wtorek, 10 listopada 2015

4,00% na pół roku na Nowym Gatunku Lokaty w BPH


Ależ mamy w ostatnim czasie prawdziwy wysyp czwórek:) Dzień po dniu dowiadujemy się o kolejnych ofertach. W piątek 4,00% dał BZ WBK i dokłada jeszcze 100 zł, wczoraj 4% pojawiło się w Aliorze wraz z bonusem na 55 zł.

Jakby tego było mało kolejne, stare, dobre 4,00% pojawiło się także w BPH. I to nie na krótko jak w Aliorze, gdzie możemy liczyć tylko przez dwa miesiące na 4%. Tym razem oferta potrwa o trzy razy dłużej, bo przez pół roku.

To kolejne, pozytywne zaskoczenie jakie Bank Przemysłowo-Handlowy serwuje nam w tym roku. Przez kilka lat nie działo się tu nic, ale od tego roku bank stał się aktywnym graczem w walce o wisienkowca. Co trzeba zrobić?

Jak zwykle najpierw należy sprawdzić, czy jesteśmy uprawnieni do udziału w tej promocji. W końcu praktycznie każda promocja ma ograniczone grono odbiorców. I nie inaczej jest tym razem, bowiem oferta skierowana jest do osób, które nie miały tutaj konta od 1 stycznia 2015 do 1 listopada 2015.
Jak widzimy na powyższej reklamie, bank nazwał to szumnie Nowym Gatunkiem Lokaty. Nowym bo powiązanym z aktywnym kontem. I faktycznie można mówić o nowym gatunku, bowiem coraz więcej banków decyduje się na taki zabieg, co widać po najnowszym rankingu lokat na listopad.

Tutaj złożysz wniosek na lokatę półroczną na 4% w BPH.

Lokata będzie pracować przez pół roku i można tutaj ulokować do 10.000 zł. Trzeba jednak założyć jedno z kont. Do wyboru mamy trzy konta: Lubie To! Konto, Kapitalne Konto lub Maksymalne Konto, pierwsze z nich wydaje się jednak najlepsze.

Konto nie jest wcale złe

Lubię To! zostało już przetestowane przeze mnie i wystarczą tylko 4 płatności na dowolną kwotę, choćby i symboliczną złotówkę, by karta była za darmo. O resztę nie trzeba się martwić, bo jest darmowe w standardzie:)

Jedyny minus to konieczność dokonywania przelewów na 2000 zł. Może to oczywiście być przelew własny, więc rzecz jest jak najbardziej do przejścia. W końcu przelew to nie jest jakieś szczególne wygórowane wymaganie i znacznie prostszy warunek od płatności kartą na określoną kwotę.

Co ciekawe BPH jest dość liberalny. Gdyby oferta pochodziła od dowolnego banku ze stajni Getin, brak takiego przelewu skutkowałby na pewno obniżeniem oprocentowania do 0,25% i to za cały okres lub w najlepszym wypadku za resztę okresu. BPH obniży tylko w miesiącu kolejnym i tylko jednorazowo. Tak więc kolejny przelew pozwoli wrócić na poziom 4%:)

Link do wniosku o lokatę na 4% na okres 6 miesięcy w BPH

Podsumowując oferta jest skierowana raczej dla optymalizatorów, którzy lubią podkręcać sobie zyski w zamian za drobne czynności. A wymagany przelew + płatności ilościowe zamiast kwotowych są do zaakceptowania. Gorzej gdyby bank wymagał płatności na kilkaset złotych, co byłoby nie do przyjęcia.

11 komentarzy:

 1. Czy ktoś słyszał o firmie Equiter? Zadzwoniła do mnie przedstawicielka z propozycją zainwestowania w małe spółki z gwarancją zysku min. 10% na 12 lub 24 miesiące. Wchodziliście w takie coś? O co ewentualnie musiałbym spytać aby mieć pewność, że nie będzie wtopy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. taaak, Marcin Plichta, będąc na przepustce ją założył :)
   Powodzenia w interesach...
   PS. FpG to blog dla oszczędnych, nie dla frajerów.

   Usuń
 2. W BPH przelewy na konto i na lokatę to muszą być oddzielne przelewy z banku zewnętrznego/ wpłatę na konto Lubię to można dokonać w oddziale/ placówce partnerskiej. Przelew na lokatę musi być z konta zewnętrznego/ można własnego lub cudzego/ ale przelew na konto lubię to musi być zewnętrzny z cudzego konta. Takie informacje uzyskałem w placówce partnerskiej. Oczywiście 2 tys. można wpłacić w okienku ale juz wypłata kosztuje 9 pln.
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie po co wypłacać, jeśli się ma kartę. Ten trick stosowaliśmy w 2012, ,kiedy bank rozdawał 350 zł za przelew na kwotę 7500 zł.
   Niejeden z nas wpłacał 2500 zł w kasie i wypłacał kartą z bankomatu trzy razy pod rząd i było ok. Oczywiście za darmo:)

   Usuń
 3. to maleństwo z NC, kapitał własny niewiele ponad 1 mln., i jedna z roju spółek w posiadaniu Pana Chmielewskiego (np. RUNICOM kapitał własny poniżej zera), ogólnie spółek o obrocie zbliżonym do zera i rodzącym się w umyśle patrzącego na ich bilanse pytaniu: o co tu właściwie chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę że stawka 3% a nawet ciut więcej jest teraz osiągalna raczej bez problemu dla dowolnej kwoty na lokacie. Więc te 4% nawet na pół roku to tylko różnica 0,5% minus podatek czyli 0,4% co dla max sumy 10K daje nam zysku netto całe 40zł przez 6m-cy (6,66zł/m-c) Nie zniechęcam, ale zostawiam to bez komentarza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy jak podchodzisz do swoich finansów. Jeśli jesteś zdesperowany i za wszelką cenę chcesz wyjść ze strat np. na funduszach, to taką ofertę weźmiesz bez wahania. W końcu warunek przelewu czy zakupów ogonowych to żaden warunek, tym bardziej, że BPH należy do przyjaznych banków.

   Można też podejść do tematu tak jak przedstawiłeś typu lokuję i zapominam. Wtedy można zadowalać się polowaniem na czyste lokaty w Idea bank, lub zakładać jakieś podchwytliwe depozyty typu do wiosny które nie daje nawet 3%, a jednak anonimowi agitują by ją założyć.

   Dla mnie oferta jest jak najbardziej do zaakceptowania, stąd piszę o niej na PP3, ze względu na łatwe warunki. Niestety BPH wyklucza obecnych klientów. Oferta ważna do lutego, więc skorzystałbym z tego w nowym roku, po zakończeniu promocji w Raiffeisenie na 4%, gdybym miał do tego prawo.

   Usuń
  2. Polcan dobrze, ze przypomniałeś o Wilhelmie. Mam pytanie i jeżeli możesz to odpowiedz wiążąco. Po przeczytaniu dyskusji o koncie WC mam wątpliwości czy od wpłaconej kwoty w grudniu będą mi przysługiwały odsetki w podwójnej wysokości? We wrześniu, październiku i listopadzie wpłacam co miesiąc po 10 zł na WC i nic nie wypłacałem. Co miesiąc otrzymywałem sms-y, że będzie naliczone oprocentowanie bonusowe. Mam pytanie czy od wpłaty w grudniu 40 tys./ spadek po Wołominie, nie przedłużałem jak wprowadzono komisarza/ i założeniu, że nie będą nic wypłacał do 31 grudnia będą podwojone odsetki ? Polcan jak możesz to odpisz wiążąco bo jak nie to trzeba na rodzinę wpłacic do BPH.

   Usuń
  3. Nie odpiszę wiążąco, bo gwarancji Ci nie dam jak jest. Według mnie, bank powinien gwarantować do końca roku 4%, tak przynajmniej zrozumiałem regulamin, choć niektórzy czytelnicy twierdzą inaczej. Potencjalna różnica w zysku jest jednak zbyt mała by poświęcać temu tyle czasu. Wolę poświęcić go na szukanie nowych inwestycji, bądź wpłaceniu nieco środków na kilkadziesiąt procent o czym pisałem niedawno na blogu. Tu zysk jest sowity, choć ryzyko duże.

   Tak czy owak, na początku roku 2016 zeruję konto w Raifie i przenoszę środki tam, gdzie będą lepsze stawki.

   Usuń
 5. Polcan proszę o pomoc w rozszyfrowaniu lokaty na 4% w tym banku.
  Czy dobrze rozumiem ze lokata na 4% będzie dopiero w 2 miesiącu po wpłacie 2000,00 na konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To najważniejsze pytanie... Można to czytać tak jakby środki do momentu wpływu 2k nie pracowały. Ostatni zapis regulaminu: Niezależnie od ust. 2, od dnia zawarcia Umowy do dnia poprzedzającego Dzień Weryfikacji (zdefiniowany w ust. 2 pkt
   5 lit. a, stawka oprocentowania Rachunku wyniesie 4,0% w skali roku (oprocentowanie stałe) z zastrzeżeniem
   postanowień § 4.
   powinien sprawę wyjaśniać. Ale infolinia ma podobne do anonimowego wątpliwości. Nikt nic nie wie.. ale groźba, że środki do miesiącu po pierwszym wpływie pracują na 0,25%. Testował to ktoś??

   Usuń