środa, 26 listopada 2014

SKOKi pod ścianą


Wracamy na chwilę do jednego z ważnych wątków bloga czyli odwiecznej rywalizacji SKOKi kontra KNF. Niedawno ukazały się nowe istotne informacje, które jak zwykle rzucają nowe światło i pokazują, że nasz kraj coraz bardziej upodabnia się do zachodnich form monopolu banksterów, jakie znamy z książki Wojna o pieniądz.

Kogo temat ciekawi w szerszym kontekście, może zajrzeć sobie na bloga stefczykradzi, który często porusza temat sporu na linii KNF kontra SKOK. Jak się dowiadujemy BFG ustaliła kilka dni temu nowe stawki obowiązkowej opłaty.

Ciekawe jest przede wszystkim porównanie nowych stawek dla banków oraz SKOKów. Bankom podniesiono stawki o 89%, wiec w rewanżu pewnie jeszcze bardziej zacznie się dojenie Kowalskiego. SKOKom zaś podniesiono stawki o 353%, te zaś zrewanżować się raczej nie będą mogły.


Szczegóły znajdziecie w artykule tutaj. Absurdem jest w takim przypadku mówienie o jakiejkolwiek próbie ratowania sytuacji Kas. Już samo objęcie ich gwarancjami oznaczało dla nich dodatkowe koszty, bo przecież i tak mieli swój fundusz przeznaczony specjalnie do gwarantowania depozytów. Teraz dokłada się im większy balast.  Pytanie dlaczego kilkakrotnie wyższy niż bankom?

Odpowiedź Kasy Krajowej na zarzuty KNF Źródło: skok.pl

Co więcej KNF zaczyna już jawnie lamentować jak to źle jest w Kasach. A to niska jakość zarządzania, a to brak oceny wiarygodności kredytowej osobom biorącym kredyt czy pożyczkę, a to złe jest hojne wynagradzanie władz dochodzące średnio do... 69,5 tys miesięcznie. Więcej na ten temat w ciekawym artykule na stronie bankiera.

Co ciekawe o incydencie, który opisałem w artykule Pobicie wiceszefa KNF czyli afera wołomińska zatacza coraz szersze kręgi, sam szef KNF czyli Jakubiak na czwartkowym posiedzeniu senatu orzekł, iż w jego opinii była to próba zabójstwa

W swoich oskarżeniach posunął się on nawet dalej sugerując, że przed listopadem 2013 kiedy to SKOKi objęto nadzorem w Kasach robiono wszystko by ten nadzór utrudnić. Stąd całe powiązania luksemburskie które omawiałem w artykule SKOK Holding S.A.R.L przejmuje zyski kasy krajowej.

Klocki zaczynają układać się w całość. Nie dziwi już całkowita ignorancja stanowiska Kasy Krajowej, która na publikację informacji o SKOK Holding S.A.R.L. odpowiedziała pismem, którego fragment widzicie wyżej na screenie, a całość można znaleźć tutaj

Bardzo wymowny jest finał posiedzenia senatu. Gdy senator Bierecki chciał przenieść dyskusję na kolejne posiedzenie Senatu tylko po to by senatorowie mogli się zapoznać ze stanowiskiem Kasy Krajowej, senat... nie wyraził na to zgody

Riposta Kasy na wypowiedź szefa KNF Źródło: skok.pl

Jak widać ze zdaniem Kasy Krajowej KNF się już nie liczy, sama Kasa zaś nazywa to próbą kneblowania ust przedstawicielowi SKOK. Obiecują przy tym zaprezentować opinii publicznej prawdziwy a nie zafałszowany obraz SKOK jaki rzekomo prezentuje KNF.  Ciekaw jestem jakiego asa mają w rękawie.

Ciąg dalszy: Spór o SKOK Wołomin czyli zostało 5 dni do ogłoszenia upadłości?

8 komentarzy:

 1. Pewnie koło lutego-marca zacznie się sypać Wołomin

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak w filmie Układ Zamknięty.Kto nie oglądał szczerze polecam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Od pewnego czasu można już zauważyć że KNF zabrało się za SKOKI i KASY po prostu chcę żeby banki je przejęły kilka już takich przejęć jest ...

  OdpowiedzUsuń
 4. krótko mówiąc jest to kontynuacja początku końca SKOKów i stanie się to wcześniej czy później, jak widać decyzja już zapadła i przystąpiono do realizacji...

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziwię się,że członkowie kasy się temu biernie przyglądają,czasami trzeba wyjść na ulicę,żeby ktoś to zauważył,może wizyta licznej grupy członków pod siedzibą KNF-u by troszkę ostudziła zapał "naprawy" kasy?

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziwne, że się ktoś jeszcze dziwi w kraju, gdzie szabas gojów pod znieczuleniem operuje się już od dawien dawna. Przyszedł czas na "wyprostowanie" kwestii kas. Ktoś musiałby wyłączyć nadajniki telewizyjne żeby lud pracujący zaczął samodzielnie myśleć i wyszedł na ulice. Bo jak narazie samcik na swoim blogu pisze, że klienci banków zapłacą za skoki. Propaganda w mediach już do tego stopnia rozwinięta, że bez problemu oduraczą większość społeczeństwa. Strategię obrali doskonałą. Dla rzekomego dobra i bezpieczeństwa zwykłych ludzi. Niestety ci co rozumieją co się dzieje będą w mniejszości. Pozdrowienia dla kumatych.

  OdpowiedzUsuń
 7. nieprawda aktywa skok wspólnota dalej pracują mam tylko nadzieję że dla BFG , które w czasie może nawet zyskać

  OdpowiedzUsuń
 8. http://www.tvn24.pl/kulisy-napadu-na-wiceszefa-komisji-nadzoru-finansowego-wojciecha-kwasniaka,494434,s.html
  No to pojechali grubo......

  OdpowiedzUsuń