środa, 4 grudnia 2013

Ranking kont oszczędnościowych grudzień 2013


To już ostatni miesiąc w którym większość czytelników bloga ma zagwarantowane 4% na koncie oszczędnościowym w Meritum do dowolnej kwoty. Od nowego miesiąca oprocentowanie pewnie spadnie do obecnego, oferowanego dla nowych klientów.

Od tego miesiąca Meritum ogłosił, że stawka 3%, która obowiązywała w poprzednim miesiącu, zostaje zachowana do końca stycznia, więc w najgorszym przypadku będziemy mieć o cały 1pp mniej.

A co z resztą rankingu? Idea na szczęście nie poszła w ślady Bumeranga i już od dłuższego czasu stoi uparcie na 4%, co pozwala na zachowanie pozycji lidera. Ale fotel lidera dzieli z innym bankiem, który wraca z promocją konta na 4%! Chociaż warunki na cztery procent są mocno wyśrubowane.


Trochę zbyt dużo wymagań

1. Idea – Lokata Ping Pong 4,00% - do 20.000 zł
   Citi Handlowy -  Citi Gold 4,00% - do 200.000 zł
3. BGŻOptima - Konto na Start 3,60% do 20.000 zł nowi klienci
4. Getin Online - Lokata bumerang 3,50% - do 10.000 zł
    Open Online - Lokata bumerang 3,50%- do 10.000 zł
    BNP Paribas - Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe 3,50%
    Alior Bank - Konto oszczędnościowe 3,50% nowi klienci
8. Getin Bank - Konto oszczędnościowe 3,31%
9. Millennium - Konto oszczędnościowe 3,10%
10. Citi Handlowy - Konto SuperOszczędnościowe 3,03% do 30.000 zł
    BOŚ - Konto oszczędnościowe Więcej za Mniej 3,025% do 20.000 zł* 

Aby cieszyć się 4% w Citi musimy posiadać konto Citi Gold lub Citigold Select i... uwaga, posiadać średniomiesięczne saldo w tym banku na kwotę minimum 200.000 zł. Dodatkowo należy podpisać umowę o Świadczenie Usługi Doradztwa Inwestycyjnego. Nie sądzę by znalazło się wielu zwolenników na spełnianie takich warunków.

Oferta jest przygotowana tylko dla 600 klientów. Kto założy będzie mieć gwarantowane 4% przez 3 miesiące. Czasu do namysłu mamy przez blisko dwa miesiące a ściślej do 31.01.2014. Jak widać bank z góry zakłada, że raczej trudno będzie uzbierać tyle osób. Jakby nie patrzeć nawet połowa wymaganej kwoty to za dużo by mieć zaledwie 4%, jeśli mamy ofertę obligacji Polfy na 9,65% i to od 1000 zł o czym pisałem wczoraj.

W przyszłym miesiącu będziemy zastanawiać się, gdzie przenieść środki, gdyż raczej nie będzie to Citi w wersji Gold. Wybór może paść na PNB Paribas, chociaż, co tu dużo ukrywać, jest to dość upierdliwy bank. Mógłby on rywalizować w kategorii: gdzie najkrócej warto być klientem. Zostawimy ten temat jednak do następnego roku, wiadomo bowiem, że nie warto martwić się na zapas.

Być może na nowy rok banki przygotują nam jakąś miłą niespodziankę i po strasznie chudnącym roku 2013 przyjdzie puchnący 2014? Nie miałbym nic przeciwko.


5 komentarzy:

 1. Kilka lat temu w Polbanku miałem lokate. Teraz co jakiś czas dostaję listy odnośnie zmiany warunków co do konta, bo jak się okazuje miałem a raczej ciągle mam Rachunek pomagający. Jak mi pani w banku powiedziała, niedługo będzie można albo już można do tego konta dorobić kartę debetową.

  Ale ja nie o tym chciałem pisać.
  Otóż przeczytałem ten list sobie dokładnie i są to po prostu nowe warunki korzystania z tego konta pierwsza zmiana teraz druga od 1.02.2013 roku (o ile dobrze pamiętam). W tym liście jest informacja o tym, że jeśli nie zgadzam się na nowe warunki to mogę albo zamknąć konto albo wysłać do nich pismo, że nie zgadzam się na te warunki.

  Nie za bardzo tylko wiek jaki jest efekt jednego lub drugiego? Tzn. pierwsze zamknięcie konta to jest jasne, ale o co im chodzi z tym pismem na brak zgody na te warunki. Czy to może skutkować? Skoro są dwie takie możliwości, to znaczy, że musi się to czymś różnić od siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie miałem konta w Polbanku, więc mogę jedynie przypuszczać, co autor miał na myśli - upewnij się zadając to pytanie pracownikowi.
   Jednak w innym banku, gdzie zamykałem konto różnica polegała na tym, że:
   1. zamykając rachunek w normalnym trybie (przez wypowiedzenie) musisz dochować miesięcznego okresu wypowiedzenia, a więc konto będzie jeszcze aktywne (ze wszystkimi tego konsekwencjami) przez miesiąc po złożeniu wniosku.
   2. Wysyłając sprzeciw na nowe warunki, deklarujesz chęć utrzymania konta do momentu wprowadzenia nowego regulaminu. Moment zamknięcia rachunku jest więc w tym przypadku zależny od podanego przez bank terminu wprowadzenia zmian.
   MD

   Usuń
 2. Witam. Dzwonili do mnie z Getin Online i proponuję lokatę na 6% na 3 miesiące, ale potrzebna jest wizyta w oddziale (poprzez Home Broker). Wydaje mi się że lokata to tylko wabik na coś innego. Czy może ktoś miał podobne doświadczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo o co chodzi
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/11/lokata-na-6-z-kontem-czy-kotem-w-worku.html

   Usuń
 3. Konta oszczędnościowe istnieją rzeczywiście, ale tylko z nazwy. 3% z 1000%. 300 zł z 100000qgo

  OdpowiedzUsuń