sobota, 28 listopada 2015

Lokata Halloween na nowej rekordowej stawce 0,10% w Idea bank


Lubimy pobijać rekordy. Sportowcy zaharowują się wręcz na śmierć, by osiągać nowe niezdobyte dotąd szczyty, zaś moment w którym mają swoje pięć minut zapada im w pamięć na całe życie. Bo to moment, który długo się pamięta.

To nie jest blog sportowy, ale rekordy można wskazać przecież w każdej dziedzinie. Przy czym odnotowywane rekordy dotyczyć mogą tak zwycięstw, jak i porażek. Zresztą media lubują się w informowaniu o wpadkach, szczególnie tych rekordowych.

Podziwiam przykładowo piłkarzy Gibraltaru, którzy w każdym spotkaniu idą na rzeź. I szczęście liczone tu jest w jak najmniejszej ilości straconych bramek, zaś strzelenie jednej bramki, jest równoznaczne z wyniesieniem strzelca do rangi bohatera narodowego.


Podobna, bo skrajna sytuacja zarysowuje się obecnie w Idea bank. Na rynku lokat to ten bank jest niestety obecnie okresowym liderem depozytów. Wszak uśmiercono obie wołomińskie latarnie, a drugie rozdawanie zebranego kapitału rozpocznie się już w poniedziałek.

KNF dopięła jednak swego. Z rankingu znika SK bank, zaś najlepsze promocyjne lokaty w Idea bank dziś zajmują co prawda czołowe lokaty, ale tylko w drugiej lidze. W tym tygodniu na FpG przedstawiłem jakie są tutaj nowości w dwóch artykułach. Niestety od wczoraj oferta jest już nieaktualna, jak to w Idea bank.

Idea bank należy do rekordzistów nie tylko na chwilę obecną, ale także w historii bloga, który jutro obchodzi już 4 urodziny. Tyle że na początku mojej działalności blogerskiej, zanim jeszcze powstał ten blog, mieliśmy tutaj rekordowe szczyty z 10%, które aż miło przypomnieć:


Rekordowy zysk w Idea bank w czasach bloga: 10% sierpień 2012
  Obecnie mamy także nowy rekord, ale dotyczy on niestety dołków. 27 listopada 2015 odnotowałem nową stawkę... 0,10% na odnowionej lokacie Halloween:) Rekord rzecz jasna kilkugodzinny, bowiem dzień zacząłem od zerwania tej pseudolokaty. Tym samym pobity został zatem niedawno opisywany rekord z 0,25% opisywany we wrześniu na PP1.

 
Nowy rekord: 0,10% listopad 2015


Nowe stawki jakie pojawiają się na odnowionych lokatach pochodzą od standardowych stawek lokat, które na dziś wyglądają następująco. 

Na takich stawkach odnawiają się lokaty w Idea bank

Jak widzimy lokaty do 3 miesięcy mają nową, rekordową stawkę 0,10%. Lokata Halloween oferująca początkowo 3,50%, trwała zaledwie miesiąc. Wydawać by się więc mogło, że skoro pod 1M widzimy -, to nie odnowi się ona według standardu, lecz przedłuży z taką samą stawką.

Oczywiście taką lokatę trzeba zerwać tak szybko jak się da

Nie ma tak dobrze. Idea bank daje lepsze stawki właśnie kosztem tego, że odbija to sobie na beznadziejnych odnowieniach. W końcu nie każdy pilnuje swoich lokat. I jak wynika z licznych waszych komentarzy z tego tygodnia omówionych w artykule Wysyp dobrych lokat w Idea bank robi wszytko, by uniemożliwić automatyczne zrywanie lokat.

Ale suma summarum lepiej jest, gdy bank operuje na skrajnościach, niż wówczas, gdy jest średniakiem i nigdy nie wychyla się z tłumu. Taki bank pozostaje zupełnie nieuzauważony. A nam pozostaje polowanie na momenty, kiedy pokaże się znów coś ponad 3,00%:)

7 komentarzy:

 1. Kto mieczem wojuje ten od miecz ginie, Ideowcy chyba naprawdę nie znają siły Internetu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja mam jedyną, ale wątpliwą satysfakcję w chwilach gdy dzwonią konsultanci Idea B. w sprawie ich fenomenalnych propozycji.
  Tak jak Idea bank nas traktuje, ja traktuje bank! Mają mnie za debila to i z debilem rozmawiają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na bank Idea trzeba uważać na każdym kroku, pilnować, sprawdzać. Oszukują, kręcą jak się da.

  OdpowiedzUsuń
 4. heh nie ma jak odnowić na 0,10%

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tam nie narzekam, Idea kombinuje jak każdy inny bank. Ale ma też dobre oferty, choć da mnie bez różnicy czy się odnowi na 0,1% czy 2,9%. Mój próg to 3% i poniżej nie zakładam. A pilnowanie lokat mam we krwi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferty mają dobre, ale nie znam drugiego bank, gdzie tak oszukują i mają przyzwolenie z góry.

   Usuń
 6. Trzeba czymś ogrzać nową willę Czarneckiego w Wilanowie,opał kosztuje :-D.

  OdpowiedzUsuń