wtorek, 8 października 2013

Wybór optymalnego konta do cashback sięgającego 100%


Opisywana wczoraj oferta konta w Credit Agricole robi wrażenie. Mamy tutaj bowiem absolutny rekord w cashback sięgający jakby nie patrzeć blisko 100%! I co ważniejsze jest wręcz banalny do spełnienia, nie musimy bowiem wydawać kolosalnych sum progowych ani nic z tych rzeczy.

A skoro tak to należy dokładnie zastanowić się jakie konto należy wybrać do obsługi tego rewelacyjnego cashbacku. Trzeba bowiem przyznać, że jest łatwy do zrealizowania ale stosunkowo nieduży bo to tylko 33,33 miesięcznie. 

Wiąże się z tym niebezpieczeństwo, że nieodpowiedni dobór konta może znacznie uszczuplić spodziewane zyski. Promocja posiada bowiem haczyk: trzeba utrzymać go przez okres 12 miesięcy czyli przez 6 miesięcy będziemy posiadać jałowe konto. Które?


Podpowiedź podał wczoraj jeden z czytelników w komentarzach, że najlepiej wybrać konto Premium. Zobaczmy jednak dokładnie jak to wygląda. Mamy do wyboru 4 konta:
 • 1 konto
 • PROSTOoszczędzające
 • PROSTOoszczędzającePLUS
 • PROSTOoszczędzającePREMIUM
Przeglądając pobieżnie stronę banku CA tutaj, można dojść do przekonania, że wszystko jest pięknie, ładnie i za zero. Nic bardziej błędnego. Bank wybrał sobie tutaj najlepsze atuty kont a wszelakie ciemne strony kont pozostawił schowane w zanadrzu.

Aby się o tym przekonać musimy oczywiście zajrzeć do TOiP czyli Tabeli Opłat i Prowizji. Oto podstawowe wymagania.
Od razu tutaj skreślamy Konto PROSTOoszczędzające, gdyż kosztuje 4 zł miesięcznie i co gorsze nie ma możliwości na anulowanie tej opłaty. Skoro konto musimy mieć przez okres 12 miesięcy oznacza to, że w sumie za samo konto musielibyśmy zapłacić aż 48 zł. A po co?

Przyjrzyjmy się drugiemu kandydatowi 1 konto. Jest darmowe i nie wymaga wpływów. Niestety w sekcji bankowość elektroniczna widzimy fatalny zapis informujący o opłacie za sprzętowy token, który znamy z Toyoty bank, kosztujący 3 zł. Jeszcze w październiku jest sposób na ominięcie tej opłaty ale od listopada tej opłaty uniknąć się już niestety nie da. 


Optymalny wybór jest tylko jeden


Jak widzimy z powyższej informacji sprawa nieszczęsnego tokena dotyczy także konta PROSTOoszczędzającegoPLUS a więc ono także odpada. Tym bardziej, że mamy tutaj także opłatę aż 0,30 zł za komunikat sms. Opłata co prawda nie jest pobierana przez pierwsze 3 miesiące ale konto i tak musimy mieć przez 12 miesięcy.

Zostaje zatem jedno jedyne konto które umożliwia nam posiadanie darmowego konta i jest to konto PROSTOosczędzającePREMIUM. Ma ono wymóg przelewania kwoty dość dużej bo aż 10.000 zł. Ale dzięki temu unikamy opłaty za konto która wynosi bagatela... 16 zł a więc blisko połowę zysku.

Rację ma zatem czytelnik który zostawił komentarz. Przelewanie 10 tys to nie jest jakaś niemożliwa kwota. Tyle przecież przelewamy i tak do BOŚ, nie marnując przy tym ani dnia. Wystarczy rano zrobić przelew z Meritum, a w południe przelać środki z powrotem. W efekcie w księgowości BOŚ czy Credit Agricole zostaje zaksięgowana wymagana kwota, a my możemy korzystać z premii jakie bank za to oferuje.

Konto w Credit Agricole możecie założyć oczywiście za pośrednictwem tego bloga, wybierając zakładkę konta lub klikając tutaj. Możecie tam przejrzeć dostępne konta w zobacz szczegóły oraz złożyć odpowiedni wniosek.

Przy wypełnianiu wniosku w sekcji Dodatkowe produkty i usługi należy zaznaczyć Usługa oszczędzam na okrągło, natomiast Autoryzacja w serwisie internetowym wybrać hasło sms

Ciąg dalszy: Podwajanie wynagrodzenie w CA czyli czy można upiec od razu drugą pieczeń

16 komentarzy:

 1. Mam konto PREMIUM od marca. Podpinam pod konto różne promocje. Gdy 03.10 przed zamknięciem oddziału podpiąłem w/w promocję miałem wrażenie, że byłem ...... pierwszym jego uczestnikiem w placówce.

  OdpowiedzUsuń
 2. z tego co wiem token można zamienić na sms-y i nie będzie opłaty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Można to wybrać we wniosku internetowym.

   Usuń
 3. Kolegi "pierwszy uczestniku" - czy jesteś zadowolony z tej Promocji ? Zechcesz nam zdradzić jakieś kruczki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przecież token sprzętowy nie jest przymusowy. Można wybrać hasła sms jako metodę autoryzacji czynności na rachunku (darmowe). A opłata 0,3zł jest pobierana bodajże za komunikat np. o wpływie na rachunek (również jest możliwość zrezygnowania z takowych komunikatów)

  OdpowiedzUsuń
 5. te 10 000 zl to musi wpłynąć za jednym razem czy mogę np. w pon wpłacić 5 000zł następnie je wysłać do innego banku i we wtorek wpłacić znowu 5 000zł do CA?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytałem przy składaniu wniosku oraz podczas wizyty w oddziale - odpowiedzi były zgodne: można dwa razy wpłacić po 5.000 zł:)

   Usuń
 6. Panowie i Panie, a ile jest bezpłatnych wypłat z tego Konta Oszczędnościowego na które wpadają te premie i zaokrąglenia? Bo rozumiem, że to jest po prostu osobne subkonto (może nawet jakoś marnie oprocentowane)? Czy może się mylę?

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
 7. oj nieładnie tak szafować marketingowymi chwytami (to już przecież robi bank :) ) Rewelacyjny cashback? Blisko 100%??.
  Ten 'cashback' jest opodatkowany więc już z blisko 100% zrobiło się sporo mniej. Dodatkowo te mniejsze blisko 100% ;) wykonamy jedynie robiąc transakcje za niewiele ponad 5 zł. Więc warto dodać że kosztem uzyskania tych max 30 zł z haczykiem jest dbanie o środki na koncie, wykonanie ponad ponad 8 transakcji, utrzymanie konta przez rok itd... Nie neguję - ciekawa oferta (zwłaszcza po połączeniu kilku promocji i loterii) ale żeby aż tak powalała na kolana? C'mon.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezupełnie. Bank opisuje ten produkt w sposób zwykły dla przeciętnego Polaka. I jeśli skorzysta z tego statystyczny Polak jadący na zakupy samochodem i używający wielkiego wózka do robienia zakupów w markecie za większe kwoty, to owszem oferta jest średnio ciekawa.

   I gdybym tę ofertę opisał na FpG to pewnie byłaby mniej entuzjastyczna. Ale to jest blog dla optymalizatorów. A tutaj mamy niebywałą optymalizację. Kupujemy za 5,10 zł i otrzymujemy od banku w prezencie 4,90 zł czyli niemal 100% cashback. A więc przy takim układzie dostajemy 200 zł niemal za darmo.

   Fajna jest oferta z buddą gdzie za 10 zł dostajemy 2 zł cashback. Ale ta jest jeszcze lepsza. Nie trzeba liczyć czy zakupy przekroczyły już 10 zł czy jeszcze nie, wystarczy by były pomiędzy 5 a 6 zł bo wówczas cashback jest najwyższy.

   Bank tego nie reklamuje w ten sposób. A warto to pokazać.

   Usuń
  2. Czemu między 5 a 6, a nie 0 a 1? Wtedy mamy kilkaset procent.

   Usuń
  3. Dlatego, że sklepy nie akceptują takich płatności. Przykładowo w Lidlu minimalna płatność to 1 zł, w Tesco 2 zł a w Stokrotce 5 zł.

   Usuń
  4. Poprawna odpowiedź - nie wszystkie sklepy. Robię zakupy w Tesco na kasach samoobsługowych. Najmniejsza kwota jaką zapłaciłem kartą to 29 gr. i nie było problemów. Idealna kasa do robienia ilości transakcji. Kto ma kredytówkę w Polbanku ten wie o co chodzi. W perspektywie czasu te kredytówki z Polbanku mogą nie być takie złe.

   Usuń
 8. Czy składając wniosek przez internet musimy liczyć się z odwiedzinami kuriera czy można potwierdzić dane przelewem autoryzacyjnym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z odwiedzinami kuriera. I przygotować musimy dwa a nie jeden dokumenty tożsamości.

   Usuń
 9. Jedynie warunek utrzymania konta przez 12 miesięcy jest kiepski. Jak wiadomo TOiP czyli Tabela Opłat i Prowizji może zmienić się w każdej chwili (np. w styczniu konto będzie już kosztowało 5 zł pomimo zapewniania dochodów i karta też może być płatna). I wtedy zamknięcie konta = utrata wypłaconej premii. Jeśli ktoś nie posiada innych kont "z premią" oferta może być dobra. Jednak dla "optymalizatora zysków" zapis o utrzymaniu konta przez 12 miesięcy raczej nie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń