środa, 17 października 2012

Jeszcze jedne obligacje z branży windykacji


Niedawno w artykule Nowe obligacje z branży windykacji pisałem o bardzo ciekawej ofercie.  Ponieważ tutaj artykuły ukazują się codziennie i szybko znikają z pierwszych stron bloga przyjąłem zasadę, że takie ciekawe oferty zostają przedrukowane na blog Arkana obligacji i będą tam aż do czasu końca oferty.

Opisana tam oferta powoli dobiega końca gdyż trwa do 20 października a już mamy nową.
Nic dziwnego branża windykacji rośnie w siłę co do tego nie ma wątpliwości. Polacy zadłużają się na potęgę więc dla firm z tej branży to istne eldorado.


Zresztą nie tylko fakt zadłużenia Polaków odgrywa tutaj rolę. Bardziej istotny jest tutaj fakt, że wiele firm posiada niespłacone należności, które stanowią barierę do prowadzenia ich działalności. Zatem w ich interesie jest korzystanie z usług firm windykacyjnych.


Statystyki pokazują, że:

Źródło: projekt badawczy KRD i KPF


Zatem jak widać jest duży popyt na windykatorów a liczba obligacji wskazuje że jest to trend rosnący. Opisywana ostatnio firma jest notowana na giełdzie New Connect natomiast najnowsza oferta dotyczy spółki notowanej na głównym parkiecie czyli Giełdzie Papierów Wartościowych.

Co więcej spółka należy do pierwszej piątki najlepszych firm windykacyjnych. Najnowsza emisja obligacji jest ofertą prywatną a więc adresatem może być maksymalnie 99 inwestorów. Z tego prosty wniosek, że skorzystają na tym ci którzy zgłoszą się pierwsi.

Tutaj małe wyjaśnienie dla osób, które pytają mnie w mailach dlaczego nie podaję na blogu więcej szczegółów o ofertach. Powód jest prosty - oferty publiczne mogą podawać wszystkie szczegółowe parametry, oferty prywatne niestety nie.

3 komentarze:

 1. Mam pytanie, po co otworzyłeś nową stronę o takiej samej tematyce?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po wielu prośbach czytelników którzy szukali tych tematów w gąszczu artykułów na Polak potrafi. Sam musiałem wyszukiwać te artykuły spośród wielu na temat funduszy, IKE, programów oszczędnościowych, parabanków i wiele wiele innych.
   Teraz wszelkie zapytania można szukać łatwo i przyjemnie w jednym konkretnym miejscu. To powód główny choć nie jedyny.

   Usuń
 2. Rzeczywiście, faktem jest, iż sytuacja firmy windykacyjnych jest coraz lepsza. Wynika to z rosnących długów obywateli Polski i braku płynności finansowej, przez co coraz częściej ma miejsce konfiskata mienia dłużników przez komornika. Dlatego też duży popyt na windykatorów nie może być tu zaskoczeniem.

  OdpowiedzUsuń