czwartek, 18 października 2012

10% za rachunki w Agricole - wersja premium


Jak piszę dziś w artykule dla wersji plus można na tytułowej ofercie w Credit Agricole zarobić, ale niestety nie uciekniemy od niepotrzebnej opłaty za kartę. To dość dziwny warunek - musimy mieć kartę ale nic nie musimy nią robić. I co gorsza trzeba za nią płacić 6 zł miesięcznie. Fatalnie.

Ale mamy jeszcze drugą opcję czyli założenie Konta  PROSTOoszczędzającego Premium. Nazwa Premium zawsze jest bardziej zobowiązująca i pociąga za sobą większe wymagania w stosunku do klienta. Zobaczymy zatem czy coś da założenie takiego konta.

Pierwsza rzecz jest bardzo pocieszająca - założenie tego konta zwalnia nas z opłaty za kartę a przecież właśnie o to nam chodziło! Zatem mamy jednak możliwość zarobienia owych 200 zł na czysto! Ale czy na pewno?Tylko wersja premium pozwala na czysty zarobek Źrólo: Credit Agricole


Prawie. Bo konto w wersji Premium ma inne wymagania aniżeli w wersji Plus. Po pierwsze miesięczna opłata za konto jest dwukrotnie wyższa i wynosi 16 zł. A to już sporo jak za konto. Po roku który jest wymagany umową oznacza to opłatę aż 192 zł a więc praktycznie cały potencjalny zysk.

Istnieje jednak sposób na obejście tej zdecydowanie wygórowanej ceny. Ale sposób ten jest dość trudny do spełnienia gdyż co miesiąc musimy zadbać o przelew w wysokości aż 10.000 zł.

Wiele osób pewnie w tym momencie powie - E to nie dla mnie bo nie mam takich dużych dochodów. Dla takich zniechęconych ludzi mam nowinę, że nie musi to być jednorazowy przelew na tę kwotę. Mogą to być kilkurazowe przelewy np 5 razy po 2000 zł albo 4 razy po 2500 zł. Ważne aby suma miesięcznych wpływów wyniosła 10 tys.

A więc mamy sposób na obejście problemu. Kto chce 200 zł ma okazje je zarobić. I to na czysto jeżeli przedstawi rachunki w ciągu roku na kwotę nieco mniejszą niż 2500 zł. W porządku ale za to trzeba się dość namozolić aby zostać premiowany.

Co w przypadku gdy ktoś np będzie mieć rachunki na 5.000 zł? Teoretycznie przysługuje mu 10% netto (tak naprawdę 12,35% brutto) a więc ma dostać na rękę 500 zł. Niestety regulamin jest tak skonstruowany, że odsetki powyżej 200 zł są anulowane. W końcu hojność banku jest ograniczona.

Tak czy owak dostaniemy maksymalnie 200 zł. Oczywiście po spełnieniu warunków czyli zaksięgowaniu 10 tys co miesiąc przez rok czyli 120 tys zł. Na domiar złego jeżeli zerwiemy umowę w przeciągu owych wymaganych 12 miesięcy, wówczas bank zastrzega sobie prawo do zabrania przyznanej kwoty czyli owych 200 zł lub mniej w zależności ile komu uda się uzyskać. Nie ma zmiłuj się. 

Na koniec kilka ważnych informacji. Obok obowiązkowych przelewów oraz posiadania karty bank wymaga  ponadto aby:
 • klient nie miał konta w ostatnich 3 miesiącach
 • klient nie korzysta z limitu kredytowego w ramach konta osobistego
 • klient musi opłacać rachunki z konta w Credit Agricole
Jak widać w reklamie wygląda to bajkowo ale po zapoznaniu się ze szczegółami nie wygląda to już tak cukierkowo. 

Czy oferta jest taka jak na powyższej reklamie? Źródło: youtube


Podsumowując oferta może być ciekawa ale na pewno nie dla każdego. Nie każdy lubi się bawić w przelewy i dbać by ich suma w każdym miesiącu wyniosła 10.000 zł. Nie każdy lubi brać na siebie konieczność sprostania warunkom kolejnego konta tylko po to by uzyskać w efekcie co najwyżej 200 zł.

Na pewno oferta ING banku była ciekawsza. Ale ta zamiast 7 dni trwała zaledwie tylko dwa dni po czym ją natychmiast anulowano. Tam wystarczyło tylko robić zakupy na określoną kwotę a więc 200 zł było niejako przy okazji. Tutaj trzeba się trochę namęczyć a najbardziej zniechęcające jest zapis o minimum rocznym zobowiązaniu.

Czy warto każdy musi skalkulować sam. Dla zainteresowanych podaję terminy:

Promocja trwa do 30 listopada 2012
Po przystąpienie do promocji mamy 5 miesięcy na przedstawienie dokumentów o opłatach za maksymalnie 6 płatności: 
1 gaz
2 energię elektryczną
3 telefon komórkowy
4 telefon stacjonarny
5 dostęp do internetu
6 woda bieżąca (+ podgrzanie wody, + odprowadzenie ścieków)

Dla osób zdeterminowanych - konto można założyć tutaj

Ciąg dalszy: 10% za oszczędzam na okrągło w Agricole

2 komentarze:

 1. Poprzedni propozycja Plus to był dowcip. ale ta to już dowcip do kwadratu.
  Jak ktoś ma 10 000 PLN lub na zasadzie wielokrotności może zorganizować taką kwotę w ciągu miesiąca, nie będzie robił z siebie małpki, żeby zaimponować Żabce za jedyne 200 PLN.

  Nikt tego nie liczy, ale Twój czas użytkowniku też kosztuje - przelicz sobie ile mógłbyś zarobić robiąc to co umiesz w tym czasie, zamiast mordować się z tym kontem.

  Subiektywnie - nie dziękuję.
  Znowu marketing robi nam wodę z mózgu - Boże jak ja nie lubię marketingowców :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak już kolega @polcan powiedział - oferta nie dla wszystkich a każdy musi sam przekalkulować.
  Owszem bawienie się w przelewy aby zapełnić ROR na poziomie 10 tyś zł może być kłopotliwe a nawet dla niektórych osób wręcz niewykonalne. Mogą też jednak znaleźć się osoby które mają akurat taką kwotę np na koncie oszczędnościowym.
  Rano robią przelew na 10k do Agricole po czym od razu przelew zwrotny na oszczędnościowe. Środki wracają na oszczędnościowe jeszcze tego samego dnia.
  Jedna operacja w miesiącu i nie wymaga wówczas poświęcenia wiele czasu, a jak dla mnie 200zł piechotą nie chodzi i zawsze wolę je akurat dostać niż ich nie mieć.
  W tym miejscu należy podkreślić jeszcze jedną wredną rzecz odnośnie konta w Credit Agricole, zanim ktoś się nadzieje.
  To JEDYNY BANK w kraju która ma jedynie dwie sesje dla przelewów wychodzących o 8:00 i 12:00. Nie ma u niego trzeciej sesji czyli popołudniowej. Robiąc przelew z tego konta po 12:00 środki u odbiorcy zostaną zaksięgowane dopiero w następny dzień.

  OdpowiedzUsuń