piątek, 13 listopada 2015

145 zł za założenie lokaty bezkarnej w Optimie


Festiwal promocji trwa w najlepsze. Banki ostatnio dwoją się i troją by dać więcej od konkurencji. Mamy więc w czym wybierać. Wśród tej chmary nowości jaką przyniósł listopad zdecydowana większość jest bardzo dobra.

Na zasługę zasługuje przykładowo nieoczekiwany 5% cashback w T-Mobile, czy akcje specjalne z bonusem 100 zł w WBK i 55 zł w Aliorze. Zdarzają się jednak i inne szumne akcje o wątpliwej jakości. Jedną z takich nowości jest przereklamowane 1000 zł w Getin o czym dziś na FpG.

Przebudziła się też dawna Optima, dziś już pod patronatem francuskiego Paribas. Konto oszczędnościowe dalej jest tutaj mało ciekawe, bowiem 2,80% raczej wrażenia dziś nie robi, ale nowa reklama lokaty bezkarnej już tak.


Oto bowiem na grouponie pojawiła się nowa akcja w której do zgarnięcia jest... 150 zł.  A w zasadzie 145 zł, bowiem niekiedy za tego typu akcje trzeba zapłacić. Tym razem koszt wynosi 5 zł. Tę kasę będzie można jednak wydać tylko na portalu groupon.
Niestety jest to akcja dla nowych klientów. Jeszcze do niedawna konto w Optimie można było zamykać i otwierać na okrągło i bank nie robił  z tym problemu, każdorazowo byliśmy nowym klientem. Tym razem jest inaczej, bo klient nowy to ten, co nie miał tu konta od 9 listopada 2014, a więc od ponad roku.

Akcja potrwa tak samo jak akcja z WBK do 23 listopada. Parametry lokaty wszyscy zapewne znają chociaż to wabik nietypowy. Oferuje bowiem mniej od innych banków. Nie ma szans na 4,00% lecz tylko na 3.20%, ale za to do kwoty 100.000 zł.

Oczywiście do odbioru premii wystarczy lokata na jedyne 1000 zł. Ta będzie wypłacona do wigilii, pod warunkiem, że lokata będzie utrzymana do 21 grudnia 2015. Lokata co prawda trwa 3 miesiąca, ale jak pamiętamy to lokata bezkarna, więc jak sama nazwa mówi, możemy ją bezkarnie zerwać w dowolnym momencie bez utraty odsetek i zgarnąć szybko premię.

Inne polecane promocje listopada:

12 komentarzy:

 1. Chyba pomyłka w dacie : nie miał tu konta od 9 listopada 2015 ? powinno być chyba 2014 jeżeli od ponad roku

  OdpowiedzUsuń
 2. No to dzięki tej promocji można nabyć na przykład zewnętrzny dysk twardy Seagate 1TB Expansion Portable – 2,5", USB 3.0 za 90zł. Muszę to przemyśleć

  OdpowiedzUsuń
 3. A więc nie trzeba zakładać konta, tylko samą lokatę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma takiej opcji, w Optimie zawsze lokata była w powiązaniu z kontem.

   Usuń
  2. Polcan. Orientujesz się jakie są koszty prowadzenia konta w Optimie? Czy można je zamknąć po 3ech miesiącach

   Usuń
  3. Nie ma kosztów i zamknąć możesz kiedy chcesz.

   Usuń
 4. A powiedzcie mi proszę dlaczego ostatnio banki tak się "dwoją i troją" ?...

  OdpowiedzUsuń
 5. sorki za pytanie: czy jak mam konto w Paribas to mogę skorzystać z tej promocji i za lokatę dostać premię?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Optima to dalej osobny bank, osobne konto i osobna strona logowania. Przejęcie przez Paribas nie powoduje ze stajesz sie klientem Optimy.
   Musisz załozyc konto w Optimie ale jak dla mnie przymus wydania premii na Grouponie jest idiotyczny i zniechęcający.

   Usuń
  2. dziękuję za odp. Mnie też wydawanie premii na produkty z grupona (często zawyżone o 100% do ceny normalnej) też nie zachęca...

   Usuń
 6. Polcan ta promocja już nieaktualna Wyprzedane

  OdpowiedzUsuń