niedziela, 6 października 2013

Pierwszy kant konta bez kantów czyli koniec premiowania wypłat


W roku bieżącym jesteśmy świadkami nieustannego pogarszania oferty kont osobistych. Banki wkładają coraz to nowe szpilki, coraz to nowe ograniczenia, nowe warunki, które powodują, że ich spełnianie w większości przypadków staje się kłopotliwe.

W efekcie musimy ciągle rozważać czy warto dalej takie konto trzymać. Czy będzie nam się chciało spełniać nowe zachcianki pazernych banksterów. Tylko nieliczne banki polepszały swoją ofertę. Należał do nich niewątpliwie BOŚ którego ulepszenia opisałem w artykule Pozytywne zmiany w Koncie bez kantów.

Teraz przyjdzie nam zrewidować nowe programy Aktywny ROR i Aktywna Karta. Wzorem innych banków od października BOŚ wprowadza bardzo niefajne ograniczenie, które decydowało o jego wyjątkowości na polskim rynku.


Mowa o premiowaniu wypłacania gotówki z bankomatu. Do tej pory bank zwierzaków pozwalał na 15 wypłat z bankomatu i każdą z nich premiował złotówką. To pozwalało na bardzo łatwy zarobek który w skali roku dawał 180 zł.

Ale warunki nie do spełnienia Źródło: bos


Dodatkową zaletą był fakt, że w BOŚ praktycznie nigdy nie ma ruchu więc owe 15 wypłat można było zrobić za jednym zamachem. Zajmowało to kilkanaście minut. Zniecierpliwieni mogli zatem odwiedzić oddział 3 razy w miesiącu i dokonać wypłat po 5 razy co już tak się nie dłużyło jak jednorazowe zgarnianie premii.

Czy zatem czas zamykać kolejne konto? W końcu jego koszt to 10 zł a to przecież niemało. Zrealizowanie 15 wypłat pozwało nie tyko zwrócić tę opłatę oraz zdobyć napiwek za fatygę;)

Wydaje się, że na zamknięcie jest jeszcze za wcześnie. W końcu w dalszym ciągu zostaje premia za przelewy za które można zgarnąć 20 zł. Przelewy nie są czymś wyjątkowo trudnym do zrealizowania a całość zajmuje praktycznie około 10 minut.

Co więcej da się tym obrócić w ciągu jednego dnia nie angażując zamrażania kapitału. Środki zdążą wrócić tam skąd zostały wysłane. Wystarczy przelać rano jednorazowo kasę, by w południe zrobić przelew zwrotny na 10 różnych kont. Dzięki temu opłata za przelew w SKOK Wołomin w wysokości 6 zł nie wydaje się już taka straszna.

Optymalizatorzy dokonujący 9 przelewów po 100 zł powinni pamiętać, żeby przelane środki natychmiast akumulować. Jeśli przelejemy 9*100 na 9 różnych kont w Eurobanku i zostawimy je w spokoju, wówczas bank pobierze nam 100% podatku i na owych 900 zł będzie zarabiało państwo.

Dlatego wieczorem po otrzymaniu przelewu zwrotnego, warto te środki zakumulować na kolejnym, dziesiątym koncie, by uniknąć opłaty za przelew wewnętrzny. Od sierpnia mamy tutaj do dyspozycji tylko jeden darmowy przelew. Przelanie na dziesiąte konto pozwala na generowanie dodatkowego zysku. 

W dniu następnym warto wszystkie środki przelać na lepsze konto chociażby w Meritum. Mamy zatem pierwszy kłujący kant w koncie bez kantów. Ale na jego zamknięcie jest jeszcze nieco za wcześnie.

W dniu 7 października a więc w dzień po publikacji artykułu w wewnętrznej bankowości internetowej pojawił się komunikat:
Uprzejmie informujemy, że od 1 października 2013 r. zmieniony zostanie regulamin Programu Premiowego Aktywny ROR. Zmiana polega na zaprzestaniu naliczania i płacenia premii za transakcje wypłat gotówki wykonanych w bankomatach Banku kartami obcymi.

8 komentarzy:

 1. Ja tam nie widzę problemu :) nie pasuje mi jeden bank, to zmieniam na inny. Tak było kontem w PKO SA - nie dosc ze sporo brali za prowadzenie konta, to do furii doprowadzaly mnie telefony "a moze pozyczke, a moze kredycik hipoteczny, a moze cos tam..."

  OdpowiedzUsuń
 2. Za przelewy możemy zgarnąć 10 zł a nie 20 zł.Juz w sierpniu za lipiec nie otrzymałem 15 zł za 15 wypłat z bankomatu BOS złozyłem reklamacje i czekam czekam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostawałem zawsze 20 zł za przelewy: 10 zł za jeden przychodzący w kwocie 10.000 zł oraz 10 zł za 10 przelewów wychodzących w kwocie równo po 100 zł

   Co do premii 15 zł raz jej nie dostałem ale jak się okazało po reklamacji z własnej winy bo wypłacałem kartą z kredyt banku a mam zgłoszone karty Eurobanku, BGŻ oraz Millennium i tylko te są premiowane.

   Usuń
 3. Skad to info ze za wypłaty nie będzie ani złotówki ?? Zauważył em tylko ze w moim banku zamienili bankomat swój na Euronetu ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie banku jest nowy regulamin obowiązujący od 30 września oraz 1 października zaznaczone na czerwono w sekcji Do pobrania:
   http://www.bosbank.pl/index.php?page=konto_bez_kantow

   Usuń
  2. Porównaj dwie informacje starą
   http://www.bosbank.pl/index.php?page=3706

   i nową
   http://www.bosbank.pl/index.php?page=konto_bez_kantow

   jak widać mamy tu okrojoną wersję i trzeba jeszcze sprawdzić, czy premiują przelewy na kwotę 100 zł.

   Usuń
 4. Ja zgarniam co miesiąc 16 zł. 20 zł za przelewy minus 10 zł opłata za konto oraz mam uruchomione 2 polecenia zapłaty, za każde otrzymuje po 3 zł. Jeszcze warto trzymać to konto. Warunki są proste do spełnienia.

  OdpowiedzUsuń
 5. każdego okantujemy boś bank

  OdpowiedzUsuń