piątek, 4 kwietnia 2014

1000 zł premii w programie Jesteśmy gotowi w Credit Agricole


Bez wątpienia wydarzeniem tego tygodnia jest najnowsza oferta jaką zaprezentowało Credit Agricole. Wygląda na to, że w miesiącu w którym kończy się doskonała kilkuletnia promocja w BGŻ, zaczyna się dobra promocja u zielonych.

Do zgarnięcia jest nie 700 zł czym od dawna afiszuje się Bezet wubeka, ale czterocyfrowa premia czyli 1000 zł. Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo zachęcająco, warto więc przyjrzeć się temu bliżej i zbadać czy warto w to wejść.

Czasu do namysłu mamy jeszcze sporo bowiem promocja potrwa do 31 maja. Niestety z promocji są wykluczone osoby, które w okresie 90 dni od początku promocji czyli 1 kwietnia były posiadaczem konta w CA. To i tak łagodniej niż w jakimkolwiek innym banku, gdzie zwykle jest to 12 miesięcy.

Na stronie CA mamy ładną infografikę, gdzie w skrócie wyjaśniono na czym polega zgarnięcie owego tysiaka. Spójrzmy:

Źródło: credit-agricole.pl

1. Premia 100 zł - pierwszy wpływ na konto
Aby otrzymać pierwszą stówę nie wystarczy po prostu otworzyć konto. Trzeba dodatkowo zrobić przelew na kwotę 1500 zł, co nie jest trudne. Dla optymalizatorów będzie jednak potrzebne raczej 10.000 zł, dopiero bowiem od takich przelewów konto jest całkowicie bezpłatne o czym niżej.
  

2. Premia 300 zł - płatność za media
Ten punkt jest omówiony szczegółowo w drugiej części artykułu na FpG. 
300 zł za rachunki w programie Jesteśmy gotowi w Credit Agricole


3 Premia 600 zł - korzystanie z usługi CASaver
To już doskonale znamy dotyczy bowiem programu Oszczędzam na okrągło. Opisywaliśmy to szczegółowo w artykule Podwajam na okrągło czyli mSaver który się opłaci

Należy wybrać zaokrąglenie do 5 zł


Sam z tego korzystam i płacę rachunki po złotówce, by wykorzystać maksimum zwrotu. Dla nowych podpowiem, że najlepiej wybrać opcję zaokrąglania do 5 zł, szczegóły w powyższym linku.

W poprzednich edycjach bank przyznawał premię zaledwie przez 6 miesięcy, co pozwalało na łączny zysk do 200 zł, przy konieczności trzymania konta przez 12 miesięcy. Teraz bank podrasował tę promocję i mamy wymóg trzymania konta przez 18 miesięcy. Okres jest 3 razy dłuższy, ale za to zgarnąć można trzy razy więcej.

Jedno zmieniło się jednak na minus, bank wymaga płatności na 300 zł, a więc siłą rzeczy tym razem nie jest możliwe realizowanie zysku na poziomie 400%. Warto pamiętać o tym, że promocja trwa 18 miesięcy i nie mniej! Tyle musimy wytrzymać. Jeśli bowiem komuś się to znudzi i zerwie umowę wcześniej, bank odbierze sobie przyznaną premię, więc cała wcześniejsza robota pójdzie na marne.

Na koniec warto dodać kilka słów komentarza dotyczącego wyboru konta. Spośród czterech kont, które mamy do wyboru, bezsprzecznie najlepsze jest konto Premium, gdyż to jedyne całkowicie bezkosztowe konto. Szczegóły znajdziecie w poniższym artykule.
Wybór optymalnego konta do cashback sięgającego 100%

Regulamin to oczywiście deser.

Ciąg dalszy: 300 zł za rachunki w programie Jesteśmy gotowi w Credit Agricole

27 komentarzy:

 1. Pytanie:
  "Sam z tego korzystam i płacę rachunki po złotówce."
  Robisz zakupy w sklepie tak cyrklując, czy masz sposób na opłacanie rachunków po 1zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie po prostu w kasie wystarczy oddzielić jeden artykuł od reszty i zapłacić zbliżeniowo dwa razu dwiema kartami. Wystarczy coś takiego zrobić raz na trzy dni by wyrobić maksimum zwrotu. Rzecz staje się całkiem naturalna praktycznie od samego początku.

   Usuń
 2. A mozna założyc konto poprzez System Partnerski Bankiera i korzystać z "dobrodziejstwa" tych promocji? Czy niestety tylko w oddziale można to zrobić...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak skorzystałem i przeszło. System Partnerski Bankiera jest dostępny też na tej stronie w zakładce konta.

   Do oddziału i tak będziesz musiał się potem wybrać bo otwieranie konta w CA jest upierdliwe jak mało w którym banku. Pisałem o tym kilka artykułów...

   Usuń
 3. "3. Premia 600 zł - korzystanie z usługi CASaver
  To już doskonale znamy dotyczy bowiem programu Oszczędzam na okrągło. Opisywaliśmy to szczegółowo w artykule Podwajam na okrągło"
  Polcan, twój powyższy wpis sugeruje analogię z wcześniejszą promocją. Niestety ta jest znacznie gorsza. Nie napisałeś, że tym razem trzeba dokonać miesięcznych płatności kartą w wysokości min. 300zł !
  Oznacza to więc, że nie dostaniemy już 33.33zł miesięcznie za wydane niecałe 42zł, ale za aż 300zł. Dodatkowo należało by tak rozplanować płatności, żeby nie blokować niepotrzebnie pieniędzy z zaokrągleń na koncie. Trzeba wydać te 3 stówy w 9-10 płatnościach, każde z zaokrągleniem powyżej 4zł (np.10 x 4,20zł = 42) lub wykonać więcej drobnych płatności z niższym zaokrągleniem.
  MD

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacji nie ma chyba że ktoś z góry założy że to od razu będzie jego główne konto chociaż te ostatnie 600 zł i tak jest bardzo trudne do osiągnięcia

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje mi się, że premia za płatności kartą w tej promocji jest niższa, tj. 50% od wartości przekazanej po zaokrągleniu. W poprzedniej promocji było 100%.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy ktoś może mi powiedzieć , co zrobić w sytuacji gdy wszystkie media są na "innego członka rodziny?" Czy można to jakoś obejść, czy ewentualnie można je opłacić ze swojego konta (adres zamieszkania zgadza się z rachunkiem, nazwisko również) i będzie przyznana premia ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 100% nie jest to możliwe w BZ WBK na koncie 1|2|3. W CA nie pytałem, ale możliwe, że będzie podobnie.

   Usuń
  2. regulamin!!! jeżeli adres korespondencyjny jest ten sam - jest OK

   Usuń
  3. Gdzieś ty to wyczytał? Ten punkt mówi co innego: "2. Potwierdzenie Płatności Promocyjnej musi być wystawione przez podmiot dostarczający dane Medium na imię i
   nazwisko Uczestnika lub jego małżonka i zawierać numer rachunku bankowego, na który należy dokonywać Płatności
   Promocyjnej oraz dotyczyć nieruchomości, której adres został wskazany w Banku jako adres zamieszkania lub adres
   korespondencyjny Uczestnika. W szczególności Potwierdzeniem Płatności może być zawierająca wskazane informacje
   faktura VAT."

   Usuń
 7. A co z wypłatą gotówki w kasie przy zakupach?
  Ma ktoś konto w CA?

  OdpowiedzUsuń
 8. Dominik27 --> płać kartą koszty allegro wbijając 1,01 PLN :) Najprostszy sposób na nabicie salda na rachunku oszczędnościowym do tego zrób jedną większą transakcje by mieć limit wydatków.

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi tak wychodzi, robię 13 razy zakupy po 10,01 i dostaje zwrot od każdych po 4,99.
   zakupy 13*10,01=130,13
   zwrot 13*4,99=64,81

   ale zakupy muszą być na 300 zł co miesiąc więc brakuje jeszcze 170 zł
   natomiast max. zwrot czyli 33,33 zł jest 50% zwrotu czyli muszę nabić to do 66,66.

   Dlatego muszę jeszcze zrobić jeden zakup za 170,01 zł i dostaje 4,99.

   I na koniec mam płatności na 300,14 zł
   premii mam na 69,8 zł (ale max może być 66,66 zł) i z tego 50% bank daje czyli 33,33 zł

   Ostatecznie wychodzi na to, że w miesiącu trzeba minimum zrobić 13 płatności za 10,01 + 1 płatność za 170,01 aby otrzymać max zwrot, czyli 33,33 zł.

   A dla płatności 1,01 zł trzeba ich wykonać jeszcze więcej ponieważ kwota zaokrąglenia nie jest 4,99 tylko 3,99. Dlatego żeby dojść do tych 66,66 zł trzeba zrobić ich już 16.

   Ciężka robota, żeby zebrać te 600 zł.

   Usuń
  2. a propos wymogu płatności kartą pow. 300 zł
   czy CA i WBK honorują płatności za pomocą "sprytnego bila"

   Usuń
  3. 1,01 za allegro nie da rady. Płatności kartą są zaliczane a nie przelewy elektroniczne.

   Usuń
 9. Z tego co wiem należy wypełnić jakiś formularz w którym będą podane dane pracodawcy od którego będą wpływać środki, w wysokości minimum 1500 zł dopiero wtedy będziemy członkami promocji. Ktoś to weryfikował?

  OdpowiedzUsuń
 10. Jest również oplata za karte (6zl x 18m = 108zl) jesli wybierzemy inny wariant niż ten z 10tys zł więc staje się to coraz mniej opłacalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba źle spojrzałeś w TOIP. Opłata 6 zł/mc jest za kartę walutową a nie PLN. W przypadku 1 Konta jest opłata 2 zł/mc za kartę jeżeli nie zrobimy obrotu min. 100 PLN. A to nas nie dotyczy bo i tak musimy zrobic 300 :)

   Usuń
 11. Warunki warunkami ale czy można samemu wpłacać 1500zł i jakim tytułem. Dwa to wydawanie 300zł co będzie jak nie wydam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ad1) Warunek zapewnienia stałych wpływów na Konto uważa się za spełniony, jeżeli :
   1) Uczestnik wypełni i podpisze „Zlecenie przekazywania środków” w przypadku osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, emerytury lub renty,
   lub „Deklarację stałego zasilania konta” w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą oraz uzyskujących dochody z innych tytułów,
   2) na Konto wpłynie co najmniej raz w każdym miesiącu kalendarzowym w okresie korzystania z Promocji kwota
   zadeklarowana na „Zleceniu przekazywania środków” lub „Deklaracji stałego zasilania konta”, nie mniejsza niż
   1500 zł

   ad2) W przypadku braku wpływu określonego w ust. 1 pkt 2 powyżej przez 2 miesiące kalendarzowe w okresie korzystania z Promocji Uczestnik traci prawo do otrzymywania kolejnych Premii.
   MD

   Usuń
  2. Sprostowanie:
   Oczywiście ad2 powyżej - napisałem nie na temat ;) - pisane w środku nocy, chyba już w półśnie ;)), za szybko kliknąłem "wyślij", a niestety nie ma możliwości edycji.
   Nie wydanie 300zł skutkować pewnie będzie po prostu nie wypłaceniem premii za ten miesiąc.
   MD

   Usuń
  3. Zawsze jest możliwość napisania prośby o usunięcie starego wpisu i zastąpienie jej nowym. Wielu komentujących tak właśnie robi.

   Usuń
 12. Konto założone - potrzebne były 2 wizyty- bo sie konsultantowi żle kliknęło.
  Żeby CA uzanł płatność za media - (żeby bonus za to dostać) trzeba im wysyłać fakturę (pdf lub jpg) z tym że pdf nie działa.
  Ponadto trzeba samemu zdefiniować identycznego odbiorcę stałego w rachunku- bo jak nie ma takowego - to rejestrację odrzucają. Mi rejestracja 1 odbiorcy udała sie za trzecim razem. Mocno upierdliwy ten bank.

  OdpowiedzUsuń
 13. A co myślicie o koncie w Getin Banku 50 zł premii przez 6 m-cy za zakupy karta na kwotę 300 zł.

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy konto Prosto Oszczędzające Plus również nie może być bezpłatne? Patrze w TOIP.
  Zakładając że wpłacamy 1500 (zamiast 10000) nie chcemy Tokena, a potwierdzamy hasłami jednorazowymi sms to nie widzę więcej opłat.

  Czy coś przeoczyłem?

  OdpowiedzUsuń
 15. Opłatę miesięczną i opłatę za kartę.

  OdpowiedzUsuń