wtorek, 9 października 2012

Kolejne 7,50% na rachunku inwestycyjnym!


Jeżeli w wakacje bombardowano nas magiczną liczbą 6,50% to wczesną jesienią nastała moda na 7,50%. Tyle mamy na lokatach w kuluarach, które serwuje dla wybrańców Idea umawiając się z nimi telefonicznie. Tyle też oferują różne SKOKI o czym pisałem tutaj. O tych ofertach piszę ogólnie na blogu Finanse po godzinach.

Okazuje się, że nie tylko lokaty bankach oferują takie oprocentowanie. Od niedawna tyle samo oferuje Dom Maklerski Noble Securities ale na rachunku inwestycyjnym. Do tej pory jeszcze nie opisywałem czegoś takiego, gdyż to raczej niecodzienna oferta.

Kto jest adresatem 7,50% czy to też coś dla wybranych? Tutaj nie ma kuluarów, zasady są proste i jawne. W promocji mogą wziąć udział klienci, którzy mają coś dla banku jest bezcenne. Są nowym narybkiem. I to na nich zarzuca się wędkę. Przejdźmy jednak do szczegółowego omówienia oferty.


Magiczne 7,50% mogą oczekiwać nowicjusze którzy:
  • nie posiadają i co więcej nie posiadali rachunku maklerskiego w Noble Securities
  • otworzą rachunek zgodnie z regulaminem promocji
  • wpłacą na rachunek inwestycyjny minimum 10.000 zł

Tutaj trzeba podkreślić jedno. W pierwszym punkcie widzimy złowieszcze słowa: nie tylko dla nowicjuszy ale nawet dla kompletnych nowicjuszy! Czyli jeżeli kiedyś już korzystałeś z usług Noble Securities nie masz co liczyć na siódemkę z plusem.

Zapewne to samo dotyczy zwykłych lokat w bankach. Tylko dla nowych w całej historii nie tylko nie notowanych w ostatnich tygodniach, miesiącach czy latach. 

Jeżeli chodzi o górne ograniczenie to niestety jest. Można wpłacić maksymalnie 30 tys zł i tylko taka kwota jest objęta promocyjnym oprocentowaniem. Czas trwania tej promocji też jest ograniczony i to do dwóch miesięcy. 

Bardzo nietypowy jest sposób wypłaty odsetek. W regulaminie promocji w paragrafie 4 punkt 7 czytamy:

Naliczanie odsetek i ich wypłata odbywać się będzie jednorazowo w ciągu 7 (siedmiu) dni roboczych od upływu okresu wskazanego w ust. 2 powyżej albo w przypadku rozwiązania Umowy lub odwołania Promocji przed upływem okresu wskazanego w ust. 2 powyżej, naliczanie odsetek odbywać się będzie jednorazowo w ciągu 7 (siedmiu) dni roboczych od ostatniego dnia obowiązywania Umowy lub Promocji.

Wspominana ust.2 mówi o tym, że promocja trwa przez dwa miesiące. Zatem widzimy, że nie jest tak jak w przypadku lokat, że odsetki mamy do dyspozycji od razu po zakończeniu trwania umowy. Tutaj jest tak jak z obligacjami Getin jest czas jałowy, kiedy pieniądze zarabiają na korzyść domu maklerskiego a nie naszą.

Opłaty nie są małe Źródło: noblesecurities


Oferta jest na pewno ciekawa, ale zniechęcające są opłaty za obrót obligacjami.  Jak widać po fragmencie z tabeli opłat i prowizji za obrót obligacjami do kwoty 50 tys, a takimi najczęściej operujemy, pobierane jest aż 0,25% wartości zlecenia oraz dodatkowo 5 zł.

Osoby zainteresowane szczegółami odsyłam do regulaminu promocji dostępnego tutaj.

Oferta ważna do 31 października 2012

1 komentarz:

  1. Nigdy nie przekonywały mnie domy maklerskie właśnie z powodu ich prowizji i opłat.
    Zaraz wydaje mi się że znowu się wracam do czasów nabywania udziałów TFI i wszystkich związanych z tym opłat.
    Z drugiej strony nie widziałem chyba wcześniej Rachunku Inwestycyjnego z oprocentowaniem w dodatku na tak wysokim poziomie.

    OdpowiedzUsuń