niedziela, 4 sierpnia 2013

Premia dla aktywnych - 4,80% na koncie ror w mBank


Kilka dni temu pisałem o bardzo ciekawej ofercie WBK, na której bank płacił za aktywność klienta. Oferta na pewno godna uwagi i warta popełnienia grzechu;) Okazuje się, że to nie jedyna taka oferta. Inną zaproponował mBank.

Niestety nie jest to oferta skierowana dla tych, którzy nagle przestaną lubić bank niszczący kwiatki. Adresatem są konkretnie osoby, które przestały korzystać z konta zachęceni ofertą konkurencji. WBK od tego roku szaleje więc nic dziwnego, że wielu byłych klientów mBanku przerzuciło się na Norrisa.

Kto zatem może skorzystać z nowej promocji zwanej premia dla aktywnych? Ano ci, którzy nie załapali się na konto z buddą. W efekcie bank sam sobie jest winien: oferuje świetne warunki konta i robi tutaj podział na uprzywilejowanych i nie. Teraz za to płaci poszkodowanym.


Tylko dla wybranych Źródło: mbank


Ale do rzeczy. Z nowej promocji może skorzystać osoba, która:
 • założyła konto w mBanku przed 31 grudnia 2012
 • nie zasilała aktywnie konta ror
 • aktywa w okresie styczeń-marzec były poniżej 1.000 zł
 • saldo eKonta było poniżej 1.000 zł
 • średnia miesięczna kwota transakcji kartą była poniżej 100 zł
A więc mamy tutaj warunki jakie stawia budda. Konto z buddą płaci aktywnym klientom cały czas 20% cashback. A na co mogą liczyć poszkodowani czyli odsunięci od buddy? 

Już nie tak hojnie. Poszkodowani otrzymają zaledwie 1% cashback co nie wydaje się dostatecznym motywatorem, gdyż taka stawka jest jeszcze w wielu bankach o czym pisałem tutaj. Ale to nie wszystko. Jest inny motywator, który wydaje się być ciekawszy.

Druga premia dotyczy premiowania salda na koncie. Za określone saldo bank zagwarantuje oprocentowanie eKonta w wysokości 4,80% co daje mu czołowe miejscu w rankingu. I nie stawia tutaj pokręconych warunków jak Toyota. Premia jest naliczana miesięcznie dla środków zgromadzonych na eKoncie w zależności od zdeponowanej kwoty:
 • do 1000 zł - 0 zł
 • do 2.000 zł - 4 zł
 • do 3.000 zł - 8 zł
 • do 4.000 zł - 12 zł
 • do 5.000 zł - 16 zł
 • powyżej 5.000 zł - 20 zł
Przy czym powyższe kwoty będą zmodyfikowane o podatek dochodowy. Nietrudno się domyśleć, że najbardziej opłacalne w takim przypadku jest po prostu trzymać na koncie 5.000 zł by zgarnąć najwięcej i płacić kartą.

UWAGA:
Według nowego regulaminu, do którego link zamieściłem w komentarzach wynika, że aby otrzymać premię należy dokonać transakcji kartą na kwotę... 300 zł! A to już nie jest tak ciekawe.

Zapisy trwają tylko do 7 sierpnia czyli raptem do środy. 
Promocja trwać będzie od 8 sierpnia do końca roku.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że to już druga edycja, nie wykluczamy, iż będzie także trzecia

8 komentarzy:

 1. Czy jest gdzies info i regulamin na stronie banku, czy to znowu tajne przez poufne i do wybrancow zadzwoni telefon ??? ;)
  Czy moge przystapic, nie brac karty (skoro mam i tak w EURO 1% cb), trzymac 5 000 PLN i dostane 20 PLN minus podatek ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin masz niżej
   http://www.mbank.pl/pobierz/regulamin-osobyfiz/konta/Regulamin-Promocji-Premia-dla-aktywnych.pdf

   W tym regulaminie są podane terminy do 18 lipca, ale obecnie jest jak widać druga edycja i termin zapisów jest do 7 sierpnia.
   A co do przystąpienia to musisz spełniać warunki, czyli mieć założone konto w roku ubiegłym lub wcześniej, nie używać go itd.

   Usuń
  2. Nowy regulamin masz tutaj
   http://www.mbank.pl/download/promocje-konta/Regulamin-Promocji-Premia-dla-aktywnych.pdf

   Usuń
 2. Nie wiem czy się łapie bo używałem mSaver? Jak to sprawdzić? Jak to włączyć? Nie mam też karty. Co miesiąc trzeba wydać kartą 300zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapytaj w mBanku
   A co do karty, niestety tak. W regulaminie znajdziesz info o tym w paragrafie V punkt 7.

   Usuń
  2. To pierdole takie 4,8%, w Toyocie miał bym 6% na 3x większą kwotę..

   Usuń
 3. Niestety gamonie chcą 300 PLN transakcji kartą, więc dupa z biznesu ... Też nie mam karty i nie będę się chyba mordował ani tu, ani w BZWBK, gdzie też nie mam karty.
  Wydanie karty trwa 2 tygodnie, a tu jeszcze jest zapis że Promocja obowiązuje w kolejnym miesiącu po zapisaniu się, czyli dla nas od Września.
  Niech sobie skoczą na wałek - nie będę się szmacił i wyginał jak bankster zagra :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie tak samo. Mieszkam z rodzicami i są miesiące co NIC nie kupuję a zwłaszcza kartą. Każdy taki wymóg mnie denerwuje. Jedyny jaki mogę przełknąć to 1-3 tranzakcie na dowolną kwotę lub 1000zł jak planuje zakup czegoś... (promocja ING).

   Usuń