespół PP Pobieraczek.pl

   Zostało to przyjęte jako koniec działalności firmy i taka informacja obiegła media na początku tego roku gdy pisałem ten artykuł.

   Niestety później okazało się, że firma ostatecznie zmieniła zdanie i postanowiła zawiesić działalność. Formalnie zatem istnieje ale nie działa.

   Usuń
 45. Ja też dostałam dziś mailem wezwanie do zapłaty. Sprawdziłam na stronie:
  https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx
  wpisując imiona i nazwiska właścicieli Pobieraczka, i jakie było moje zdziwienie-dalej działają. Zniknęła z nazwy S.C.
  I co teraz? Co robić?

  OdpowiedzUsuń
 46. ja takze dostalam dzis "przedsadowe wezwanie do zaplaty " :]

  OdpowiedzUsuń
 47. ja takze dostałem tydzien temu 7 dni mineło niezapłaciłem i do tej pory nic nie przyszło.

  OdpowiedzUsuń
 48. https://www.facebook.com/pages/Petycja-w-sprawie-Pobieraczekpl-Zapisujcie-si%C4%99/220985141322507

  OdpowiedzUsuń
 49. Nie płacić tego!

  OdpowiedzUsuń
 50. ja też dostałem dzisiaj wezwanie hehe

  OdpowiedzUsuń
 51. Ja też dostałem dzisiaj tego maila, czytałem wcześniej, że to oszustwo. W przypływie emocji odpisałem im żeby sie p******* w d***. Czy to coś zmienia? Mam nieprawdziwe dane.

  OdpowiedzUsuń
 52. Witam ja tez dzisiaj dostałem;/

  OdpowiedzUsuń
 53. Witam dziś dostałam Przedsądowe wezwanie do zapłaty przy rejestracji podałam prawdziwe dane i adres czy mam się czegoś obawiać?Adres IP nie zgadza się z moim bo sprawdzałam i już nie wiem co o tym myśleć.Odstąpiłam od umowy ale po 10 dniach.

  OdpowiedzUsuń
 54. a ja latam do lekarza psychologa..... potem spokojnie, kiedy ich zaskarżę za nękanie, policja ich namierzy. Wtedy dowiem się kto sprzedał moje dane i nareszcie coś zarobię.... a może pozew zbiorowy?

  OdpowiedzUsuń
 55. hej. a ja mialem pol roku temu sprawe i wkoncu mnie to wynioslo 500 zl. kazdy sie smial i mowil nie plac ze to kit i 500 zl zamiast 90. jutro zaloze konto w banku to napisze wam na ktory nr rachunku mi wplacac macie aby napewno miec juz spokoj od nich raz na zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 56. ja podpisuje się pod pozew zbiorowy tym chamom!!!!

  OdpowiedzUsuń
 57. też dostałem. ale najlepiej to olać usunąć maila i zapomnieć

  OdpowiedzUsuń
 58. Ja też dostałam po roku czasu wezwanie do zapłaty.Widzę że takich ludzi jest bardzo dużo którzy mają problem z tymi wezwaniami.Jestem za pozwem zbiorowym.

  OdpowiedzUsuń
 59. Czyli mamy płacić czy to wszystko olewać??

  OdpowiedzUsuń
 60. Też dostałam takie pisemko i niepotrzebnie odpisałam, dane podałam fałszywe i niech się pocałują:) Nic im nie zapłacę:)

  OdpowiedzUsuń
 61. co mogę powiedziec jak każdy dostalem @ od tego pobieraczka,ale jak ktoś dobrze zauważył że konto było tylko na rok a od rejestracji minęło już że 2 lata tak więc,niemoga zadać zaplaty .

  OdpowiedzUsuń
 62. też dostałem to pismo, firma typu początki ambergold, ciekawe czy doradza im rodzina premiera RP, gdzie prokuratura i wlaściwe organy,ciekawe czy sraczek zaistniałby w germani

  OdpowiedzUsuń
 63. żeby było ciekawie moja kara umowna wynosi 0,00 zł:)
  Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pani zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pani roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pani z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pani kary umownej w wysokości 0,00zł tytułem nie wywiązania się przez Panią z warunków zawartej umowy.

  OdpowiedzUsuń
 64. Jakiś czas temu napisałem do UOKiK maila z treścia wezwania przedsądowego i w odpowiedzi otrzymałem to co poniżej - co wy na to????


  Szanowny Panie,

  przede wszystkim bowiem należy zauważyć, że logując się na stronie (podając swoje dane w formularzu i akceptując warunki określone w regulaminie), zawarł Pan umowę z Pobieraczkiem, zgodnie z ustawą z dnia 02 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271 ze zm.)- jest to tak zwana umowa na odległość. Taki sposób zawierania umów jest zgodny z prawem, a w dobie usług świadczonych drogą elektroniczną, staje się coraz bardziej powszechny. Musi się Pan zatem liczyć z konsekwencjami wynikającymi z logowania się na tego typu stronach, w związku z czym zalecam dokładne czytanie regulaminów.

  Zasadniczo od umów zawieranych na odległość, w myśl art. 7 powołanej powyżej ustawy, konsument ma prawo odstąpić, bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w ciągu 10 dni od dnia zawarcia umowy. Jeżeli jednak nie został Pan poinformowany o przysługującym Panu prawie odstąpienia od umowy (mailem, listem poleconym), wówczas termin na złożenie stosownego oświadczenia uległ wydłużeniu do 3 miesięcy.

  Niestety jednak w Pana przypadku oba terminy już upłynęły.

  Warto jednak zaznaczyć, że firma Eller Service cieszy się złą sławą i często jest przedmiotem zainteresowania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który wydał decyzję stwierdzająca naruszenie przez serwis zbiorowych interesów konsumentów. Decyzja ta nie ma jednak wpływu na Pana indywidualny spór z Pobieraczkiem - przede wszystkim UOKiK ukarał firmę za pobieranie opłat za pierwsze 10 dni, które miały być okresem darmowym. Decyzje Urzędu mogą być argumentem w sporze z przedsiębiorcą, jednak nie wpływają bezpośrednio na jego rozwiązanie.

  W takiej sytuacji może Pan powołać się na przepisy ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (Dz.U. 2007 nr 171 poz.
  1206), wysyłając na piśmie stosowne oświadczenie.
  Stosownie do treści art. 12 powołanej powyżej ustawy:
  „W razie dokonania nieuczciwej praktyki rynkowej konsument, którego interes został zagrożony lub naruszony, może żądać:
  1) zaniechania tej praktyki;
  2) usunięcia skutków tej praktyki;
  3) złożenia jednokrotnego lub wielokrotnego oświadczenia odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie;
  4) naprawienia wyrządzonej szkody na zasadach ogólnych, w szczególności żądania unieważnienia umowy z obowiązkiem wzajemnego zwrotu świadczeń oraz zwrotu przez przedsiębiorcę kosztów związanych z nabyciem produktu;
  5) zasądzenia odpowiedniej sumy pieniężnej na określony cel społeczny związany ze wspieraniem kultury polskiej, ochroną dziedzictwa narodowego lub ochroną konsumentów.”

  Należy jednak liczyć się z tym, że firma Eller nie uzna Pana żądania unieważnienia umowy i nadal będzie wysyłała kolejne wezwania do zapłaty, jak również z tym, że pisząc pismo do serwisu, będzie Pan musiał podać swoje prawdziwe dane.
  Wobec tego ma Pan dwie możliwości działania: ignorować dalsze wezwania, a w przypadku gdyby firma wystąpiła na drogę sądową - powolać się na ww. przepis i wprowadzenie Pana w błąd; lub nie czekając aż firma podejmie dajsze kroki sam Pan może wystąpić na drogę sądową przeciwko firmie Eller Service z pozwem o unieważnienie umowy.
  W załączeniu przesyłam Panu publikację na temat umów zawieranych przez Internet - zachęcam do lektury, która może Panu pomóc w uniknięciu podobnych kłopotów w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 65. Pomimo otrzymania dwóch wezwań do zapłaty, do dnia dzisiejszego wciąż nie otrzymaliśmy płatności za zamówioną przez Panią usługę premium. W związku z powyższym informujemy, iż jesteśmy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę postępowania sądowego.

  Przypominamy, iż w dniu 2013-11-12 o godzinie 19:40:02, korzystając z komputera o adresie identyfikacyjnym IP: 199.123.8.187, została dokonana przez Panią rejestracja w serwisie TanieZakupy.pl, skutkująca zawarciem wiążącej umowy o świadczenie usługi premium. Pani prawo do odstąpienia od umowy w terminie pierwszych 10 dni od momentu aktywowania usługi, nie zostało zrealizowane, wobec czego w chwili obecnej ciąży na Pani bezwzględne zobowiązanie do uiszczenia jednorazowej opłaty abonamentowej w wysokości 149,00 złotych.

  Ostatnią szansą na uniknięcie skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego jest uregulowanie do dnia 2013-12-29 zaległości w wysokości 149,00 złotych na indywidualny numer rachunku bankowego wygenerowany przez system bilingowy: 12 1140 1010 4149 0309 3122 6659 .
  W przypadku braku opłacenia usługi w wyznaczonym terminie, wystąpimy przeciwko Pani na drogę postępowania sądowego, którego zamierzonym efektem będzie uzyskanie sądowego nakazu zapłaty opatrzonego klauzulą wykonalności. Podczas dochodzenia roszczeń Spółkę będzie reprezentowała wybrana kancelaria prawna, która w celu szybszego procedowania sprawy, rozważy skierowanie przeciwko Pani pozwu w trybie elektronicznego postępowania upominawczego przed Sądem Rejonowym w Lublinie XVI Wydział Cywilny ul. Boczna Lubomelskiej 13, 20-070 Lublin www.e-sad.gov.pl .

  Informujemy, iż uzyskanie prawomocnego wyroku z nakazem zapłaty będzie skutkowało powstaniem znacznych kosztów, które w zależności od stanu faktycznego obejmą:

  kwotę bazową opłaty abonamentowej,
  koszty postępowania windykacyjnego, ustalone zgodnie z § 5 ust. 8 regulaminu usługi,
  odsetki w wysokości zastrzeżonej w § 8 ust. 4 regulaminu usługi,
  zwrot opłaty za zgłoszenie danych osobowych dłużnika do rejestru dłużników niewypłacalnych,
  zasądzone koszty sądowe oraz koszty postępowania egzekucyjnego prowadzonego przez komornika,
  zasądzone odszkodowanie w postaci kary umownej określonej w § 5 ust. 4 regulaminu usługi.

  Mając na względzie powyższe wzywamy do dokonania przelewu bankowego lub dokonania wpłaty na poczcie na podany numer rachunku, podając następujące dane odbiorcy:
  Digital Premium Limited
  adres: P.O. Box 450676, Zjednoczone Emiraty Arabskie
  nr rachunku bankowego odbiorcy w Polsce: 12 1140 1010 4149 0309 3122 6659
  tytuł płatności: Abonament -
  kwota przelewu: 149,00 PLN

  Jeżeli przedmiotowa kwota została już wpłacona, prosimy o przesłanie potwierdzenie opłaty. W przypadku pytań dotyczących usługi prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail info@taniezakupy.pl
  Z poważaniem,
  Serwis TanieZakupy.pl

  co powinnam zrobić otrzymałam e-mail w dniu 26.12.2013r. i dano termin do 29.12.2013r. nic u nich nie kupowałam ani nie zamawiałam czy ktoś rownież to samo otrzymał pozdrawiam Kinga

  OdpowiedzUsuń
 66. Naprawdę mieszka pani w Ohio w USA czy podaje byle jakie IP

  OdpowiedzUsuń
 67. i co to daje naiwnym naciągniętym niczego nieświadomym internautom którzy uwierzyli w niewinnie wyglądające reklamy.
  Nawet wielki UOKIK nie morze zabronić ściągania zaległych należności.Sąd powinien wydać werdykt o nieważności ich roszczeń.
  http://wolnemedia.net/prawo/pobieraczek-przegral-w-sadzie-i-co/

  OdpowiedzUsuń