poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Czas zakopać bumeranga


Piątkowe wydarzenia opisałem w sobotę rano. Ale jakoś po raz pierwszy nie zostały one opublikowane natychmiast po napisaniu. Krwawe suwaki można sobie pooglądać na ekranie monitora czy w kinie, ale opisywanie ich oraz mówienie o konsekwencjach to zupełnie inna sprawa.


Konsekwencje powinny być oczywiste. Druga liga lokat już nie będzie mieć minimum ustawione na 3,50% bo wszystkie takie lokaty u całej rodzinki trojaczków z tatkiem i dziadkiem są już poniżej tego poziomu. Konieczne są dalsze cięcia w okolice 3%, które rodzą pytanie - czy taki ranking ma jeszcze jakikolwiek sens?

Na pewno najmniejszego sensu nie ma dalsze zakładanie lokaty Bumerang. Od piątku oferuje ona tyle samo ile konto w Meritum, a więc zabawa w codzienne odnawianie lokat stała się zbędną czynnością, nieprzynosząca żadnych dodatkowych zysków. Skutek mógł być tylko jeden - likwidacja.


Do tej pory o każdej zmianie na bumerangu dowiadywałem się najpierw z komentarzy. Czytelnicy zawsze potrafili wyprzedzić własne spostrzeżenia. Teraz po raz pierwszy nikt o tym nie napisał. Bo też o czym pisać.

Lokata bumerang była na pewno jedną z najlepszych propozycji w tym roku, oferowała bowiem początkowo stare, dobre 6,50%. I nic właściwie nie zapowiadało, że kiedykolwiek trzeba jej będzie odprawić pogrzeb. Patrząc na obniżki na Lokacie idealnej plus pamiętamy, że po stawce 4,25% nową stawką było 4,15% i wydawało się, że podobnie będzie w przypadku bumeranga. Chociaż na dobrą sprawę wydawało się, że 4,25% to ostatnia  tym razem bezpieczna dolna granica.

Koniec bumeranga Źródło: getinonline

Niestety bumerang bardzo szybko zmienił 4,25% na 4,00%. W efekcie przelałem oczywiście jeszcze w piątek całą kwotę na kilka dni do Meritum, skąd w tym tygodniu powędrują na kończące się powoli zapisy na dobrą ofertę. Na chwilę obecną spodziewana jest nadsubskrypcja, więc warto zainwestować większa kwotę w niecodzienną ofertę.

Z Meritum nie można robić optymalizacji polegającej na przelewaniu co 10 dni odsetek do mBanku by generować miesięcznie 6 zł dodatkowego dochodu. Nie da się, bowiem Meritum ma kapitalizacje miesięczną i oferuje tylko 5 bezpłatnych przelewów. A więc kolejny raz należy zrobić kilka korekt w comiesięcznym cashflow. Teraz cały ciężar spoczywa na Ping Pongu i jeśli tutaj zajdą kolejne zmiany to zaczną się prawdziwe problemy z optymalizacją.

Co ciekawe zakładałem, że coś takiego będzie mieć miejsce w okolicach końca roku więc już wcześniej zadałem pytanie o zmianę pakietu. Otrzymałem następującą odpowiedź:
uprzejmie informuję, że Klient może posiadać tylko jeden rachunek główny w Getin Online. Istnieje natomiast możliwość dokonania zmiany pakietu konta. W tym celu należy skontaktować się telefonicznie z Centrum Obsługi Klienta.

W chwili obecnej najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się zamówienie pakietu na 10% zwrotu za zakupy czyli program Tanie Zakupy. Nikt bowiem chyba nie przewiduje, że bumerang kiedykolwiek podniesie oprocentowanie ponad 4%.

6 komentarzy:

 1. Obniżanie minimum na 3% nie ma sensu. Przy tych kwotach trzymanie pieniędzy w banku mija się z celem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli nie obniżę wówczas ranking będzie się składał z lokat w liczbie która będzie mniejsza niż liczba palców u rąk. A w takim przypadku trudno to nazywać rankingiem.

   Usuń
 2. Może i ranking będzie się składał z lokat w liczbie, która będzie mniejsza niż liczba palców u rąk, ale będzie to ranking naprawdę wiarygodny...

  OdpowiedzUsuń
 3. "W chwili obecnej najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się zamówienie pakietu na 10% zwrotu za zakupy czyli program Tanie Zakupy." Czy osoba zamawiająca ten pakiet jako stały klient jednocześnie podpisuje umowę na 24 miesiące tak jak nowy klient?

  OdpowiedzUsuń
 4. PingPong szas zakopać-głęboko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bumerang zasługiwał na głębsze dno:)
   Jutro artykuł o pogrzebie Ping Ponga rzecz jasna!

   Usuń