wtorek, 15 października 2013

5% cashback w Millennium wprowadza nowe ograniczenia


Po powrocie zastałem na swojej poczcie wiele nowych propozycji i sugestii od czytelników co do tematyki. Na brak tematyki narzekać nie mogę jest ich na tyle, że spokojnie można założyć kilka nowych blogów, problem jest zawsze z czasem. 

Jedną z sugestii było przyjrzenie się nowym usługom na kartach kredytowych Millennium. Karty kredytowe są same w sobie godne uwagi ze względu na to, że oferują życie na darmowy kredyt, jeśli się pilnuje bezodsetkowego terminu na spłatę.

Millennium ma dodatkowo 5% casahback na karcie Visa Impresja. Nie pisałem o tym do tej pory gdyż zakupy były ograniczone do pewnych punktów z których nie każdy korzysta. Dziś będzie o tym jednak szerzej gdyż w kartach Millennium wprowadza nowe zmiany na które warto uważać.
5% cashback wprowadza ograniczenia Źródło: millennium


Gwoli informacji 5% cashback dotyczy dość szerokiego zakresu sklepów takich jak:

W tych sklepach dostaniemy cashback Źródło: millennium


Należy jednak pamiętać, że w Carrefour cashback obowiązuje tylko w piątki i niedziele! Co gorsza nie dotyczy on alkoholi, papierosów, paliwa, doładowań telefonicznych na kartę oraz usługi "Moje rachunki".  Szykuje się zatem niezła żonglerka kartami przy płatnościach dla posiadaczy KK w Millennium.

W przypadku kart kredytowych musimy oczywiście brać pod uwagę koszta. Wydanie karty Impresja kosztuje 75 zł czyli wcale niemało. Zwolnienie z opłaty następuje przy tranaskcjach rzędu... 12.000 zł za cały rok, czyli średnio aż 1000 zł/m-c.

Z drugiej strony warto pamiętać, że łącznie na cashback można zarobić 760 zł. Przy 12.000 zł dostaniemy zwrot w wysokości 600 zł więc przy takiej kwocie zarobimy podwójnie. Dostaniemy cashback oraz bank dodatkowo zwolni nas z opłaty rocznej.


Należy jednak pamiętać o istotnych negatywnych nowościach: 

1. Krótszy grace period
Od nowego roku bank skraca o pięć dni darmowy kredyt. Zamist dotychczasowych 56 dni będziemy mieli 51 dni na spłatę. Należy pamiętać, że spóźnienie chociażby o jeden dzień powoduje naliczenie kary za cały okres!

2. Transakcje gotówkowe z grace period
Istotną nowością jest wprowadzenie grace period nie tylko do typowych transakcji bezgotówkowych (płacenie kartą w sklepach) ale także do transakcji gotówkowych do których zalicza się: 
 • wypłata w bankomacie 
 • wypłata w kasie banku lub na poczcie
 • przelew za pomocą Millenet
 • spłata zadłużenia w innym banku (3% min 5 zł)
Wprowadzenie darmowego kredytu do transakcji gotówkowych wydaje się być zmianą na plus. Jest tutaj jednak duży minus - te transakcje nie są darmowe tak jak bezgotówkowe. Płacąc kartą w sklepie nie ponosimy kosztów, ale wypłacając w bankomacie, w kasie, na poczcie czy dokonując przelewów musimy zapłacić i to niemało bo minimum 9,99 zł lub przy przekroczeniu tej kwoty 3,99% prowizji.

Opłaty są niemałe za transakcje gotówkowe

Wybór karty kredytowej nie jest łatwą sprawą. Ostatnio pisałem o usłudze w Citi Handlowym gdzie transakcje gotówkowe są bezpłatne. Dotyczy to jednak tylko płatności za rachunki o czym szerzej w artykule Darmowe przelewy kartą kredytową. Ta karta nie ma jednak usługi stałego cashback oprócz 200 zł na start za wydanie 300 zł.

Kogo interesują szczegóły wszystkich opłat oraz inne karty kredytowe w Millennium, może zajrzeć sobie tutaj.

1 komentarz:

 1. Ja otrzymałem kartę kredytową od Millenium za darmo i prowadzenie rachunku tez było darmowe przez rok. Pani w banku doradziła mi rozwiązanie umowy na miesiąc przed końcem bezpłatnego okresu. Po tyg otrzymałem telefon z centrali z oferta nowego darmowego okresu użytkowania karty. I tak już ponad 2 lata mam darmową kartę :)
  Pozdrawiam
  Dziedzic_Pruski

  OdpowiedzUsuń