środa, 5 listopada 2014

Pobicie wiceszefa KNF czyli afera wołomińska zatacza coraz większe kręgi


Polcan - teraz ze strony KNF wszystko może się zdarzyć - mogą konta i lokaty zablokować pod pretekstem prania pieniędzy
Jest już informacja ze wiceszef KNF został pobity, są zatrzymania - ma to właśnie związek zatrzymaniem dwóch osób z zarządu w skok wołomin.


Komentarzy do piątkowego artykułu Czy likwidować lokaty w SKOK Wołomin wciąż przybywa. Najnowsze, w tym cytowany powyżej, dotyczą wczorajszych doniesień dotyczących pobicia Wojciecha Kwaśniaka, wiceszefa Komisji Nadzoru Finansowego.

O co chodzi? Po pierwsze do pobicia doszło jeszcze w kwietniu tego roku, a nie wczoraj. Trudno więc doszukiwać się zemsty KNF na depozytariuszach trzymających kasę w Wołominie z powodu ubiegłotygodniowego aresztowania zarządu SKOKu.

Jak podaje bankier napadu dokonano w kwietniu 2014 przed jego domem w Sobolewie pod Garwolinem w celu ostrzeżenia. Natomiast wczoraj zatrzymano trzy osoby podejrzane o pobicie. Z tej trójki dwóch zostało aresztowanych i grozi im od roku do dziesięciu. Tyle w temacie. 

W samym SKOKu już jest nowy Zarząd Źródło: skok.wolomin.pl

Rzekomo pobicie Kwaśniaka ma związek z audytem Komisji, która stwierdziła, że wołomińska Kasa udzielała kredytów pod zastaw działek, o zdecydowanie niższej wartości. Więcej o tym pisałem zresztą w artykule Zarząd SKOK Wołomin aresztowany

Wróćmy jednak do najnowszych doniesień. Dwie zatrzymane wczoraj osoby mają bogatą przeszłość kryminalną, parali się bowiem kradzieżą i rozbojami. I jak się można domyślać, są powiązane z mazowieckimi grupami przestępczymi.

Zdaniem policjantów z warszawskiej policji zlecenie pobicia Kwaśniaka zostało przyjęte przez niejakiego Krzysztofa A., członka warszawskich grup przestępczych.  Tenże zlecił zadanie pobicia facetowi o pseudonimie Twardy oraz nowicjuszowi w światku przestępczymi Jackowi W.

Kogo interesuje dość bogata historia kryminalna Twardego może sobie zajrzeć na stronę tvp.info. To nie jest jednak blog o gangsterach handlujących ludźmi czy biorącymi udział w zabójstwach. Pytanie jakie zadał na początku anonimowy to czy KNF zablokuje nam kasę? 

Pytanie zrodziło zresztą obawy u innych czytelników:
Czyli nadal wszystko jest aktualne czy bać się o kasę czy cierpliwie w nerwach czekać na rozwój wypadku w skok wołomin


Rzeczywistość bywa czasem absurdalna, a decyzje organów rządzących potrafią zadziwić każdego. Mimo to nie sądzę, by konsekwencje za porachunki KNF ze SKOKiem mieli ponosić zwykli członkowie kasy. 

Przy Amber Gold można było powiedzieć ludziom, słuchajcie to był parabank, sami jesteście sobie winni i płacicie za swoją naiwność. Zresztą do dziś dnia nikt nie odzyskał ani złotówki z kasy blokowanej właśnie przez KNF, który jak doskonale pamiętamy zmusił banki do blokady kont gdańskiej spółce o czym pisałem w artykule Koniec wypłaty w Amber Gold.

Depozyty w SKOK Wołomin są gwarantowane przez BFG. I byłoby bezprecedensowym wydarzeniem, gdyby za ujawniane dziś incydenty zaczęto karać członków kasy. Afera nabrałaby wówczas zupełnie innego wymiaru, a zaufanie do Funduszu Gwarancyjnego zostałoby podkopane na zawsze.

Ciąg dalszy: Zarządca komisaryczny przymusowo wprowadzony do SKOK Wołomin składa obietnice

37 komentarzy:

 1. Jeden z 3 zatrzymanych o pobicie wiceszewa KNF to były pracownik zarządu skok Wołomin .wogóle ta sprawa nabiera rozmachu jest wciągana KNF WSI Prokuratura. Mafia itp.pocztajcie oto link wpolityce.pl/gospodarka/220880-tylko-u-nas-skok-wolomin-a-wsi-knf-od-dawna-znala-prawde
  Ja kasę trzymał bo jest chroniona BGF ale Strasznie jestem zaniepokojony tą sytuacją i atmosferą

  OdpowiedzUsuń
 2. W tym kraju wszystko jest możliwe...
  Ja z niepokojem upatruję połowy stycznia kiedy kończy mi się lokata.
  Ale obawiam się, że te informacje wywołają wśród ludzi panikę i zaczną masowo wypłacać pieniądze ze SKOKu co może doprowadzić do utraty płynności w działaniu kasu.
  Wtedy jak się domyślam ruszy w akcję BFG o ile wcześniej aktywa zwykłych ludzi nie zostaną zablokowane pod pretekstem prania brudnych pieniędzy...
  I jak zawsze po dupie dostanie się zwykłemu człowiekowi, bo kto prał to już swoje zdążył zarobić (o ile taki proceder występował).
  Później to tylko pozostaje Strassburg i walka o swoje prawa gdzieś gdzie polscy politycy nie mają takich układów..
  Czarno to widzę...

  OdpowiedzUsuń
 3. Sami siejecie afere. Skąd te doniesienia o powiązaniu pobicia ze SKOK? Równie dobrze można pisać, że pobicie należy powiązać z zajęciem Krymu. Papier wszystko przyjmie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ma co - pokazówka policyjna z zatrzymaniem gościa, podejrzanego o pobicie. Czy złamali mu coś? Czy wynikime obdukcji lekarskiej było orzeczenie "o obrażeniach ciała naruszających czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni"? Bo jak nie, to zrobiono z igły widły! Zresztą od kiedy biurokrata z KNFu jest FUNKCJONARIUSZEM publicznym? Nie to, żebym bronił bandytów, lecz miałem w rodzinie sprawę o pobicie, przy czym sfatygowali szwagrowi facjatę tak, że prawie przez miesiąc nie pokazywał się na ludziach, powybijali zęby. Zaczepili na zasadzie "poczęstuj fajką", a nie palił. No to stłukli go ... I co nasza dzielna policja? Mimo wskazania sprawców, nie dopatrzyła się jakichś rażących "naruszeń prawa", i, mimo wskazania sprawców, sprawa się skończyła bodaj na kolegium / sąd grodzkim, gdzie sprawcy napaści dostali tylko kary pieniężne. Żenada!

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy ktoś z was obserwuje oddziały czy jest run klientòw jak zauważycie panikę dajcie znac

  OdpowiedzUsuń
 6. a jeszcze niedawno można było usłyszeć (np. w TOK-FM), że SKOK Wołomin to wiarygodna firma, to sukces itp.

  OdpowiedzUsuń
 7. jedno jest pewne - w pełni uczciwa firma to to nie jest. Może nie wszystko jest prawdą, a może o innych przkrętach jeszcze nie wiemy ale nie można powiedzieć o nagonce, w pełni uczciwa i profesjonalna firma to nie jest, nie na każdego można AŻ TAKIE haki wyciągnąć. Co jak co ale kontakty zarządu z mafią, osiłkami czy jakkolwiek ich nazwać bardziej pasuje do pożyczek na 1000% spod bazaru Różyckiego, niż do poważnej instytucji finansowej. Ja swoją lokatę już zlikwidowałem, może i straciłem na tym parę złotych ale przynajmniej śpię spokojnie i nie finansuje firmy z szemranymi kontaktami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można różne haki wyciągać. Pewnie oglądałeś "Układ zamknięty". Nie dowiemy się ile w tej aferze jest prawdy. Ten SKOK nie miał poparcia ani Kasy Krajowej ani KNF-u, więc nie ma kto go bronić.

   Usuń
 8. @Polcan
  Chciałbym zapytać jeszcze o jedną teoretyczną sytuację.
  Załóżmy, że nagonka trwa nadal, co raz więcej ludzi zaczyna wypłacać pieniądze. W pewnym momencie zaczyna ich brakować. Idę do SKOKu i mówię, że chciałbym wybrać pieniądze ze swojej lokaty. Na co SKOK odpowiada, że nie może ich mi wypłacić albo zwleka z tym nie wiadomo ile.
  Co wtedy ja jako klient mogę zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekać na wypłatę. W końcu wypłaci ją BFG i powinien naliczyć odsetki za każdy dzień zwłoki. Chociaż pewnie nie policzą sobie za ustawowe 20 dni.

   Usuń
  2. Za zwłokę może doliczą odsetki, ale procentu jaki urusł w SKOK za ulokowanie kasy to już chyba nie wypłaca BFG. Czyli wplaciłeś 50tyś to wypłacają 50tyś + ew. odsetki za zwłokę.

   Usuń
 9. Jest zarządca komisaryczny od dziś w Wołominie.
  "Celem zarządcy komisarycznego są działania na rzecz wzmocnienia SKOK Wołomin poprzez wzrost efektywności działania i poprawę standardów zarządzania ryzykiem w oparciu o szczegółową weryfikację sytuacji finansowej Kasy, przeprowadzoną pod bezpośrednim nadzorem zarządcy komisarycznego."
  Czy ktoś zna tego gościa?

  OdpowiedzUsuń
 10. Byłem dziś w jednych oddzialów skok wołomin w warszawie -pani w okienku powiedziala ze tylko po informacji o aresztowaniu prezesa był przez 2 dni wiekszy ruch - teraz sie uspokoiło - w oddziale wisial komunikat o powolaniu do zarządu 2 członków - Aleksander Cisław oraz Izabella Kuczaj
  zNatomiast jest nowy komunikat na stronie internetowej skoku o powołaniu komisarza
  http://skok.wolomin.pl/Aktualnosci/160

  OdpowiedzUsuń
 11. Komunikat w sprawie ustanowienia zarządcy komisarycznego w SKOK Wołomin
  2014-11-05
  W dniu 5 listopada 2014 r. doręczono podjętą jednogłośnie w dniu 4 listopada 2014 r. decyzję Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o ustanowieniu zarządcy komisarycznego w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo – Kredytowej w Wołominie.

  Decyzja KNF wchodzi w życie z dniem 5 listopada 2014 r.

  Na zarządcę komisarycznego w SKOK Wołomin został powołany Pan Waldemar Stawski, który posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe do sprawowania tej funkcji.

  Celem zarządcy komisarycznego są działania na rzecz wzmocnienia SKOK Wołomin poprzez wzrost efektywności działania i poprawę standardów zarządzania ryzykiem w oparciu o szczegółową weryfikację sytuacji finansowej Kasy, przeprowadzoną pod bezpośrednim nadzorem zarządcy komisarycznego.

  Ustanowienie zarządcy komisarycznego, na podstawie art. 104 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r. poz. 267 j.t. z późn. zm.) w związku z art. 11 ust. 1 i 5 ustawy z dnia 21 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1149 j.t. z późn. zm.) oraz art. 73 ust. 1 ustawy z dnia 5 listopada 2009 r. o spółdzielczych kasach oszczędnościowo–kredytowych (Dz. U. z 2013 r. poz. 1450 t.j. z późn. zm.), nie wpływa na organizację i sposób działania Kasy, z wyjątkiem zmian przewidzianych ustawą o SKOK. Decyzja KNF nie wpływa na sposób obsługi członków SKOK Wołomin. Kasa nadal będzie świadczyła usługi w pełnym dotychczasowym zakresie. Z dniem ustanowienia zarządcy komisarycznego, dotychczasowi członkowie zarządu SKOK zostają odwołani z mocy prawa, a udzielone wcześniej prokury i pełnomocnictwa wygasają. Kompetencje innych organów Kasy ulegają zawieszeniu. Na zarządcę komisarycznego przechodzi prawo podejmowania decyzji we wszystkich sprawach dotyczących Kasy, z wyjątkiem wprowadzania zmian w statucie.

  W mocy pozostają stosunki umowne łączące SKOK Wołomin z jej członkami będącymi jednocześnie współwłaścicielami Kasy. Obowiązują również umowy z pracownikami i kontrahentami SKOK Wołomin.

  Zarządca komisaryczny został zobowiązany do opracowania i uzgodnienia z KNF programu postępowania naprawczego z uwzględnieniem działań związanych z usunięciem ustalonych naruszeń przepisów prawa, którego realizacja służyć będzie możliwie najbardziej efektywnemu zabezpieczeniu interesów członków Kasy. Zarządca komisaryczny będzie kierować realizacją programu oraz informować KNF, Kasę Krajową i radę nadzorczą Kasy o efektach prowadzonych działań naprawczych.

  Państwowy nadzór KNF nad systemem SKOK sprawowany jest na podstawie ustawy o SKOK, która weszła w życie w dniu 27 października 2012 r. oraz jej nowelizacji, która obowiązuje od 12 czerwca 2013 r. Działania KNF od momentu objęcia kas nadzorem zmierzają do uporządkowania sytuacji zastanej w systemie SKOK.

  Depozyty zgromadzone w spółdzielczych kasach oszczędnościowo – kredytowych są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). Szczegółowe informacje na temat systemu gwarantowania depozytów są dostępne w serwisie internetowym BFG.

  OdpowiedzUsuń
 12. Anonimowy5 listopada 2014 10:26

  jedno jest pewne - w pełni uczciwa firma to to nie jest. Może nie wszystko jest prawdą, a może o innych przkrętach jeszcze nie wiemy ale nie można powiedzieć o nagonce, w pełni uczciwa i profesjonalna firma to nie jest, nie na każdego można AŻ TAKIE haki wyciągnąć. Co jak co ale kontakty zarządu z mafią, osiłkami czy jakkolwiek ich nazwać bardziej pasuje do pożyczek na 1000% spod bazaru Różyckiego, niż do poważnej instytucji finansowej. Ja swoją lokatę już zlikwidowałem, może i straciłem na tym parę złotych ale przynajmniej śpię spokojnie i nie finansuje firmy z szemranymi kontaktami
  -------------------------------------------------------------------------------------------
  Jesteś Prowokatorem mafii III-RP wynocha do banku PKO BP

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak to jest kasa chroniona jest BFG a ludzie sie boją -? traktują nas jak baranów grają na emocjach lepiej wyłoczyć sie aż do zakonczenia lokaty bo można kota dostać

  OdpowiedzUsuń
 14. Anonimowy5 listopada 2014 09:16

  a jeszcze niedawno można było usłyszeć (np. w TOK-FM), że SKOK Wołomin to wiarygodna firma, to sukces itp.
  ---------------------------------------------------------------------------------
  Bo tak jest firma wiarygodna III-PO-stkomuna chce uzaleznić tą firmę od siebie dlatego ze to Polski Kapitał
  Atakuje i prowokuje ciekawe czy to pomówienia czy faktycznie mają twardę dowody -?

  OdpowiedzUsuń
 15. Rządzący chcą tą firmę SKOK WOŁOMIN ujebać z niechecić członków do ucieczki cel uświeca środki-?

  OdpowiedzUsuń
 16. Wcześniej się mówiło, że pobicie tego gościa z KNFu było związane z kłopotami FM Banku. Tak naprawdę pewnie każda instytucja finansowa ma powód, żeby komuś w KNFie coś obić.

  OdpowiedzUsuń
 17. Zarząd komisaryczny to tylko patrzeć jak lokaty będą po 2%. I to już wystarczy żeby załatwić ten Skok. Pewnie jakiś bank przejmie kredytobiorców ,rorowców i pozostały majątek.Pieniądze są bezpieczne, bo jeżeli z gwarancją BFG przepadną to nie można wierzyć żadnemu bankowi w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 18. HIPOKRYZJA zarząd komisaryczny chce w zmocnienia KASY WOŁOMIN - po takiej akcji prokuratury -reputacja firmy gwarantowana - każdy czeka na koniec lokaty i nie wraca do SKOKU

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aj tam jak by dali 5 czy tam 6% to mieli by mnóstwo klientów:)

   Usuń
 19. Teraz KNF nie PO-zwoli aby było na lokatach 5-6 % tylko pomażyć - ja przerżucam sie na obligacje korporacyjne dawają 9%

  OdpowiedzUsuń
 20. paradoksalnie jeśli zarząd komisaryczny zmniejszy oprocentowanie nowych lokat do 2% a raczej jest to nieuniknione a oprocentowanie lokat założonych przez klientów pozostanie bez zmian to się teraz opłaca zakładać lokaty w skok wołominie :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Tak se mysle ze ja jako członek skok wołomin tez mogę został oskarżony o bycie z organizowanej grupie przestepczej - mogą mi zarzucić współudział praniu brudnej kasy - naślą namnie urząd Skarbowy i za niewyjaśnione dochody mogą mi zabrać 70% kasy
  Wszystko jest mozliwe w naszej ukochanej ojczyznie rządząnej przez III-PO-stkomune dla mnie oni to obce ciało takie zielone ludziki

  OdpowiedzUsuń
 22. Największą i najgorszą mafią jest III-RP wysługujące się prokuratorami do wykonywania wyroków na nieposłusznych obywatelach. Wyłączność na dysponowanie pieniędzmi obywateli ma zaprzyjaźniona mafia bankowa

  OdpowiedzUsuń
 23. Nie ma co sie dziwić kto może ucieka z kraju - nie da sie żyć przy takich rządach PO-papranych

  OdpowiedzUsuń
 24. Dnia 4 listopada 2014 Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zdecydowała jednogłośnie o ustanowieniu zarządcy komisarycznego w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo – Kredytowej w Wołominie. Oznacza to, że od dziś kasą pokieruje Waldemar Stawski, który jest Członkiem Rady Nadzorczej mBank SA (potencjalny kupca kasy?).

  OdpowiedzUsuń
 25. KNF nie po raz pierwszy ustanawia zarząd komisaryczny w SKOK-ach. Jednak do tej pory miało to miejsce jedynie w przypadku kas, których sprawozdania finansowe mówiły jasno, że są w tarapatach (m.in. ujemne fundusze własne). Czy podobnie jest w przypadku SKOK-u Wołomin, który zarobił w 2013 roku 83 milionów złotych netto a za pierwsze półrocze tego roku osiągnął zysk na poziomie 49 milionów złotych netto? Wszystko wskazuje na to, że problem ściśle związany jest PO-litycznie a prokuratorskie zarzuty to przykrywka wyborcza

  OdpowiedzUsuń
 26. nowy komunikat:
  Do wszystkich członków Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie
  2014-11-05
  Szanowni Państwo, Drodzy Członkowie SKOK Wołomin!

  Uprzejmie informuję, że decyzją Komisji Nadzoru Finansowego, z dniem dzisiejszym zostałem powołany na zarządcę komisarycznego w SKOK w Wołominie, której są Państwo członkami.

  Chcę podkreślić, że fakt powołania zarządcy komisarycznego nie wpływa na sposób obsługi członków SKOK Wołomin. Z punktu widzenia członków Kasy nic się nie zmienia – SKOK Wołomin tak, jak do tej pory będzie świadczył usługi na Państwa rzecz. Nic się nie zmienia również w zakresie zawartych przez Państwa umów, m.in. dotyczących pożyczek i depozytów.

  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Wołominie jest dzisiaj drugim co do wielkości polskim SKOK-iem. Ta mocna pozycja daje wielu z Państwa poczucie bezpieczeństwa, jest również powodem do dumy. To, by SKOK Wołomin pozostał silną, stabilną instytucją finansową, jest zadaniem moim, jako zarządcy komisarycznego, ale liczę również na Państwa współpracę, odpowiedzialność i zaangażowanie. Jesteście przecież Państwo współwłaścicielami Kasy i także w Państwa rękach spoczywa jej przyszłość.

  Pragnę z całą mocą podkreślić, że Państwa pieniądze są bezpieczne. Depozyty, złożone w SKOK Wołomin, są ustawowo chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

  O wszystkich działaniach, podejmowanych przeze mnie w celu wzmocnienia Kasy, będą Państwo na bieżąco informowani. Chcę również zapewnić, że każda uwaga i sugestia, dotycząca SKOK Wołomin, przekazana przez Państwa, będzie przeze mnie traktowana z należytą powagą.
  Jestem przekonany, że wspólnie uda nam się zapewnić SKOK Wołomin dobrą, stabilną przyszłość – dla dobra jej członków.

  Z wyrazami szacunku
  Zarządca Komisaryczny w SKOK w Wołominie
  Waldemar Stawski

  OdpowiedzUsuń
 27. Jako członek Skok Wołomin z takim zarządcą nie chce współpracować - to hańba żeby po takich decyzjach prokuratorskich prosić o współprace Zarządca Komisaryczny Waldemar Stawski -jest z ramienia III-RP po to aby przejąć nasz skok i sprzedać Bankowi - dziekuje za uwagę

  OdpowiedzUsuń
 28. Skonczy mi sie termin lokaty w skoku to niech komisarz potem pocałuje mnie w du.. --zwijam członkostwo i uciekam od czerwonego pajoka

  OdpowiedzUsuń
 29. Najpierw atakują skoki potem podlizują i przejmują całe jego aktywa oto mentalność bankowców

  OdpowiedzUsuń
 30. Waldemar Stawski - Absolwent Politechniki Gdańskiej. Ukończył studia podyplomowe: Rachunkowość i Finanse (2009-2010), Analizy Finansowe w Zarządzaniu Przedsiębiorstwem (1992-1993), Mikroprocesory w Energoelektronice i Napędach (1986-1987), Dydaktyka i Pedagogika (1984-1985). W latach 1991-2011 odbył szereg krajowych i zagranicznych szkoleń z zakresu bankowości, finansów i organizacji banku. Posiada Certyfikat Księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydany przez Ministra Finansów. Złożył egzamin z wynikiem pozytywnym na Kandydatów na Członków Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa (świadectwo MPW 08.04.1995r.).

  W latach 1983-1991 – pracownik naukowo-dydaktyczny w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni. Od 1991 roku pracował w Pomorskim Banku Kredytowym, gdzie w 1993 roku został Dyrektorem Oddziału w Gdyni. W latach 1995-2000 był Dyrektorem Oddziału Regionalnego PKO BP w Gdańsku. W 2000 roku został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu PKO BP SA, odpowiedzialnego za zarządzanie obszarem skarbu, klientów korporacyjnych i rynku kapitałowego i nadzoru właścicielskiego.

  Od czerwca 2002 roku do lutego 2003 roku pełnił funkcję Przewodniczącego Zarządu Komisarycznego Wschodniego Banku Cukrownictwa SA. W późniejszym okresie był m.in. członkiem Zarządu CTL Logistics SA i Dyrektorem Generalnym Polskiego Związku Pracodawców Transportu i Logistyki. Od roku 2006 jest konsultantem firmy ALDAZ Sp. z o.o.. Obecnie współpracuje z firmą Zarzecki, Lasota i Wspólnicy Sp. z o.o. na stanowisku Dyrektora. Od roku 1995 jest członkiem stowarzyszenia Gdański Klub Biznesu w Gdańsku, w roku 2012 został wybrany na Członka Zarządu tego stowarzyszenia. W roku 2012 został powołany w skład Konwentu Akademii Morskiej w Gdyni.
  Członek rady nadzorczej (niezależny) mbanku.

  OdpowiedzUsuń
 31. Pieknę CV komisarza - Członek rady nadzorczej (niezależny) mbanku.wprowadzją kreta do skoku

  OdpowiedzUsuń
 32. http://forum.wolna-polska.pl/viewtopic.php?f=11&t=958

  OdpowiedzUsuń
 33. KNF i jego szefowie mieli i wciąż mają gdzieś żywotne interesy Polaków. Dziś już powszechnie wiadomo, że struktury i zasady działania tego urzędu bardziej przypominają zorganizowaną grupę przestępczą niż instytucję państwową. Po 8 latach funkcjonowania o KNF zaczynają krążyć coraz bardziej mrożące krew w żyłach opowieści. Dotknięci do żywego tą degrengoladą Polacy postanowili skrót KNF rozwijać jako „Koledzy Naciągaczy Finansowych”. Pod gmachem tego urzędu organizowane są demonstracje. Zwykli ludzie tracą cierpliwość, czują się bezradni i bezbronni wobec finansowych oszustów i przebiegłych gangsterów czy tak potężnych instytucji jak banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe. Komisja Nadzoru Finansowego zamiast zapewniać „lepszą, skuteczniejszą ochronę nas wszystkich” stała się realnym zagrożeniem dla nas wszystkich.

  OdpowiedzUsuń