wtorek, 19 lutego 2013

Kolejne 200 zł premii z Citi Handlowy


Po latach chudych przychodzi podobno odmiana. W przypadku ofert bankowych, możemy mówić o miesiącach. Namnożyło się bowiem w ostatnich dniach dobrych ofert i to na każdym polu: lokat, kont, promocji a nawet obligacji spółek. O bardzo dobrej nowej lokacie, którą spokojnie można traktować jako konto dziś na FpG.

A tutaj o kolejnej promocji bankowej. Dawno nie było oferty na grouponie ale wreszcie doczekaliśmy się. Mowa o kolejnej propozycji Citi Handlowy ten bank jest bowiem jednym z najczęstszych gości groupona. I znów dotyczy to karty kredytowej.

Groupon jest ważny długo bo aż do dnia kobiet czyli 8 marca. Pytanie podstawowe które wszystkich interesuje najbardziej to co można zyskać? Niemało bo aż 200 zł na rachunek karty. Przy czym należy uwzględnić tutaj koszty wstępne bowiem skorzystanie z groupona kosztuje 5 zł.


Co więcej pierwszy rok użytkowania karty jest darmowy. Osobiście uważam ten warunek za pierwsze kryterium rozpatrywania atrakcyjności jakiejkolwiek karty kredytowej. Dziś praktycznie każda karta kosztuje już od samego początku a dopiero wydanie dość pokaźnej kwoty zwalania z opłaty, co nie każdemu jest na rękę.

Co zatem należy zrobić by załapać się? Niewiele:
 • kupić kod grouponu za 5 zł
 • do 8 marca wypełnić wniosek o kartę kredytową Citibank-LOT do wyboru są 3: srebrna, złota oraz platynowa
 • dokonać minimum 3 transakcji wybraną kartą na łączną kwotę minimum 300 zł
Źródło: groupon

Warunki zatem są jak zwykle niewygórowane tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że bank daje nam na to aż 3 miesiące a więc możemy wydawać 100 zł co miesiąc by załapać się do promocji. Premię dostaniemy do końca czwartego miesiąca czyli jeśli do końca lutego zamówimy kartę a w marcu, kwietniu i maju będziemy robić zakupy to w czerwcu dostaniemy kasę. Ale nie do ręki, lecz na rachunek karty.

Jak się można domyślać nie można posiadać innej karty kredytowej w tym banku. Mało tego są też wymagania co do zatrudnienia, bank zakłada bowiem, że będziemy się zadłużać na karcie a więc chce zagwarantować sobie naszą wiarygodność kredytową stąd kolejne warunki:
 • minimum 21 lat oraz staż w pracy minimum 3 miesiące 
 • minimum 25 lat jeżeli ktoś prowadzi działalność od 2 lat z dochodem netto 1200 zł
Co oznacza owe LOT na reklamie? Ano rabaty na bilety lotnicze. Wysokość rabatu jest uzależniona od typu karty i tak dla Platinum daja 5% a dla pozostałych 3%. Pytanie jednak ile osób lata LOTem, który przecież do tanich linii nie należy? Zatem dla niejednego ów rabat może nie być zbyt dużym atutem.

Ciekawsze wydają się Mille. Cóż to jest? To taki rodzaj punktomanii: zakupy są przeliczane na mile premiowe zwane tutaj Miles & More według zasady:
1 Mila premiowa = 4 zł wydane kartą Platinum
1 Mila premiowa = 5 zł wydane kartą Gold lub Silver

Dla zachęty na start dostajemy po dokonaniu pierwszej transakcji:
3000 mil za kartę Platinum
2000 mil za kartę Gold
1000 mil za kartę Silver

Ot chwyt psychologiczny by zachęcać do zbierania mil, które ktoś inny nazwałby punktami i praktycznie nie byłoby różnicy. Są ludzie którzy zamiast patrzeć co by kupić fajnego myślą by kupić cokolwiek byle było tyle a tyle punktów, co jest dla mnie mało zrozumiałe. Co do zakupów Citi ma swój system rabatowy do 50% podobny do opisywanego ostatnio systemu rabatowego w mBanku. Zawsze może się to komuś przydać.

Podsumowując fajna oferta szkoda tylko, że w promocjach na kartach kredytowych pieniądze są przelewane na rachunek karty a nie na konto bankowe a więc zysk jest w rodzaju bonu zakupowego. Ale dobre i to.

10 komentarzy:

 1. Przecież można zrobić wypłatę z konta KK. Opłata 10zł za wypłacenie tych 200zł (wg oficjalnego cennika). Mamy zatem 185 zł zysku w gotówce lub 195 zł "rabatu" zakupowego. No i karta na rok za darmo.
  Mam tylko nadzieję, że karta bez paypassu, bo się potwierdziło to o czym mówiłem od dawna, że bezpieczeństwo tej technologii jest żadne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słuszna uwaga z zastrzeżeniem, że 300 zł trzeba i tak wydać co nieco zmniejsza potencjalny zysk. Chyba, że ktoś nie optymalizuje cashflow np. wczoraj opisywanym 10% na karcie w KB czy WBK

   Usuń
  2. "Płacisz szybko i wygodnie dzięki zbliżeniowej technologii MasterCard Paypass™ oraz Visa payWave"

   Usuń
  3. Zamówiłem wczoraj kartę. Paypass jest opcjonalny i nie za darmo.

   Usuń
 2. Juz dwa razy bylem klientem CitiHandlowego. Czy w warunkach promocji mowa jest o wylacznie nowych klientach? Nie jestem klientem od kilku miesiecy.

  OdpowiedzUsuń
 3. . Promocją mogą być objęte osoby fizyczne, które od 1 stycznia 2012 roku nie posiadały żadnej głównej Karty Kredytowej Citibank
  i spełniają dodatkowe warunki przewidziane Regulaminem (zwane dalej „Uczestnikami”).

  OdpowiedzUsuń
 4. Oduczyłem się już korzystać z kard kredytowych. Banki wiedzą co robią. Większość ludzi nie spłaca w terminie a potem mega odsetki inteligentny dom

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzwoniem na infolinie, podobno emeryci nie mogą skorzystać z tej promocji. Przecież to stabilna "posada". Czy ktos to weryfikował?

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem czy to standard w Citi Handlowym ale straszna biurokracja jest w tym banku. Kurier musiał 3 razy mnie odwiedzić po wymagane dokumenty, bo zawsze było coś nie tak. A to zła forma udokumentowania należnych zaliczek za rok 2013, a to korektor na jednym z dokumentów. Mija 3 tydzień a wydanie karty jeszcze nie jest sfinalizowane. Kurier dostarczający umowę i odbierający dokumenty wspomniał, że to standard w tym banku. Też macie podobne doświadczenia z Citi?

  OdpowiedzUsuń
 7. ktoś tu dobrze napisał: banki wiedzą co robią
  szczególnie Citi - jakby nie ...mali klienta, to by tak dobrze prezes nie zarabiał

  OdpowiedzUsuń