środa, 30 października 2013

70 zł w Drugiej edycji Programu Poleceń w Meritum


Niedawno mieliśmy kolejną czwartą edycję Programu Poleceń w BZ WBK. Napisałem o niej na blogu jednak po raz pierwszy, gdyż sam mogłem wziąć w niej udział. Bank Zachodni dopuścił bowiem w końcu do programu byłych klientów przejętego przez siebie Kredyt Banku.

Od wczoraj ruszyła druga edycja Programu Poleceń w innym banku. Tym razem jest to Meritum. W przeciwieństwie do banku, którego obecnie reklamuje Kevin Spacey, Meritum nie dzieli zyskiem polecającego oraz poleconego. Zarabia tylko i wyłącznie polecający.

W ten sposób w znaczny sposób Meritum ogranicza zapał swoich potencjalnych nowych klientów. Nowego klienta najlepiej zachęcić wówczas, gdy zaoferuje mu się coś na start. Wystarczy przypomnieć ubiegłoroczną akcję polubienia na Facebooku i założenie konta, za co Meritum płacił każdemu aż 100 zł. A teraz?

Teraz premia jest nieco niższa i polecający może zarobić tylko 70 zł. Z pewnością byłoby lepiej gdyby dał zarobić obu stronom po 35 zł. Rodzi to naturalny pomysł by polecający po prostu podzielił się kasą z poleconym po połowie. Jeśli podoba się wam taki pomysł, możecie napisać na maila podanego w lewym górnym rogu.

Nowy program poleceń w Meritum


Pytanie czy warto założyć konto w Meritum? Konto na pewno nie ma aż tylu atutów co konto w BZ WBK. Ale też z drugiej strony Meritum nie ma specjalnie wygórowanych wymagań co do konta. Reklamuje obecnie:
 • 0 zł za otwarcie konta
 • 0 zł za wypłaty we wszystkich bankomatach w kraju
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej Visa Basic
 • 0 zł za internetowe przelewy krajowe
 • 3% na koncie oszczędnościowym do końca listopada
 • 4% na Pierwszej lokacie
Niby to trochę mało zalet jak na nowe konto. Warto jednak zwrócić uwagę, że zaletą konta w Meritum jest to, że nie ma potrzeby dokonywać żadnych przelewów co miesiąc by konto było darmowe. To praktycznie niespotykany ewenement, gdyż praktycznie każde konto wymaga takich przelewów.


Brak limitu co do ilości poleconych osób


Aby polecający dostał obiecane 70 zł i ewentualnie podzielił się nimi z poleconym, jeśli obie strony tak sobie ustalą, wówczas polecony musi spełnić dodatkowe warunki. Należą do nich dokonanie operacji bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł. Ma na to 60 dni czasu a więc dwa miesiące. 

A więc warunek do spełnienia jest wręcz banalny. Po dokonaniu tej transakcji mamy możliwość albo zatrzymania sobie konta z kartą i używania go dalej w nadziei na nowe promocje, albo likwidacji karty i utrzymania samego konta, które i tak nic nie kosztuje. Każdy klient wie, że warto było zatrzymać sobie konto polubione na facebooku. Do końca roku gwarantuje 4% na koncie oszczędnościowym.

Co ciekawe w przeciwieństwie do BZ WBK, Meritum nie daje ograniczenia co do ilości poleconych. Bank Zachodni nie przyzna polecającemu większej nagrody aniżeli 760 zł. W Meritum nie ma takiego limitu.

Program Poleceń będzie trwał do 31 marca przyszłego roku, jest zatem dużo czasu. Regulamin jest do wglądu tutaj. Osoby zainteresowane założeniem  konta w Meritum, według nieco zmodyfikowanych zasad opłacalnych dla obu stron, mogą pisać na maila marszr1@gmail.com

10 komentarzy:

 1. A czy za karte jest opłata miesieczna ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kartę dawno zlikwidowałem, ale o ile pamiętam opłata jest 2 zł. Pewnie trzeba wykonać transakcji na jakąś kwotę by być zwolnionym z tej opłaty.

   W moim przypadku było tak, że w dawnej promocji 100 zł za założenie konta dokonałem jednej transakcji kartą i oddałem do kasacji.

   Usuń
  2. Opłata 2 zł za kartę w razie nie wydania nią min. 200 zł, owszem, jest, ale w starym Koncie Zarabiającym, którego nie ma już dawno w ofercie. Obecnie jedynym RORem w ofercie Meritum jest w pełni darmowe Proste Konto Osobiste.
   http://meritumbank.pl/finanse_osobiste/konta/konto-proste.html

   Szkoda, że swoje Zarabiające już dawno zamknąłem - teraz mógłbym polecać...

   Usuń
 2. No to PKP Cargo dało zarobić. Jedzie pociąg z daleka ani chwili nie czeka.....:) otwarcie + 17,94%

  FX

  OdpowiedzUsuń
 3. zabrakło linku:
  "W programie może wziąć udział każdy posiadacz rachunku w Meritum Banku, który zarejestruje się na stronie
  www.przejdzdomeritum.pl
  Rejestracja jest konieczna, aby klient otrzymał link zawierający unikalny kod promocyjny, dzięki któremu Bank rozpozna z czyjego polecenia zostało otwarte nowe konto. Link z kodem promocyjnym klient powinien wysłać swoim znajomym, którym proponuje otwarcie rachunku w Meritum. "

  OdpowiedzUsuń
 4. @up dzięki za sprostowanie.
  Dzięki za artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 5. czy zamykanie konta i karty w Meritum jest kłopotliwe? Czy można to zrobić poprzez bankowość elektroniczną?czy w grę wchodzi jedynie Poczta Polska?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/09/jak-zlikwidowac-konto-w-bnp-paribas.html

   Usuń
 6. Czy jak mój znajomy skorzystał z 100zł FB promocji i już zamknął konto to mogę je mu znowu polecić?

  W regulaminie pisze coś takiego:
  "nie była dotychczas posiadaczem Rachunku"

  więc chyba nie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy można polecić konto osobie która kiedyś miała już u nich konto prosze o odpowiedz

  OdpowiedzUsuń