czwartek, 19 listopada 2015

Alternatywne pakiety w Virgin czyli Freemium za 0 zł na 30 dni


Od czasu do czasu omawiam na blogu najciekawsze oferty operatorów sieci komórkowych. Z nową ofertą z gwarantowanym wyjechał ostatnio nju i tę ofertę omawiam na FpG. Zawsze jednak w komentarzach pojawiają się głosy o lepszej alternatywie w Virgin.

Zajrzymy zatem także do konkurencyjnego Virgin by mieć lepszy wgląd w obie możliwości. W końcu jakby nie patrzeć praktyczną wartość ofertyy liczy się często względem tego jak wygląda na tle konkurencji.

Mamy tutaj trzy ciekawe oferty. Wiadomo, że każdy ma inne oczekiwania wobec operatora, stąd oferty muszą być skierowane do różnych odbiorców. Jak skonstruował je Virgin?

1. Freemium - 0 zł za 30 dni
Nowością jest tutaj pakiet Freemium za... 0 zł!:)

Jedna z najciekawszych ofert na rynku
To dość istotna nowość w której mamy nieoczekiwany darmowy pakiet minut. Pakiety te mają miesięczną ważność i są samoodnawialne. Internet jest oczywiście w najmniejszym wymiarze bo tylko 300 MB, ale to i tak dużo biorąc pod uwagę ofertę.
 

2. Pakiet pełen luz za 19 zł
W tym pakiecie smsy są nielimitowane, więc oferta idealna dla klawiszowców , rozmowy nielimitowane też są, ale tylko do Virgin Mobile i Play. Do pozostałych sieci w pakiecie jest 100 minut.


Internet zwiększono tutaj do 2 GB, warto jednak podkreślić, że po przekroczeniu tych dwóch gigabajtów nie płacimy za dalsze pobieranie danych:) Będzie się to odbywać wolniej, ale za darmo.

Virgin nie pobiera też opłat za transfer danych na Facebook, Gadu-Gadu, Twitter, Messenger czy Ask.fm, a także samą aplikację klubu Virgin do zarządzania kontem Virgin. Na dodatek zamówienie online pozwala na darmową przesyłkę. 

Link dla osób, którym odpowiada pakiet pełen luz za jedyne 19 zł.


3 Pakiet bez limitu - 29 zł
Droższy pakiet o dychę zawiera oczywiście wszystko to co poprzednik, a na dodatek nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci. W porównaniu do oferty omawianej pół roku temu zwiększono także internet z 2GB do 5 GB:)

Link dla osób, które wolą pakiet bez limitu za 10 zł więcej

Zwiększono internet do 5GB

4. Pakiet Dla mnie super - 59 zł
Najbardziej wypasiony pakiet, zawiera wszystko to co poprzednik, ale zamiast 5GB mamy dwa razy więcej, bo 10GB internetu w prędkości LTE, dalej jest to samo co w poprzednich przypadkach, czyli spadek do 32 MB. Wydaje się jednak, że skok cenowy jest trochę za duży jak na ten tylko dodatek.Link dla osób, którym odpowiada pakiet Dla mnie super

Podsumowując na pewno jest to ciekawa oferta, a co najważniejsze nie wymaga podpisywania umowy. Pakiety są samoodnawialne na kolejny miesiąc, więc komu się znudzi Virgin, a będzie chciał zmienić operatora, nie będzie z tym problemu.

8 komentarzy:

 1. W freemium wyraża się zgodę na telemarketing. To negatywna strona oferty. Nie wiem co przez to rozumieć ale jest to coś co nieco odstrasza. Na razie prawie całą rodzinę przeniosłem i nic niepokojącego się nie dzieje. Czas pokaże czy ta oferta nie stanie jedną z najgorszych... Jeśli tylko smsami będą zasypywać to jeszcze da się przeżyć ale teleankieterów to chyba zeżrę przez słuchawkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zupełnie nie opisałeś Freemium. Tam nie tylko jest 30min/30SMS/300MB za free, ale można dokupić dodatkowe pakiety. Np. no limit wszystkie sieci za 19 zł (razem ze stacjonarnymi), no limit SMS za 9 zł czy 1 GB internetu za 8 zł (teraz w promocji za 2 zł). Kombinacji jest wiele. Mojemu dziecku zrobiłam Freemium plus 3 GB za 6 zł i w zupełności mu wystarczy. Ciotce, która tylko dużo rozmawia, uruchomię no limit za 19 zł.
  Trzeba jeszcze pamiętać o tym, że VM to oferta na kartę, więc doładowania można kupić w niższej cenie niż nominalna. Ja kupuję zawsze 15% taniej, więc pakiet za 19 zł kosztuje mnie 16,15 zł. Na Allegro można kupić doładowanie jeszcze taniej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy ja dobrze rozumiem, że wystarczy raz na rok doładować konto za 5 zł i mam przez cały rok w każdym miesiącu 30 min do wszystkich sieci, 30 SMS-ów oraz 300 MB szybkiego neta (a po przekroczeniu wolny nielimitowany net)?
  Jeśli tak, to mamy rewolucję, bo takiej oferty jeszcze nie widziałem.
  5 zł raz na rok i mam wszystko!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dokładnie tak. Oferta Freemium nie jest dobra dla współczesnej młodzieży, ale dla reszty - genialna! Mam smartfona, który łączy się po wifi, ale jak wyjdę poza zasięg sieci domowej to mam 300MB za free - a do operacji bankowych, nawigacji to aż nadto. W telefonie "do rozmów" mam 30min free + mogę sobie dokupić 30min za 5zł. Na rozmowy "inne" używam smartfona. Tak więc mając dwie karty SIM mam 600MB internetu, 1h rozmów, a jak chcę pogadać więcej to płacę 5zł miesięcznie. Doładowania 50zł kupuję na allegro za ~40zł, więc mam 7.2GB, 1080 minut a całość kosztuje mnie góra 48zł. Rocznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak, wystarczy raz na rok doładować konto za 5 zł, ale co 6 m-cy (może 3) trzeba to freemium aktywować znowu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mogę wprowadzić kodu aktywującego freemium (*222*000#). Ciągle błąd spróbuj później.

  Według mnie oferta #freemium to żaden hit to wielki kit!

  http://www.fotosik.pl/zdjecie/97d6629e0fc695a9
  www(KROPKA)images84.fotosik.pl(ukośnik)269/97d6629e0fc695a9med.png

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę techniki i człowiek się gubi. Jadę na freemium od ok pół roku i zapewniam, że jest free. Plus, że darmowy (do tej pory nie otrzymałem żadnego smsa z reklamą produktów) a minus i to wielki to - mimo zapewnień operatora, że pakiet danych działa (czyli jedno wielkie kłamstwo) to mimo aktywacji internetu w EU, NIE DZIAŁA PAKIET DANYCH POZA GRANICAMI RP!!!!! więc nie liczcie u tych ćwoków na internet w trakcie wakacji....

   Usuń