piątek, 9 września 2016

3,50% na koncie oraz 240 zł oszczędności na rachunkach w Orange Finanse


Orange Finanse rzadko gości na PP3, chociaż w rankingach kont oszczędnościowych od bardzo dawna jest w ścisłej czołówce. W ostatnim, wrześniowym zestawieniu uplasował się na podium, po tym jak WBK zaprzestał oferowania 4%.

Konto w Orange daje 3,50%. To dziś bardzo atrakcyjna stawka biorąc pod uwagę fakt, że 3% na Zośce Pro są już policzone, o czym pisałem wczoraj. Do tej pory bank był w odstawce, jednak obecnie Orange Finanse ma promocję nie tylko konta oszczędnościowego.

Warto tutaj podkreślić, że 3,50% jest gwarantowane przez 6 miesięcy, co jest rzadkością w bankach, które promocje mają zwykle przez 3 miesiące. Tutaj więc jeszcze długo po nowym roku będziemy mieć stare dobre 3,50%.:)

Dwie promocje jednocześnie w Orange Finsanse
Drugą ciekawą promocją jest możliwość obniżenia rachunków w Orange. Potrwa ona do 9 listopada 2016. Z góry jednak zaznaczam, że nie mogą z niej skorzystać osoby, które posiadały ror w Orange Finanse od blisko dwóch lat bo od... 2 października 2014.


Na czym ona polega?

Jak się można domyślić, oferta jest skierowana do klientów Orange, którzy posiadają mobilne lub abonenckie konto Orange. Do zgarnięcia jest odpowiednio 120 lub 240 zł w zależności od tego czy posiada się konto mobilne czy abonenckie.

>>Tutaj założysz konto w Orange dla 3,50% oraz zniżki do 240 zł na fakturach

Promocja potrwa przez 2 lata. Skoro w tym okresie mamy 24 miesiące, łatwo policzyć, że w jednym miesiącu mamy 5 zł zniżki na fakturach, jeśli posiadamy konto mobilne (5*24 = 120 zł) lub 10 zł zniżki jeśli mamy konto abonenckie (10*24 = 240 ).


Warunek zwrotu jest bardzo prosty: jedyne co musimy zrobić to dokonywać płatności kartą. Wymagana kwota to 300 zł. Ten sam warunek jest wymagany do tego by mieć na koncie 3,50% więc niejako zgarniamy w sumie dwie premie za płatności kartą.

Tak ma być przez 24 miesiące

Dodatkowo Orange Finanse gwarantuje niezmienność opłat przez okres 24 miesięcy, nie będzie tu więc niemiłej niespodzianki jaką ostatnio zafundowały nam WBK czy Idea bank. Darmowe ma być konto, karta, przelewy i wszystkie bankomaty w Polsce.

>>Tutaj założysz konto w Orange dla 3,50% oraz zniżki do 240 zł na fakturach

Nie jest więc tak źle, jeśli ktoś ma fakturę w Orange. Konto na 3,50% przyda się na pewno każdemu, zaś gwarancja darmowości może posłużyć jako alternatywa do niepewnych kont w innych bankach, które raz za razem wprowadzają takie absurdalne nowości jak opłaty za przelewy (WBK), czy korzystanie z bankomatów (ING).

Regulamin promocji Dobry start jesień 2016 w Orange Finanse

8 komentarzy:

 1. Jest limit kwotowy dla 3,5 % ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poza Zośką w każdym banku jest limit kwotowy. I niestety tutaj jest taki sam jak miał BOŚ, a więc 10k.

   Usuń
 2. Gwarancja oprocentowania 3,5% i gwarancja niezmiennosci opłat (za konto,kartę itd)
  - jest tylko dla Mobilnych Klientów Orange lub osób przenoszących numer do Orange.
  (§6 A i §6 B)
  Pozostali nie są wymienieni w gwarancjach, choć mogą być uczestnikami promocji(§5), tylko po co?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy można założyć tylko samo konto oszczędnościowe na 3,5% bez pozostałych bonusów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt Ci przecież nie każe z nich korzystać. Niestety także dla tych 3,50% bank każe wykonywać płatności kartą na 300 zł...

   Usuń
 4. 300zl wydane karta to 15zl zwrotu w Alior T-mob, czyli cala ta zabawa ze zwrotem 5 lub 10 zl nie bardzo ma sens.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyle że w TMUBie nie masz konta na 3,50% przez pół roku.

   Usuń
 5. konto na 3,5% da nam dodatkowo ok. 60zl przez 1/2 roku, czyli niewiele, porownujac do T-Mob jestesmy max 30zl "do przodu" po pol roku, po roku roznica zanika.

  OdpowiedzUsuń