piątek, 11 października 2013

Druga edycja Konta Tanie Zakupy z 10% cashback


Namnożyło się w październiku nowych promocji bankowych. Po Credit Agricole z niebywałym cashback, kolejnym bankiem oferującym niezły cashback jest Getin online ze swoim Kontem Tanie Zakupy.

Promocję Getin opisywałem już na początku lipca, początkowo konto miało być w ofercie do końca sierpnia ale ostatecznie przedłużono ją o miesiąc. Z 1 października zniknęła ze strony banku. Jednoczesna informacja o wycofaniu cashback w Millennium od nowego roku rodziło podejrzenia, że w związku z redukcją opłaty interchange do 0,5% banki masowo od nowego roku przestaną dokonywać zwrotów za zakupy.

Pisałem o tym szeroko w artykule Czy dni dobrego cashback już są policzone. Na szczęście jeszcze tak nie jest. BZ WBK, CA, Eurobank i Getin będą dawać sowite wynagrodzenie za płacenie kartą jeszcze długo po nowym roku. Warto więc znów otwierać konta, chociaż oferta konta w Getin ma kilka wad.


Nie spodziewałem się, że Getin wznowi ciekawe konto z 10% cashback, które początkowo miało być ograniczone do 5.000 sztuk. Tymczasem nie dość, że poprzednia potrwała o miesiąc dłużej, to obecna promocja potrwa jeszcze do końca roku czyli 31 grudnia i zasady są odrobinę inne.

 
Ale niestety nie przez cały okres Źródło: getinonline


Tym razem do zwrotu mamy maksymalnie 40 zł miesięcznie czyli nieco mniej niż w poprzedniej edycji. A więc optymalnie zakupy możemy robić na kwotę 400 zł. A właśnie tyle jest potrzebne by karta była darmowa, w przeciwnym razie bowiem kosztuje 9,99 zł

Obok limitu miesięcznego mamy także limit roczny. Maksymalnie możemy dostać 300 zł w ciągu roku a więc jeśli ktoś się pospieszy ma szansę wyrobić na 120 zł w tym roku oraz 300 zł w roku przyszłym a więc łącznie do zgarnięcia jest 420 zł. Należy jednak pamiętać, że niestety karta kosztuje 4 zł miesięcznie bez grosza i tej opłaty nie da się nijak ominąć. Stąd od zysku trzeba odliczyć blisko 48 zł.

Premiowane zakupy są ograniczone do marketów i sklepów pierwszej potrzeby. Szczegółowo omawiałem to już w artykule tutaj. W tym punkcie akurat nic się nie zmieniło.

Wniosek z tego prosty, że w nowym roku porzy maksymalnym wykorzystywaniu cashbacku możemy liczyć na cashback maksymalnie do sierpnia (7*40 zł + 20 zł w sierpniu). Z drugiej strony Getin daje warunek utrzymania konta przez minimum 12 miesięcy a więc ostatnie miesiące będą miesiącami jałowymi, gdyż nie dostaniemy już cashbacku.

Za to 400 zł trzeba będzie i tak wydawać by uniknąć opłaty za kartę. To największa wada. Kto zatem założy konto dopiero w grudniu, będzie musiał utrzymać konto do listopada i za ostatni kwartał nie dostanie ani grosza zwrotu. Lub nie robić zakupów i liczyć się z kolejną stratą w wysokości blisko 30 zł.

Kolejny raz liczba kart jest ograniczona do 5 tysięcy ale biorąc pod uwagę poprzednią promocję można przypuszczać, że promocja i tak potrwa do końca roku. Ale opłacalność tego konta nie jest już tak oczywista jak w CA, gdzie aby anulować wszelkie opłaty wystarczy zwykły przelew na 10 tys.

Podsumowując sprawdza się stara zasada: kolejne edycje promocji nie są już tak atrakcyjne jak pierwsza. W poprzedniej można było zgarnąć 50 zł miesięcznie i 450 zł w ciągu roku, a ponieważ oferta była w środku roku nie było problemów z ostatnimi miesiącami. Teraz niestety musimy się liczyć, że w ostatnich miesiącach umowy zarobi tylko bank.

Komunikat - przerwa w funkcjonowaniu blogów FpG oraz PP2

5 komentarzy:

 1. Wcale nie ma konieczności utrzymywania konta przez 12 miesięcy. Po prostu przez 12 miesięcy bank gwarantuje zwrot (chyba, że wcześniej wyczerpie się limit zwrotów, no ale wtedy można zamknąć konto).

  OdpowiedzUsuń
 2. wczoraj otrzymałem zwrot 36zł. z moich wyliczeń wynikało ,że powinienem dostac 47zł . Napisalem więc do obslugi banku email z zapyatniem gdzie pozostala kwota zwrotu. W odpowiedzi poinformowano mnie ,że nie wszystkie sklepy spozywcze i z alkocholem sa brane pod uwagę co do zwrotu tych 10% pomimo ,że sa objęte kodem np: 5411 mowiącym o tym ,że sklep jest spożywczakiem. W dodatku trzeba pamiętac o tym by zrobic zakupy na min 4stówy i ,że z konta biora 4 zeta za karte.Dla mnie lipa i chyba zrezygnuje z konta , bo i tak mam zamieszanie z 5cioma kartami gdzie są profity znacznie latwiej do zgarnięcia

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie oferta i tak jest atrakcyjna i chyba musze szybko się jej przyjrzeć, bo w moim banku tylko tracę...

  OdpowiedzUsuń
 4. czy jak mam konto jeszcze ze starej edycji ze zwrotem 50zł to automatycznie przechodze na 40zł w nastepnym roku?
  Lub czy mogę zrezygnowac z tego konta ze zwrotem 50zl (minelo 12miesiecy) i założyc na siebie konto ze zwrotem 40zł. Lub czy moge miec równocześnie dwa?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mozesz zalozyc takie same konto w Open Online i dostaniesz 10% zwrotu. Nie przeszkadza posiadanie kont w Getin Bank i Getin Online. Promocja trwa do 14 wrzesnia 2014, ale pewnie znowu przedluza :)
  http://www.openonline.pl/konta-bankowe/konto-tanie-zakupy.html

  OdpowiedzUsuń