piątek, 20 listopada 2015

Elastyczne możliwości inwestycji alternatywnej 30%+


Jak było do przewidzenia informacja o inwestycji alternatywnej 30%+, w której zarobić można nawet kilkadziesiąt procent, spotkała się z małym zainteresowaniem. I dobrze, gdyż to inwestycja dużego ryzyka, na którą nie powinno się przeznaczać dużo środków.

Anonimowy poradził w zachowawczym komentarzu, by nie przeznaczać nań więcej niż 1% posiadanych środków. Dużo w tym racji, należy jedynie dopowiedzieć, że można także wpakować środki, które zdobywamy w sposób niestandardowy i których ewentualna utrata nie będzie bolesna.

Do tamtego artykułu warto dopisać bardzo istotny aneks, o którym nie wiedziałem dotąd. Okazuje się bowiem, że inwestycja nie jest wcale sztywna jak myślałem dotąd, lecz jest niebywale elastyczna, co daje nam duże pole do manewru:)

Jak informowałem w artykule Jak wygląda w praktyce inwestycja alternatywna 30%+, niedawno wzrosło wymaganie co do minimalnej kwoty z 1000 zł do 5000 zł. Dla większości może to być zniechęcające, bo potencjalna strata pięć razy większej kwoty jest na pewno trudniejsza do zaakceptowania.


Inwestować można dowolne kwoty nawet kilkaset złotych

Okazuje się, że tak naprawdę można inwestować nawet mniejsze kwoty niż 1000 zł. Mamy możliwość zadeklarowania kwoty do inwestycji, co jest widoczne na powyższym obrazku. Widzimy tam przycisk Zadeklaruj w polu obok można wpisać dowolną kwotę.

Wymóg 5000 zł oznacza tylko to, że nie można przystąpić do przyjmowania pozycji, jeśli dostępne saldo jest mniejsze niż 5000 zł. Gwoli wyjaśnienia tajemniczo brzmiące hasło przyjmowanie pozycji to nic innego jak wybór inwestycji dostępnej na dany moment. Przykładem może być poniższa lista z ubiegłego tygodnia.


Pozycje do wyboru

Daną pozycję może zakupić wielu inwestorów. W kolumnie Kwota dostępna widnieje jaka ilość środków brakuje, by zamknąć daną pozycję. W jednym przypadku zobaczyłem tam małą kwotę bo tylko 570.91 zł. Po jej zaznaczeniu i kliknięciu w Dodaj okazało się, że tylko tyle zainwestowałem w jedną inwestycję.

Co to oznacza w praktyce? Ano to, że gdy mamy już 5000 zł na koncie, można zainwestować dowolną kwotę. Można zatem wybrać inwestycję na 570,91 zł, a pozostałe 4.429,09 przelać z powrotem na swoje konto w Idea bank. Środki znajdą się tam już po kilku minutach:)

Podsumowując nie musimy na sztywno inwestować po 5000 zł jak na obligacjach. Możemy sobie dzielić dowolnie według własnego uznania i testować platformę inwestycyjną. Tym bardziej, że mamy do wyboru także dowolną i co ważniejsze małą ilość dni. Owe 570 zł z groszami potrwa zaledwie 36 dni, na liście nietrudno znaleźć nawet 27 dniowy czas trwania, czyli mniej niż miesiąc.

Trudno wręcz wyobrazić sobie lepsze możliwości. Chociaż z drugiej strony powinno to być pewnego rodzaju czerwoną lampką. Tam gdzie jest aż za dobrze, ostrożność każe podejrzewać, że ryzyko jest niemałe. Ale o tym przecież aż nazbyt informuje ponadprzeciętna stopa zwrotu.

Ciąg dalszy: Nowe arkana inwestycji alternatywnej 30%+

2 komentarze:

  1. Ja nie piszę, że czegoś nie rozumiem przedstawiam wszystkie wątpliwości które mam. Ambergold też wypłacało i padło. Punkt 2 to fakt na pewno nie bez znaczenia. Punkt 1 jest bardzo ważny dla tego czy w ogóle warto tam wkładać pieniądze, a potwierdzenia na to, że wpłaciłem i wypłaciłem to potwierdzenia przelewów. Nie pisz mi nie rozumiesz nie inwestuj bo na podstawie artykułu nikt nie rozumie skąd ten zysk trzeba przedstawić w co inwestuje pieniądze firma i skąd czerpie zysk to się nazywa INWESTOWANIE, jeżeli ktoś chce żeby inwestor zainwestował pisze dokładnie w co inwestuje i skąd ma zysk taki business plan (emitenci obligacji to podają). Jak pisze polcan ryzyko jest duże sam nie poleca inwestycji i daje w nią tylko małe kwoty które może stracić, to cechy nie inwestycji tylko gry, ktoś kto gra ruletkę i stawia to co może stracić to też inwestor twoim zdaniem? Jeżeli coś rozumiesz jak sam piszesz i inwestujesz z rozeznaniem to nie wkładasz 1000, 2000 czy tam max 20000 tylko wchodzisz z dużą kasą. Twój post jak napisał mój przedmówca ma charakter naganiania. Poza tym skoro to taka dobra inwestycja była to czemu piszesz o niej w momencie w którym jak sam piszesz ma się ona zwijać. Nie staraj się też nikogo dyskredytować mówiąc nie rozumiesz a ja jestem mędrzec i wiem, tylko przedstaw źródła zysku i mechanizm działania, skoro nie umiesz komuś wyjaśnić mechanizmu to sam go nie rozumiesz albo nie chcesz żeby ktoś inny go zrozumiał

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ktoś skopiował mój komentarz z ostatniego artykułu

      Usuń