sobota, 21 listopada 2015

Koniec działalności SK bank czyli powtórka z Wołomina stała się faktem


A jednak stało się. Niezwykle popularny SK bank, który przez wiele lat wyróżniał się w pierwszej lidze rankingu lokat, ogłosił upadłość. A ściślej to KNF jednogłośnie 21 listopada postanowiła ogłosić upadłość rzemieślników i rolników.

Oficjalny komunikat SK bank


Mamy zatem rzeczywiście powtórkę z Wołomina. Prawie rok temu bo 11 grudnia 2014 taką samą decyzję w sprawie wołomińskiego SKOKu podał do wiadomości legendarny już zarządca-pionek, co można zobaczyć w artykule na PP1 SKOK Wołomin od dziś zawieszony.

Temat był oczywiście kontynuowany na FpG SKOK Wołomin zawieszony czyli czarny scenariusz już się spełnił. Wywołało to lawinę komentarzy, zaczęły się bowiem największe w historii wypłaty z BFG.

Teraz jak widać sytuacja się powtarza i co najbardziej jest zastanawiające, dotyczy tego samego miasta - Wołomina. O poważniejszych problemach w SK bank dowiedzieliśmy się jeszcze w wakacje gdy 12 sierpnia okazało się, że SK bank jest pod nadzorem komisarycznym.

Upadek SKOK Wołomin jakoś nie dziwił. Niechęć dawnego rządu do SKOKów była aż nazbyt widoczna, a dyrektor oddziału PKO osobiście przy odbiorze kasy z funduszy BFG poinformował mnie, że SKOKi idą do odstrzału, zaś ich dni są policzone.

SK bank do SKOKów jednak nie należy, bo to bank spółdzielczy. I to największy w Polsce, więc nie przewidywałem powtórki z Wołomina. Raczej wydawało się, że powtórzy się sytuacja z Bankiem Spółdzielczym z Lesznowoli, który też miał zarządcę komisarycznego, ale udało się go odwołać, o czym pisałem w artykule SK bank a rozwiązanie zarządcy komisarycznego.

W tamtym przypadku pomógł SGB, który po prostu przejął malutki bank z Lesznowoli. Trudno jednak oczekiwać, by znalazł się większy gracz od SK banku, który na rynku jest już... blisko 90 lat. Molochów raczej nikt nie kupuje, bo nikogo na to nie stać.

Realne problemy SK banku zaczęły być widoczne już w kilka dni później. 14 sierpnia okazało się, że bank nie ma kasy na realizowanie przelewów. Znów artykuł Afera w SK bank czyli gdzie jest mój przelew znów wywołał panikę.

Brak przelewów trwał kilka dni, co opisałem w artykule SK bank nie realizuje przelewów i czeka na odblokowanie limitu zaangażowania. Nikt jakoś nie zgłaszał sprzeciwu, wobec straty jakie wywołało kilkudniowe zawieszenie niemałych środków, patrząc na komentarze. Z czasem jednak sytuacja uspokoiła się, a bank 20 sierpnia wznowił wypłatę środków klientom.

Jak widać wprowadzenie zarządcy komisarycznego wprowadziło wiele zamieszania, skoro problemy z wypłatami nastąpiły już kilka dni po tej fatalnej decyzji KNF. I jak zwykle taki zarządca zamiast pomagać doprowadza kolejny raz do upadku powierzonej mu instytucji, czego konsekwencją będzie niebawem kolejne pustoszenie skarbca BFG.

Mam nadzieję, że po aferze ze SKOK Wołomin nikt z czytelników PP3 już nie trzymał w SK bank więcej aniżeli pozwala na to Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Frustracji utworzonej grupy OVER 100K nikt raczej nie chce powiel. 

Ciąg dalszy: Miałem IKE w SK banku i co dalej czyli rozterki byłych klientów

91 komentarzy:

 1. Największy Bank Spółdzielczy w Polsce upada.
  Czy wiadomo o innych problemach finansowych inny banków spółdzielczych? Gdzie takich informacji szukać? KNF opracowuje raporty na temat kondycji finansowych banków spółdzielczych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://samcik.blox.pl/2015/11/Znow-przekret-najwiekszy-bank-spoldzielczy-w.html
   Z tego co pisze Samcik, BS Ciechanowie, KNF zażądał realizacji programu naprawczego.

   Usuń
 2. Po upływie okresu umownego oprócz odsetek Bank wypłaca premię w następującej wysokości:
  1) Okres umowny 12 miesięcy – 0,50 %
  2) Okres umowny 24 miesiące – 0,75 %
  3) Okres umowny 36 miesięcy – 1,00 %

  - ciekawe czy ten bonus będzie doliczony (przynajmniej proporcjonalnie) Wielu zakładajac tam lokatę systematycznego oszczedzania, własnie dzięki temu bonusowi zdecydowali się na lokate w tym banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a zakończył się okres oszczędzania?

   Usuń
  2. Bonus jak bonus. Żeby chociaż wypłacili odsetki z lokaty systematycznego oszczędzania. Gdy zakładałem dwa lata temu było wtedy 5,6% Do dnia upadłości oprocentowanie tej lokaty widniało na 4,6% + oczywiście bonus za systematyczność. Polcan jak Ty to widzisz z tymi odsetkami ?

   Usuń
  3. Odsetki są wypłacane do momentu ogłoszenia upadłości. Ja takowe odsetki za SKOK Wołomin otzymałem.

   Usuń
  4. Ale czy ta "premia na koniec" bedzie uwzględniona, skoro przerwano lokate? :( Kurcze, został mi jeszcze miesiac do konca 2letniej lokaty i sie bank posypal, odsetki normalne beda do dnia 21 listopada, ale premia pewnie przepadnie... :(

   Usuń
  5. A dlaczego odsetki tylko do 21 listopada? Przecież upadłości jeszcze nie ma ogłoszonej, więc odsetki powinny być dalej naliczane.

   Usuń
  6. Odsetki to będą do 23 listopada, wtedy będzie wniosek do sądu o upadłość. tak mi się wydaje.
   Szkoda bo miałem lokaty 3 letnie na 5% i 5,6%. Mam mniej więcej policzone ile muszę otrzymać odsetek. Wziąłem sobie z banku w sierpniu cały wykaz lokat, na jakie kwoty z pieczątką więc w razie jakiś nieprawidłowości mam dokument.

   Usuń
  7. Polcan odsetki nie do ogłoszenia upadłości tylko do złożenia wniosku o upadłość przez KNF.Czyli do niedzieli.Od poniedziałku bez odsetek

   Usuń
 3. Kurczę, i jak tu oszczędzać, czas chyba kupić ziemie albo dobre auto. Przynajmniej człowiek skorzysta. A tak będzie całe życie oszczędzać na emeryturę, a na końcu go rąbną z kasy. "Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?"

  OdpowiedzUsuń
 4. A jak mają postępować posiadacze rachunków IKE w tym banku by bezboleśnie przenieść środki do innego IKE?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawa jest śliska, bo nie ma precedensu. Dzwoniłem do BFG jak wprowadzili zarząd komisaryczny. Dostałem info, że w przypadku upadłości będzie możliwość wypłaty transferowej. Jak będzie w praktyce nie wiadomo. Mam u nich sporo kasy w ramach limitów IKE. Szkoda byłoby zejść z 6,8% brutto na tej lokacie na 5,5% brutto. Pytanie co dalej. Jaka jest oferta IKE z BFG na rynku. Minimum wg mnie to 4% netto. Dostępne raczej tylko w lokalnych bankach spółdzielczych.

   Usuń
  2. Z jakich 6,8%? Już od dosyć dawna w SK Banku było bodajże 5,5%, a nie wiem, czy nie mniej.

   Usuń
  3. @[]v[]achine Jeśli nie wiesz, nie rozumiesz (jak działa IKE) to nie ma sensu, żebyś się wypowiadał w trybie "bodajże". SK Bank oferował 5,5% netto (bez podatku belki czyli odpowiednik tradycyjnej lokaty 6,8% brutto). Jeżeli będzie opcja "wypłaty transferowej" to nie zostanie potrącony podatek czyli odsetki zostaną przeniesione wg stawki 5,5% netto. Jeśli nie będzie wypłaty transferowej a tylko zwykły zwrot to się z tego zrobi 5,5% brutto.

   Usuń
 5. Polcan rozumiem że odsetki nadal są naliczane do ogłoszenia upadłości przez sąd? Teraz napisz krótki poradnik jakie kroki czekają depozytariuszy w celu odzyskania złociszy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie nic nie musisz robić. Poczekaj na ogłoszenie jaki bank będzie wypłacać kasę i w pierwszym możliwym terminie idź po odbiór. Prawdopodobnie znów będzie to pupilek KNFu.
   Sprawę opisywałem szczegółowo przy okazji bankructwa pierwszego wołomińskiego upadku.

   Usuń
  2. Hmm, czyli mozna spodziewać sie odsetek do 21 listopada, czy może do poniedziałku kiedy będzie złożony wniosek w sądzie przez KNF?

   Usuń
  3. A dają jakieś rozliczenie na papierze ile dokładnie środków było zgromadzonych na wszystkich lokatach i rachunkach? Bo akurat parę transakcji robiłem kartą i nie wiem czy to rozliczyli czy nie gdyż nie działa dostęp przez internet.

   Usuń
  4. Nie sądzę. Pracownik banku otrzymuje tylko szczegółowe wytyczne dotyczące procedury wypłaty na której widnieje tylko kwota do wypłaty.
   Jak widać przyda się osobny artykuł na ten temat.

   Usuń
  5. No przyda się nurtuje mnie to skoro zniknął miliard może też zniknąć mój 1 tys w nierozliczonych transakcjach. Bo środki po blokadzie założonej na karcie już nie wrócą na konto a mogą nie dotrzeć do odbiorcy. Rozumiem też że w tym przypadku trzeba dochodzić pieniędzy w trybie reklamacji od BFG tylko jak to udokumentować skoro nie ma się dostępu do swojego wyciągu z konta.

   Usuń
 6. A jak wygląda sytuacja w przypadku rachunku wspólnego i kwoty 200tys Euro? Czy trzeba będzie się zgłosić wspólnie po wypłatę? Czy kwota będzie podzielona po równo? Dzięki za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybyście mieli rachunki osobno, to na pewno każdemu przysługiwałoby po 100 tysięcy euro osobno. Innymi słowy gwarancja BFG byłaby do 200 tys. euro:)

   W tym przypadku nie ma to chyba znaczenia. Skoro rachunek jest wspólny, to wystarczy jedna osoba do podjęcia całości środków. Dobrze by było, gdyby jednak ktoś to potwierdził, kto ma rachunek wspólny.

   Usuń
  2. W przypadku rachunku wspólnego, tj. rachunku prowadzonego dla kilku osób, należność deponenta liczona jest w następujący sposób: środki na rachunku dzielone są między współposiadaczy, zgodnie z postanowieniami zawartymi w umowie rachunku,
   a jeżeli takich postanowień nie ma – ustala się dla wszystkich równe części, i oblicza wartość środków gwarantowanych odrębnie dla każdego współposiadacza do wysokości limitu ustawowego.

   Usuń
 7. polcan a z IKE jakie kroki trzeba zrobić?dalej chcę kontynuować z innym bakiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzecz do omówienia w osobnym artykule, ale na razie możesz zajrzeć do poniższego artykułu:
   http://www.mojaprzyszlaemerytura.pl/2015/08/czy-lokata-ike-jest-objeta-bankowym-funduszem-gwanracyjnym.html

   Usuń
  2. W przypadku środków pieniężnych zgromadzonych na indywidualnym koncie emerytalnym (IKE) lub indywidualnym koncie zabezpieczenia emerytalnego (IKZE), wypłata środków gwarantowanych z ich tytułu dokonywania jest w formie wypłaty transferowej w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych oraz indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego (Dz. U. z 2014 r. poz. 1147, z późn. zm.). Informacje o szczegółowym trybie postępowania oszczędzających na rachunku IKE lub IKZE przekazuje deponentom zarząd komisaryczny banku.

   Usuń
 8. Interesujaca jest wtplata z IKE, bo na stronie BFG jest napisane, ze zarzad SKB poda sposob na wyplate transferowa. Kto bedzie zalatwial te wyplate- oddzialy SKB? Do tej pory nie bylo upadlosci banku z IKE.

  OdpowiedzUsuń
 9. A jaki kurs do wyplat z lokat walutowych, chyba tabela NBP publikowana w piatek 20-11?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku spełnienia warunku gwarancji, środki gwarantowane wypłacane są w złotych, bez względu na walutę, w jakiej nominowane były depozyty, do równowartości w złotych 100.000 euro. Do obliczenia równowartości euro w złotych przyjmuje się kurs średni Narodowego Banku Polskiego z dnia spełnienia warunku gwarancji.

   Usuń
 10. No to mamy powtórkę z rozrywki. Ze Skoku wypłacałem pod koniec Grudnia i tutaj będzie podobnie

  OdpowiedzUsuń
 11. Może ktoś wskazać lokatę rentierską powyżej 3% na 2 lata?.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noble Bank 3,2 % z wypłatą odsetek co miesiąc. Ale trzeba dysponować kwotą 150 tyś.zł.

   Usuń
  2. Opłata za prowadzenie rachunku to 99 zł miesięcznie.

   Usuń
  3. Tyś. to skrót od tyŚąca?

   Usuń
 12. Za Skok Wołomin BFG wypłacił ok.2 mld. Czy ktoś wie ile jest do wypłaty za SK Bank?

  OdpowiedzUsuń
 13. Z tego co czytałem to podobnie.
  Tzn SK Bank miał więcej depozytów,ale nie jakoś znacznie więcej.

  OdpowiedzUsuń
 14. Gdzie koledzy zmierzają teraz przenieśc środki?
  Czy będąc klientem IdeaBank można założyc Lokatę Welcome w Lion's Banku? Czy jest się wykluczonym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety będąc klientem Idea Bank jesteś wykluczony. Ja też chciałem skorzystać z Lions Bank nie ma takiej opcji. Mogą skorzystać tylko nowi klienci Idea Bank i Lions Bank.

   Usuń
  2. Można założyć w Lion's Banku lokatę Walcome pomimo posiadania w IDEA konta/lokat.

   Usuń
  3. Taką otrzymałem informację e-mailową z Lions Banku.

   Usuń
 15. a w jaki sposób transferować kwoty na lokatę welcome, chciałem przelać znaczną kasę ale na wszystkich kontach, millennium, raiffeisen mam limity tu 50k tu 200k

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z placówek tych banków. Wtedy nie ma ograniczeń, ale są opłaty. Taki urok tych kont i ich bankowości internetowej.

   Usuń
 16. Polcan bardzo proszę o porady dla osób z kontami IKE (co z tymi pieniędzmi, co z podatkiem belki). Proszę również o aktualny ranking IKE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znalazłem kilka informacji odnośnie IKE a wiec sprawa wygląda następująco-
   1.złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości
   2.Zarząd komisaryczny lub syndyk wysyłają do oszczędzającego na IKE powiadomienie max do 30 dni
   W tej chwili mamy 2 opcje-
   Pierwsza opcja oszczędzający dostarcza nową umowę o IKE i BFG wykonuje wypłatę transferową max 45 dni.
   Druga opcja oszczędzający nie dostarcza nowej umowy o IKE i BFG wykonuje wypłatę z IKE

   Usuń
 17. W tym tygodniu odbieram nowy dowód,gdyż stary stracił ważność,
  Niestety nie będę miał jak zgłosić tego faktu w Skbanku,bo urwał się z nim kontakt.Co mam zrobić w takim przypadku ?
  Czy jest szansa na odzyskanie swoich środków z lokaty w tym banku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W formularzu wniosku o wypłatę środków gwarantowanych w trybie indywidualnym / reklamacji jest pole "Seria i numer dokumentu tożsamości". Podejrzewam, że mogą być problemy, ale nie wierzę, żeby z takiego powodu odmówili wypłaty.

   Usuń
  2. Mam identyczną sytuację(Anonimowy z 10:29 TO JA).Dzwoniłem do BFG.Nie będzie problemu z wypłatą.

   Usuń
  3. Poprzednim razem wypłacałem pieniądze z BFG z nowym dowodem. Każda osoba jest identyfikowana po numerze PESEL.
   Nie wypełnia się też żadnych formularzy w związku ze zmianą dowodu.

   Usuń
 18. Mam ciekawą sytuację:w ubiegłym tygodniu zmieniłem dowód i nie zdążyłem go zgłosić do SK Banku.Ciekaw jestem czy będą jakieś kłopoty z wypłatą kwoty lokat z BFG?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...nie będzie żadnego problemu, taką samą sytuację miałem w zeszłym roku w Skoku.

   Usuń
 19. Jak upadł SKOK W. to jakoś nie było wiele cudownych lokat u konkurencji aby przyciągnąć kapitał, obawiam się, że teraz też będzie tajemnicza cisza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wówczas wyskoczył z kontem na 4% SMART Bank bez limitów oraz słynny PLUS Bank.

   Usuń
  2. Smart był od połowy 2014 roku,a jak złożono wniosek o upadek skok wołomin to w tym samym dniu ściął oprocentowanie tzn wysłał powiadomienie o zmianie regulaminu,bo wtedy mogli zmienić oprocentowanie po 2 miesiącach..

   Usuń
 20. A co ze spłacającymi kredyt? Przepada,czy dalej trzeba będzie płacić?

  OdpowiedzUsuń
 21. Info ze strony BFG, co wypłacają. https://www.bfg.pl/faq-najczesciej-zadawane-pytania#6._Co_jest_gwarantowane___

  OdpowiedzUsuń
 22. Obligatariusze SK Banku bez szans na odzyskanie pieniędzy

  https://obligacje.pl/pl/a/sk-bank-bankrutem-obligatariusze-bez-szans-na-odzyskanie-pieniedzy

  OdpowiedzUsuń
 23. Środki gwarantowane wypłacane będą w złotych, bez względu na walutę, w jakiej nominowane były depozyty, do równowartości w złotych 100.000 euro, tj. 423.950,00 zł.
  Do obliczenia równowartości euro w złotych przyjmuje się kurs średni Narodowego Banku Polskiego z dnia spełnienia warunku gwarancji, tj. z dnia 23 listopada 2015 r.

  OdpowiedzUsuń
 24. http://stooq.pl/n/?f=1007980
  Nieźle,w sierpniu dostali 500 baniek pożyczki.

  OdpowiedzUsuń
 25. A tutaj Harmonogram wydarzeń KNF
  http://www.knf.gov.pl/Images/HARMONOGRAM_SBRzR_21_11_2015_tcm75-43598.pdf

  OdpowiedzUsuń
 26. Halo,czy ktoś podpowie,jaki będzie scenariusz z kredytami w tym banku?
  Mam pożyczkę i chciałbym wiedzieć,co dalej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli otrzymałeś już pieniądze z kredytu/pożyczki, to będziesz je spłacał zarządzającemu "masą upadłościową" banku albo ewentualnemu bankowi, który kupi upadły SBRzR. Polecam przeczytać umowę pożyczki i ew. załączniki, bo być może są tam jeszcze jakieś dodatkowe ustalenia, co do wymagalności spłaty pożyczki.
   Nie trzeba jedynie spłacać tych kredytów, które jeszcze nie zostały wypłacone - dotyczy to np. podpisanych umów tuż przed ogłoszeniem upadłości, gdzie kredyt miał być uruchomiony np. za tydzień.

   Usuń
  2. Pewnie przyślą ci nowy numer konta i spłacasz to samo co do SK Bankruta

   Usuń
 27. Czy ktoś wie, w którym momencie mogę założyć nowe IKE, tak aby nie złamać zasady posiadania jednego rachunku i jednocześnie wskazać BFG, gdzie mają wysłać pieniądze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekaj na pisemną informację od Zarządu Komisarycznego na instrukcje. Nie rób nic pochopnie. Dwa IKE w tym wypadku mogą istnieć, nie dłużej niż 30 dni. W tym czasie musi nastąpić transfer środków ze starego IKE.

   Usuń
 28. Ja to mam ból głowy co zrobić teraz kasą. W co pakujecie pieniądze po wypłacie z BFG ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie wróciłem z IKEI, nabyłam porządny materac :) Na żadną lokatę poniżej 3% nie wpłacę, bo po uszczupleniu środków BFG ryzyko jest coraz większe, że uskuteczni się rekomendacja euro-kołchozu , o konfiskatach środków. Na razie będziemy ratować się kontami oszczędnościowymi.

   Usuń
 29. Ja też się zastanawiam,najlepiej,jakby to była rentierska,ale w Noble jest na 24 miechy-to za długo,może coś na 12 miesięcy i z oprocentowaniem w granicach 3 procent? Ewentualnie jakaś lokata na 2-3 miechy w okolicach 3,5 %? Kwota w okolicach 150 tys zeta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W okolicach 3,5 % to nie ma szans. Dysponuje podobnymi środkami i myślę nad kontem oszczędnościowym 3% w Millennium do 100k + jakiś inny bank.

   Usuń
  2. Wypatrzyłem Lion's Bank,lokata Welcome powyżej 100 tys na 3 miechy,warto w to wejść? Ponoć trzeba z gotówką do oddziału,bo przy przelewie tną 0,25%.

   Usuń
  3. SKOK Jaworzno. Lokata systematycznego oszczędzania 9-12m: 3%
   13-24m: 3,5%
   pow. 24m: 4%

   Usuń
 30. Jak mam rozumieć termin 20 dni roboczych na wypłaty z BFG? Czy pieniądze mogę odebrać z innego banku jedynie w ciągu 20 dni robotych, czy może jest to czas dla BFG na to, aby taki odbiór mi umożliwił? Przebywam obecnie za granicą. Przyjazd do kraju przed świętami będzie kłopotliwy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BFG ma 20dni roboczych na rozpoczecie wyplat. A Ty masz wtedy az 5 lat na wyplate - krocej we wskazanym banku, pozniej juz tylko w siedzibie BFG w Warszawie.

   Usuń
 31. w IDEI jest już lokata Lokata ANDRZEJKOWA 3,25% załapiemy się na BFG?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, tak długo nie przedłużą tej lokaty, szybko zniknie.

   Usuń
 32. Wie ktoś co dalej po odebraniu środków w BFG? Zakładam scenariusz że miałem środki do 100k Euro, brak kredytów i karty płatniczej oraz że nie zgłaszam reklamacji do kwoty wypłaconej BFG. Umowa automatycznie rozwiązana, czy jeszcze trzeba jakieś kroki podejmować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NIe ma banku nie ma umowy. Ale dobre pytanie trzeba w regulaminach poszperać

   Usuń
 33. Nikt nic o tym nie pisze ale zastanawiam się czy nie trzeba wcześniej zgłosić wypłaty większej kwoty do takiej placówki w której będą realizowane wypłaty ?? żeby pożniej nie było rozczarowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście że trzeba ale chyba nie zapakujesz 350000zł do reklamówki

   Usuń
  2. Aż tyle nie mam ale w banku jak się już wypłaca 20 tyś i więcej to należy zgłaszać.

   Usuń
  3. Ponawiam pytanie-czy ktoś wie,co z pożyczkami z tego banku? Trzeba będzie to spłacać,a jeśli tak,to komu (choć to dziwne,skoro umowa jest zerwana i nie ma banku).

   Usuń
 34. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 35. Oczywiście że trzeba spłacać.
  Ktoś po prostu przejął twoje zobowiązanie.
  Szczegóły tutaj:
  http://www.skbank.pl/pl/informacje_i_komunikaty/polityka_informacyjna

  OdpowiedzUsuń
 36. Nikt o to jeszcze wprost nie zapytał: czy wiadomo jak będą zwracane środki z internetowych elokat24? Przelewem na powiązany rachunek w innym banku czy tak jak wszystko inne w wyznaczonej przez BFG placówce do ręki? Strasznie daleko trzeba jechać do tego Wołomina...

  OdpowiedzUsuń
 37. W wyznaczonej placówce przez BFG.
  A czy do ręki czy na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy to już twoja decyzja.
  Jak do ręki i po wyżej 20k-25k to należy uprzedzić bank z 1-2 dniowym wyprzedzeniem.

  OdpowiedzUsuń
 38. no to mamy już wypłaty - WBK
  https://www.bfg.pl/aktualnosci/uchwala-nr-87dgd2015-zarzadu-bankowego-funduszu-gwarancyjnego-z-dnia-26-listopada-2015-r

  http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/upadek-sk-banku-w-wolominie-gdzie-odebrac-pieniadze,597840.html

  OdpowiedzUsuń
 39. Wypłaty od 30. listopada w placówkach BZ WBK

  OdpowiedzUsuń
 40. Tak jak sądziłem, dokładnie tak samo jak w przypadku upadłości skok Wołomin. te same terminy. Jedynie inny bank do wypłat.

  OdpowiedzUsuń