poniedziałek, 7 października 2013

Podwajam na okrągło czyli mSaver który się opłaci


W roku ubiegłym mBank zaoferował nam mSaver, który z trudnych do zrozumienia powodów stał się popularny. Owszem dla osób mało zdyscyplinowanych finansowo którym pieniądze się nieustannie gubią to dobre rozwiązanie, ale dla zaradnego Polaka pomoc w finansach to żadna.

Wiele banków podchwyciło pomysł mSavera tworząc różne klony na jego podobieństwo. Internetowy Getin oraz Open miały swojego SuperSavera, ING ma swojego Smart Savera. Niestety wszystkie pochodne okazały się mało ciekawe. Jako lepszą alternatywę ja zaproponowałem własny klon, który nazwałem mySaver

W przeciwieństwie do bankowych tworów mySaver przynosił realne zyski. Teraz pojawił się nowy bankowy Saver z prawdziwego zdarzenia. Nie taki który nas będzie okradać z własnych funduszy, ale taki co da realnie zarobić! Do wyboru mamy 4 konta, ale można wśród nich wskazać najciekawsze.


Mowa o promocji która nosi nazwę Podwajam na okrągło

Nareszczie mSaver z prawdziwego zdarzenia Źródło: credit-agricole


Tak jak w przypadku klasycznego mSavera możemy tutaj wybrać 'zaokrąglenie' transakcji dokonywanych kartą. Do wyboru mamy trzy możliwości zaokrąglania 
 • do 50 groszy
 • do 1 zł
 • do 5 zł
Biorąc pod uwagę warunki promocji pierwsze dwa warianty są raczej bezsensowne. Najbardziej opłaci się zaokrąglanie do 5 zł.

Na czym to polega? Jak zwykle na płatności kartą. Ale tym razem nie ma tutaj typowego cashback ale zaokrąglenie w górę w prawdziwym tego słowa znaczeniu a nie swobodną parafrazę mBanku.

Credit Agricole zaokrągli w sposób właściwy czyli odda na nasze konto tyle ile brakuje do pełnych 5 zł. Tak przecież rozumiemy zaokrąglanie w górę. Zawsze wiąże się ono z zyskiem w przeciwieństwem do zaokrąglania w dół gdzie zawsze mamy stratę co widać chociażby po podatku.

Po raz pierwszy zatem Credit Agricole oferuje coś naprawdę godnego uwagi. Ile na tym można zyskać? W sumie 200 zł na rękę (brutto 246,92 zł ale bank odprowadzi za nas podatek). Promocja trwa pół roku a więc miesięcznie do zgarnięcia jest 33,33 zł (41,15 zł brutto).

Teoretycznie rzecz biorąc mamy tutaj rewelacyjny cashback. Przy rozsądnym gospodarowaniu zakupami może on wynieść blisko 100% zysku! Bank co prawda podaje na swojej stronie takie przykłady
i można sugerować się propozycjami CA, ale praktyczniej będzie kupować według bardziej optymalnej strategi. Promocja trwa do końca listopada 2013 jest zatem jeszcze trochę czasu by wstąpić w ten dość niecodzienny i od dawna oczekiwany cashback.

Do wyboru mamy 4 konta. W tym tygodniu planuję założyć nowego dobrego Savera i wówczas omówimy sobie wszystkie konta oraz które z nich jest najbardziej opłacalne.

Ciąg dalszy: Wybór optymalnego konta do cashback sięgającego 100%

16 komentarzy:

 1. Żeby nie płacić za konto w CA trzeba wybrać wariant konta Premium i przy miesięcznych wpływach 10 tyś. zł. (nie musi być wynagrodzenie) konto i karta są bezpłatne. Jest haczyk w promocji - nie można zamknąć konta przed upływem 12 mieś. bo inaczej trzeba zwrócić sumę nagrody z savera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sytuacja podobna do lokaty 12% z Getin, gdzie aby nie odebrano odsetek trzeba dokonywać przelewów przez 24 miesiące.

   Rzecz nie jest trudna do spełnienia, ale fakt faktem należy w osobnym artykule omówić warianty kont oraz opłaty jakie się z nimi wiążą. Wielu ludzi może zasugerować się zyskiem i wybrać nieodpowiednie konto biorąc pod uwagę jak najtańszą obsługę.

   Usuń
  2. Ciekawe ile można wycisnąć na "czysto" z tej wisienki ?

   Usuń
  3. wielokrotność 200,00 zł ????

   Usuń
 2. Byłem dziś w oddziale, sprzedawca powiedział, że aby skorzystać z promocji, trzeba mieć konto aktywne od 3 miesięcy. W regulaminie nic takiego nie widzę... Ja piernicze, kto tam pracuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli promocja nie jest dla nowych klientów banku? To jakaś nowość...

   Usuń
  2. Raczej sprzedawca z łapanki. Regulamin daje 3 miesiące na wyrobienie karty itd., widocznie mu się pomieszało. Po prostu musiałbym załatwić to w innym oddziale, gdzie pracownicy znają ofertę własnego banku...

   Usuń
 3. http://www.getinonline.pl/konta-bankowe/konto-perfekcyjne-z-bonusem.html 200zł za 2 lata wymogu

  Może autor zrobił by wpis podsumowujący WSZYSTKIE aktywne nadal takie promocje bo ja już np. nie ogarniam. Dobrze by było zebrać to wszystko z podlinkowaniem w formie rankingu czy coś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tę ofertę opisywałem już dawno, gdy pojawiła się na Gruperze
   http://polakcandwa.blogspot.com/2013/03/200-z-promocji-konta-getin-na-grouponie.html

   Jak się potem okazało jest to w stałej ofercie od dawien dawna i nie jest zbytnio godne uwagi, gdyż ogranicza nas do zakupów na merlin.pl co nie każdemu musi być na rękę.

   Pomysł zebrania wszystkiego jest dobry, problem w tym, że promocji jest dużo i ledwo wyrabiam z opisywaniem co ciekawszych. I tak dokonuję ciągle wyboru i np nie omawiam:
   - końca cashback w Millennium od nowego roku, bowiem to konto straciło znaczenie z blokadą cashback w kasie sklepowej
   - promocji w mBanku na grouponie dotyczącej promocji LOT. Wychodzę z założenia, że mało kto lata akurat tymi liniami więc nie ma o czym pisać.

   Pierwszeństwo mają zawsze takie rewelacje jak opisywane dziś konto, które ma rekordowy bo bliski 100% cashback. Tego jeszcze nie było na rynku i moim zdaniem jest bezkonkurencyjne.

   Usuń
 4. No tak ale np. tego już nie ma: http://www.getinonline.pl/konta-bankowe/konto-tanie-zakupy.html (chyba?)

  A przyznam, że regularnie czytam bloga i mam 10 banków dlatego od pół roku nic nie otwierałem a widzę, że coraz ciekawsze są promocje i może czas zmienić repertuar (nic z nich już nie mam no prócz 4% czy natychmiastowych przelewów). Na rynku jest banków chyba z 20 pare więc może tak każdy opisać pod bieżącymi wisienkami jak np. to CA (ale w jednym wpisie by to ogarnąć),

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konta Tanie Zakupy nie ma w ofercie od 1 października, chociaż staram się go jeszcze założyć. Jak się uda to oczywiście będzie o tym artykuł.

   Co do promocji to nie prowadzę ewidencji, opisuję co ciekawsze i zakładam najlepsze. CA należy do najciekawszych. Ale być może śmietankę zbiorę w przyszłym tygodniu na PP1.

   Póki co wybieram się na wycieczkę w piątek więc na blogu będzie mała przerwa...

   Usuń
  2. Dziś założyłem konto tanie zakupy, którego nie ma w ofercie od ponad tygodnia. Jak widać na wszystko jest sposób.

   Usuń
 5. Wszystko fajnie, ale to jest maks 200 zł (słownie: dwieście złotych) wypłacane po kawałku przez pół roku. Jak dla mnie ciut przymało, aby się męczyć w liczne drobne zakupy, z dodatkowym pilnym zwracaniem uwagi na końcówki.

  z17

  OdpowiedzUsuń
 6. Czyżby CA wycofało się z oferty? Na stronach o koncie ani słowem nie wspominają o promocji, a linki z artykułu (http://www.credit-agricole.pl/o-banku/biuro-prasowe/informacje-prasowe/2013/credit-agricole-podwaja-na-okraglo) dają błąd 404.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kupione dziś 8szt batonikow po 59gr z zaokrągleniem do 5zl. Dam znać jsk wpadnie premia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 04.11 a u mnie jeszcze nic nie podwoili.

   Usuń