piątek, 13 grudnia 2013

Agrofortis czyli metoda inwestowania z wykorzystaniem dźwigni finansowej


Opisane wstępnie tutaj podstawowe cechy Agrofortis już spotkały się z różnymi, dość skrajnymi opiniami ze strony czytelników. Nic dziwnego, skoro jest dość innowacyjny i wygląda na pierwszy rzut oka nieco zbyt optymistycznie.

Z powodu tej innowacyjności przedstawiam go na blogu. Pisanie o n-tej strukturze czy k-tych funduszach mija się z celem. Wiemy doskonale co to za produkty i szkoda na nie po prostu czasu. Ale coś co jest nowe warto poznać i poddać krytycznej analizie. Szczególnie takiej jaką przedstawił anonimowy tutaj.

Ale za wcześnie jeszcze na jakiekolwiek oceny, dopóki nie omówimy go do końca. I nie należy tych artykułów traktować jako polecanie produktu. Trudno polecać coś co jest niesprawdzone. Zachęcam jedynie do testowania, produkt jest bowiem ciekawie skonstruowany, przez co zasługuje na uwagę.

Opisany pokrótce szkic inwestowania w ziemię oficjalnie nazywa się programem oszczędnościowo-inwestycyjnym opartym o ziemię. Jego twórcy jednak nie lubią jakoś takiego określenia i sami nazywają ją metodą inwestowania. I jak dodają, unikalną nie tylko u nas w kraju ale także w Europie.

Punktem wyjścia Agrofortis są polskie realia. Polska należy do krajów w których zarobki stoją stosunkowo nisko w porównaniu do innych państw. Stąd paniczna obawa w inwestowanie w jakikolwiek aktywa, które są w jakiś sposób ryzykowne. Widać to po komentarzach na wszystkich blogach i tylko niewielki odsetek czytelników jest gotowy na ryzyko.

Stąd tutaj bezpieczeństwo staje się priorytetem a hasło program oszczędnościowo-inwestycyjny jest zastępowany hasłem ochrona kapitału (oszczędzanie) oraz pomnażanie (inwestycja). Trochę łopatologicznie to wygląda, ale też adresatem jest praktycznie każdy, więc takie podejście nie dziwi.

Rzeczą która wydaje się wyróżniać Agrofortis wśród innych długoletnich programów, jest fakt zastosowania pewnego rodzaju dźwigni finansowej. W końcu za ułamek wartości (ściślej większy ułamek) nabywamy Akt Własności, podpisywany w obecności notariusza.

Ułamek wpłaty a pracuje całość

Owe wstępne minimum potrzebne do Aktu Własności, czy to 15% czy też 30% wartości, jest nabywane na raty i co ważne bez odsetek. 600 zł lub 300 zł wpłacane ma być co miesiąc. A co jeśli tak nie będzie? W końcu życie jest nieprzewidywalne i może się tutaj wszystko zdarzyć.

Firma dopuszcza do 4 miesięcy przerwy we wpłatach. Po 4 miesiącach jest wysyłany monit i uruchamia się cała procedura egzekwowania warunków umowy. Warto o tym pamiętać, jeśli ktoś ma zamiar skusić się na zakup działki.

Wracając jeszcze do sprawy dźwigni, warto tutaj podkreślić, że zysk jaki potencjalnie możemy z nieruchomości uzyskać, zależy nie od inwestycji, ale tego co się posiada. Stąd efekt dźwigni. Jedyna opłata z jaką należy się liczyć to podatek rolny, który w zależności od gminy waha się od 40-70 zł na rok.

Z drugiej strony, jak widzimy na powyższym wykresie obrazującym dźwignię, po 5 latach nie będziemy już płacić podatku dochodowego. Zapewnia to rzekomo ustawa, która weszła w życie 26 maja tego roku. Takie informacje podaje firma reklamująca program Agrofortis.

Z drugiej strony wartość ziemi rośnie i wszystko wskazuje na to, że dalej będzie rosnąć. Zanim jednak ktokolwiek zdecyduje się na takie inwestowanie, wskazane jest bardzo dokładne przestudiowanie umowy. Szczególnie części dotyczącej sprzedaży. 

W przypadku obligacji mamy możliwość sprzedaży papierów na Catalyst. A co w przypadku ziemi? Załóżmy, że jesteśmy w trakcie umowy, a my zmienimy nasze życiowe plany. Wyjedziemy przykładowo na stałe za granicę i nie będziemy już więcej zainteresowani posiadaniem ziemi w Polsce. To już temat na osobny wpis.

Ciąg dalszy: Nieruchomość za darmo czyli o co chodzi z programem Agrofortis

34 komentarze:

 1. Przeczytałem 2 artykuły na blogu i nie widzę na jaki okres jest to inwestycja. Np. 300 zł co miesiąc ale przez ile lat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To temat jednego z przyszłych artykułów. Firma podaje jedynie okres 10 lat, ale z tego co mi wiadomo maksymalnie 25 lat przy minimalnej składce.

   Oczywiście im większa składka tym krótszy okres. Więc de facto to klient decyduje ile chce odkładać. Będą niebawem przykładowe tabele.

   Usuń
 2. Czekam z niecierpliwością na kolejne wpisy o Agrofortis !

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego nie wziąć kredytu i kupić sobie taki kawałek ziemi, jaki uważa się za stosowne i w ten sposób ominąć pośredników?

  I jeszcze pytanie do polcana, czy tematyka inwestycji w nieruchomości na stałe zagości pa PP2? Bo to w sumie chyba dość duża rewolucja i zmiana na tym blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy na stałe zagości to zależy od rozwoju wydarzeń. Materiały jakie dostałem w związku z Agrofortis są tak rozbudowane, że trudno je zawsze w jednym, dwóch czy trzech artykułach.

   Jeżeli coś prezentować to raczej dokładnie. Siłą rzeczy wychodzi kilkanaście artykułów. Z drugiej strony cenne są racjonalne uwagi czytelników. Nie uwagi typu "to nowy Amber Gold" czy "to kolejne MLM" jak początkowo niektórzy to podsumowali nie wgłębiając się w temat.

   Logika programu jest dobra, więc tym bardziej należy się mu przyglądać i szukać dziur. Pierwsze krytyczne, które zgłosiłem prezesowi zostały wyjaśnione dość sensownie. Ale nie oznacza to oczywiście, że wszystko jest cacy. Bądźmy krytyczni i szukajmy dalej dziur.

   Usuń
 4. Marcin z tego co ja zrozumialem z ich strony, te 30% ktore wymagane jest do aktu notarialnego to musisz sam wplacic, a reszta (70%) platne w ratach 300 lub 600zl/m-c. Czyli przy dzialce 3000m2 w kwocie ok 40zl/m2 wychodzi, ze musisz wlozyc ok 30k pln a reszte placisz w "ratach" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niekoniecznie, zależy to od wybranej opcji które omówiłem w środowym artykule. Możesz zacząć od 300 zł i odkładać, odkładać aż nazbierasz owe 30% dostajesz wtedy Akt i dalej sobie odkładasz ale działka już jest twoja.

   Inna sprawa wygląda w przypadku programu partnerskiego ale to już temat na obszerny artykuł.

   Usuń
 5. Pozostaje jeszcze kwestia wyceny nieruchomości.

  OdpowiedzUsuń
 6. A jak te 300 zł czy 600 zł będzie zmieniać się z biegiem lat? Chodzi mi o zmianę inflacji czy stóp procentowych.
  Bo trudno w to uwierzyć, że gdy wartość pieniądza ulegnie znacznej zmianie nadal będzie się płacić 300 zł.

  Co do działek to wybieramy sami jaką chcemy działkę, możemy ją obejrzeć, sprawdzić co jest po sąsiedzku?

  Bo jak nie to co nam z działki, np. przy wysypisku śmieci, albo na terenie podmokłym/bagiennym.

  Działka niemal 3k m2
  http://samborowo.nieruchomosci-online.pl/dzialka,na-sprzedaz/7827962.html

  za 87k zł
  Pośrednik liczy sobie za nią nieco ponad 31 zł /m2.

  Jak bym chciał tą działkę to co wpłacam 26,1k zł
  A pozostałe 60k zł po 300 zł przez ponad 16 lat?
  A za tyle to rząd może ogłosić, że prze zbiornikach wody (czy terenach zalewowych) nie będzie wydawana zgoda na budowę, albo ubezpieczyciel powie, że nie ubezpieczy domu w takim miejscu.

  Albo zacznie się program budowy zbiorników retencyjnych, aby nie zalewało terenów i taka działka znajdzie się na terenie takiego zbiornika i będzie przymusowy wykup po cenie najniższej.

  Gdyby to nie były działki na mazurach tylko nizinach.

  Polcan piszesz, że ktoś porównuje to do Amber Gold, ale AG też nie budziło w ludziach wątpliwości. I tam właściciel AG też miał inne inwestycje jak linie lotnicze.
  ------------------------
  Jeszcze wracając do tej firmy. Oni kupują od kogoś działkę dla mnie płacą i mi odsprzedają 30% a potem 70% ja im muszę przez 16 lat (biorę już przykład tej działki co wstawiłem wyżej) wpłacać 300zł żeby na konie stać się właścicielem 100% działki. A przez te 16 lat cena działek może znacznie wzrosnąć a je nie będę mógł jej sprzedać a jak będę kończył spłatę to może być już cena niższa. W myśl zasady, że jak coś jest wysoko to musi kiedyś spaść, podobnie jak wirtualna waluta.

  Jakimi jest to gwarancjami objęte? Jaką mam pewność, że firma jako właściciel 70% działki nie powie, że zwija interes a jak zostanę jako mniejszościowy właściciel z niczym. Albo firma wydzieli z działki 30% i mi da i 70% powierzchni zatrzyma dla siebie. I może jeszcze będą to działki zarządzane prze tą firmę sąsiednie i po wydzieleniu z nich 30% firmie zostanie ładny kawałek a my zostaniemy z działkami na obrzeżach w okolicy rowu melioracyjnego czy rzeki.
  -------------------------
  A może firma ta jako większościowy właściciel będzie mogła brać kredyty pod tak a działkę, bez pytania o zgodę mniejszościowego właściciela?
  ------------------------

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest pośrednik, Treeneo jest spółką, która jest jedyn właścicielem gruntów, które można oglądać, wybrać taką jaka nam sie podoba. Co do rat jedyna podwyższka to urealnienie składki o stopień inflacji- raz do roku co jest oczywiste

   Usuń
 7. tu można sprawdzić ich historię strony www:
  https://web.archive.org/web/20120801000000*/http://www.agrofortis.com/

  Taka duża firma a korzysta z darmowych konta mailowych prokonto.pl, oraz gmail. Strona www znajduje się w Wielkiej Brytanii:
  http://www.selfseo.com/find_ip_address_of_a_website.php


  Niepokojący informacja na tej stronie:
  http://www.agrofortis.com/agrofortis/agrofortis5.html

  "7 OSÓB
  Zewnętrzna aktywność sprawi, że Twoja inwestycja będzie spłaca się sama. Pozyskując 7 nowych inwestorów Twój kapitał podstawowy zapewni Ci Treeneo."


  KOLEJNA INFORMACJA JAKĄ ODNALAZŁEM
  http://www.gumtree.pl/cp-dzialki/lodz/ramsowo-warmia-i-mazury-kompleks-dzialek-nad-jeziorem-dobrag-546963113

  Ramsowo - Warmia i Mazury - kompleks działek nad jeziorem Dobrąg

  Data dodania 25/11/2013
  Cena Zł 96 000,00
  Adres Łódź

  Kompleks 300 działek w bezpośredniej bliskości wsi Ramsowo przy jeziorze Dobrąg.
  Niedaleka odległość (20 kilometrów) od Olsztyna sprawia że ta lokalizacja jest atrakcyjną ofertą dla osób ceniących sobie walory przyrodnicze a także dobry dojazd do miasta.
  Znakomity dojazd z kompleksu do Olsztyna zapewnia nowo wybudowana droga nr 16. Bliskość infrastruktury, szlaków komunikacyjnych oraz kilku dodatkowych zbiorników wodnych, unikalne widoki oraz nieskażona przyroda to jasny sygnał dla inwestorów, którzy lokują tutaj swoje pieniądze.
  Na działkach rolnych w tym kompleksie z łatwością można uzyskać Warunki Zabudowy.

  Pobliskie miejscowości: Niedźwiedź, Kromerowo, Tumiany
  Pobliskie jeziora: Jezioro Dobrąg, Jezioro Dadaj, Jezioro Pisz, Jezioro Tumiańskie.
  Bardzo dogodna forma zakupu: Możliwość użytkowania po wpłaceniu 30 % wartości, miesięczna spłata kapitału 300 zł - bez odsetek, bez udziału banków i badania zdolności kredytowej.

  Działki te znajdują się na południe od Ramsowa i na zachód od wsi Niedźwiedź.
  Na geoportalu można bardzo szybko odnaleźć to miejsce z podzielonymi już działkami.

  Załączam zrzut ekranu:
  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/daabc6cb4d29e674.html


  OdpowiedzUsuń
 8. Obecnie grunty w Polsce są dość drogie (ponad 2 razy droższe niż w Czechach, droższe również niż we Francji i Szwecji

  http://forsal.pl/artykuly/694485,grunty_rolne_polska_ziemia_szybko_drozeje_ale_wciaz_jest_3_razy_tansza_niz_w_ue.html )

  Może mieć to związek ze spekulacją ich cenami, związaną z planowanym na 2016 rok otwarciem rynku na obywateli Unii Europejskiej (obecnie aby kupować grunty rolne w Polsce, muszą oni dostawać specjalne pozwolenia z MSW). Myślę, że cały cykl o inwestowaniu w nie może zostać poprzedzony wprowadzeniem, w którym zostaną zaznaczone m.in. wymienione wyżej informacje.

  Jako wierny czytelnik, który praktycznie każdy dzień zaczyna od lektury FpG i PP2 uważam, że tematyka Agrofortis kompletnie

  nie zainteresuje potężnej większości odbiorców zamieszczanych tu tekstów i warto ją zignorować (proponuje zrobić ankietę, w

  której dasz nam głos wypowiedzenia się na ten temat, da Ci to konkretny obraz, wszak wszyscy chcemy tego samego- żeby Twoja

  potężna praca w prowadzeniu blogów była satysfakcjonująca dla Ciebie i korzystna dla nas, czytelników).

  Swoją drogą zarówno przerzucenie się na tematykę inwestycji w nieruchomości i ilość miejsca poświęconego budzącym dość duże

  wątpliwości i kontrowersje rzeczom, skłania mnie do zasugerowania Ci, żebyś jasno określił, że nie wiążą Cię z Agrofortis

  żadne relacje biznesowe.

  Jako wierny czytelnik, który praktycznie każdy dzień zaczyna od lektury FpG i PP2 uważam, że tematyka Agrofortis kompletnie nie zainteresuje potężnej większości odbiorców zamieszczanych tu tekstów i warto ją zignorować (proponuje zrobić ankietę, w której dasz nam głos wypowiedzenia się na ten temat, da Ci to konkretny obraz, wszak wszyscy chcemy tego samego- żeby Twoja potężna praca w prowadzeniu blogów była satysfakcjonująca dla Ciebie i korzystna dla nas, czytelników).

  Swoją drogą zarówno przerzucenie się na tematykę inwestycji w nieruchomości i ilość miejsca poświęconego budzącym dość duże wątpliwości i kontrowersje rzeczom, skłania mnie do zasugerowania Ci, żebyś jasno określił, że nie wiążą Cię z Agrofortis żadne relacje biznesowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedną rzecz trzeba wyjaśnić - różnicę między blogami FpG i PP2. FpG jest blogiem czytelników, PP2 jest moim blogiem. Na FpG piszę o tym co interesuje większość z was i zdecydowana większość artykułów powstaje na Waszą prośbę, na PP2 piszę to co sam uważam za godne uwagi.

   Tematyka Agrofortis jest dla mnie ciekawa, ale na pewno nie będzie trwać aż tak długo jak się wydaje. Tematyką główną bloga były i pozostaną obligacje korporacyjne. A Agrofortis w sumie na pewno nie zajmie więcej miejsca niż IKE wraz z otoczką programów długoterminowych na PP1.

   Ciekawe jest pytanie o relacje biznesowe z Agrofortis. Wstępując do programu każdy uczestnik ma 90 okres próbny o czym będzie na samym końcu cyklu artykułów. I wówczas się wyjaśni jakie relacje biznesowe ma każdy uczestnik.

   Usuń
  2. przepraszam bardzo ... o czy Ty piszesz ? jak Ciebie ten temat nie interesuje to poprostu omijaj go szerokim łukiem . Mnie na przykład bardzo interesuje i czekam na następne artykuły

   Usuń
  3. Nie chciał bym zostać źle zrozumiany. Oczywiście bardzo doceniam to co robi polcan, zwłaszcza, że dzięki temu parę złotych już zarobiłem i ma rację, że nic mi do tego, co on pisze na swoim blogu. Po prostu jestem pewny, że nie zamierzam skorzystać z tej oferty (chociaż, tak jak mój przedmówca, interesuje mnie jaki luki zostaną wyłapane i jak Agrofortnis będzie je wyjaśniał) i prawie pewny, że znaczna część z czytelników podzieli mój pogląd (pod iloma dotychczasowymi tekstami pojawiło się tyle wątpliwości wobec oferenta, co pod tymi dotyczącymi Agrofortis?!).

   Dotychczas polcan pokazywał, jak zazwyczaj w krótkiej perspektywie można zoptymalizować zyski ze swoich oszczędności czy jak skorzystać z okazji i promocji. W tekście z 6 grudnia, który był początkiem serii o Agrofortis pisze "Jak zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny. Jakie aktywa powinny się tam znaleźć, by zapewniały nam stały i pewny dodatkowy dochód? ", gdy tymczasem tu, mamy jedynie pewną ratę przez kilkanaście/kilkadziesiąt lat.

   Co do samego Agtoforstis, to znalazłem dwa interesujące filmiki, pierwszy z krótkim przedstawieniem produktu: https://www.youtube.com/watch?v=sOM63cc93Fg budzi dość sceptyczne emocje. Panowie mówią, jak rekruterzy do MLM bez większego przygotowania, a i treść też raczej odrzuca.

   A tu już godzinna prezentacja całego produktu: https://www.youtube.com/watch?v=Ivtvy_1vffg (nie chciało mi się tego oglądać, ale jak ktoś przebrnie to można się uwagami podzielić).

   Sprawdziłem wybiórczo oferty działek rolnych w warmińsko- mazurskim na gumtree i spośród losowo przejrzanych ofert we wszystkich cena za m2 była mniejsza niż proponowane przez Agrofortis (32-55 PLN za m2). Oczywiście to nic nie znaczy, ani nie jest w żaden sposób reprezentatywne.

   Usuń
  4. znasz na pewno to przysłowie :

   "Naj­pierw ig­no­rują. Po­tem śmieją się z tego. Później z tobą wal­czą. a na końcu sa z Tobą ,, daj czas na to aby autor zaprezentował całość tematu a dopiero pózniej przyjdzie czas na podsumowanie i wyciąganie wniosków czy agrofortis warty jest uwagi czy też nie . Ja czekam na kolejne prezentacje firmy . Ja znalazłem znów super informacje o tej firmie ;

   Anonim, pon., 06/05/2013 - 21:21 #
   tak, ja :)
   Ja zainwestowalam w ziemie przez ta firme i wlasnie odebralam akt wlasnosci! Wystepuje w tej chwili o pozwolenie na budowe i planuje postawic dom w przyszlym roku. Aczkolwiek wiekszosc inwestorow Treeneo kupuje po to zeby potem sprzedac, bo ceny ziemi w Polsce znacznie wzrosna za pare lat jak obcokrajowcy uzyskaja unijne prawo do nabywania gruntow. Bardzo polecam ta firme!

   kolejny ;

   Nigdy nie miałam wątpliwości, że inwestowanie w ziemię ma sens i mało kto na tym traci. Zawsze zastanawiałam się jednak czy czy proponowana ziemia nie jest za droga oraz jaka forma zakupu byłaby korzystna. Po długich poszukiwaniach znalazłam Agrofortis - jedyny w Polsce, dostępny dla każdego, kompleksowy program dla inwestorów gruntowych. Ponadto możliwość inwestowania w grunty bez konieczności posiadania dużej gotówki lub kredytu bankowego z całą pewnością otworzy drzwi do inwestowania i pomnażania majątku wielu osobom, którzy wcześniej nie dysponowali dyżym kapitalem.
   Dominica Alicia

   kolejny :

   A jednak! Dzięki programowi inwestycyjnemu Agrofortis i biurze Treeneo, wlasnie odebralismy Akt Wlasnosci! Z początku myslelismy jedynie o kupnie w celu pozniejszej sprzedazy, ale jak zobaczylismy naszą ziemię w malowniczym Starym Kawkowie, od razu chcielismy tam zostac. Dzięki mozliwosci otrzymania aktu wlasnosci po splaceniu jedynie 30% wartosci, jestesmy w stanie zacząc spelniac nasze marzenia duzo wczesniej niz się spodziewalismy i mamy nadzieje ze w przyszlym roku wprowadzimy się do nowego domu, a z czasem moze stworzymy eko-wioskę. Gorąco polecamy ofertę Treeneo wszystkim zainteresowanym.

   kolejny :

   TREENEO.COM powstała w czerwcu 2011 roku. Głównym celem działalności spółki jest dystrybucja programów inwestycyjnych.
   Firma jako jedyna na polskim rynku rozpoczęła sprzedaż innowacyjnego produktu inwestycyjnego oznaczonego nazwą handlową AGROFORTIS
   AGROFORTIS – jako doskonały sposób na inwestowanie w nieruchomości od samego początku cieszy się bardzo dobrą opinią wśród klientów i znawców rynku nieruchomości oraz finansów.
   W każdym miesiącu działalności pozyskujemy nowych inwestorów.
   Dodatkowo dla swoich klientów TREENEO.COM oferuje program partnerski który nagradza za skuteczne rekomendacje.
   Starszy Dyżurny Elektroenergetyk Pomiarów i Zabezpieczeń Elektrycznych

   Usuń
  5. Nauczcie się podpisywać pisząc komentarze. Jeśli chcesz być Anonimowy to się lepiej tutaj nie udzielaj, bo siejesz tylko i wyłącznie niepotrzebne zamieszanie.
   Poza tym powyższe referencje, które rzekomo wynalazłeś wyglądają jakby były napisane przez członków tej firmy.

   Usuń
  6. wiesz ja tam żadnym znawcą nie jestem ale z tego co obserwuję to polska ziemia jest mocno niedoszacowana prawie 50% do cen na zachodzie i jest naprawde tania poczytaj sobie te artykuły są widać świeże

   http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/ziemia-rolna-kraina-wiecznej-hossy,1967218,4199

   ten artykuł tez polecam :

   http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1051728,1067334-Salon-inwestora--czy-warto-kupic-niezabudowane-grunty.html


   nie wiem dlaczego odradzasz pisanie na blogu na tak atrakcyjny i na czasie temat jakim jest ziemia rolna ? i skąd to wiesz że temat nie zainteresuje potężnej większości odbiorców?

   Usuń
 9. Jedno jest tylko pewne w tym interesie prowizja za naganianie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. co Ty rozumiesz przez ,,prowizja za naganianie,,? Napisz o co Ci chodzi i nie podejrzewaj autora o jakieś naganianie . Jak na razie nikt nie pisze o żadnym interesie

   Usuń
 10. Bo po prostu nie nie wierze ze autor tak sobie zaczal pisac o interesie ktory jest lekko mowiac dziwny

  A dziwne jest to ze nikt wiecej tego robi ani banki ani fundusze
  a dlaczego a pewnie dlatego ze nie ma na tym zarobku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. możesz wierzyć lub nie- takie masz prawo.Odpowiedz mi na pytanie dlaczego mówisz że biznes jest dziwny ? co do tej pory jest dla Ciebie dziwnego ? czy to że do tej pory nie robia tego banki ani fundusze to jest wystarczający powód do tego aby nie drążyć tematu agrofortis i sprawdzić go ,,na wylot,, ? a co jeśli okaże się że można z nim naprawdę zarobić ?

   Usuń
 11. Napisalem ci dlaczego powyzej dla mnie jest dziwny bo nie ma tam zysku dla firmy ktora to oferuje jak bylby zysk robili by to inni
  a po drugie ani ty ani ja nikt tutaj nie jest wstanie tej firmy sprawdzic na wylot dla przykladu amber gold

  Ale jesli uwazasz ze warto to inwestuj twoje pieniadze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak może "nie być zysku dla firmy ktora to oferuje"... To prezes i pracownicy robią to charytatywnie? Jeżdżą po całej Polsce i szukają chętnych bo jest to ich hobby?

   Przypuszczam, że wygląda to tak, że biorą kredyt, kupują kawałek gruntu, dzielą na kawałki i sprzedają w cenie, która pozwoli im spłacić swój kredyt i jeszcze zarobić. Dla zainteresowanych jest to o tyle dobre, że nie muszą się oni zadłużać, tylko robi to Agrofortis, jednak istnieje duża możliwość, że proponowane przez firmę ceny są duże i podobną ziemię można by kupić dużo taniej bez pośrednika.

   Usuń
  2. jeżeli macie jakiekolwiek watpliwości co do firmy to ja uważam że warto spotkać się z samym właścicielem tak jak to zrobił autor tego bloga i jemu zadać te pytania które tutaj się pojawiają . Po co te wszystkie uważam niepotrzebne domysły i od razu porównywanie agrofortis do amber gold . Zadaj sobie troszkę trudu przyjedź , sprawdź ,poznaj ludzi którzy za tym stoją,zadzwoń do biura firmy . teraz w najbliższych dniach właściciele firmy będą w Katowicach i Bydgoszczy . Z tego co wyczytałem to w Bydgoszczy są 18 grudnia w Hotel Brda, sala konferencyjna na 10 piętrze godz 18 a 19 grudnia o godzinie 19:00 w KATOWICACH w Centrum Europrofes przy ul. Stawowej 10. wstęp wolny z tego co jest napisane wynika

   Usuń
  3. polecam przejrzeć tematy na Goldenie :) też tam trochę tego było i nieporadnych odpowiedzi 'pracowników'

   Usuń
 12. Do autora bloga nic nie mam, artykuły są na razie raczej merytoryczne i dalekie od naganiania. Ale polecam przyjrzeć się komentarzom, szczególnie anonimowym - na blog zlatuje się coraz więcej "podejrzanego" towarzystwa, z wypowiedziami kojarzącymi się z MLM. Ja byłem przez chwilę lekko zainteresowany, ale paru czytelników już zwróciło uwagę na pewne alarmujące punkty, a nalot naganiaczy ostatecznie utwierdził mnie w przekonaniu, że lepiej się od tego trzymać z daleka. Ale i tak ciekaw jestem Twojej analizy, polcan ;)

  P.S. A może tak dorzucić forum do blogów? Jest tu nas trochę, wszyscy zainteresowani inwestowaniem, na pewno coś by z tego fajnego wyszło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście daleki jestem od jakiegokolwiek naganiania. Kto chce może oczywiście napisać po szczegóły, gdyż wszystkiego na pewno tutaj nie zamieszczę, gdyż cykl byłby za długi. W artykułach będą tylko najważniejsze elementy Agrofortis.

   Co do pomysłu forum, to jak znajdzie się ktoś kto powie co i jak to chętnie założę. Mam zbyt dużo spraw na głowie by zajmować się nauką tworzenia forum ale jeśli ktoś w punktach powie co zrobić w tym kierunku to nie ma sprawy.

   Usuń
  2. też mam trochę wątpliwości ale podobnie tak jak Ty Piotrze postanowiłem pośledzić sobie tą firmę i sprawdzić ją trochę głębiej.Z tego co do tej pory wyczytałem na internecie to firma jest podobno właścicielem potężych areałów na Warmi i Mazurach które skupowała około 15 lat a teraz postanowili korzystając z trendu i mody na posiadanie ziemi podzielić te areały w równe 3000 m2 i aby przyciągnąć klienta sprzedaje tą ziemię w swoim finansowaniu ..... fajnie to wygląda i zbyt pięknie .... mówią nawet że to oni są bankiem dla klienta ....nie wiem jak jest cały czas to sprawdzam - zobaczymy.
   Będę starał się pojechać na spotkanie z właścicielem i spytać go wprost - jak to naprawdę jest ! ja uważam że firma jest godna uwagi i tak jak na jednym forum gdzieś wyczytałem firma z powodzeniem działa na rynku polskim ale także sprzedają te działki również już obcokrajowcom ..... trochę dziwne bo oni mogą dopiero kupować z tego co (laik) wiem od 2017 roku

   Usuń
 13. Widze ze po pojawieniu sie artykulu pojawili sie przedstawiciele firmy ciekawe skad wiedzieli ze tutaj wlasnie pojawi sie taki artykul-cud po prostu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiesz akurat to nie jest dla mnie aż tak dziwne bo blog tego autora jest bardzo popularny w Polsce i ludzie z kręgów inwestycyjnych pojawiają sie tutaj patrząc co robią inni.Choć może masz rację .....ja o tych spotkaniach też juz słyszałem w necie - jest ,,głośno,, w każdym razie o tej firmie

   Usuń
 14. Co myślicie o nieruchomościach? Obserwuję rynek magazynowy, w Jartomie są nawet wolne hale w SSE. Czy to oznacza, że taniej już nie będzie?

  OdpowiedzUsuń
 15. jedni chcieli inwestować w złoto, inni w ziemie - naiwniaków nie brakuje. Właściciel uczy jazdy samochodem w Londynie, "promuje" trawę na "raka" , maile darmówki, a na stronie przywłaszczone cudze zdjęcia. Powodzenia w inwestycji :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Agrofortis to ściema. Kupujesz przez pośrednika trzy cztery razy drożej kawałek gruntu rolnego i co z tym zrobić. Podzielić jako rolny nie można, nie zawsze też mozna zabudować bo gmina nie musi się zgodzić na to, a co z ochroną gruntów rolnych po prostu ściema

  OdpowiedzUsuń