sobota, 6 października 2012

Kolejna lokata w neoBANKu na 9%!


Chociaż rynek finansowy obserwuję aktywnie od dłuższego czasu, takiego nagromadzenia naprawdę dobrych ofert, wojen na konta, lokaty i obligacje dawno nie widziałem. Zwykle codzienne publikacje dobrych nowości na jednym blogu wystarczyły by ogarnąć i opisać wszystko to co najlepsze. Teraz już nie wystarcza. Kolejki zamiast maleć rosną. A oferty są naprawdę godne uwagi i komentarza.

Teraz część oferty mimo iż przekracza założony próg 6% po prostu pomijam a wybieram tylko te najciekawsze. Chociaż lokatami w zasadzie nie zajmuję się na blogu Polak potrafi to jednak zarezerwowałem tutaj miejsce dla tych wybitnych oferujących ponad 8%. Taki zysk już dorównuje zyskom z obligacji bankowych, więc warto o nich napisać tutaj. 

Na szczytach lokat sięgających dwucyfrowych zysków w ostatnich miesiącach rozpanoszyła się Idea. Oferta miesięcznej lokaty z kuponem VII została ostatnio podrasowana z 9% do 10% przy ograniczeniu wkładu o połowę o czym pisałem tutaj. Jedynym bankiem, który dorównywał mu kroku w tak wysokim oprocentowaniu był neoBANK z podobnym oprocentowaniem 9% na dwumiesięcznej lokacie WYSOKI ZYSK.

Wojna neo kontra idea trwa


Ta oferta, która jest w ofercie już od ponad roku, teraz została rozbudowana o kolejną ofertę gwarantującą 9% tym razem na miesięcznej energoLOKACIE 1M. W ten sposób neoBANK rozbudowuje ofertę energoLOKAT, które opisywałem na blogu Finanse po godzinach tutaj.

Oto podstawowe parametry:
Termin: miesiąc
Oprocentowanie 9% (7,29%)
Ilość lokat: jedna
Minimum: 1.000 zł
Maksimum: 10.000 zł
Konto ror: niewymagane
Zerwanie przed terminem: oprocentowanie zaledwie 0,5%

Od razu rzuca się w oczy brak konieczności zakładania konta osobistego. I bardzo dobrze, gdyż przelewy z tego konta są płatne co zawsze jakoś obniżało atrakcyjność tego banku. Kwoty oprocentowanie oraz czas trwania jak widać są identyczne do lokaty z kuponem VII w Idea banku.

Niestety chociaż konto ror jest niewymagane jest to lokata powitalna czyli adresowana tylko do nowych klientów. A jakże. Kto się jeszcze łudził to niestety muszę marzenia o świętym mikołaju skonfrontować z brutalną rzeczywistością. neoBANK podtrzymuje tradycję dobra lokata tylko dla żółtodziobów.

Lokatę może założyć tylko ci, którzy nie byli klientami tego banku do 13 września. Niejednokrotnie krytykowałem to podejście, chociaż kilka dni temu dostałem maila od jednej z czytelniczek Pani Teresa S. która pisze:
Informacje w blogu "Finanse po godzinach" czytam codziennie i bardzo wysoko oceniam. Niejednokrotnie rozjaśniły mi wątpliwości . Postanowiłam dorzucić swoją cegiełkę .
Dzisiaj (
mail pisany był 2 października) minął termin lokaty MISTRZOWSKI PROCENT w neoBANKU założonej przed 3 miesiącami na 6,6% i o dziwo odnowiona została na tych samych warunkach czyli 3 miesiące, 6,6% o nazwie Lokata MISTRZOWSKI PROCENT (promocja odnowień) pomimo, że ja nie mam możliwości założenia lokaty na taki %. NeoBANK w ten sposób zatrzymuje klientów .

Można z tego wysnuć prosty wniosek, że neoBANK zauważył, iż nowi klienci po okryciu jak są traktowani postanawiają zakończyć współpracę stąd próba zatrzymywania ich na dłużej. Ponieważ nie jestem już żółtodziobem ale starym weteranem nie mam możliwości sprawdzenia tej informacji. 

Warto jednak ją odnotować i obserwować czy to tylko sporadyczne działania czy też coś się zacznie zmieniać w traktowaniu klientów. Chociaż trudno przypuszczać, żeby 'rasistowski' podział na żółtych (od żółtodziobów oczywiście w znaczeniu nowicjuszy) i czarnych klientów (od określenia być na czarnej liście czyli do kasacji, skreślenia z listy promocji) został zniesiony.

Kolejna lokata godna uwagi Źródło: neoBANK


Jakby tej dobrej oferty było mało neoBANK podwyższa jednocześnie ofertę lokaty półrocznej do 6,60% co powoduje, że to obecnie najatrakcyjniejsza lokata na ten okres. Oto obecne zestawienie oprocentowania energoLOKAT
1M - 9,00%
3M- 6,80%
6M - 6,60% (+0,20)
9M - 6,20%
12M - 6,10%

Jak widać wszystko stoi dosłownie na głowie. Standardowo im dłużej deponujemy nasze środki finansowe, na tym większe oprocentowanie możemy liczyć. A tutaj mamy dokładnie na odwrót. To doskonała okazja do wykorzystywania okazji i pomnażania środków i to właśnie ten fakt powoduje, że lokaty obecnie w dalszym ciągu są bardzo atrakcyjne.

Pozwala to w dalszym ciągu efektywnie korzystać z dobrodziejstwa procentu składanego możemy bowiem reinwestować nasze środki wraz z porządnymi odsetkami. Wybierając zaś serię najlepszych lokat, możemy zarobić o wiele więcej niż średnia rynkowa nie tylko rynku lokat. A wszystko bez ryzyka i przy relatywnie małej fatydze.

10 komentarzy:

 1. http://www.neobank.pl/dla_ciebie/oszczednosci/lokaty_w_koncie_osobistym.wbd/lokata_wysoki_procent-gru10.wbd?tab=2&stab=0

  Aby założyć lokatę musisz posiadać dowolny rachunek osobisty: neoKONTO, neoKONTO BANKOMATOWE lub neoKONTO PRESTIŻ. Dodatkowo jeśli lokatę chcesz założyć przez Internet musisz posiadać dostęp do bankowości internetowej neoBANK24.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podany przez ciebie link dotyczy innej lokaty na 9% tej dwumiesięcznej dostępnej od dawna.
   Opisywana lokata w artykule dotyczy nowej lokaty na 9% jednomiesięcznej. Tutaj nie musimy mieć konta a wystarczy zwykły rachunek techniczny.

   Usuń
 2. "Lokatę może założyć tylko ci, którzy nie byli klientami tego banku do 13 września"
  Chciałem wcześniej już ten temat poruszyć, teraz jest dodatkowa okazja.
  Będąc klientem jakiegoś banku np od roku 2007 i rezygnując z ich usług powiedzmy w 2010 roku, już do końca naszych dni jesteśmy dla nich czarnym klientem.
  Innymi słowy nawet po 2-3 latach nie korzystania z ich produktów i tak nie możemy załapać się znowu na promocje dla nowych klientów czy po jakimś okresie naszej bezczynności możemy znowu zostać żółtodziobem?
  Likwidowałeś już parę kont jak zauważyłem więc i ten temat pewnie już przerobiłeś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety. W ubiegłym dziesięcioleciu bawiłem się w różne fundusze i nabrałem do nich wstrętu co widać po nielicznych wpisach.
   Do lokat powróciłem przy okazji likwidowania funduszy gdy panowała istna hossa i można było nareszcie zrealizować całkiem zysk bez analizowania rynku.
   Niestety po wprowadzeniu podatku lokaty zrobiły się średnio atrakcyjne (co nie znaczy że wcale) więc przeniosłem zainteresowanie na obligacje korporacyjne i to tutaj główne inwestuję.
   Dlatego prowadzę aktywnie dwa blogi jeden dla obligacji oraz innych tematów związanych z inwestowaniem czyli ten a drugi dla lokat czyli Finanse po godzinach.

   Usuń
  2. Spośród banków w których miałem konta najlepiej udawało mi się komunikować z neoBANKiem. Przy zamykaniu konta zapytałem opiekunkę to które ty mi zadałeś - czy kiedyś będę ich nowym klientem. Niestety odpowiedź była negatywna. Banki nie prowadzą tego na papierze, który palą po kilku latach. To nie jest Urząd Skarbowy gdzie dokumenty są ważne przez 5 lat. Tutaj jesteś odnotowany w bazie danych. Na wieki wieków i jeszcze dłużej.

   Usuń
 3. Na razie sie tym nie przejmuję, gdyż na szczęście banki nie trwają na wieki wieków. Kiedyś miałem konto w bph, by niespodziewanie znaleźć się z nim w pko s.a. Kredyt wziąłem w GE Money bank, a po chwili znalazłem się z nim w bph. Ale jazda!
  Nie wiecie, co dzieje się z bazą danych o klientach, gdy bank zostanie przejęty lub połączy się z innym bankiem, którego klientem nie byłem?

  OdpowiedzUsuń
 4. Sądzę że bezpiecznej będzie w takim wypadku zadzwonić na ich infolinię i dokładnie spytać czy możesz wejść w ten produkt dla nowych klientów skoro wcześniej miałeś produkty w banku który przejęli. Myśląc racjonalnie powinien przysługiwać nam status nowego członka jeśli byliśmy jedynie klientem kogoś kogo oni przejęli.
  Jednak jak to z bankami - lepiej zadzwonić i upewnić się.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest może link do tej lokaty 9% NeoBanku niejasne mają te strony jak to dokładnie założyć przez neta czy telefonicznie najpierw zadzwonić czy może mają oddział nie kapuję tego do końca a mam na zbyciu akurat 10 tys wolnych na tą chwilkę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/11/czarny-tydzien-w-neobanku.html

   Usuń
 6. Ale jaja to już w sumie lokaty poszły na dno jeszcze ten DBNet się konczy masakra ogólnie ping-pong 4,5% od wczoraj porażka mi pasi tylko na lokaty jednodniowe bo inwestuję kasę ale 1/10 więc resztę wrzucam na lokaty jednodniowe ale na niech też chciałem coś zarobić a nie ŻEBRAĆ !

  OdpowiedzUsuń