środa, 9 października 2013

Podwajanie wynagrodzenia w CA czyli czy można upiec od razu drugą pieczeń


W tym tygodniu wydarzeniem jest bez wątpienia nowa promocja w Credit Agricole Podwajam na okrągło. Niespotykany dotąd cashback zachęca do otwarcie kolejnego konta, których ilość ostatnimi czasy zaczęła się powoli kurczyć.

Wczoraj złożyłem wniosek o konto w Credit Agricole, a w trakcie dnia dopisałem do artykułu kilka istotnych informacji dotyczących zakładania konta za pośrednictwem niniejszego bloga. Zaznaczenie usługi Oszczędzam na okrągło pozwala na uruchomienie zaokrąglania. Po wypełnieniu wniosku dzwoni do nas konsultant i zapyta jaki sposób zaokrąglania wybieramy. Z wiadomych powodów najbardziej opłacalne jest zaokrąglanie do 5 zł.

Na stronie banku istnieje jednak jeszcze jedna promocja zwana Co dwie pensje to nie jedna. Skoro zakładamy już tutaj konto, to może warto wziąć udział we wszystkich promocjach jakie bank oferuje za jednym zamachem i w ten sposób upiec dwie pieczenie na jednym ogniu?

Druga pensja zawsze się przyda Źródło: credit-agricole

Warto tutaj zaznaczyć, że nie jest to może promocja ale zwykła loteria a więc nie mamy żadnej gwarancji wygranej. Z drugiej strony w tej loterii mamy możliwość wygrania drugiej pensji. A skoro wczoraj wybraliśmy konto PREMIUM, które wymaga przelewu na kwotę 10.000 zł, to nasza możliwa wygrana wynosi... też 10.000 zł!

Faktycznie w regulaminie punkt 27 mówi, że maksimum wygranej to 10.000 zł. Łącznie na nagrody bank przeznaczył aż 711.104 zł. Regulamin dostępny jest tutaj.

Loteria trwa już od 16 września i potrwa jeszcze do 16 grudnia. Losowanie jest codziennie czyli w sumie jest ich 64. Niestety nie można się zarejestrować zaraz po złożeniu wniosku. Pierwszym warunkiem jest aktywne konto a więc musimy zaczekać najpierw na kuriera a potem na aktywację konta, co musimy zrobić telefonicznie podobnie jak to było w przypadku konta w Deutsche czy Toyota bank.

Czy potem można zarejestrować się w programie? Teoretycznie tak. Ale zdaniem konsultantki musimy przelewać pensję od pracodawcy, a tytuł przelewu powinien brzmieć wynagrodzenie.

Oczywiście możemy sobie wpisać w tytule przelewu słowo wynagrodzenie, ale podobno bank ma swój sposób na wykrycie czy jest to faktycznie przelew z tytułu wynagrodzenia czy też nasz przelew. A co gdy przelewa nam to kolega?

Tutaj można zadać pytanie posiadaczom konta w Credit Agricole czy tak jest faktycznie. Trudno przenosić wynagrodzenie z BGŻ, gdzie od kilku lat mamy pewność otrzymywania premii 50 zł za jeden przelew i jedną płatność kartą, a przerwanie ciągłości karane jest trwałym wykluczeniem z programu.

Trudno jednak oczekiwać, że ktokolwiek udzieli odpowiedzi. Im więcej ludzi weźmie udział w loterii tym mniejsze szanse na wygraną, więc trzymanie tej informacji w tajemnicy jest zrozumiałe. Z drugiej strony można zastosować metodę prób i błędów: rejestrujemy się w programie i robimy przelew o nazwie wynagrodzenie.Nie będziemy na tym stratni ani grosza a potencjalnie możemy dostać sowitą nagrodę. 

Dotychczasowi zwycięzcy otrzymali 
  • Najmniej: 539,90 zł (19 września)
  • Najwięcej: 7.782,50 zł (3 października)
Szansę na wygraną ma się codziennie. To jednak zabawa dla zwolenników Toto lotka i chociaż tutaj mamy o wiele większe prawdopodobieństwo wygranej, nie przywiązywałbym temu jakiejś szczególnej wagi a potraktował tyko jako ciekawostkę.

Nie upieczemy zatem dwu pieczeni na jednym ogniu. Ale nawet jedna pieczeń w postaci blisko 100% cashback wygląda dość smakowicie by zatopić w niej zęby. Tym bardziej, że do konta mamy darmową usługę Multipakietu w której mamy między innymi gwarancję naprawy sprzętu AGD do 5 lat od momentu zakupu.

2 komentarze:

  1. Z tym przelewaniem 10tyś. od kolegi to bym uważał, szczególnie podając w tytule przelewu "wynagrodzenie" - US mógłby mieć kilka pytań o dochody nieujawnione... ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeżeli już jesteśmy w CA i korzystamy z omawianej promocji, to zamiast zdać się na LOS, to lepiej wg mnie podpiąć się pod promocję "Aktywni zyskują na rachunkach .....

    OdpowiedzUsuń