czwartek, 27 listopada 2014

50 zł w konkursie Konto mobilne z bonusem w BZ WBK


Jak informowałem wczoraj w nowym roku będą większe składki na BFG tak w bankach jak i w SKOKach. A skoro tak, to trzeba przygotować podwyżki dla Kowalskiego. O tym co szykuje Alior już wiemy, teraz o swoich niespodziankach poinformował BZ WBK.

Mimo że przeczytałem o niej na portalu bankiera, dostałem link do tego artykułu  o planowanych podwyżkach od kilku czytelników jednocześnie, z prośbą o napisaniu o tym na swoim blogu.

Na blogu raczej nie piszę o dołujących sprawach, wolę skupiać się na dobrych ofertach i wrzucać je na FpG tak by każdy mógł coś zarobić tu czy tam. Na FpG promocji jednak jest w tym tygodniu od groma, stąd o kolejnej czytacie tutaj. W WBK na większą uwagę zasługuje najnowsza promocja, na której można łatwo zgarnąć 50 zł.


W najnowszej promocji za założenie jednego z trzech kont osobistych Bank Zachodni daje 50 zł na karcie pre-paid. Do trzech kont należą sławne Konto Godne Polecenia, 1|2|3 lub Aktywni 50+. Należy jednak pamiętać, że od lutego 2015 WBK chce na tych kontach wprowadzić opłaty i warto się z nimi zapoznać tutaj.

Kto może wziąć udział w promocji? W regulaminie mamy bardzo lakoniczny zapis: może to być osoba, która na dzień 23 listopada nie posiadała konta osobistego w BZ WBK. Pytanie co to oznacza? Osobę, która nie miała nigdy przedtem konta w tym banku, czy tylko w tym dniu, a więc mogła mieć wcześniej? Wygląda na drugą możliwość, ale z bankami różnie to bywa, co zostawiam na koniec artykułu.

Banki jak widać są mało precyzyjne w formułowaniu swoich regulaminów. A przecież to jest najważniejsza rzecz, będąca podstawą reklamacji w przypadku gdy się okaże, że spełniliśmy wszystkie warunki, a jednak nagroda nam nie przysługuje... 

Do promocji można przystąpić do końca grudnia 2014, a potrwa do końca stycznia 2015. Czyli obejmuje okres tuż tuż przed lutową podwyżką. Należy jednak pamiętać, że ilość kart prepaidowych jest ograniczona do 120. Są jeszcze vouchery do salonów empik w liczbie 1000 zł, ale to raczej nagroda pocieszenia, bo bez wątpienia karta prepaid jest ciekawsza.

Co trzeba zrobić? W zasadzie niewiele: założyć wybrane konto, ściągnąć aplikację BZWBK24 Mobile i dokonać nią jedną operację spośród poniższych:
 • otworzyć lokatę mobilną
 • doładować GSM
 • dokonać płatności za zakupy mobilne
 • dokonać przelewu na dowolny rachunek
Wygląda na to, że to ostatnia szansa by zdążyć zarobić jeszcze przed pewnymi podwyżkami. Karta prepaid ma zostać wysłana do 28 lutego

Czy warto? Wracam tutaj do nadmienionego wyżej hasła "z bankami różnie to bywa". Brałem udział w polecaniu Konta Godnego Polecenia w ubiegłym roku jako klient byłego Kredyt Banku. Dostałem za to dwie karty prepaid: jedną na kwotę 200 zł drugą na 450 zł i niestety żadna z nich nie działała. Reklamacje zaś zostały rozpatrzone negatywnie. 

Od znajomych, którym bezpośrednio poleciłem to konto, też w ostatnich dostaję skargi na WBK. Okazuje się, że osoby te spełniły wszystkie wymagane warunki opisane tutaj wraz z poleceniem zapłaty. A mimo to brak wypłaty dodatkowego bonusu w postaci 200 zł na Konto Godne Polecenia. Reklamacje napisane przez nie też zostały rozpatrzone negatywnie. Czy innym czytelnikom też to się przytrafiło?

Na zakończenie regulamin promocji konto mobilne z bonusem dla zainteresowanych .

12 komentarzy:

 1. Mi WBK wypłaciło jak trzeba ale brałem udział w II edycji. Teraz zmieniam konto bo opłata 7 zł za kartę do konta mnie wystraszyła. Opłata oczywiście od Lutego 2015

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli ci zależy na wbk, to zmień swoją kartę MasterCarda na Visę Sol i zrób 5 płatności kartą i po sprawie.

   Usuń
  2. Masz rację karta wtedy będzie za darmo ale darmowa wypłata gotówki tylko z bankomatów WBK :(

   Usuń
  3. I to jest problem? Musisz używać karty z WBK, nie masz innej karty do wypłat w lepszym banku?

   Usuń
  4. Kont mam kilka kart nie bo trzeba kombinować aby były darmowe. Myślałem o Meritum ale bank zostaje przejęty przez inny i nie wiadomo czy się nie zmieni regulamin. Chyba wybiorę ING bo warunki do spełnienia banalne.

   Usuń
  5. Ja co prawda miałem wiele darmowych kart, ale i tak do wypłat używam od zawsze jednej czyli Eurobankowej. Warunki co prawda są, bo trzeba wydawać 200 zł, ale skoro na wszystko jest 1% cashback, to używam na co dzień do wszystkiego: od płatności począwszy, na wpłatomacie skończywszy.

   Usuń
 2. co do zmian w taryfie opłat za karte w BZWBK to na infolinii dowiedzialem sie, ze wystarczy zmienic konto na inne i uzyskujemy mozliwosc ominiecia oplaty 7zł za prowadzenie konta jesli zrealizujemy 5 dowolnych platnosci na dowolna kwote, gdziekolwiek!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu 5 tam 5 tam 400 i wyjdzie ze karta trzeba 35 razy machać. Dla kogoś kto ma jedno konto ok, dla innych wisienkowców nie ma to sensu, lepiej zamknąć.

   Usuń
 3. Ja też nie otrzymałam dodatkowych 200 zł z WBK, bo nie spełniłam warunków. Specjalnie byłam w oddziale pytać o polecenie zapłaty, tzn co to jest i jak je zrobić - bo akurat nie miałam o tym zielonego pojęcia. I jak się okazało pracownica banku też była równie zielona, bo podała mi wyjaśnienia, według których postąpiłam i jak się okazało było to zlecenie zapłaty a nie polecenie. I oczywiście dodatkowego bonusu nie otrzymam. A reklamację ( którą złożyłam za namową innej pani z banku, która uważała że nie mam obowiązku znać różnicy pomiędzy jednym a drugim) rozpatrzono negatywnie - wyjaśniając że "nie spełniłam warunków". Tyle, że reklamacja składana była ze względu na wprowadzenie mnie w błąd przez pracownika, ale tej kwestii w odpowiedzi na reklamację nawet nie poruszono. Mogę zrozumieć że nie przyznają mi tej premii ale mogliby chociaż ustosunkować się do mojego zarzutu. A tak, wydaje mi się że dostałam gotowy szablon, a nie odpowiedź na swoje pismo.

  Głupia, której przeszło koło nosa 200 zł ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostałem 200. Co prawda problemu z tym było, bo dostawca Internetu się nie zgodził, gaz był zapłacony a prąd miał dopiero wystawić rachunek. Ale udało się załatwić to bezpośrednio u dostawcy prądu. Oczywiście na ostatnią chwilę...

   Usuń
 4. Ja również mam konto w BZWBK i co więcej przyznam że do tej pory byłem z niego zadowolony tym bardziej że nie płaciłem ani za prowadzenie konta, za korzystanie z karty, przelewy itp. W ostatnich dniach dowiedziałam się z mediów o opłacie do kart w ramach konta Godne Polecenia. Moja karta to MasterCard Debit, czy jej również dotyczą nowe opłaty? Czytałem na jednej ze stron że można tą opłatę zmniejszyć w zamian za aktywne korzystanie z karty, czy to prawda bo na stronach banku nie znalazłem takiej informacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tutaj znajdziesz zmiany
   http://indywidualni.bzwbk.pl/_items/outside.bzwbk.pl/942_toip_7.pdf

   Usuń