czwartek, 6 listopada 2014

Zarządca komisaryczny przymusowo wprowadzony do SKOK Wołomin składa obietnice


Zrobił nam się serial z Wołominem w roli głównej, który zmierza do nieciekawego finału. Codziennie dowiadujemy się czegoś nowego i niestety nie są to zbyt dobre wiadomości. W zasadzie sprawdza się najgorszy z możliwych scenariuszy, bowiem jak podano w komunikacie KNF ustanowiła tutaj Zarząd Komisaryczny.

Podkreśla się przy tym, że decyzja została podjęta w KNF jednogłośnie. Nic dziwnego skoro obie instytucje jakoś nie lubią się wzajemnie, zaś o wzajemnej wrogości mówi się już od dłuższego czasu.

Oficjalny komunikat można przeczytać na stronie KNF. Ten sam komunikat widnieje także na stronie SKOKu Wołomin. Po raz pierwszy więc komunikat jaki widzimy niżej nie pochodzi z zarządu, ale odgórnie z zewnątrz. Powód jest prosty - nowy zarząd działał tylko kilka dni i już został odwołany.
Czarny dzień dla SW Źródło: skok.wolomin.pl

W powyższym komunikacie uwagę zwraca przede wszystkim fragment
Celem zarządcy komisarycznego są działania na rzecz wzmocnienia SKOK Wołomin poprzez wzrost efektywności działania


Cóż jak mawiają punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dość kuriozalnie brzmi informacja o wzroście efektywności działania w przypadku Kasy, której efektywności i wypracowywanych zysków można było tylko pozazdrościć.

Zarządca komisaryczny czyli Waldemar Stawski, którego życiorys zamieścił we wczorajszych komentarzach anonimowy,  ma opracować program naprawczy. Skoro jak się okazuje jest to członek rady nadzorczej mBanku, to nie oczekujmy zbyt wiele, wiadomo bowiem czego po mBanku możemy się spodziewać.

Co więcej złowieszczo brzmią słowa o przejściu na zarządcę prawa podejmowania we wszystkich sprawach dotyczących kasy z wyjątkiem statutu. Będziemy się więc przyglądać co będzie majstrowane przy lokatach, które pewnie niedługo będą tak atrakcyjne jak dotąd.

Warto może będzie w osobnym artykule przyjrzeć się bliżej działaniom innych zarządców komisarycznych w pozostałych SKOKach, gdzie ich przymusowo wprowadzono. Jakoś żaden z nich nie zdziałał nic dobrego dla Kasy,  za to dla banków komercyjnych jak najbardziej. Dla przypomnienia cieszy się już Alior ze zdobycia nowych klientów, którzy wcześniej zaufali SKOKowi, zaś co melonik dla nich szykuje pisałem w artykule o polu minowym.

Zanim jednak dochodzi do tak tragicznego finału, zarządcy majstrują sobie na przykład  przy warunkach dotyczących członkostwa. Przykładowo w SKOK Wesoła musiało być bardzo niewesoło, gdy zarządca we wrześniu zarządził podniesienie opłaty za udział z 70 zł do... 270 zł. Rzecz gorsza od aliorowskiego dziwadła w postaci kary 150 zł za zmianę konta.

Trudno o lepsze zniechęcenie klientów. Trudno też nie odnieść wrażenia, że takie działania mają raczej mało wspólnego z działaniem dla dobra kasy. Zarządca wydaje się być raczej kukiełką w rękach odgórnie podjętych decyzji, a jego zadanie do ograniczania się do wprowadzania ich w życie.

Wygląda na to, że mogą być problemy z odnowieniem lokaty, która kończy mi się niebawem w SKOK Wołomin. Czytelników, którzy przedłużają tutaj swoje  lokaty, proszę o zostawianie komentarzy czy nie ma z tym problemów, spodziewam się bowiem, że w wyniku całej trwającej afery mogą wystąpić opóźnienia w bieżącej obsłudze klientów, a także problemy w zakładaniu lokat powyżej 5%.

Wieczorem obietnice w które trudno uwierzyć wygłosił zarządca

Późnym wieczorem czarnego dnia ukazała się wypowiedź nowego zarządcy składającego obietnice w które jakoś nie wierzę. Rzekomo każda nasza uwaga i sugestia ma być potraktowana z należytą powagą. Cóż napisać można wszystko, papier wszystko przyjmie. Liczyć się będą i tak tylko fakty, a nie puste słowa.

Większość czytelników sugeruje zapewne, aby depozyty w dalszym ciągu były na takim samym poziomie jak obecnie to jest bowiem główny powód popularności Kasy. Ciekaw jestem jakiej odpowiedzi się doczekamy, a przede wszystkim po jakim czasie zostaną wprowadzone korekty do oferty depozytowej. Bo jak przypuszczam to jeden  podstawowych powodów, dla których intruz zawitał w ściany wołomińskiej kasy. 

Ciąg dalszy: SKOK Wołomin nie wypłaca pieniędzy z lokat

35 komentarzy:

 1. Witam, ciesze sie polcan, ze opisujesz dokladnie ta sprawe. Dzieki temu wiem jak interpretowac to co tam sie teraz dzieje. Jako jedyny bloger z tego co mi sie udalo znalezc :) Mam tylko nadzieje, ze mafia z KNF nie bedzie Ci robic problemow za pisanie prawdy..

  OdpowiedzUsuń
 2. A więc dopieli swego i chcą załatwić Wołominka. Po za zarządca w najlepszym skoku w Polsce ! Bardzo dobre wyniki wyróżnienia i nagrody od niezależnych instytucji. Poniżej tylko kilka z nich:

  Redakcja tygodnika Bloomberg Bussinesweek Polska przyznała wołomińskiej Kasie nagrodę Bussines Premium za ofertę produktów finansowych skierowaną do spółdzielni, fundacji i wspólnot.

  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa w Wołominie zdobyła nagrodę NOBILATUM 2014 dla najlepszej instytucji finansowej w kategorii „ SKOK-i”.

  SKOK w Wołominie wyróżniona za działania CSR

  Prezes SKOK Wołomin Osobowością Roku 2014
  Mariusz Gazda, prezes zarządu SKOK Wołomin, znalazł się w gronie znanych postaci polskiej gospodarki, kultury, nauk i polityki, uhonorowanych tytułem Osobowość Roku 2014. Tytuł Super-Osobowości otrzymał legendarny przywódca „Solidarności” i były prezydent RP Lech Wałęsa.

  Gazeta Finansowa rozstrzygnęła xx edycję konkursu Finansista Roku. Redakcja przyznała tytuł Finansista Roku 2013 Mariuszowi Gaździe, prezesowi SKOK Wołomin.

  CZY WSZYSCY AŻ TAK SIĘ MYLILIŚMY ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat z tym Wałęsą to nie jest dobry przykład.

   Usuń
 3. Nowy zarządca skoku przypomina mi jak kiedyś bolszewika który awansował na komisarza - cała władza w ręce rad.KNF ma członków współwłaścicieli skok Wołomin za głupków - tyko skończy mi się lokata zmykam od komisarzy

  OdpowiedzUsuń
 4. to jest jakis kosmos.
  wyobrazacie sobie ze do mbanku albo aliora, po wyrokach sądów ze oszukiwali klientow, wchodzi jakis zarzad komisaryczny i moze robic cokolwiek z prywatna firma ?

  OdpowiedzUsuń
 5. KNF i jego szefowie mieli i wciąż mają gdzieś żywotne interesy Polaków. Dziś już powszechnie wiadomo, że struktury i zasady działania tego urzędu bardziej przypominają zorganizowaną grupę przestępczą niż instytucję państwową. Po 8 latach funkcjonowania o KNF zaczynają krążyć coraz bardziej mrożące krew w żyłach opowieści. Dotknięci do żywego tą degrengoladą Polacy postanowili skrót KNF rozwijać jako „Koledzy Naciągaczy Finansowych”. Pod gmachem tego urzędu organizowane są demonstracje. Zwykli ludzie tracą cierpliwość, czują się bezradni i bezbronni wobec finansowych oszustów i przebiegłych gangsterów czy tak potężnych instytucji jak banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe. Komisja Nadzoru Finansowego zamiast zapewniać „lepszą, skuteczniejszą ochronę nas wszystkich” stała się realnym zagrożeniem dla nas wszystkich

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejna niezalezna instytucja finansowana zawładnieta przez III-PO-stkomunę - mam nadzieje wyborach pokażemy im gdzie ich miejsce- dosyć machlojek i złodziejstwa

  OdpowiedzUsuń
 7. kiedy będzie ranking kont oszczędnościowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie będzie jakichś ważnych informacji ze strony SKOK Wołomin, to jutro.

   Usuń
 8. Ciekawie jak gazeta DOBRY ZNAK odniesie się w nowym wydaniu do komisarza z KNF -?

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawi mnie jak komisarz będzie dbał o wyniki SKOK-u. Przecież będąc w radzie nadzorczej mBanku w ten sposób będzie działał na niekorzyść banku, który nadzoruje.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zastanawiałem sie nad tym kto będzie płacił komisarzowi i wg ustawy o skokach jest to ujęte:
  Koszty związane z wykonywaniem funkcji zarządcy komisarycznego w kasie lub Kasie Krajowej obciążają odpowiednio koszty działalności kasy lub Kasy Krajowej. Wynagrodzenie zarządcy komisarycznego ustala Komisja Nadzoru Finansowego.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzis dostalem reklame z mBanku na emaila z niesamowita oferta lokat......taaaki zbieg okolicznosci;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może mBank zarzucić spamem mailowym w stylu "precz z łapami od Wołomina"? :)

   Usuń
 12. Banksterzy oszukujący ludzi na co dzień mają się dobrze. Przekręty w bankach to pikuś w porównaniu z "rewelacjami " dotyczącymi Wołomina. Republika bananowa czy III świat to obraz obecnej Polski gdzie zachodni kapitał niszczy konkurencję bandyckimi metodami. KNF gdzie zasiadają byli pracownicy banków powołuje na zarządcę najlepszej kasy jakiegoś szmaciarza z OBECNEJ rady nadzorczej NAJGORSZEGO banku - tzn mbanku. W chamski sposób dążą do przejęcia Wolomina przez mbank (banksterstwo przećwiczyło już to przejmując SKOK Św. Jana z Kęt przez alior). Mam tylko nadzieję, że prędzej padnie mbank z którego klienci uciekają z prędkością światła niż nastąpi przejęcie Wołomina.

  Paniki jak mówi APP oczywiście nie będzie bo członkowie SKOK Wołomin, którzy deponują w nim pieniądze to nie są finansowi idioci i dokładnie widzą do czego zmierzają banksterzy. Są to z reguły osoby z większą kwotą pieniędzy - banki takich ludzi mają w d...pie i ograniczają wielkości depozytów z rozsądnym oprocentowaniem do 10 tys zł czy coś w tym stylu. Pozostaje więc czekać na rozwój wypadków i kończące się lokaty "parkować" gdzieś indziej licząc na rychły koniec K(olesiów)N(aciągaczy)F(inansowych) bo jak zmieni się ekipa przy korycie to raczej długo nie pociągną....
  FX

  OdpowiedzUsuń
 13. http://www.bankier.pl/wiadomosc/Pierwszy-bank-kaze-sobie-placic-za-trzymanie-pieniedzy-na-kontach-7221995.html.
  Bo wszystko zmierza w tym kierunku!

  OdpowiedzUsuń
 14. cyt: "Konczace lokaty lokowac gdzie indziej" tylko ze alternatywy brak:((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku lokat może i nie, ale w przypadku obligacji ofert na pewno nie zabraknie i tam pewnie przeniosę swoje środki jak tylko zarządca zacznie maczać palce w ofercie depozytowej.

   Pytanie kiedy obecne depozyty zostaną uemBankowione.

   Usuń
  2. Anonimowy ma rację: chodzi o brak alternatywy dla lokat bez ograniczeń kwotowych oraz z oprocentowaniem porównywalnym do Wołomina. Oczywiste jest, że banksterzy po przejęciu SKOKu chcą aby klienci ze znaczną gotówką zostali przymuszeni do zakładania "mbankowych" lokat z marnym oprocentowaniem.

   Co do obligacji to te oferowane przez Ciebie również nie stanowią alternatywy bo pomimo wyższego oprocentowania ryzyko także jest nieporównywalnie większe.

   Ja sądzę, że jest pewne rozwiązanie, które zadowaliłoby osoby z większą kasą zmuszone do wycofania środków z Wołomina i ulokowanie je na rozsądny procent tzn okolice 5% zysku w skali roku. Są to także obligacje korporacyjne ale charakteryzujące się znacznie większym poziomem bezpieczeństwa. Chodzi o obligacje, ALE emitowane przez największe firmy w Polsce, typu Orlen, BGK (który nie może upaść), Bank Pocztowy, PCC Rokita itp. Czyli emisje publiczne. Tyle, że obecnie takich ofert nie widać więc trzeba by kupować na Catalyst. Temat kupna bezpośrednio na rynku wymaga jednak rachunku maklerskiego i wiedzy jak to zrobić bo ceny podawane są w procentach a zyski w złotych, więc pojawia się problem jak policzyć koszty zakupu, sprzedaży i zyski? Może w związku z obecną sytuacją popełniłbyś artykuł przykładowy jak się do tego zabrać i wyjaśnił co zrobić żeby nabyć np obligacje PKN Orlen PKN0420 oprocentowanie stałe 5% (więc porównywalne do lokat w Wołominie), kupon co 6 miesięcy. Płynność rynku na Orlenie wydaje się być wystarczająca na ulokowanie znacznej kwoty poprzez kupno bezpośrednio na rynku. Ja właśnie się przymierzam do kupowania obligacji Orlenu na Catalyst jak będą mi zapadać lokaty z Wołomina...
   FX

   Usuń
  3. W zasadzie nie kupuję obligacji a rynku pierwotnym więc nie znam tego tematu z pierwszej ręki a jedynie z teorii. Na blogu zaś staram się podawać praktyczne wskazówki, które przetestowałem.

   Przy takim podejściu które przedstawiłeś możesz sobie kupić ofertę obligacji Getin, który raczej nie upadnie. Problem z tymi obligacjami jest jednak taki, że są one wieloletnie 4-7 lat to duży horyzont czasowy.

   W związku z powyższą dyskusją jutro będą artykuły o lokacie na 4% bez ograniczeń kwotowych (FpG), oraz o najnowszej ofercie obligacji w ofercie publicznej (PP3).

   Usuń
  4. Fakt, horyzont czasowy jest wieloletni ale w wypaku gigantów polskiej gospodarki nie ma to znaczenia ponieważ z inwestycji możesz wyjść właściwie w dowolnym momencie sprzedając na Catalyst. Dlatego właśnie podałem przykład Orlenu. Obligacje PKN0420 zapadają w 2020r ale handel nimi w przypadku indywidualnego inwestora jest bardzo płynny. Ponieważ mam rachunek maklerski i przymierzam się do ich kupna oglądam sobie od kilku dni sesje giełdowe i obroty na tym papierze. Na serię PKN0420 padło dlatego że dzienny obrót z tego co widzę to 1,5 miliona zł a cena nominalna to 100zł za papier więc indywidualny spokojnie może tam ulokować nawet kilkaset tysięcy zł bez obaw że będzie miał problem z płynnością. Jak nagle będzie potrzebował gotówki to bez problemu sprzeda paipery w dzień czy dwa...
   FX

   Usuń
 15. Aresztowanie prezesa skok Wołomin to hańba dla członków jakie zarzuty prokuratorskie gdzie twarde dowody ro PO-mówienia
  Takie metody i praktyki może stosować tylko III- PO- stkpmuna - przykładów mnóstwo-
  Ja jako członek skoku będę domagał się zadośćuczynienia została naruszona moja godność osobista - pozdrawiam - szlak mnie trafia jakie Bolszewia stosuje metody - FU

  OdpowiedzUsuń
 16. Do wszystkich członków Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie

  Szanowni Państwo, Drodzy Członkowie SKOK Wołomin!

  WITAMY pana KOMISARZA na stanowisku PO-przednika który został przez pana kolesiów ARESZTOWANY
  dziekujemy za skuteczność układu zamknietego

  OdpowiedzUsuń
 17. Wprowadzili kreta z mBanku,ktoś napisał,że mając konto w SKOKu dostał maila z propozycją założenia "super" lokaty,czyli już dane wypływają.
  Chcą udupić Wołomin,uważam,że dobrą akcją byłoby zalanie mailowym spamem mBanku z tekstem w stylu "łapy precz od Wołomina".
  Ludzie,którzy w SKOKu trzymają kasę to nie są typowe barany,tylko ci,którzy potrafią liczyć i mają co liczyć,a wiadomo,że żaden bank nie da oprocentowania takiego jak SKOK.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym wypływem danych z mbanku to przesadzasz.
   Jeśli ktoś ma konto w mbanku i np. jakimś skoku to zwykle między tymi kontami są jakieś przelewy. A to już wystarcza mbankowi na stwierdzenie, że korzystasz z oferty konkurencji.

   Jestem przekonany że, mbank ma taki system monitorujący przelewy w celu oferowania własnych usług. Po zrobieniu przelewu z mbanku do brokera forexowego dostałem telefon z mbanku polecający ich usługę mforex.

   Podobne telefony dostało kilku moich znajomych - co "dziwne" tylko Ci, którzy wcześniej robili podobne przelewy. Wniosek prosty. Przelewy są monitorowane dla "celów marketingowych". I zapewne sam gdzieś tam (drobny druczek) na to wyraziłem zgodę.

   Usuń
 18. Pan mBankowiec wstrzymał przyjmowanie wniosków kredytowych. No to naprawa sie zaczyna.

  OdpowiedzUsuń
 19. Czy to prawna że nie można już składać dyspozycję mailową wykonania przelewu środków z lokaty która się skończyła? Skok od teraz wypłaca środki tylko jeśli stawimy się osobiście w placówce?.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety tak. Jutro wyjątkowo na ten temat artykuł na FpG...

   Usuń
 20. No to zajebiście żeby o takich informacjach dowiadywał się na blogach a nie ma żadnego komunikatu na ich stronie. Skończy mi się lokata jubileuszowa (5% stałe) w przyszłym miesiącu i pożegnam się niestety z Wołominem. Nie mam zamiaru przychodzić do placówki żeby założyć lokatę, a informacje o saldzie na lokatach to jeszcze wysyłają mailem czy też osobiście trzeba stawić się w placówce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dowiem się niebawem. Lokata kończy mi się w już niedzielę, więc w poniedziałek powinienem już wiedzieć co i jak.

   Usuń
  2. Daj znac w jaki sposob wyplacisz pieniazki?

   Usuń
  3. Skoro nie można wypłacić, to będę raczej odnawiał lokatę.

   Usuń
 21. W poniedziałek placówki są nieczynne

  OdpowiedzUsuń
 22. Wypuścili Panią wiceprezes z aresztu: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/474613,joanna-p-aiceprezes-skok-wolomin-wyszla-na-wolnosc.html

  OdpowiedzUsuń
 23. Problem w tym, że niektórych nawet w mBanku nie chcą - co by nie przeszkadzali. Są skuteczni, potrafią takiemu znaleźć bezpieczne (dla mBank-u) zajęcie, przynajmniej na czas jakiś.

  OdpowiedzUsuń