środa, 18 listopada 2015

4% na koncie BIZnes konto active darmowym na zawsze


Hej. Planujesz jakiś ranking kont firmowych lub znasz jakieś banki, które prowadzą ciekawe promocje, kiedy chce przenieść konto firmowe?

Od czasu do czasu dostaję takie zapytania w mailach, jakie ostatnio przysłał mi Paweł. Konta firmowe raczej są marginalnym tematem bloga, nie cieszą się bowiem dużą popularnością. Ale od czasu do czasu zaglądamy co ciekawego jest na tym rynku. Być może niektórym się to jednak przyda.

Jednym z ciekawszych kont jest BIZnes konto active, które według banku jest za totalne zero. Co więcej według zapewnień BIZ banku, konto założone do końca stycznia 2016 będzie bezpłatne na zawsze, a to już duża wartość dodana.


Według banku będzie darmowe na zawsze

Darmowe jest tu wszystko tak prowadzenie konta jak i karta wydana do niego. Co ciekawe w reklamie BIZnes konta active dla aktywnych główną rolę odgrywa kruk. Powód? Nie występuje on w umowach:)


Kruki są podobno tylko w reklamie, w ofercie ich nie ma

Ciekaw jestem czy posiadacze tego konta faktycznie nie znaleźli jak dotąd żadnego kruka ani kruczka w umowie. Konto ma darmowe bankomaty na całym świecie, przelewy do US i ZUS za friko, co dla firm jest na pewno ważne, a tam gdzie nie ma zer, jest to na plus.

 
Konto oprocentowane na 4% w określonym przedziale


Do plusów należy na pewno atrakcyjne oprocentowanie konta do 4%. Rzadko które rachunki bankowe są oprocentowane w przypadku ror. I nie jest to stawka dla malutkich kwot do 3.000 zł jak w Eurobanku czy do 4000 zł jak w WBK. BIZ bank pozwala na 4% dla kwot z przedziału 5.000 zł do 10.000 zł.

Tutaj założysz darmowe na zawsze BIZnes konto active z oprocentowaniem 4%

Na dodatek darmowe jest założenie konta walutowego z bezprowizyjnymi przewalutowaniami. Czy naprawdę wszytko jest takie cacy? Czy naprawdę nie ma tutaj żadnych kruczków? W końcu nie od dziś wiadomo, że zero jest zwykle za coś.

Jak poszperać głębiej w odmętach regulaminów w poszukiwaniu haczyków i kruczków, to jednak da się znaleźć ukrytego kruka. Wymagane są dwa warunki: 
 • przelew do ZUS lub US  
 • średnie saldo w wysokości 1000 zł
W przeciwnym razie bank ochoczo wprowadzi opłatę niemałą, bo aż 20 zł.

Jak widać reklama z krukami swoją drogą, a realia swoją drogą. Dobre jest to, że przelew do ZUS jest dla firmy koniecznością, zaś saldo w przedziale 5-10 tys. zł jest opłacalne, więc te warunki nie są wcale zawadą, lecz niejako wpisane w działalność. Są więc jak najbardziej do zaakceptowania.

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że wspomniane 20 zł nie będzie naliczane dla osób, które założą konto do 31 stycznia 2016. Mamy zatem jeszcze ponad dwa miesiące na założenie konta firmowego, być może faktycznie zawsze darmowego. Bez kruczków.

22 komentarze:

 1. Ale karta jest płatna 5 zł,chyba że wykonamy transakcję na bodajże 200 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma opłat co łatwo sprawdzisz tutaj:
   http://www.bizbank.pl/files/firmy/tabela-oplat-i-prowizji-firmy.pdf

   Usuń
  2. Polcan czy aby na pewno????

   Opłata dodatkowa 5 zł za kartę debetową1)2)
   1)opłata nie jest pobierana pod warunkiem rozliczenia w danym miesiącu kalendarzowym transakcji bezgotówkowych z użyciem Karty debetowej na łączną
   kwotę minimum 200,00 PLN,
   2)opłata nie jest pobierana w przypadku Klientów, którzy podpisali umowę o prowadzenie rachunku bankowego w okresie od 15.10.2014r – 15.12.2014r)..

   Usuń
  3. Sprawa do wyjaśnienia, bowiem ja sugerowałem się tym co pisze linijkę wyżej na stronie 10:
   opłata za użytkowanie karty debetowej - bez opłat.

   Ale prześlę tę sprawę do wyjaśnienia na jakiej podstawie jest przyznawana opłata dodatkowa, skoro użytkowanie jest darmowe.

   Usuń
  4. No właśnie.Wychodzi na to że wprowadzają w błąd.Daj znać co Ci napiszą Już miałem to konto zakładać ale dobrze że przejrzałem regulamin.

   Usuń
  5. Ok. Jutro, a najpóźniej pojutrze postaram się dać odpowiedź.

   Usuń
  6. Niestety masz rację. Dostałem taką odpowiedź:
   BizBank potwierdza że w przypadku braku transakcyjności jest pobierana opłata 5zł za używanie karty.

   Ot reklama swoją drogą, a banki i tak widzą świat po swojemu...

   Usuń
  7. Do uzyskania 4% nie jest potrzebna karta przynajmniej nigdzie nie pisze o obowiązku jej posiadania.

   D

   Usuń
  8. Nigdzie nie jest napisane, ale nie założysz konta tj. nie przejdziesz formularza bez wyboru karty.
   Zatem karta defacto jest obowiązkowa.

   Usuń
 2. Ooo dziękuję za zainteresowanie tematem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami jak jest fajna oferta, to opiszę. Akurat coś było:)

   Usuń
  2. Takie darmowe konto to jak comiesięczny bonus w postaci kilku a nawet czasem kilkunastu złotych oszczędności :)

   Usuń
 3. 1. Na jakiej podstawie wiadomo, że warunki bezpłatności są NA ZAWSZE ?

  2. Jaka jest definicja SALDA ŚREDNIEGO w bankowości w Polsce ?

  3. Czy jak założę do stycznia 2016 to nawet przy gorszym nieregulaminowym saldzie nie będzie opłaty 20 zł?

  4. To 4% to może być czasowy wabik i przetrzymywanie na koncie większej gotówki może przestać być korzystne, a wtedy uderzyć może w klienta regulaminowa wysoka opłata !

  5. Warto wspomnieć o niedogodności. Zysku odsetkowego na kontach gospodarczych nie rozlicza automatycznie bank, tylko trzeba go jakoś samodzielnie uwzględniać w książce przychodów i rozchodów ! Chyba, bo nie mam pewności.

  Szczególnie proszę o odpowiedź na 3 pierwsze zapytania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przesłałem i to zapytanie.

   Usuń
  2. To że sam rozliczasz odsetki to jest udogodnienie dostajesz odsetki bez podatku traktujesz je jak dochód i jak masz koszty to podatku nie zapłacisz. Idea Bank dla firm tez nie rozlicza odsetek i ja bardzo to sobie chwalę. Dzięki temu 4% to 4% a nie trochę ponad 3,2 szkoda tylko, że tak mało jest dobrych ofert dla firm jeżeli chodzi o lokaty. Szczególnie że 4% to tak jak 5% z podatkiem belki a takiej oferty się nie znajdzie niestety.

   D

   Usuń
  3. @Anonimowy 19 listopada 19:58
   Według odpowiedzi udzielonych przez BIZbank:
   ad 1.
   wynika to z zapisu z obowiązującej Tabeli Opłat i Prowizji

   ad 2.
   Bank oblicza średnie saldo środków na rachunku jako sumę środków znajdujących się na tym rachunku w kolejnych dniach miesiąca podzieloną przez liczbę dni w danym miesiącu kalendarzowym

   ad 3.
   tak, wynika to z zapisów TOiP

   Usuń
  4. Dziękuję Autorowi bloga za wiadomość.

   Usuń
 4. Mam problem z określeniem oprocentowania tego rachunku. Wyczytałem jedynie "4% przy saldzie 5.000-10.000", ale brak informacji o oprocentowaniu w pozostałych zakresach. Nie mam też pewności czy 4% dotyczy wszystkich środków, czy też jedynie nadwyżki ponad 5000.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nareszcie dotarłem do "Tabeli Oprocentowania BIZ Banku, Obszar Mikro i Małych Przedsiębiorstw". Wynika z niej, że poniżej 5.000 i powyżej 10.000 jest 0%. Sposób naliczania nie jest precyzyjnie wyjaśniony.

  Ciekawym znaleziskiem okazał się "Rachunek BIZ lokacyjny w PLN". Do 10.000 jest 0%, ale powyżej jest 3%. Konto wydaje się być bezpłatne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przespacerowałem się do placówki BIZ Banku i potwierdziłem, że tabela oprocentowania jest stosowana według salda. Czyli przy saldzie 9.000 cała kwota jest oprocentowana na 4%. Po przekroczeniu 10.000 odsetek nie ma wcale.

  Rachunek BIZ lokacyjny jest darmowy, można go założyć mając już konto podstawowe czyli np BIZ Konto Active. Oprocentowanie 3% bez górnego limitu jest świetną ofertą.

  BIZ Bank rozlicza podatek Belki według standardowych zasad. Plotka, że na kontach firmowych samodzielnie należy rozliczać podatek od zysków okazała się być dezinformacją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobiłem test... Przez cały miesiąc trzymałem nieco ponad 9 tys. zł i niestety odsetek nie ma. To jest jakaś ściema, źle rzutuje na wizerunek tego banku.

   Usuń