czwartek, 10 października 2013

Darmowe przelewy kartą kredytową za rachunkiDziś czas na kolejną optymalizację. W ubiegłym tygodniu godne uwagi było konto 1|2|3 w BZ WBK. Niestety okazuje się, że nie ma możliwości płacenia na rachunków dla osób obcych. To znacznie ogranicza atrakcyjność konta, gdyż trudno będzie zgarnąć całość premii.

Na domiar złego nie można także płacić  rachunków, jeśli konto jest na współlokatora! To całkowicie skreśla konto z listy, gdyż w ten sposób nie dostaniemy ani złotówki cashback. Należy zatem poszukać alternatywy do optymalizacji płatności za rachunki. A taką może być np. darmowe przelewy kartą kredytową!

Niedawno pisałem o karcie kredytowej w CitiHandlowy, która zwraca 200 zł za wydanie 300 zł. Pierwszy rok użytkowania jest darmowy a więc mamy dodatkową użyteczność godną uwagi. Kartę zaczynam lubić coraz bardziej bowiem do tych dwóch zalet na start dochodzą kolejne!


Jedną z nich opisałem w artykule Nietypowa darmowa funkcjonalność w CitiHandlowy. Chodziło o darmowe korzystanie z telefonu do banku. Rzecz bardzo praktyczna i szkoda, że tylko Citi stosuje coś takiego. Korzystam z tego bardzo często i zanosi się na powtarzalność.

Darmowe przelewy z karty:)


Okazuje się bowiem, że można na infolinii zgłosić do 10 numerów bankowych na które będziemy dokonywali darmowych przelewów za rachunki! Aby używać infolinii musimy mieć przy sobie kartę kredytową, gdyż każdorazowo musimy wklepywać 16 cyfr z karty tak by system rozpoznał nas jako klienta Citi.


System uczciwie informuje o darmowości usługi

Zgłoszenie numeru konta bankowego naszego dostawcy energii, gazu, internetu czy ZGM na infolinii jest bardzo ważna. Bez tego czeka nas opłata w wysokości aż 4% wartości przelewu lub 10 zł jeśli wartość byłaby zbyt niska.


Informuje też o opłacie

10 przelewów to jednak wystarczająca ilość. Dzięki temu możemy odroczyć płatność o grace period karty a nasze środki mogą pracować dłużej na koncie. Możemy też płacić innym za rachunki zaciągając tym samym nieoprocentowaną pożyczkę, której fundatorem jest bank.

Warto także anulować usługę CitiAlerts (oczywiście korzystając kolejny raz z telefonu Citi:) czyli automatyczne powiadamianie smsem o dokonanej płatności kartą. Pierwszy miesiąc użytkowania jest darmowy, ale każdy kolejny kosztuje aż 10 zł. Zresztą sama usługa jest denerwująca. Stan zadłużenia można przecież podpatrzyć w bankowości internetowej, więc taka usługa jest nam potrzebna jak hamulce do latawca.

To nie wszystkie nowości z Citi Handlowego. Na FpG dziś szerzej o koncie, które oferuje 4% co stawia go w pierwszej lidze wśród najlepszych konta na rynku.

Ciąg dalszy: Wyśrubowane warunki za 4% na koncie w Citi Handlowy

5 komentarzy:

 1. Może warto by zrobić ranking kart kredytowych? Jedne dają to, inne tamto. Strasznie łatwo sie w tym pogubić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Było już coś takiego i nie wykluczam, że jeszcze będzie w przyszłości.

   Usuń
 2. Ostatnio, przy okazji rezygnacji z KK w Citi, zaproponowano mi przedłużenie "darmowości" karty o kolejny rok za 3 dowolne transakcje. Ja nie byłem zainteresowany, ale może komuś świadomość "troski" Citi o klienta "na wylocie" na coś się przyda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto wiedzieć. Ja miałem coś podobnego w przypadku Polbanku i zgodziłem się. Karta sprawdziła się bez zarzutu przez 2 lata, dopóki nie zaczęły się niepotrzebne problemy z cashback.

   Usuń
 3. @nawiązując do komentarza: Anonimowy10 października 2013 14:00
  miałem podobną propozycję ale karta kredytowa dożywotnio za darmo jeśli zrobię 3 transakcję w kolejnym miesiącu. zgodziłem się, zrobiłem te 3 transakcje, mam teraz kartę całkowicie za darmo.

  OdpowiedzUsuń