wtorek, 12 lutego 2013

Rabaty 50% i więcej w mBanku


Tak jak się spodziewałem wczorajszy ranking kart z casback spotkał się z dość dużym zainteresowaniem. W końcu to bezbolesny sposób na zaoszczędzenie trochę kasy. Dziś zatem omówimy zwycięzcę rankingu czyli karty w mBanku który oferuje zwrot aż do 55% w wybranych punktach.

Istnieje tutaj jednak pewne niebezpieczeństwo. Patrząc na programy rabatowe łatwo wpaść w nałóg kupowania tylko dlatego że jest taniej a nie dlatego, ze coś faktycznie potrzebujemy. Należy to mieć zawsze na uwadze by nie dać się zwieść okazjom.

Co zatem oferuje mBank, które punkty sprzedażowo-usługowe możemy oskubać przynajmniej o połowę? Jak się okazuje bliższa inspekcja okazuje się nie być taka fajna jak wygląda na pierwszy rzut oka.

Trzeba przyznać, że lista sklepów gdzie możemy uzyskać rabat jest dość imponująca. W sumie na stronie banku można znaleźć 246 ofert. Niestety tylko 3 spośród nich oferują od 50% wzwyż czyli bardzo znikoma ich ilość. 

Rekordowy rabat i tylko jedyny taki Źródło: mbank

1. Telepizza
Owe 55% dotyczy tylko jednej oferty w Telepizza, ale mimo owa magiczna liczba znalazła się w rankingu. Zatem należy do tego podchodzić podobnie jak do lokaty progresywnej gdzie reklamowane 10% wcale nie gwarantuje takiego zysku. Jedynie uśrednienie może nam wskazać faktyczne oprocentowanie lokaty.

W przypadku cashbacku brak takiej jednoznaczności. Jeżeli ktoś je pizzę na tony wówczas ma fajną gratkę. Ale co z resztą? Przeważają tutaj 5% oraz 10% rabaty. My tutaj skupimy się tylko na tych najlepszych,  niestety nawet najwyższe rabaty są tylko na wybrane oferty!

2. Dental Atelier
Weźmy dla przykładu klinikę Dental Atelier gdzie reklamowany jest zwrot 50%


Tylko na jedną usługę Źródło: mbank


Dental Atelier to Klinika Stomatologiczna-Implantologiczna gdzie 50% rabat oferowany jest tylko na jedną usługę. Pozostałe mają znacznie mniejsze zwroty i tak:
50% na konsultację implantologiczną wraz z wykonaniem planu leczenia implantoprotetycznego;
20% na kompleksowe czyszczenie zębów w skład którego wchodzi skaling, piaskowanie oraz polerowanie zębów;
20% na fluoryzację czyli lakierowanie zębów;
15% na wybielanie zębów;
10% na konsultacje stomatologiczne;
10% na wypełnianie zębów.

Widać więc, że nie jest tak różowo jak się wydaje patrząc na wczorajszy ranking. Ponadto należałoby wziąć pod uwagę szereg innych czynników:
  • Po pierwsze klinika znajduje się tylko w Warszawie więc adresatem będzie bardzo ograniczona liczba potencjalnych klientów. Nie ma ona sieci oddziałów w całej Polsce co czyniłoby ja o wiele atrakcyjniejszą. 
  • Po drugie warto też wziąć pod uwagę same w klinice ceny w stosunku do konkurencji. Znam klinikę, która ma ceny z kosmosu, kilkakrotnie wyższe od konkurencji więc nawet przyznanie rabatu nie jest równoznaczne z faktycznie niższą ceną od konkurencji. Leczenie dentystyczne do tanich nie należy więc porównanie warto poczynić samemu.

Jak widać sprawa czy warto korzystać z 50% bonusu czy też nie jest dyskusyjna. Niemniej jednak nie da się ukryć, że oferta mBanku jest godna uwagi np. dla osób które akurat z pomocy dentystycznej korzystają, mieszkają w Warszawie i są święcie przekonane, że to najlepsza klinika a do konkurencji nie warto iść.

Raczej okazjonalne Źródło: mbank

3. Stena Line 
Ostatnia oferta 50% dotyczy operatora promowego Stena Line. To również oferta raczej  dla nielicznych. Promem raczej nie podróżujemy codziennie, co tydzień czy co miesiąc więc oferta jest raczej okazjonalna aniżeli okazyjna.

Podsumowując na pewno pisanie 55% w rankingu jest zdecydowanie przereklamowane względem konkurencji. Powinniśmy brać raczej pod uwagę częstotliwość korzystania z usług czy zakupów. Może się bowiem okazać, że codziennie używane 3% będzie przynosiło wyższy zysk realny aniżeli owo rzadkie magicznie wyglądające 55% czy 50%.

3 komentarze:

  1. O, dzięki za informacje. Właśnie mam otwierać nowe konto bankowe, a to jest jakiś argument ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy za adwords dla Google można dostać gdziekolwiek cashback

    OdpowiedzUsuń