środa, 23 kwietnia 2014

500 zł cashback w firmie Krups za ekspres do kawy


W zasadzie na blogu Polak potrafi odchodzimy od opisywania ofert bankowych. Do niedawna mieliśmy tutaj bardzo dużo ofert promocji bankowych, gdyż były one godne uwagi, sam korzystałem z niejednej z nich i na pewno warto było o nich napisać.

Niestety od pewnego czasu bankowe promocje stają się parodią promocji, a nie faktycznie ofertą godną polecenia. Wystarczy zajrzeć na bloga FpG by przekonać się o przykrym fakcie, że obecne pseudopromocje to w zasadzie zmuszanie batem klienta do kupowania na potęgę, za co najprawdopodobniej zamiast 500 zł dostanie kubek o czym dziś na FpG.

A co z firmami? Czy tutaj też w przypadku promocji mamy do czynienia z jawnym nabijaniem klienta w butelkę czy też nagradzanie jest uczciwe i lojalne czyli takie jakie chcielibyśmy aby było? Przyjrzyjmy się bliżej obecnej promocji do 500 zł jakie oferuje firma KRUPS.

 
Źródło: krupspromocja.pl


Jak widzimy na powyższej reklamie mamy możliwość zarobić 100 zł, 200 zł albo nawet 500 zł czyli tyle samo ile obecnie oferuje Deutsche bank dla VIPów. Z tą różnicą, że tutaj może zarobić każdy, kto skusi się na jeden z reklamowanych modeli ekspresu do kawy.

A wybór trzeba przyznać jest duży. W sumie można zakupić aż 25 rodzajów ekspresów, z czego tylko 3 modele umożliwiają najwyższy cashback 500 zł. 7 modeli da najniższy zwrot czyli 100 zł. Pozostałe 15 zwracają po 200 zł. Listę modeli widzimy poniżej.Czym one wszystkie się od siebie różnią można sprawdzić tutaj. Czy warto skorzystać z tej promocji? Przede wszystkim powinniśmy zobaczyć ile kosztują w sklepach takie ekspresy choćby za pomocą porównywarki ceneo czy skąpiec i porównać je z cenami jakie oferuje Krups. Może się okazać, że firma ma drogie zestawy, a cena nawet po rabacie okaże się taka jak pokazują wyszukiwarki.

Po wejściu na stronę firmy Krups dostajemy następującą informację:
Krups nie sprzedaje swoich produktów bezpośrednio do swoich konsumentów.
Produkty można kupić w wielu punktach sprzedaży w całej Polsce.


A więc możemy mniej więcej posiłkować się cenami w sklepach. Zobaczmy ile przykładowo kosztują przedstawione modele. Na stronie popularnego ceneo mamy takie stawki:

Dla zwrotu 500 zł

Źródło: ceneo.pl

Dla zwrotu 200 złDla zwrotu 100 złJak widzimy im droższy ekspres tym większy zwrot, co jest rzeczą raczej oczywistą. Co zatem należy zrobić aby odebrać nagrodę? Poza kupnem ekspresu należy... przesłać listem w ciągu 10 dni od daty zakupu trzy rzeczy:
 • kupon promocyjny
 • kserokopię dowodu zakupu w czasie promocji czyli do 4 maja
 • wyciąć z opakowania ekspresu kod kreskowy EAN
A co z nagrodą? Pozytywne zaskoczenie. Na rachunek bankowy uczestnika wpłynie kwota zależna od zakupu modelu w terminie 14 dni od daty otrzymania listu z trzema wymaganymi rzeczami. Jak widać nie trzeba tutaj wyrabiać karty i szaleć nią w nadziei że 500 zł będziemy otrzymywać w paczkach po 50 zł przez blisko rok albo będziemy zmuszeni do kupowania na gwałt i tyko pierwsze 33 osób dostanie nagrodę.

Nie ma się co oszukiwać. Banki w promocji dają co najwyżej ekspresy z dolnej półki. Często taką ofertę ma przykładowo Raiffeisen o czym można sobie poczytać tutaj. Są to jednak ekspresy z dolnej półki na drogie kapsułki. Kto chciałby dobrej klasy ekspres po cenie promocyjnej ma dobrą okazję. Tym bardziej, że jak zapewnia producent nagroda jest zwolniona z podatku.

Promocja trwa do 4 maja 2014, a więc jest jeszcze dość czasu. Czy warto? Być może ktoś już skorzystał z tej opcji, gdyż promocja trwa już od 15 marca tego roku. W każdym razie dla chętnych regulamin do wglądu dla ułatwienia wyszukiwania zwyczajowo na koniec.

Ciąg dalszy: 500 zł cashback lub kubek w Deutsche bank w promocji VIP

7 komentarzy:

 1. Błędnie podpisane grafiki (zwrot do ceny zakupu)

  OdpowiedzUsuń
 2. pomieszały ci się obrazki z ceneo, bo z obrazków wychodzi, że wystarczy kupić najtańszy żeby dostać zwrot 500zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja, już poprawiłem. To byłby niezły prezent firmy;)

   Usuń
 3. jedna jest dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja tez wysłałem kupony 1,5 mca temu i dupa. Chyba ktoś zabrał moją kopertę

  OdpowiedzUsuń
 5. też wysłałam kupony i cisza

  OdpowiedzUsuń