poniedziałek, 1 lipca 2019

Ranking lokat - lipiec 2019: czy to jeszcze ma sens?


Inflacja rośnie, oprocentowanie lokat niestety nie. Zresztą zwykle działo się dotąd tak, że gdy inflacja rosła, to RPP reagowała podnoszeniem stóp procentowych, zaś banki z wielkim ociąganiem decydowały się na podnoszenie stawek lokat.

Teraz RPP nie reaguje, więc i banki nie mają najmniejszego powodu by podnosić stawki. Co więcej na internecie aż roi się od informacji o rekordowo niskim poziomie lokat w bankach, gdzie podobno trzymamy już tylko 1/3 naszych oszczędności.

Powstaje więc pytanie, czy ranking lokat ma jeszcze sens. Sukcesywne spadki spowodowały najpierw rezygnację z aktualizacji w połowie miesiąca, po czym redukcję do jednej części. Teraz pytanie do was czy poniższe zestawienia jeszcze kogoś interesują?

Lokata 1-dniowa do 90
Idea Bank - Lokata happy 4,00% max 20.000 
   Idea Bank - Lokata happy pro 3,50% (2,83%) do 400 000 

Lokaty 1-miesięczne
1 Millennium - Lokata Urodzinowa 3,00% (2,43%) do 10.000 
  Plus bank - Lokata na start - 3,00% do 10.000 

Lokaty 2-miesięczne:
Plus bank - Lokata na start 3,50% (2,83%) do 10.000

Lokaty 3-miesięczne:
   * dla przelewających wynagrodzenie do banku 
   Bank Millennium - Lubie to Polecam 4,00% do 10.000  
   Plus bank - Lokata na start - 4,00% do 10.000 
6 Idea Bank - lokata happy pro 3,50%  do 400.000 
   mBank - Na Wejscie 3,50% (2,83%) do 10.000 
8 Eurobank - Lokata mobilna 3,00% do 10.000 + ror 
   Eurobank - Lokata na start internetowa 3,00% do 10.000 + ror
   Eurobank - Lokata na dobry początek 3,00%*
           * z przelewem wynagrodzenia
11 Idea Bank - lokata na nowe środki plus 2,80% (2,30%) + ror
12 Millennium - Lokata mobilna RR + 360 stopni 2,50% (2,02%) max 10.000 

Lokaty 4 -miesięczne
1 Santander (BZ WBK) - Lokata mobilna 2,50% (2,02%) max 20.000 + ror

Lokaty 6-miesięczne
Nest Bank - Lokata Witaj 4,00% (3,24%) do 10.000* 
     * dla przelewających wynagrodzenie do banku 

Lokaty 12-miesięczne
1  BS w Skierniewicach - Lokata dziecięca przyszłość 3,00% (2,43%)  zmienne
      UWAGA: wymagany akt urodzenia dziecka, dla dzieci do 10 lat


31 komentarzy:

 1. Jak dla mnie nie ma sensu publikacja tego rankingu. Po pierwsze większość ofert jest tutaj dostępna tylko dla nowych klientów i zapewne większość osób odwiedzających tego bloga, podobnie jak ja nie może już z tego skorzystać. Drugi warunek to ograniczenie kwotowe do 10 lub 20 tysięcy. Jak wyrzucić to wszystko co spełnia te 2 kryteria to tak naprawdę niewiele zostaje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Po pierwsze większość ofert jest tutaj dostępna tylko dla nowych klientów i zapewne większość osób odwiedzających tego bloga, podobnie jak ja nie może już z tego skorzystać. Drugi warunek to ograniczenie kwotowe do 10 lub 20 tysięcy. Jak wyrzucić to wszystko co spełnia te 2 kryteria to tak naprawdę niewiele zostaje."

   Niestety to co napisał anonimowy to prawda. Taka forma rankingu przydaje się tylko nowym, dopiero co tu zaglądającym lub rozpoczynającym przygodę z oszczędnościami. Nie mnie to oceniać - bo takich osób może być sporo, ale dla nas - stałych czytelników w obecnej sytuacji rynkowej - to zestawienie właściwie nic nie daje :( Przydałby się taki ranking dla większych kwot i nie tylko dla tych nowych, choć wiem że oprocentowanie nie byłoby już wtedy na takim poziomie, ale co poradzić - takie czasy... :(

   Usuń
 2. A ja uważam, że ranking jest potrzebny. Zawsze może się coś zmienić, poza tym ma się od ręki wgląd w najciekawsze propozycje. Jestem jak najbardziej za utrzymaniem tych wpisów.
  Radosław

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie interesuje, ale chętnie zobaczyłbym to w jakiejś innej formie. Może skoro na lokatach taki nieurodzaj to warto byłoby to wrzucić do jednego gara z kontami oszczędnościowymi? Przy czym, żeby cokolwiek naprawdę interesującego zobaczyć w tym nawale informacji - wyszarzenie śmiesznych wabików do 10 tysięcy tudzież oferty tylko dla nowych klientów.

  OdpowiedzUsuń
 4. tak jak koledzy wyżej napisali - ranking sprawdzam regularnie, ale rzadko kiedy znajduję coś dla siebie - więc miałoby sens rozbicie tego na oferty dla nowych (niech korzystają ci, którzy dopiero zaczynają się "bawić w lokaty") i oferty dla nie-nowych, ew. z dodatkowym kryterium "większych pieniędzy". plus oczywiście jak dotąd - kryteria pewnego minimalnego progu oprocentowania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ranking potrzebne ale dla większych kwot a nie wabików do 10 lub 20 tysięcy. Dla wabików można sporządzić odrębny ranking.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się z przedmówcami. Najlpszy byłby ranking >10 lub 20k oddzielony od ofert dla nowych klientów i ewentualnie z jakimś zwięzłym opisem dodatkowych warunków.

  OdpowiedzUsuń
 7. ranking fajny... w wielu z nich jestem nowa... ale mam też większa gotówkę... stąd tez może tak jak przedmówcy pisali zrobić coś dla tych co zaczynają przygodę a z lokatami ale i ta stary wyjadaczy co by też mieli coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak z innej beczki... w niedługim czasie mam do obioru mieszkanie. Wtedy będę ogarniać remont i muszę mieć dostęp do kasy. Czy na rynku są lokaty albo KO gdzie mogę w każdej chwili wypłacić kasę bez utraty odsetek? Gośka

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie zawrotna w Idei wyświetliła się na poziomie 2,20% do Getina a do Aliora juz tylko 2,00%. Czy faktycznie jest 2,60% do Getinu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, zatem ta lokata powinna całkowicie wylecieć z rankingu.

   Usuń
  2. Usunąłem ją z rankingu. Jak wiecie system nie pokazuje mi już lokat zawrotnych, więc muszę bazować na tym co Wy piszecie.

   Usuń
  3. Tak, wiem. Aż szkoda - bo ta lokata to kawał historii i przeważnie najlepsza ferta na rynku, a teraz to totalna mizeria :(

   Usuń
  4. Zwrotna do Millenium 2,7 przed chwilą

   Usuń
  5. "Zwrotna do Millenium 2,7 przed chwilą"

   No proszę, czyli da się. Widać zauważyli spory odpływ gotówki w tamtym kierunku. Tylko przy wyborze 2,7% na KO - czy na lokacie to odpowiedź i tak jest oczywista ;)

   Usuń
  6. Mam info, że są 4 wersje lokaty zawrotnej w zakresie od 2,48% do 2,70%. Ciekawe, że najwyższa stawka już nie dotyczy tylko Getin.

   Usuń
 10. Ja bym zostawił ranking - może akurat ktoś znajdzie coś dla siebie.
  W lipcu kończy mi się większość lokat i IB na 3,5% ... i nie wiadomo gdzie to dalej ewakuować niestety ...Tak kiepsko nigdy jeszcze nie było a oszczędzam od kilkunastu lat ...

  OdpowiedzUsuń
 11. Ranking jest dobry. Zawsze można tutaj wpaść i zorientować się szybko w sytuacji. Jeśli rankingu nie będzie to trzeba będzie samemu szukać po internetach.
  Dodatkowo jestem za tym żeby oddzielić wabiki od "normalnych" ofert. To znacznie ułatwi korzystanie z rankingu zarówno wyjadaczom jak i nowym (wciąż są takie osoby, bo sam kilka tutaj sprowadziłem)

  OdpowiedzUsuń
 12. ale posucha, same wabiki :(
  ale jestem za pozostawieniem rankingu jaki jest.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja również jestem za rankingiem. Nieraz korzystałam i myślę że mnóstwo osób również.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ranking niech rostanie. Może być rzadziej, np. wtedy gdy coś dojdzie fajnego wartego uwagi. Może w końcu coś się ruszy na rynku lokat, bo ostatnio to rzeczywiście jest słabo.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeżeli mogę zasugerować, to ranking można wyświetlać w formie tabelarycznej z możliwością sortowania po kolumnach. Jest tego dużo z wykorzystaniem jquery.

  OdpowiedzUsuń
 16. POLCAN zostaw ranking!!!

  OdpowiedzUsuń
 17. ktoś ma regulamin Lokata dziecięca przyszłość?
  Na stronach są regulaminy wszystkiego tylko nie tego produktu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze trzeba mieć dziecko, a po drugie - nie można mieć wyroku prawomocnego za molestowanie nieletnich.

   Usuń
 18. kazdy to wiedzail kwestia kryzysu ktory nadciaga, te lokaty takl sa niezle, bylem ostatnio w Danii daja kredyt w Nordei na -0,12%, wyobrazacie sobei jaki armagedon nadchodzi. Ranking niech zostanie tylko ciekawe propozycje, bez limito, bez bycia nowym klientem, poprostu wisnie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Moi drodzy,
  z lokatami w bankach jest wielka, gruba, murzyńska PYTA.

  Gospodarzu, podpowiem dwa kierunki do zbadania, żeby było o czym pisać i wabić zamożniejszych czytelników, których - jak widzę po powyższych komentarzach - nie brakuje wśród czytających i piszących.

  Pierwszy - Private Banking: w ogóle jako segment tzn. jakie banki (czy nawet pojedyncze oddziały PB) i czym błyszczą; czasem chodzi o ofertę, ale czasem - o osobę analityka w danym oddziale...

  Drugi - SKOKI; nie mogą się reklamować, ale co niektóre miały jeszcze (ostatni Wybrzeże) bardzo ładne lokatki.

  Sławek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SKOKi odpadają przez cyrki jakie urządzają syndycy ze ściąganiem należności od byłych członków nieistniejących już Kas. Pomijam fakt, braku oddziałów czy obowiązkowych opłat.
   Private Banking analizowałem w pierwszych latach działalności bloga i jest to swoista parodia bankowości. Mam konto VIP w PKO z wiadomych powodów. Dziś od osobistego opiekuna miałem super hiper ofertę karty kredytowej, która wszystko i wszędzie daje za darmo w dowolnej walucie z ubezpieczeniami na całym świecie itd itp. Warunek darmowości karty jest jednak taki, że bank sobie życzy, że będę nią wydawał 5.000 zł miesięcznie.
   Cóż bank zakłada, że VIPek ma dochody na poziomie 9.000 zł, bo taki jest wymóg przelewu, więc takiemu nie jest trudno wydać taką kwotę miesięcznie...

   Usuń
  2. Zyski z lokat ze skoków to były takie, że "cyrki jakie urządzają syndycy ze ściąganiem należności od byłych członków nieistniejących już Kas" są absolutnie bez znaczenia ekonomicznego (prawne, czy etyczna - to inna sprawa).

   Skoro jest tak, jak piszesz w PKO to warto poszukać gdzie indziej, albo nawet zmienić oddział (opiekuna). Ja przerabiałem niegdyś PKO S.A., ale tam prawdziwy private banking był wówczas powyżej 500k.

   Usuń
 20. Tylko pravite banking to konto płatne od 100 do 400 zl A nie wiadomo jakie są lokaty do tego konta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli utrzymuje się środki powyżej pewnego progu, to nie jest z reguły płatne.
   Lokaty są spoza oferty; ale nie tylko o lokaty tam chodzi. Raz miałem do czynienia w Raiffaisen z bardzo dobrym dość młodym analitykiem, który podpowiadał kierunki inwestowania (obligi USA, waluty - ale nie na forex, inne papiery) i działało to świetnie.

   Usuń