poniedziałek, 16 września 2019

3% na KO do kwoty 100.000 zł przez pół roku za latwe warunki w Citi


Poprzedni ranking kont oszczędnościowych wskazał najpopularniejszą promocję września. Citi oferuje obecnie mocno poszukiwane 3% i to nie do mocno wyśrubowanego konta CitiGold, ale do zwykłego Citi Priority. 

Nic dziwnego, że składacie dużo wniosków w tej promocji skoro 3% poszło już w niepamięć tak w Getin jak i w Idea bank. W innych bankach dla tej stawki mamy małe ograniczenia kwotowe: w Alior do 20k, w Pekao do 30k za to w Citi mamy dużo fajniejsze ograniczenie bo 100k.
Kto może brać w tym udział? Według regulaminu wyłączone są osoby, które posiadały tutaj konto po 1 stycznia 2018 - dotyczy to kont: Priority, Gold, Private Client lub Rachunek Oszczędnościowy. Nie dotyczy to CitiKonta, które można przekonwertować na wymagane do promocji Priority. 

Tutaj założysz konto ze stawką 3% w CitiHandlowy

Promocja ma potrwać jeszcze do 30 września 2019. Citi słynie z tego, że dotrzymuje terminów, więc jeśli podaje koniec września jako zakończenie promocji to raczej nie należy się spodziewać, że stanie się to szybciej.


Co trzeba zrobić by mieć 3% do 100k?
Jak zwykle należy skorzystać z dedykowanego linku, takiego jaki możecie znaleźć w niniejszym artykule. Cały trick polega na tym, że bank chce byśmy założyli zarazem konto i kartę kredytową co jest nowością.

Mamy jednak to szczęście, że karta Citi jest jedyną kartą tego typu, która przyznawana jest darmowo. Co więcej na start można na niej zarobić i zgarniać dodatkowe zyski za korzystanie z niej, więc z nią nie powinno być żadnego problemu. Sam jej używam od lat.


Konto zaś posiada dwa warunki, które o dziwo w Citi ma dwa tym razem łatwe. Przy czym są one do wyboru i wystarczy spełnienie tylko jednego z nich by mieć zagwarantowane 3%. Są to dwa pierwsze z poniższych:
 • wpływy w wysokości 8.000 zł LUB
 • utrzymywanie salda na poziomie 100.000
 • jednokrotne zalogowanie się do bankowości do końca miesiąca następującego po miesiącu w którym założyliśmy nowe konto
Pierwszy warunek to typowe wymagania dla konta dla VIPów. Wystarczy przelać sobie 8k, po czym kasę zwrócić sobie na dowolne konto lub przelać na KO w Citi. Tak robimy od lat w wielu bankach i wszystko gra.

Jest jednak inna opcja. Jeśli chcemy od razu wpakować 100k na KO, to warunek dla 3% mamy z głowy. Jeśli jednak ruszymy kasę w dowolnego powodu, to pamiętajmy, że naruszymy drugi warunek, ale możemy się wspomóc warunkiem pierwszym, by dalej mieć 3% dla kwoty poniżej 100k.

Dodatkowo Citi w każdej ofercie ma banalny warunek logowania się do bankowości. To robi chyba każdy z nas jeśli bierze udziału w promocji, więc nie ma chyba sensu przypominanie o tym. Ten warunek spełni się sam:)

Tutaj założysz konto ze stawką 3% w CitiHandlowy

Regulamin podaje dwa warunki osiągnięcia 3%. Najpierw za spełnienie np. warunku przelewu 8k na konto oprocentowanie zostaje podniesione do 2%. Później za warunek posiadania karty kredytowej i jej spłaty stawka rośnie do 3%.

Oferta wydaje się być bardzo ciekawa i na pierwszy rzut oka wygląda na must have dla wisienkowicza. Należy jednak dowiedzieć się, czy adresatem może być osoba, która posiada już kartę kredytową, a nie ma konta. Jak się okazało odpowiedź brzmi tak:)

Regulamin oferty Citi Priority - Razem lepiej edycja I
Tabela Opłat i Prowizji dla kont w Citibank

47 komentarzy:

 1. Jak sprawa wygląda jak już mam kartę citi kredytowa. Mogę otworzyć konto i mieć 3 % czy nie. Karta w promocji biedronki 400 PLN była otwarta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zadałem niedawno to pytanie i o dziwo odpowiedź była twierdząca.
   Byłbym wdzięczny, gdybyś mógł to potwierdzić jak już skorzystasz z tej promocji i upewnisz się u konsultanta zakładając konto.

   Usuń
 2. Istotnym warunkiem i nie takim oczywistym żeby mieć 3% jest konieczność dokonywania transakcji kartą kredytową. Samo wyrobienie/posiadanie karty nie pozwoli spełnić w pełni warunku 2- wymagana spłata karty. A trzeba mieć co spłacić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to w czym problem? Płacenie kartą kredytową to przecież korzyść dla nas. Nie musisz płacić własną kasą, która może być na KO i pracować dla nas, płacisz kasą banku i to za darmo. W terminie spłaty wypłacasz kasę z KO i oddajesz tyle ile pożyczyłeś. W efekcie oddajesz mniej niż wziąłeś:)
   Z drugiej strony załapujesz się na stawkę 3%.

   Usuń
 3. Dla kogoś kto nie korzysta z karty kredytowej bo nie musi jest to dodatkowy warunek do spełnienia i pamiętania. To nie jest zwykła alternatywa dla OKO, na której zarobisz 3% za samo założenie i wyrobienie karty. Myslę że łatwo to przeoczyć a potem dziwić się że nie dają 3%, a przecież mam konto i kartę i zapewnione wpływy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałeś kiedyś kartę kredytową? Wiesz jak to działa?
   Kompletnie nie rozumiem powiedzenia 'nie korzysta z karty kredytowej bo nie musi'. Jedyny problem jaki widzę to własne uprzedzenia do niej, bo sam kiedyś też obawiałem się kk i długi czas jej unikałem, czego dziś mocno żałuję. Na szczęście w końcu dałem się przekonać w Polbanku i do dziś używam głównie tego typu kart.
   Jak już wspominałem wyżej to jest wartość dodana zwiększająca nasze zyski więc nie wiem jaki jest sens używania upierdliwej karty debetowej, skoro mamy możliwość używania dużo lepszej kredytówki, tym bardziej jeśli jest darmowa.

   Usuń
  2. Upierdliwa może okazać się kk a nie debetówka.
   Jak ktoś nam zapierdzieli kk to mamy problem, natomiast na debetówce mam tyle kasy za ile chcę zrobić zakupy. Np. w Santanderze mogę w czasie rzeczywistym przelać sobie forsę z konta 123 na ror i luz.

   Usuń
  3. Nie do końca. Po powrocie z wakacji zamknąłem kartę debetową w Aliorze którą płaciłem dużo za granicą.
   Po czasie dostałem info, że mam saldo ujemne na ror. System zlicza płatności z opóźnieniem i mimo iż nie miałem nic na koncie dalej można było płacić debetówką.
   A co do faktu 'ktoś nam zapierdzieli' to odnosi się to do wszystkiego. Tego nawet nie zakładam, bo chyba każdy umie pilnować swoich rzeczy.

   Usuń
  4. Zrobiłem onegdaj test. Chciałem zapłacić w sklepie kartami Getin i Pekao debetówką z zerowym stanem i transakcja została odrzucona. I to spowodowało, że nie chcę kredytówki. Większe bezpieczeństwo.

   Usuń
  5. Nie będę Cię już przegadywać. Jak nie widzisz wyższości kart kredytowych nad debetówkami, to używaj debetówek.
   Kredytówka z definicji musi być na minusie dla banku i na tym właśnie polega jej największa zaleta i korzyść dla nas.

   Usuń
  6. ...do czasu w którym Ci jej nie zarypią i zrobią złodziejski użytek.

   Usuń
  7. W takim przypadku zawsze można ją natychmiast zastrzec w bankowości elektronicznej.
   Inna sprawa, że każda karta kredytowa ma swój limit, więc za dużo złodziej na niej nie skorzysta:)

   Usuń
  8. Na dzień dobry dostałem limit 14 tys. zł. Chciałem zmienić na mniejszy bo nie jestem zainteresowany aż takim limitem. ale się nie da. Więc w razie wypadku ktoś może się nieźle obłowić.

   Usuń
  9. Złodziej może wykręcić kartą jedynie 50 zł. Powyżej tej kwoty transakcję należy zatwierdzić PINem. Więc spoko.
   Zakupów w necie też nie zrobi albowiem do tego potrzebny jest kod sms od prawowitego właściciela.
   Z bankomatem też kicha, bez pinu nie da rady.
   Nie taka kredytówka straszna jak by się wydawało.

   Usuń
 4. Ale jeśli mam tam na KO te 100k to po miesiącu pojawią się odsetki i będzie ponad 100k. I czy wtedy nie obniży się oprocentowanie całości czy tylko ta nadwyżka będzie niżej oprocentowana?

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak jest z warunkiem bezpłatności konta? we wniosku piszą, żeby utrzymać saldo min. 30 tys. np. na ko lub innym koncie lub zapewnić wpływ min. 5 tys. zł.
  Następnie żeby wpłacać min. 8 tys. zł/miech przez 6 m.
  Te 8 tys. dotyczy załapania się na ko 3%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, po odpowiedź odsyłam do artykułu, gdzie jest wyraźnie napisane co daje przelew na 8k.
   Dla leniwych ułatwię zadanie: odpowiedź znajduje się w przedostatnim akapicie;)

   Usuń
 6. To ja odpowiem, skoro komuś się nie chce.
  Aby mieć konto za friko należy:
  1. mieć na koncie minimum 30 tys. złotych/mies. lub wpływy minimum 5 tys. złotych/mies.
  Aby załapać się na 3% na koncie oszczędnościowym należy:
  1. mieć ROR i kartę kredytową
  2. zapewnić miesięczne wpływy w wysokości 8 tys. złotych przez pół roku
  3. spłacać kartę kredytową
  4. 1 raz w miesiącu zalogować się do bankowości internetowej i do apki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pkt 1. dotyczy jak już skończy się zabawa z kartą kredytową i KO na 6 miechów i oczywiście jak ktoś będzie dalej chciał mieć konto w City.

   Usuń
 7. Czy konto można zamknąć przez system albo telefonicznie?

  OdpowiedzUsuń
 8. Można założyć konto osobiście w oddziale czy tylko przez Link?

  OdpowiedzUsuń
 9. Konto można zamknąć przez system natomiast konto można otworzyć osobiście w oddziale. Trwa to baaardzo długo.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak ktoś ma kartę kredytową to konto można otworzyć telefonicznie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wpływ 8 tys. zł należy najpierw wpłacić na ror a potem na KO czy można od razu zrobić przelew z innego banku na KO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Banki nigdy nie robią nakazów dotyczących KO, zawsze odnoszą się one do ror, więc najpierw przelewasz na ror, a potem tę kasę na KO.

   Usuń
  2. A tak od razu na KO z konta zewnętrznego się nie da?

   Usuń
 12. To jak należy rozumieć punkt 7 regulaminu?: wpływy nie mogą pochodzić z rachunków prowadzonych przez bank dla klientów indywidualnych.

  OdpowiedzUsuń
 13. To znaczy, że należy pompować kasę na Konto oszczędnościowe z konta zewnętrznego a nie z ROR w City.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jeśli teraz przeleję 8000 na konto oszczędnościowe a później zostanie odnotowana spłata karty kredytowej to te pieniądze na koncie jeszcze nie będą oprocentowane na 3%?

  OdpowiedzUsuń
 15. Tak od razu oczywiście się da. Można robić przelewy od razu na KO z pominięciem ROR.
  Pkt 7 Regulaminu mówi o tym, żeby np. nie robić przelewów np. mąż żonie czy na odwrót w Citi bo to za lekko by było.
  Lepiej wykręcić kartą byle jaką płatność i za chwilą spłacić zadłużenie. Wtedy będzie odnotowane, że warunek spłaty kk został spełniony i tym samym załapujemy się na podwyższone KO. Na przykład dziś robię zakupy kk, za chwilę spłacam zadłużenie a pojutrze przelewam forsę na KO.
  Dla przeciętnego klienta zapisy regulaminowe to prawniczy bełkot ale do przeskoczenia.

  OdpowiedzUsuń
 16. Określenie, że wpływy nie mogą pochodzić z rachunków prowadzonych w banku dla klientów indywidualnych oznacza, że wyłączone są przelewy z rachunków w Citi, dlatego aby spełnić ten warunek należy przelać forsę z konta w innym banku.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja wyłączyć usługę CitiPhone? Nie widzę w bankowości internetowej takiej możliwości. Gdzie w ogóle można sprawdzić czy ma się takie upierdlistwo włączone bo robią to z automatu podobno?

  OdpowiedzUsuń
 18. Po zalogowaniu, należy skorzystać z opcji KONTAKT - NAPISZ NOWĄ WIADOMOŚĆ - DYSPOZYCJE - KARTY KREDYTOWE - USŁUGA CITIPHON WYŁĄCZ.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 6 zł kosztuje ta usługa. Można się bez niej obejść zważywszy, że wszystko można załatwić przez kontakt w bankowości internetowej.
   Dodzwonić się na infolinię to jakaś masakra. Nie podoba mi się ten bank.

   Usuń
 19. Pod koniec roku będzie można wtłoczyć kartę kredytową do wallet Apple Pay. Klienci dostaną o tym cynk w serwisie internetowym.

  OdpowiedzUsuń
 20. Jak będą liczyć te 6 miesięcy trwania KO? np. wpłacam 15 października i 15 kwietnia kończy się termin promocyjnego KO czy październik - marzec = 6 miechów?

  OdpowiedzUsuń
 21. Po mojemu od 15 do 15 i ewakuacja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A po mojemu do końca marca 2020. Liczą się miesiące kalendarzowe, czyli: X, XI, XII, I, II i III = 6 miesięcy.

   Usuń
 22. Czy aby nie naliczono mi opłaty za prowadzenie konta to muszę przelać 8 tys. na konto w tym miesiącu czy mogę w przyszłym? Nadmienię, że konta otworzyłem w tym miesiącu.

  OdpowiedzUsuń
 23. Za miesiąc w którym klient otworzył konto bank nie nalicza żadnych opłat, dopiero w następnym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest chyba w każdym banku. Nie naliczają żadnych opłat za niepełny miesiąc.

   Usuń
 24. No i nie przedłużyli promocji w Citi. Wprawdzie oferta z deka upierdliwa ale do ogarnięcia i spokój na pół roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie to było do przewidzenia, dlatego tak długo ten wpis był na stronie głównej.

   Usuń
  2. A pisali, że oferta może być wydłużona a tu nic z tego.
   Czekam na październikowy ranking KO, może który bank zabłyśnie.

   Usuń
 25. No toć przedłużyli. Do 31.01.2020 r.

  OdpowiedzUsuń
 26. A tak, zgadza się. No to świetna oferta dla tych klientów którzy jeszcze tam nie byli.

  OdpowiedzUsuń