piątek, 28 listopada 2014

Pieniądze na start z 4,00% oraz Dublet na 4,70% czyli żegluj przy pełnych wiatrach


Choć oczernianie SKOKów nabiera ostatnio rozmachu, oferty tutaj są wciąż godne uwagi. I zwykle taką tematykę rezerwuję na blog FpG, ale ostatnio czytelnicy tamtego bloga coraz bardziej panikują, chociaż trudno znaleźć ku temu powody.

Atmosfera wokół Kas co prawda się zagęszcza się coraz bardziej, ale mamy tutaj gwarancję BFG, więc nic złego zdeponowanym tutaj środkom nie grozi. Niektóre SKOKi zaś otwierają nowe placówki, jakby nic złego się nie działo. Ba ostatnio zobaczyłem w miejscu dawnego Getin... nowy oddział SKOK Arka.

Co ciekawe, po dłuższej przerwie, na stronie czerwonego SKOKu pojawiła się nareszcie aktualna oferta lokat. I w dalszym ciągu jest ona mocno konkurencyjna, a wszystkie lokaty trafią do grudniowego rankingu,  są tutaj bowiem oferty sięgające nawet 4,70%.

Omawianie rozpoczniemy od oferty da nowych klientów. Dla nich przygotowano lokatę dyskontową Pieniądze na start. Wzorem banków komercyjnych to wabik na 3 miesiące z oprocentowaniem stałym wynoszącym 4,00%. Za to maksymalna kwota jest nieco większa, bo wynosi 30.000 zł.

Nie jest to zbyt powalająca oferta, ale z pewnością wyróżnia się na rynku, gdzie 4,00% jest zawsze tylko dla wybranych, lub wymaga spełniania dodatkowych warunków jak w Getin o czym dziś na FpG. Pozostali klienci mają do dyspozycji następujące stawki:


Oferta dla zwykłych klientów SKOK Arka Źródło: skokarka.pl

Jak łatwo zauważyć do jednego roku mamy oprocentowanie stałe, zaś powyżej można liczyć już tylko na zmienne. 4,40% to co prawda dziś atrakcyjna stawka, ale nikt nie wie co się stanie w perspektywie 3 lat tak z oprocentowaniem jak również z samym SKOKiem.

Do dyspozycji mamy także Lokatę Duo, czyli połączenie lokaty kwartalnej z półroczną na której środki są podzielone równo po połowie. oprocentowanie waha się jednak tutaj między 3,30%-3,40%, więc nie jest oferta godna uwagi.

Znacznie ciekawsze są oferty lokat skierowanych do członków Klubu Profit, niestety regulamin Klubu dostępny jest tylko w oddziale. Mamy tutaj trzy takie oferty, dwie z nich prezentuję niżej:


Oferta dla członków Klubu PROFIT
Na Lokacie Duo Profit, gdzie mamy identyczny podział środków w stosunku fifty-fifty na kwartał i pół roku, stawki sięgają do 3,70%. Uzależnione to jest jednak od statusu oraz deponowanej kwoty. Za to na Lokacie Celującej w wersji 2, będącej połączeniem lokaty półrocznej i 13miesięcznej, stawki sięgają nawet do 4,15% w zależności od statusu i ilości środków.

Najwięcej zyskają członkowie klubu PROFIT, którzy zdecydują się na 13 miesięczną lokatę Dublet. Tutaj mamy najwyższą stawkę bo 4,70%, czyli tyle ile Wołomin daje na założonej przeze mnie lokacie rentierskiej. Ale jest to lokata zmienna i nie wiadomo jak długo taka będzie. 

Cała oferta jest aktualna od 25 sierpnia 2014, więc możliwe, że niebawem będą tutaj zmiany. A te raczej nie będą na plus. W końcu SKOK Arka będzie się musiał liczyć z nowymi stawkami na BFG, o których pisałem w artykule SKOKi pod ścianą.

Wygląda na to, że jest jeszcze miejsce na Arce zanim dojdzie do potopu. Arka rzecz jasna dziurawa nie jest, więc podróż to bezpieczna, nic tylko rozwijać żagle. Tyle że jak zwykle wejście darmowe nie jest, a dziś ma to większe znaczenie niż kiedyś.

3 komentarze:

 1. Regulamin "Klubu PROFIT" - mówisz (piszesz) i masz - nie trzeba się udawać do placówki :)
  www.skokarka.pl/filemanager/download/191

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa oferta, ale tylko pod warunkiem, że mieszka się gdzieś (lub przynajmniej bywa) w tzw. przed wojną "centralnej Polsce" (dziś przesuniętej od centrum trochę na wschód i południe). Zasięg terytorialny tej kasy jest bowiem mocno ograniczony. Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lokata Dublet w Skok Arka polega na tym, że aby założyć lokatę w wys. 100.000 na 13 m-cy na 4,65 %, należy wykupić udziały 20 % lokaty czyli na 20.000 zł Tak więc oferta niezbyt ciekawa.

  OdpowiedzUsuń