piątek, 26 października 2012

Alior Sync znów rozdaje 50 zł na grouponieAlior Sync to jeden z najczęstszych bywalców Groupona. W sierpniu oferował 50 zł za samo założenie konta. Teraz ponawia ofertę. Widać apetyt rośnie w miarę jedzenia a bankowi nigdy dość.

Pojawia się zatem pytanie czy warto konto zamykać i otwierać tylko po to by odbierać owe 50 zł:) A idąc dalej: jeżeli jest to możliwe to czy jest jakiś limit na ilość wejść i wyjść? Wszystko bowiem zawiera się w odpowiedzi czy używam tego konta czy nie? Albo jeszcze ciekawszym czy warto zamknąć konto na kilka miesięcy jeżeli chwilowo go nie używam?

Dla tych którzy jeszcze nie weszli do banku w którym grasuje ninja - co trzeba zrobić żeby dostać pierwsze pięć dych? Przede wszystkim trzeba dokonać zakupu kuponu na stronie Groupon.pl oraz złożyć wniosek o rachunek. Jak się nietrudno domyśleć wniosek jest dostępny na kuponie ale podlega jednemu ograniczeniu:
Wniosek nie będzie zaliczony w Promocji, jeśli Uczestnik złożył inny wniosek internetowy o Rachunek z innego źródła w Internecie niż www.Groupon.pl po dniu 1.09.2012 r.

Należy dodatkowo trzymać się dwóch różnych terminów i wypełnić dwa dodatkowe warunki. Niespełnienie ich skutkuje oczywiście brakiem promocji. Jakie to terminy?

Należy złożyć wniosek do dnia 4 listopada a następnie do dnia 25 listopada zawrzeć umowę o konto + kartę oraz wykonać nią jedną transakcję. Dopiero spełnienie tych trzech warunków pozwala na przyznanie premii. Ma ona być przyznana do dnia 7 grudnia 2012.

Źródło: Groupon.pl


Warunki są banalne więc na pewno warto się pokusić, jeżeli ktoś jeszcze nie ma konta w tym banku. Potem najzwyklej w świecie konto można zamknąć, gdyż oferta lokat czy kont jest po prostu przeciętna. 

Nie ma co ukrywać konto Alior Sync nie jest nastawione na oszczędzanie w tradycyjnny sposób. W końcu to rzekomo bank nowej generacji, więc tutaj oszczędza się inaczej. Dotyczy to płatności przez internet. Chociaż na pewno na uwagę zasługuje lokata rekomendacyjna o której pisałem tutaj. Można ją podkręcić do 7,50% a to już coś.

Za transakcje internetowe można dostać 5% zwrotu więc, jeżeli zamawiasz usługi czy kupujesz w internecie warto dokonywać transakcji kartą, zamiast zwykłego przelewu. Dla tradycjonalistów, którzy wolą przelewy takie konto nie będzie wiele warte więc po otrzymaniu 50 zł najlepiej będzie je po prostu zamknąć.

Podsumowując sprawdza się teza, że najlepiej mieć kilka kont w różnych bankach (chociaż ostatnio wiele kont niestety zaostrzyło warunki więc warto je pozamykać) i każdego używać do innych celów. Jedno premiuje przelewy od pracodawcy, inne nagradza płacenie kartą debetową w wybranych punktach w realu, gdzie indziej warto mieć kartę kredytową, jeszcze inne umożliwia założenie lokaty nawet na 12%!

Nie ma banku, który oferowałby to wszystko. Pytanie jednak ile kont można mieć, żeby nie wpaść we własne sidła warunków, które trzeba spełnić by skorzystać z tych wszystkich promocji. A niespełnienie choćby jednego skutkuje wykluczeniem z promocji.

Alior daje 50 zł na start a więc oferta jest godna uwagi. To niemało biorąc pod uwagę warunki jakie trzeba spełnić -  ale Getin daje... 10 razy więcej! a o szczegółach tej nietuzinkowej oferty piszę dziś na Finansach po godzinach.

3 komentarze:

  1. Mała nieścisłość: płatność za zakupy w internecie sposobem "płacę z Sync" także skutkuje 5% zwrotem. Nie jest więc konieczne korzystanie z karty w tym celu.

    OdpowiedzUsuń
  2. nie dostałam premii, a wszystkie warunki spełniłam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zgodnie z warunkami promocji dziś 50 zł wpłynęło mi na konto.

    OdpowiedzUsuń