wtorek, 20 września 2016

PCH Capital wznawia spłatę obligacji w ratach


Dzisiaj (15-09-2016) pojawił się na moim rachunku wpływ z tytułu spłaty kolejnej raty ustalonej w porozumieniu o wykupie obligacji C2 PCH Capital.
Poślizg pół miesiąca (kasa powinna wejść na koniec sierpnia), ale cieszy, że jednak JEST.
Wygląda na to, że firma nadal stara się uregulować zobowiązania i za to należy jej się duży plus (szczególnie na tle masowego ostatnio wysypu krętaczy i oszustów obligacyjnych).
Martwi natomiast brak kontaktu z firmą (i występującą wcześniej w jej imieniu p. Zielińską). Trzeba przyznać, że potrafią budować napięcie - bliski byłem już wysłania pisma o zerwaniu porozumienia i wejściu na drogę sądową.


Powyższy komentarz anonimowego pojawił się po serii wpisów o braku spłaty. Skontaktowałem się od razu z osobą, która przedstawiła mi cały harmonogram spłaty obligacji w ratach.

Sprawę przedstawiłem w artykule PCH Capital proponuje porozumienie. Według przedstawionego tam harmonogramu spłaty, spółka zobowiązała się do spłaty kwoty 10.000 zł w ośmiu ratach miesiąc po miesiącu w terminie maj-grudnień 2016.

 
Spłaty poprzednich rat były nawet przed terminem...

Obligatariusz niestety nie dostał 15 września 2016 spłaty czwartej raty tak jak to było w przypadku anonimowego wpisu w komentarzach. Dostał jednak następnego dnia w mailu od PCH Capital prośbę o... podanie aktualnego numeru konta do przelewu, gdyż rzekomo nadany przelew wrócił do adresata.


...tak było w czerwcu i w lipcu
Zdaniem obligatariusza nie było żadnej zmiany konta. PCH Capital przelewał zawsze środki na ten sam numer konta w tym samym banku, w tym przypadku do Millennium. Podał więc raz jeszcze ten sam numer w ubiegły piątek, oczekując przelewu w poniedziałek.

Czwarta płatność z 19 dniowym poślizgiem, ale z wyższymi odsetkami
I jak widzimy na powyższym screenie przelew czwartej płatności faktycznie przyszedł wczoraj. Co więcej PCH Capital wypłacił przez to wyższe odsetki. Połowa długu została zatem już spłacona wraz z należnymi odsetkami.

Ciekaw jestem jak było w przypadku innych obligatariuszy oraz jak będzie przebiegała dalsza część płatności. Kolejna rata wszak powinna się pojawić już w przyszłym tygodniu.

22 komentarze:

 1. Cytując "szczególnie na tle masowego ostatnio wysypu krętaczy i oszustów obligacyjnych" - tutaj popatrzyłbym na całą grupę PCH np. Runicom, Futuris i wtedy będzie wiadomo, że można ich wszystkich zakwalifikować do tego cytatu. Ja z PCH też otrzymałem ratę z opóźnieniem. Natomiast z Runicomem jest "ciekawsza" historia, 20 czerwca wysłałem przedsądowe wezwanie do zapłaty (obligacje seria A4 zapadalność 2 czerwca 2016) na co w odpowiedzi 8 sierpnia otrzymałem list od prezesa spółki z propozycją ugody z dopiskiem "w przypadku wyrażenia zgody przedstawię odpowiednią propozycję". Myślę sobie, no dobra z PCH jakoś ta spłata na raty działa, spróbuję z Runicom. Ponieważ mam numer telefonu i adres e-mail bezpośrednio do prezesa Runicomu napisałem, że wyrażam zgodę na przedstawienie propozycji. I tu nastąpiła cisza... Myślę, sobie może pan prezes na urlopie jest, napisze list i wyślę poleconym, co też uczyniłem. Oczywiście odpowiedzi nie ma do dnia dzisiejszego. Teraz sprawa będzie rozstrzygana na drodze sądowej, ciekawe czy komornik ma zasięg do kont na Cyprze. A jak wygląda Wasza przygoda ze spółkami z tej "uczciwej" grupy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W moim przypadku to jak na razie zarówno PCh Capital jak i Runicom wypłacają odsetki w terminie. Czytając jednak opinie innych obligatariuszy tych spółek to sądzę, że godzina prawdy wybije w dniu wykupu tych obligacji.

   Usuń
 2. ,,szczególnie na tle masowego ostatnio wysypu krętaczy i oszustów obligacyjnych"
  Powinniśmy się zorganizować i wystąpić przeciw oszustwom na obligacje. Jest ustawa o obligacjach i urzędy państwowe nie respektują przepisów. Umowa między emitentem a obligatoriuszem jest szczególną umową regulowaną ustawą o obligacjach. Każde naruszenie przepisów tej ustawy powinno być natychmiast karane wymienionymi w ustawie grzywnami. Tak się nie dzieje. Powinniśmy działać jak np. grupy ludzi oszukanych na polisolokatach itp. I wymagać respektowania naszych praw.

  OdpowiedzUsuń
 3. Futuris nic nie spłaca więc sprawa powędrowała do sądu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że nie ma reguły na to która spółka wypłaca a która nie... Mi nie wykupili w czerwcu za Runicom, ale w sierpniu wykupili w terminie Futuris..

   Usuń
  2. Ja również nie dostałam w sierpniu kasy z FUTURIS...

   Usuń
 4. Wszyscy na tym zarobili oprócz naiwnych co dali kasę. Oszuści, pośrednicy tfu i kancelarie prawnicze wszelkiego typu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzisiaj wpłynęła kolejna rata z PCH Capital

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W "moim" przypadku dopiero dziś. I kwota znów jest wyższa jak ostatnio.

   Usuń
  2. Polcan - Ty chyba miałeś Runicom kończacy się w maju(wykupili Ci terminowo ) a nie PCH Capital. Więc o co kaman ??Anielka

   Usuń
  3. Już mówiłem, że osoba z redakcji ma pch, wiec mogę na bieżąco sprawdzać czy jest przelew czy nie. Jak pojawia się wpis anonimowego, że jest spłata pytam czy znajoma też dostała czy nie.
   Pytałem wczoraj i nie było, dziś w południe też nie było, ale przed 17:00 już był przelew. Stad słowo "moim" jest w cudzysłowie.

   Usuń
  4. Anielka, przypuszczam, że kaman o to, że Polcan ma znajomą z obligacjami PCH i od niej info na bieżąco - dlatego "moje" wstawił w cudzysłów (pisał o tym wielokrotnie).

   U mnie też wpłata weszła dzisiaj, czyli terminowo.
   MD

   Usuń
 6. Witam, podpisałem porozumienie z PCH ws obligacji z serii B20 (zapadalne w III.2016). do końca X miałem dostać w ratach całą kwotę obligacji plus 10% odsetek, z dużym opóźnieniem dostałem cały wkład - szkoda tylko że zapomnieli o odsetkach za pół roku przetrzymywania pieniędzy. Niestety ugodę i terminy w niej zawarte traktowane są przez PCH totalnie olewczo. Teraz z kolei nie mogę się dodzwonić od tygodnia. Na maile oczywiście brak odpowiedzi..

  OdpowiedzUsuń
 7. Część dostała zwrot ze zlicytowanego mieszkania PCH. Ale kasy na przyszłe spłaty już może zabraknąć. Trzeba być czujnym i raczej wstępować ochoczo na drogę sądową. Mi komornik wywalczył całość..

  OdpowiedzUsuń
 8. Co ciekawe wbrew moim obawom Runicom spółka zależna od PCh Capital wypłacała mi odsetki od obligacji serii A5 w terminie, a wykup tych obligacji nastąpił zgodnie z harmonogramem wczoraj bez żadnych problemów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nic nie spłacają złodzieje

  OdpowiedzUsuń
 10. Moja "przygoda" z PCH to brak wykupu B12 w lutym 2016 - tu pojawiło się porozumienie że do maja wszystko spłacą - Brak wykupu i jakiejkolwiek reakcji do wrześnie - potem przysłali kolejne porozumienie podpisane przez "nowego: prokurenta - panią Chmielewską - mówiące że wszystko zapłacą do października - Przy wartości moich obligacji na 100 tys dostałem jeden przelew na 10 tys we wrześniu ( PCH Cypr) i jeden na 5 tys w grudniu ( PCH Capital) - do dziś nic więcej...
  Co radzicie ? Do Prokuratury z doniesieniem? Do Sądą z pozwem cywilnym i tymi dwoma lipnymi porozumieniami?
  Jestem tylko prostym lekarzem i jestem zagubiony w tej materii...
  wkwiecinski@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podziwiam cierpliwość jeśli chodzi o czekanie przez 7 miesięcy na wpłatę zaległych dwóch rat z porozumienia. Spółka ewidentnie gra na zwłokę i okazuje totalny brak szacunku wobec swojego wierzyciela. Radzę wysłać pismo z wypowiedzeniem porozumienia ze względu na łamanie przez PCh Capital jego warunków oraz pismo do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez emitenta (wprowadzenie w błąd inwestorów przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej poprzez podanie nieprawdziwych informacji w dokumentach emisyjnych - chodzi o sławne oświadczenie p. Chmielewskiego o zabezpieczeniu obligacji, które jak się okazuje pozostaje tylko na papierze) oraz podejrzenie popełnienia przestępstwa przez osobę, która podpisała się pod porozumieniem (istnieje podejrzenie, że składając propozycję porozumienia nie zamierzała go realizować zgodnie z zapisami oraz nie miała prawa reprezentować spółkę a więc podpisywać tego typu zobowiązania). Roszczeń finansowych wobec PCh Capital należy dochodzić sądownie (najlepiej przez wybrana kancelarię prawną jeśli się na tym nie znasz) bo jak widać polubownego załatwienia sprawy PCh Capital nie zamierza respektować.

   Usuń
 11. Jeśli nie wykupili Waszych obligacji to jestem w stanie pomóc. kamil.kubica@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Equitier SA nie wypłacił mi pensji i nie można skontaktować się z firmą. Zalegają już od stycznia. Podpisaliśmy ugodę z której się nie wywiązali.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dzień dobry,

  jeśli jest tu ktoś, kto nie odzyskał kapitału bądź z odsetek z inwestycji w obligacje - zapraszam do kontaktu. Pomogłem już wielu obligatariuszom w odzyskaniu pieniędzy wtopionych w trefne inwestycje.

  W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu mailowego: obligacje.pomoc@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy jest już jakaś grupa, która złożyła zawiadomienie do prokuratury ?

  OdpowiedzUsuń