środa, 11 grudnia 2013

Akt własności ziemi już za 15% wartości czyli innowacyjny program inwestycyjny


Po dość długim wstępie czas na przedstawienie innowacyjnego sposobu inwestowania w nieruchomości. Twórcy określają go jako program oszczędnościowo-inwestycyjny oparty o własność ziemi. Jak on wygląda? 

Generalnie opiera się on na ratalnym nabywaniu gruntów rolnych o rzekomo wysokim potencjale inwestycyjnym. Oszczędnościowy bo oszczędzamy odkładając małą kasę co miesiąc na grunty rolne, inwestycyjny bowiem jak pokazałem wczoraj owe grunty mają kontynuować niebywały wzrost.

Agrofortis znaczy wszakże w wolnym tłumaczeniu siła ziemi. Program daje możliwość nabycia nieruchomości gruntowych praktycznie dla każdego bez uciekania się do pomocy banków i zaciągania zobowiązujących kredytów. Ile trzeba mieć kasy by wejść w coś takiego?

Zdaniem firmy to klient decyduje o stopniu zaangażowania własnego kapitału czyli innymi słowy o składce oraz o czasie trwania programu. Zasada jest prosta i oczywista: im większa składka, tym dłuższy czas inwestowania. A więc jest tutaj możliwe dostosowanie inwestycji na miarę możliwości inwestora.

W programie tym mamy do wyboru 4 opcje:

1. 30% wpłaty
Według niej już po wpłaceniu 30% wartości nieruchomości stajemy się jej właścicielem. Przy czym rata minimalna wynosi tutaj zaledwie... 300 zł miesięcznie. Niewiele, jeśli brać pod uwagę, że kupujemy nieruchomość z której wartość będzie z czasem wzrastać a będziemy mogli z nią zrobić cokolwiek wedle naszej woli.

4 opcje nabycia aktu własności


2. 15% wpłaty
Według drugiej opcji już po wpłaceniu zaledwie 15% wartości nieruchomości dostajemy Akt Własności. To dwa razy mniej niż w pierwszej opcji, ale za to co miesiąc musimy wpłacać dwa razy więcej czyli 600 zł miesięcznie. Oczywiście jest to kwota minimalna a więc można więcej.

3. 15% wpłaty
Kombinacja dwóch powyższych. Wpłacamy od razu 15% wartości, co pozwala na zawarcie przedwstępnej umowy zakupu nieruchomości. Dalej wpłacamy już tylko minimum 300 zł co miesiąc. Przeniesienie własności ma miejsce przy 30% wartości nieruchomości.

4. 300 zł wpłaty
W ostatniej opcji wpłacamy 300 zł raty początkowej. Tutaj także minimalna rata to 300 zł i jak w poprzedniej wersji przeniesienie własności przysługuje przy spłacie 1/3 wartości nieruchomości.

Tak wygląda w skrócie początek. Nie ma tutaj całego bankowego galimatiasu w postaci ukrytych opłat za zarządzanie, wejście, wyjście i inne bajery jakie banksterom przychodzą do głowy a które omawialiśmy na PP1 przy okazji bankowych programów oszczędnościowo-inwestycyjnych.

Oczywiście pierwsze pytanie jakie się rodzi to co się dzieje, gdy rezygnujemy z programu. W końcu banksterzy zabierają sobie w takim przypadku nawet aż do 98%!! zostawiając nas z kwitkiem, nerwami zszarganymi na całe życie i dozgonną zemstą pchającej nas do szukania grup typu wrobieni w Getin, wizyt u prawników, UOKiK i innych takich, którzy bawią się w zatargi z banksterami.

Zdaniem firmy nie ma takich drastycznych kar. Można odstąpić od umowy bez ponoszenia niepotrzebnych kosztów. Firma zajmie się wówczas sprzedażą i zwraca koszta nabycia potrącając jedynie koszta sprzedaży dla innej osoby zainteresowanej inwestycją oraz oczywiście koszta notarialne. 

Piękne na tyle, że aż niemożliwe. I to jest powód dla którego zainteresowałem się tym bliżej. W końcu przy obligacjach też nie ponosimy żadnych kosztów jakie znamy z funduszy i innych kasochłonnych tworów. Mamy lokaty na średnio 10% zamiast marnych 3%, o czym pisałem wczoraj. Tutaj wygląda to w pewnym sensie analogicznie.

Program jest na pewno godny uwagi. Tym bardzie,j że po wczorajszym spotkaniu z przedstawicielami firmy dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy, które omówimy sobie w bezpośredniej relacji ze spotkania.

Aby wziąć udział w w tym programie należy się doń zarejestrować. Osoby zainteresowane bardziej szczegółowymi informacjami lub pragnącymi zapisać się do programu mogą napisać po szczegóły na maila marszr1@gmail.com 

Ciąg dalszy: Agrofortis czyli metoda inwestowania z wykorzystaniem dźwigni finansowej

18 komentarzy:

 1. akt własności a na końcu będzie lipiec 2012 roku z Amber Gold. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a czy to jest wystarczający powód aby nie pójść trochę dalej ..... i sprawdzić ten produkt ? a co jeśli się okaże że wszystko jest jak najbardziej ok ?

   Usuń
  2. gwarantuje, że nie będzie ok ;)

   Usuń
  3. nie będzie ok, bo?

   Usuń
 2. W artykule nie znalazłem ani słowa o tym, na czym firma Agrofortis zarabia. Tym samym, dla mnie to jest ten haczyk, który w tej ofercie tkwi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. z tego co wiem to nie jest mlm , to jest program partnerski

   Usuń
 4. Analizując pobieżnie stronę WWW firmy Agrofortis moje uwagi i wnioski dla osób które nie znają się na branży nieruchomości (w szczególności rolnych).
  1. Konstrukcja strony WWW jest typowo reklamowa i krzykliwa – mało profesjonalna. Cel jest oczywisty. Przyciągamy osoby dysponujące małym kapitałem i znikoma wiedzą inwestycyjna. Takich osób jest bardzo dużo a 300 zł mało. Łatwo rozbudzić mażenia.
  2. Gdzie tkwi haczyk czyli na czym firma zarabia. Przy założeniu uczciwych intencji i prawidłowego ustanowienia własności nabywanych nieruchomości (bo na stronie jest dostępny tylko piękny certyfikat pt. „Dziękujemy, że dałeś nam swoje pieniądze”) firma zarabia na różnicy ceny ziemi jako pośrednik. Obecnie cena ziemi rolnej ok. 2 -3 zł/m3. Przy założeniu potencjalnego wykorzystania jako działki siedliskowej w tych rejonach (czyli możliwość uzbrojenia, wydania warunków zabudowy itp.) w zależności od atrakcyjności to 10 max 15 zł/m2. Analizując oferowane tereny nie sądzę żeby wydawali więcej niż 5 zł/m2
  Agrofortis sprzedaje działki za ok. 30 zł/m2 + opłaty dodatkowe. Oczywiście jest to rozłożone na raty ale „wyjście” z takiej inwestycji możliwe jest jak znajdziesz (lub oni znajdą) innego kupca który za tą cenę przejmie zobowiązanie a przebitka pośrednika (agrofortis) to setki procent. Tak więc interes pewny (na pewno się zabezpieczają na hipotece).
  3. Czy i ile zarobi końcowy uczestnik programu. Tego nie wie nikt. Jak by Agrofortis wiedział to by sam skupował ziemię (przecież wg nich stopy zwrotu roczne są super, to po co się dzielić z innymi). W wersji pozytywnej klient zostaje po x latach właścicielem działki 3000m2 gdzieś w woj. Warmińsko Mazurskim. W wersji super pozytywnej sprzedaję działkę za więcej niż 30zł/m2 i ma z tego zysk. W wersji średnio negatywnej sprzedaje po tyle ile jest warta na dzień sprzedaży (Uwaga: sprzedaż takiej działki może trwać kilka lat) albo sadzi tam marchewkę i jest posiadaczem ziemskim. Problemem może być co w przypadku odejścia od programu w trakcje jego trwania. Możliwe warianty negatywne – firma odkupuje działkę po swojej cenie; firma uruchamia procesy windykacyjne w związku z zakupem ratalnym i brakiem wpłat kolejnych rat. Kluczem tutaj jest umowa pomiędzy Agrofortis a klientem. No i na koniec najważniejsze Firma Agrofortis ogłasza upadłość (np. za 5 lat). Wchodzi syndyk i sprzedaje ziemię (bo zabezpieczeniem jest hipoteka) i istnieje realna szansa, że klienci zostają z ułamkiem wartości wpłaconych pieniędzy.
  Nie chcę krytykować pomysłu. Ze względu na moje prywatne korzyści odniesione z czytania tego bloga, chcę wnieść coś od siebie w ramach dodatku „Ryzyko Inwestycyjne w inwestowaniu z firmą Agrofortis”

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odrób lekcje :))) potem pisz...mowisz co wiesz a nie wiesz co mówisz :))) p.s. Marzenia przez rz sie pisze :)))

   Usuń
  2. Kolega jest widać specjalistą ;))) w każdej branży i cwanym hejterem ;)))

   Usuń
 5. Agrofortis oraz Treeneo, maja siedzibę w Olsztynie, ul. Wilczyńskiego 25E/301B i ten sam tel kontaktowy. Siedziba to lokal w centrum handlowym H&B.

  Agrofortis ma KRS Treeneo
  http://www.krs-online.com.pl/treeneo-com-sp-z-o-o-krs-369466.html

  Szefem jest Klamut Marek Emilian - 46 letni prezes.
  Więcej o nim:
  http://www.infoveriti.pl/osoba-krs/Klamut-Marek-Emilian/2f625edf3aafda9a14732d2140f2f884.html?language=en

  zasiada też w zarządach innych firm .
  Współpracuje m.in. z takimi osobami jak:
  GALUS DARIUSZ JACEK, GAWŁOWSKI PIOTR BRONISŁAW,
  SADECKI KRZYSZTOF, TKACZUK SŁAWOMIR

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jestem z olsztyna te cale hb to po prostu sklepy z ciuchami meblami i zabawkami nic powaznego tam nie ma

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W HB na 2 i trzecim piętrze są same biura kolego :) te na trzecim piętrze gdzie jest siedziba firmy Treeneo są pięknie zrobione i wykończone..jesteś z Olsztyna? to sprawdź...a póżniej pisz...być cwaniakiem za klawiaturą jest być łatwo...pozdrawiam...nic poważnego tam nie ma tez mi...:))) obrażasz wszystkie firmy tutaj zgromadzone...

   Usuń
 7. Polacan mam nadzieję że polecenie tej oferty z twojej strony nie polega na zgarnięciu 14 % od naszych miesięcznych wpłat , działka w warminsko mazurskim około 3000 m2 , cena około 100,000 ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę za wcześnie na ocenę, której już czytelnicy dokonują po pobieżnym zapoznaniu się z ofertą. Będzie jeszcze kilka artykułów, które wyjaśnią jak to wszystko funkcjonuje.

   Owe niecałe 14% o których piszesz to jest nic innego jak program partnerski, który jest inherentną cechą programu. O tym napiszę w jednym z ostatnich odcinków.

   Z drugiej strony to jest prezentacja a nie polecanie. Uważam program za ciekawą alternatywę do funduszy, struktur czy akcji. A z drugiej strony jest to coś nowego co zapewne pochwycą inne firmy. Rolą bloga nie jest powielać schematy a szukać nowych innowacyjnych rozwiązań. Natomiast wybór zawsze będzie należał ostatecznie do inwestora.

   Usuń
 8. Polecema też do poczytania dyskusje na forum:
  http://www.hyipforum.pl/index.php?/topic/1566-treeneo-agrofortis/page-4

  Oraz
  http://treeneo.co.uk/agrofortis/

  http://www.goldenline.pl/ramka/aHR0cDovL3d3dy5ncnVudHkyNC50cmVlbmVvLmNvbQ==

  http://www.goldenline.pl/forum/2907328/agrofortis-program-nabywania-niezabudowanych-gruntow/

  Ta firma robi jakieś szkolenia z tym związane i każe sobie za to płacić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyobraźcie sobie taką sytuację...Bank ( bez róznicy jaki ) zgłasza się do Ciebie z następującą propozycją. Panie X damy Panu lokatę o wartości około 100 000 zł a Pan nam ja spłaci po 300 zł miesięcznie, to co będzie górką z procentów ( oczywiście od całej wartości lokaty ) jest Pana jak również cały zgromadzony kapitał. Komu by się taki pomysł spodobał? Sądzę że każdemu. Dokonując analizy Agrofortis warto spojrzeć na to pod tym kątem, firma przekazuje klientowi na własność nieruchomość. Możecie sobie dywagować co byście zrobili ze 100 000 zł gdybyście je mieli fizycznie w kieszeni :))) takich domorosłych specjalistów golasów jest na pęczki :))) Agrofortis DAJE wam szansę na zarządzanie i zgromadzenie realnego majątku, zwłaszcza tym któzy nigdy nic nie zgromadzili lub stracili na instrumentach finansowych :)))

   Usuń
 9. @ Anonimowy
  Witamy pracownika firmy lub członka programu partnerskiego !!!
  Zamieściłeś 4 komentarze - zawsze pod tymi, które namawiają do przemyślenia oferty, nie wierząc w nią w 100%...
  Czy to jest etyczne...?

  OdpowiedzUsuń