wtorek, 17 listopada 2015

Następca 4% w BOŚ czyli EKOProfit w nowym wydaniu


Nietrudno banki podzielić na przyjazne, neutralne oraz nieprzyjazne dla użytkownika. Nie będzie to sztywną regułą, bowiem bankowość zmienia się nieustannie i ten kto dziś jest przyjazny, jutro może wpaść do innego worka, ale generalnie wiadomo kto gdzie przynależy.

BOŚ należy z pewnością do przyjaznych banków. Kolejek brak, obsługa bez zarzutu, a  i oferta całkiem przyjemna, chociaż niestety zmienia się nieustannie raczej w nielubianą stronę. Trzeba więc się ciągle pilnować, by nie okazało się, że nagle po dawnych 4% nie ma już śladu.

W ubiegłym tygodniu podałem 10 ofert, w których można znaleźć dziś atrakcyjne 4%. Ta dwucyfrowa liczba już zniknęła, bowiem BOŚ kilka dni temu postanowił wycofać z oferty konto Więcej za Mniej z 4%, chociaż posiadacze czwórki wciąż ją mają. Czy na pewno?


Gdyby wejść w szczegóły i zbadać od kiedy wprowadzono zmianę, okaże się, że stało się to 13 listopada. W feralny piątek trzynastego i co gorsza dokładnie w dzień po publikacji artykułu na temat dostępnych czwórek.

Chociaż Konta Więcej za Mniej nie można już założyć, to jednak osoby, które je posiadają dalej mogą liczyć na 4%, chociaż zostały nieoczekiwanie podzielone na dwie grupy. Datą graniczną jest przy tym niepozorny 17 września.

Co się zmieniło? Dla osób, które założyły to konto przed 17 wrześniaaściwie nic. Dalej wystarczy tylko przelew na 1000 zł by cieszyć się 4% do kwoty 10.000 zł. Zatem czytelnicy bloga, którzy skorzystali z porady by założyć konto dla 4% dalej je mają. Cieszy fakt, że lojalnych klientów bank traktuje z poważaniem.

Gorzej jest z osobami, które z założeniem konta zwlekały, zwlekały i zrobiły to po 17 września. Te osoby dostaną już tylko 3,50%.
 
Nowy wymóg dla kont otwartych po 17 września


Nie oznacza to, że nie mają szans na stare, dobre 4%. Owszem mają, ale poza przelewem wymagana jest posiadanie aktywnej karty debetowej. Znów zatem mamy do czynienia z wciskaniem niechcianych kart. Chociaż w regulaminie nie ma póki co mowy o wymaganej kwocie płacenia ową kartą.

A co mają zrobić nowi klienci, którzy dopiero dziś zdecydują się na założenie konta? W promocjach bankowych raczej nie czeka się na ostatni moment, bierzemy co jest, bowiem ogólna tendencja jest taka, że oferty stają się coraz mniej ciekawe i widać to dokładnie na przykładzie BOSia.

Oferta dla nowych jest już mniej ciekawa

Nowi mogą co najwyżej liczyć już tylko na 3,25%. Ale za to oprocentowanie obowiązuje do pięciokrotnie wyższych środków niż na wycofanym z oferty koncie. 3,25% mamy dla kwoty do 50.000 zł. Powyżej tej kwoty stawka spada do zaledwie 2,75%. W obu przypadkach gwarancja stawki jest ograniczona czasowo i wynosi 5 miesięcy.

Trzeba przyznać, że to i tak jedna z lepszych stawek na rynku. Łyżką dziegciu jest jednak fakt, że wymagany jest tutaj wpływ na 1000 zł na konto oraz... posiadanie nieszczęsnej aktywnej karty debetowej. Nowi się już jej nie ustrzegą, a szkoda.

Regulamin promocji kont Więcej za Mniej oraz EkoProfit w BOŚ 

3 komentarze:

 1. bardzo dziękuję autorowi ZA TEGO BLOGA
  wiedziałam, że coś zmienili, ale nieprędko bym doszła co..
  na razie mam warunki początkowe (konto założyłam w VI br)
  tylko trzeba pamiętać, żeby nie przekroczyć tych 10 000

  jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam serdecznie Ewa F.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mnie to ciekawi.Ja mam otwarte konto Ekoprofit IPS poprzez bossabank i konto więcej za mniej z różnymi RoRami. Według regulaminu myślę,że mogę otworzyć takie konto i być objęty promocją.Chyba muszę mieć też nowy ROR z kartą.Na infolinii wykluczają taką możliwość ale napisałem poprzez system i zobaczymy co odpiszą.

  OdpowiedzUsuń
 3. W BOSiu można mieć otwarte 2-a Konta Oszczędnościowe; Można mieć "Więcej za mniej" na10000 i 4%, oraz można otworzyć teraz 'Ecoprofit' do 50000 i na 3,25%, ale musi być do niego aktywna karta i wpływ na ROR min. 1000zł. Na szczęście aktywna karta jest banalna trzeba ją założyć i wykonać jedną transakcję.

  OdpowiedzUsuń