środa, 14 sierpnia 2013

Konto VIP na 7% czyli w poszukiwaniu diabła


Wśród całego marazmu bankowego czyli rozgardiaszu w zasypywaniu klientów nowymi, ciągle modyfikowanymi warunkami kont oraz nieustannym spadku oprocentowania znalazł się bank będący zieloną wyspą. I to bank komercyjny.

Mowa o Banku Ochrony Środowiska. O dziwo oferta kont przetrwała tutaj wszystkie wichury i wciąż jeszcze mamy tutaj w ofercie konto gdzie można liczyć na 7%. A przecież dziś 7% to wręcz niebotyczne oprocentowanie, którego ze świeczką szukać nawet wśród wabików.

Oferta nie jest nowa. Jest od dawna, tyle że nie przyciągała do tej pory uwagi bowiem kiedyś 7% nie było wcale rewelką. Sam pamiętam jak żałowałem założenia lokaty 5miesięcznej w Polbanku na 7,25% gdyż wkrótce pojawiły się znacznie lepsze oferty. Dziś ludzie cieszą się z 4%. A co z owym 7%, czy są tu jakieś haczyki?


Mowa o koncie VIP. Oprocentowanie robi wrażenie jest bowiem następujące:
7% - do kwoty 5.000 zł
3% - powyżej 5.000 zł
i brak tu jakichkolwiek górnych ograniczeń czyli nic tylko brać w ciemno i cieszyć się praktycznie najwyżej oprocentowanym kontem w Polsce. 

Hola, jak coś jest piękne i ładne a w dodatku oferuje to bank to musi to być bardzo mocno podejrzane. Pierwsze spojrzenie na szczegóły o dziwo powiększają podziw bowiem wszystko jest za zero: darmowe wypłaty kartą w całej Polsce a nawet za granicą za co niektóre banki pobierają sowite opłaty, darmowa karta, darmowe ubezpieczenie NWW. Gdzie tkwi diabeł?

Czytając dalej widzimy, że bank robi nawet więcej bo wysyła na adres mailowy klienta analizy rynkowe dotyczące rynku kapitałowego i finansowego. Słowem cud miód i orzeszki. Pytanie gdzie jest łyżka dziegciu bowiem na stronie banku jej nie ma.

Jest schowana tutaj:


Diabeł śpi tu taj


Pozycja numer dwa mówi opłata za prowadzenie rachunku wynosi 45 zł. I brak jakichkolwiek zwolnień z tej opłaty. A więc mamy dobry procent, mamy dobre warunki konta, mamy wyśmienitą obsługę ale za to trzeba sowicie zapłacić. 

Konto Concerto w Kredyt Banku, które również do niedawna oferowało 7% i oferowało podobną funkcjonalność, jest droższe kosztuje bowiem 70 zł. Tutaj jednak łatwo jest obejść ten problem. Wystarczy przelew na kwotę 7.000 zł co miesiąc i po sprawie. Niestety w przypadku BOŚ nie jest tak łatwo.

Jaka widać konto VIP jest adresowane dla VIPów z prawdziwego zdarzenia. Dla osób, które nie bawią się bankami wyciskając wisieńki, ale są skłonne zapłacić za używanie konta i czerpać z tego to co zwykły Kowalski będzie miał posiadając kilka kont w różnych bankach.

Ciąg dalszy: 6% na koncie na start czyli ufoludki mają swój świat

1 komentarz:

  1. Czytam niemal codziennie ten blog, wiele ciekawych ofert i propozycji tu widziałem ale dziś ten artykuł zbudował równie wysokie napięcie do samego końca co szok na sam koniec. Może dla tego że czytam mobilne i nie widzę magicznego diabelskiego obrazka na początku :) Pozdrawiam czytelników :)

    OdpowiedzUsuń