czwartek, 8 września 2016

100 zł zwrotu lub 2% na koncie dla firm w mBanku


Dziś dzień dla firm. Na FpG omawiam nową odsłonę konta Firma to Ja w Idea bank, na którym obecnie można zdobyć 600 zł. Jednocześnie z nową wersją swojego konta firmowego wyszedł mBank.

W Idea bank mamy niższy bonus, w mBank cięcia są jeszcze większe. Nie ma już 600 zł dla przedsiębiorców, obecnego przez długi czas w ofercie. Teraz mBank zostawia przedsiębiorcom wybór spośród dwóch ofert.

Kto może skorzystać z oferty? Z opisywanych promocji są wyłączone jedynie osoby, które nie posiadały rachunku firmowego dla danego numeru NIP do dnia 31 lipca 2016. Okres karencji jest zatem bardzo krótki wynosi bowiem jedynie... 1 miesiąc:)


Pierwszą opcją jest zgarnięcie 100 zł


1. 100 zł zwrotu za jeden przelew do ZUS
Jedna z nich pozwala na zgarnięcie już tylko 100 zł. Dużo mniej niż do tej pory, ale za to premię zgarnąć niezwykle łatwo. Wystarczy bowiem zrobić pierwszy przelew do ZUS na kwotę minimum 250 zł w ciągu 30 dni od podpisania umowy, by dostać za to premię w postaci stówy.

Tutaj założysz konto firmowe w mBanku w wersji z 100 zł zwrotu za przelew

Ponadto mBank gwarantuje, że przez okres dwóch lat konto będzie darmowe. Nie będzie opłat za prowadzenie rachunku, za kartę czy za wypłaty z bankomatu. Wypłaty jednak nie dotyczą wszystkich bankomatów lecz bankomatów mBanku, Euronetu, Planet Cash oraz WBK.


Przedsiębiorcy mają też drugą opcję do wyboru, która wydaje mi się mniej ciekawa, ale być może przyda wam się bardziej oprocentowane konto przez jeden rok. W końcu konta firmowe zwykle nie są wcale oprocentowane.


2. 2% na koncie przez 12 miesięcy
W drugiej opcji nie ma zwrotu 100 zł, za można mieć oprocentowanie 2% do kwoty 50.000 zł. Niby niewiele, ale też nie możemy kont firmowych porównywać z kontami osobistymi, na których 2% to zdecydowanie za mało by uznać je za godne uwagi.

Drugą opcją jest posiadanie oprocentowanego konta rok
 
Konta firmowe prawie nigdy nie są oprocentowane, w końcu przedsiębiorca zwykle obraca gotówką, a nie trzyma środków w banku. Każdy jest jednak inny i prowadzi działalność na swój sposób, więc komu pasuje oprocentowane konto, może wybrać drugi wariant.

Tutaj otworzysz konto firmowe w mBanku w wersji z 2% przez rok

Chociaż stawka 2% obowiązywać będzie przez 12 miesięcy, także drugi wariant konta jest darmowy przez 2 lata. Obowiązują tu te same warunki co dla pierwszego przypadku: darmowe prowadzenie, karta i wybrane bankomaty do wypłaty gotówki wypisane wyżej.

Zaletą kont w mBanku jest fakt, że nie ma wymaganego okresu na który umowa musi być podpisana. Innymi słowy możemy zgarnąć premię i zamknąć bezkarnie konto po czym skorzystać z premii za konto oferowane przez inny bank:) Premie też nie będą zabrane jak może być w przypadku kart kredytowych Citi.

Porównując ofertę konta dla firm z propozycją Idea banku kolejny raz można stwierdzić, że mBank pozostaje w cieniu. Ciekawsze wydaje się być konto u niebieskich, gdzie też mamy obniżki premii, ale 600 zł wygląda znacznie ciekawiej od obu opcji. Szczegóły dziś na FpG.

Regulamin konta mBiznes w wersji pierwszej z 100 zł zwrotu
Regulamin konta mBiznes standard oprocentowanego na 2% przez 2 lata

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz